Obecnie rozmawiamy o:

polecany dentysta

godzinę temu

elektryka sklep

godzinę temu

wakacje last minute

godzinę temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 286
Ostrzeżenia: 1/5

Efekty - aparat ortodontyczny

26 wrz 2012 - 15:51:29

A wiec nosze juz od 3 lat aparat staly na zebach. No i stad moje pytanie do osob, ktory takowy juz sciagnely. Bardzo zmienily sie wam zeby po sciagnieciu po aparatu (pokrzywily, zrobily sie przerwy miedzy nimi, cokolwiek). Bo obawiam sie, ze pieniadze, ktore wplacalam co miesiac przepadna po prostu..

Efekty - aparat ortodontyczny

26 wrz 2012 - 15:54:05

a retrainer ? lekarz nie puści cie tak o, bez zabezpieczenia zebów

Efekty - aparat ortodontyczny

26 wrz 2012 - 15:58:14

Po zdjęciu aparatu, dostaje się taką wkładkę na zęby którą się zakłada czasem na noc a czasem częściej.

Efekty - aparat ortodontyczny

26 wrz 2012 - 15:58:17

Jeżeli chodziłaś do dobrego ortodonty to nic złego Ci się nie stanie. Pamiętam jak dentysta powiedziała, żebym poszła na konsultację do ortodonty bo mam tyłozgryz. Miałam wtedy iść do drugiej gimnazjum więc do ortodontów jeździłam z rodzicami.Pojeździłam po kilku na 'rozeznanie' i trafiłam do jednej wrednej baby... Stwierdziła, po otworzeniu przeze mnie buzi, że KONIECZNIE musi być stały aparat (który wiadomo jest duuużo droższy) na górę i na dół. W ogóle stwierdziła, że moi rodzice są niepoważnie, bo zaczęłam już miesiączkować (!) i ciężko będzie, leczenie cięższe (czyt. droższe!) .... Więcej już tam nie poszłam...
Inna ortodontka założyła wyciągany aparat i zęby w ciągu roku zrobiła cud miód i orzeszki :D

Efekty - aparat ortodontyczny

26 wrz 2012 - 16:00:41

dopiero dziewczyna założyła wątek,że zeby jej sie cofneły po ,sciągnieciu aparatu

Efekty - aparat ortodontyczny

26 wrz 2012 - 16:02:11

Cytat
NickzGlowy
Jeżeli chodziłaś do dobrego ortodonty to nic złego Ci się nie stanie. Pamiętam jak dentysta powiedziała, żebym poszła na konsultację do ortodonty bo mam tyłozgryz. Miałam wtedy iść do drugiej gimnazjum więc do ortodontów jeździłam z rodzicami.Pojeździłam po kilku na 'rozeznanie' i trafiłam do jednej wrednej baby... Stwierdziła, po otworzeniu przeze mnie buzi, że KONIECZNIE musi być stały aparat (który wiadomo jest duuużo droższy) na górę i na dół. W ogóle stwierdziła, że moi rodzice są niepoważnie, bo zaczęłam już miesiączkować (!) i ciężko będzie, leczenie cięższe (czyt. droższe!) .... Więcej już tam nie poszłam...
Inna ortodontka założyła wyciągany aparat i zęby w ciągu roku zrobiła cud miód i orzeszki :D

Nie wiem co ma miesiączkowanie do zębów.. Śmich na sali :P wiem tyle, że po ukończeniu 18 roku życia aparat stały daje najlepsze efekty. Inne metody mogą nie dać rezultatów.

niezweryfikowana
Posty: 286
Ostrzeżenia: 1/5

Efekty - aparat ortodontyczny

26 wrz 2012 - 16:03:46

Kurcze jestem zielona na ten temat, bo staram sie po prostu jak najczesciej nosic wyciagi czyli te gumeczki, bo chce jak najszybciej skonczyc te leczenie, a co bedzie po sciagnieciu to nie wiem. Mam nadzieje tylko, ze stan moich zebow sie nie zmieni. Co miesieczne jezdzenie do ortodonty przez 3 lata na prawde jest meczace.
Przez 3 lata najpierw nosilam aparat wkladany. Chodzilam do podstawowki wiec nie bardzo sie przykladalam do noszenia go, a ortodontka i tak zawsze mowila, ze widzi efekty, choc ich pewnie nie bylo. Po tych 3 latach stwierdzilam z mama, ze pora zmienic ortodontke. Przepisalam sie do innej i juz po miesiacu mialam zalozony aparat staly.. A u poprzedniej ortodontki nie wiadomo ile bym czekala na zalozenia aparatu stalego..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-26 16:07 przez lolcia007.

niezweryfikowana
Posty: 190
Ostrzeżenia: 3/5

Efekty - aparat ortodontyczny

26 wrz 2012 - 16:04:49

ja się zastanawiam nad aparatem ale lingwalnym, czyli takim co zakłada się od wewnetrznej strony zeba. Mi lekko pokrzywiły się gdy wychodziły mi siódemki a teraz ósemki. Myślę aby wyrwać chirurgicznie te nieszczęsne ósemki mimo, że nie wyszły jeszcze całe, ale do tego czasu gdy wyjda, moje zęby będa wyglądac jak płot po zabawie:/

a moi dwaj kuzyni i chłopak nosili aparat przed 2 -2.5 roku i efekt jest super. Z tym ze chłopak miał szparę tylko

Efekty - aparat ortodontyczny

26 wrz 2012 - 16:07:09

Cytat
weinberger
ja się zastanawiam nad aparatem ale lingwalnym, czyli takim co zakłada się od wewnetrznej strony zeba. Mi lekko pokrzywiły się gdy wychodziły mi siódemki a teraz ósemki. Myślę aby wyrwać chirurgicznie te nieszczęsne ósemki mimo, że nie wyszły jeszcze całe, ale do tego czasu gdy wyjda, moje zęby będa wyglądac jak płot po zabawie:/

a moi dwaj kuzyni i chłopak nosili aparat przed 2 -2.5 roku i efekt jest super. Z tym ze chłopak miał szparę tylko

A wiesz o tym, że aparat lingwalny to ten sam aparat co zakładany z przodu ;) Z tą różnicą, że dużo droższy :P

niezweryfikowana
Posty: 190
Ostrzeżenia: 3/5

Efekty - aparat ortodontyczny

26 wrz 2012 - 16:09:38

Cytat
extrashopping
Cytat
weinberger
ja się zastanawiam nad aparatem ale lingwalnym, czyli takim co zakłada się od wewnetrznej strony zeba. Mi lekko pokrzywiły się gdy wychodziły mi siódemki a teraz ósemki. Myślę aby wyrwać chirurgicznie te nieszczęsne ósemki mimo, że nie wyszły jeszcze całe, ale do tego czasu gdy wyjda, moje zęby będa wyglądac jak płot po zabawie:/

a moi dwaj kuzyni i chłopak nosili aparat przed 2 -2.5 roku i efekt jest super. Z tym ze chłopak miał szparę tylko

A wiesz o tym, że aparat lingwalny to ten sam aparat co zakładany z przodu ;) Z tą różnicą, że dużo droższy :P
jakby to był ten sam, to zakładają zewnetrzny na zeby wewnątrz, a tak Ci nie założa, wiec to nie ten sam.
wiem że jest droższy i dlatego narazie to mnie ogranicza

Efekty - aparat ortodontyczny

26 wrz 2012 - 16:09:52

NIESTETY ale moje zeby wrocily do stanu przed noszeniem aparatu:(( oczywiscie stalo sie to z mojej winy bo nakladke nosilam tylko przez rok, pozniej mi pekla i jakos to olalam, myslam ze juz wszytsko bedzie okej. Niestety zeby spowrotem sie wykrzywily. Tak wiec bardzo duzo pieniedzy bo parat kosztowal mnie 24000 gora i dol do tego wizyta co misieac 90 zl przez 3 lata.... poporostu katastrofa, ale wiem ze duzo winy tu mojej

Efekty - aparat ortodontyczny

26 wrz 2012 - 16:12:38

Cytat
weinberger
Cytat
extrashopping
Cytat
weinberger
ja się zastanawiam nad aparatem ale lingwalnym, czyli takim co zakłada się od wewnetrznej strony zeba. Mi lekko pokrzywiły się gdy wychodziły mi siódemki a teraz ósemki. Myślę aby wyrwać chirurgicznie te nieszczęsne ósemki mimo, że nie wyszły jeszcze całe, ale do tego czasu gdy wyjda, moje zęby będa wyglądac jak płot po zabawie:/

a moi dwaj kuzyni i chłopak nosili aparat przed 2 -2.5 roku i efekt jest super. Z tym ze chłopak miał szparę tylko

A wiesz o tym, że aparat lingwalny to ten sam aparat co zakładany z przodu ;) Z tą różnicą, że dużo droższy :P
jakby to był ten sam, to zakładają zewnetrzny na zeby wewnątrz, a tak Ci nie założa, wiec to nie ten sam.
wiem że jest droższy i dlatego narazie to mnie ogranicza


Wiem jak go zakładają, ale jest on przeznaczony głownie dla osób publicznych lub takich, które nie mogą sobie pozwolić na aparat stały, który jest widoczny. Jeśli też masz z tym problem to ok, ale jeśli zwykły by dał radę, to nie widzę sensu wydziwiać ;)

Efekty - aparat ortodontyczny

26 wrz 2012 - 16:13:45

Ja z kolei mam innego typu problem. Nosiłam aparat 1,5 roku, miałam nosić jeszcze jakiś jednoczęściowy na obie szczęki na noc, ale nie dało się tego nosić, zasypiałam i budziłam się w środku nocy z aparatem wyplutym pod łóżko. Miałam królicze zęby na początku, po zdjęciu aparatu było całkiem okej. Nie noszę tego aparatu na noc już z pół roku i znowu mam królicze, jak koń, do przodu jedynki :p A moja ortodontka nie chce zakończyć leczenia bo mówi że jeszcze nie są proste i mi nie założy drucika żeby się nie rozjeżdżały bardziej.
Zabieg oczywiście dużo mi dał, nie żałuję, bo posprowadzał mi zeby na miejsce, ale daję że tak powiem 6,5-7 na 10.

Efekty - aparat ortodontyczny

26 wrz 2012 - 16:17:27

ja mialam 3 lata, teraz mam płytke, ale noszę ja raz po raz jak mi sie przypomni i albo mi sie wydaje albo jedna dwójka mi się trochę przestawiła.. jednak nie widać tego specjalnie jakoś.. dodam ze ma 17lat

niezweryfikowana
Posty: 190
Ostrzeżenia: 3/5

Efekty - aparat ortodontyczny

26 wrz 2012 - 16:17:59

Cytat
extrashopping
Cytat
weinberger
Cytat
extrashopping
Cytat
weinberger
ja się zastanawiam nad aparatem ale lingwalnym, czyli takim co zakłada się od wewnetrznej strony zeba. Mi lekko pokrzywiły się gdy wychodziły mi siódemki a teraz ósemki. Myślę aby wyrwać chirurgicznie te nieszczęsne ósemki mimo, że nie wyszły jeszcze całe, ale do tego czasu gdy wyjda, moje zęby będa wyglądac jak płot po zabawie:/

a moi dwaj kuzyni i chłopak nosili aparat przed 2 -2.5 roku i efekt jest super. Z tym ze chłopak miał szparę tylko

A wiesz o tym, że aparat lingwalny to ten sam aparat co zakładany z przodu ;) Z tą różnicą, że dużo droższy :P
jakby to był ten sam, to zakładają zewnetrzny na zeby wewnątrz, a tak Ci nie założa, wiec to nie ten sam.
wiem że jest droższy i dlatego narazie to mnie ogranicza


Wiem jak go zakładają, ale jest on przeznaczony głownie dla osób publicznych lub takich, które nie mogą sobie pozwolić na aparat stały, który jest widoczny. Jeśli też masz z tym problem to ok, ale jeśli zwykły by dał radę, to nie widzę sensu wydziwiać ;)
dla mnie to żadna przyjemność chodzić z drutami na wierzchu. chodzi o aspekty wizualne. Kiedy się pracuje z/między ludźmi to to też jest ważne, a nie chciałabym, żeby przy rozmowie ktoś gapił się w moje zęby.
a kiedy jest taka możliwość, bo medycyna idzie do przodu, to dlaczego nie korzystać. z czasem mam nadzieje sie to zrobi bardziej popularne a co za tym idzie i tansze.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

nie wiem jak to dopasować do twarzy