Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

sklep detailingowy

1 minutę temu

kosmetyki samochodowe

45 minut temu

Studia online

godzinę temu

wyposazenie gastronomi

wczoraj o 21:40

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 115
Ostrzeżenia: 2/5

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 11:33:02

No więc, jakie są skuteczne i szybkie sposoby by usunąć szamponetkę do 24 zmyć z głowy? Moja dobra koleżanka zafarbowała taką włosy i kolor wyszedł kompetnie inny. Miał być czekoladowy brąz a wyszedł kruczo czarny z zielonymi [!] refleksami. Biedna siedzi w domu od kilku dni i próbuje zmyć kolor bezskutecznie ;[
Używałyśmy już szamponu przeciwłupieżowego i raz płukanki z cytryny, włoski ciutkę się rozjaśniły, ale minimalnie. Słyszał ktoś o proszku do pieczenia? Jak to działa i jak zrobić taką miksturę?
Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedzi ;]

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 11:36:15

słyszałam, że płyn do naczyń zciąga kolor, ale nie próbowałam;)

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 11:40:10

nie słyszałam o proszku do pieczenia ,ale kilka razy zetknęłam się z opinią ,że woda z octem pomaga ściągnąć kolor,niewiem czy to działa ,ale mozna spróbować:) dziewczyna zrobiła 2 razy płukanke z roztworu octu i wody 50:50 i spłukiwac włosy tym....

zweryfikowana
Posty: 448
Ostrzeżenia: 1/5

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 11:41:28

Mojej Mamie też kiedyś wyszedł całkiem inny kolor, to zrobiła zdjęcia, zadzwoniła do nich, wysłała później na maila chyba te zdjęcia i skan paragonu, zdjęcie włosów przed i zdjęcie opakowasnia szamponetki i w ramach przeprosin dostała mega zestaw do włosów z ich firmy (nawet droższe maski). Może niech Koleżanka też spróbuje :) A kolor szybciej schodzi po szamponie przeciwłupieżowym :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-14 11:44 przez lolla1993.

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 11:44:32

Mam tak samo ;/
Zawsze farbowałam na ciemny brąz, ale farbą trwałą. Początkowo kolor był czarny, ale z czasem wypłukiwał się do takiego rudo-brązowego i to mi pasowało, ale ostatnio kupiłam w biedronce 2 farby z garniera ciemny brąz do 24 myć i ten kolor w ogóle nie chce się spłukać, a minęły już chyba z 2 miesiące :( ;/

Czytałam w necie o kąpieli rozjaśniającej na włosy, mam zamiar tego wypróbować i mam nadzieję, że chociaż trochę rozjaśni mi te czarne włosy ;/

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 11:47:20

a ja słyszałam, żeby włosy umyć szamponem z proszkiem do prania. podobno daje radę.

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 11:49:47

Szampon przeciwłupieżowy. Oczywiście, nie za jednym razem.

Cytat
Joannajoz
Mam tak samo ;/
Zawsze farbowałam na ciemny brąz, ale farbą trwałą. Początkowo kolor był czarny, ale z czasem wypłukiwał się do takiego rudo-brązowego i to mi pasowało, ale ostatnio kupiłam w biedronce 2 farby z garniera ciemny brąz do 24 myć i ten kolor w ogóle nie chce się spłukać, a minęły już chyba z 2 miesiące :( ;/

Czytałam w necie o kąpieli rozjaśniającej na włosy, mam zamiar tego wypróbować i mam nadzieję, że chociaż trochę rozjaśni mi te czarne włosy ;/
Tak, to jest tzw. kąpielówka. Do rozjaśniacza dodaje się odżywkę, szampon lub balsam do włosów. W takiej proporcji, w jakiej chcesz. Im więcej odżywki, tym łagodniejsza będzie koloryzacja. Moja koleżanka w tym tygodniu mi robiła, dodała mało balsamu, bo zależało nam na większym rozjaśnieniu. Włosy się nie poniszczyły, a dodam, że po tym farbowałam włosy jeszcze farbą z Joanny, Naturia nr 210 (jednak też prosiłam o dodanie balsamu do włosów, bo te farby podobno są silne).



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-14 11:53 przez magodzianka.

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 11:53:14

Octem to nie próbujcie bo sobie włosy wypali:P Może szamponem tym takim do blond włosów co je rozjaśnia, albo jakąś płukanką rozjaśniającą. Nie mam pojęcia, ja wiem tylko o tym przeciwłupieżowym i cytrynie:P

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 11:54:41

Ja farbowałam wczoraj na Brąz z garniera. Trwałą farbą. I też mam czarny ;/ na czubku głowy bardzo ciemny brąz, pod światło nawet lekko złoto-czerwony. Ale końcówki kruczo czarne ;/

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 11:54:47

ja uwyzmam szamponu koloryzujacego z joanny na 24 mycia i trzyma mi sie jak farba. mi nigdy sie nie splukuje. wiec jej tez chyba nie zejdzie tylko z odrostami dopiero



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-14 11:59 przez mildret.

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 11:58:12

Cytat
Joannajoz
Mam tak samo ;/
Zawsze farbowałam na ciemny brąz, ale farbą trwałą. Początkowo kolor był czarny, ale z czasem wypłukiwał się do takiego rudo-brązowego i to mi pasowało, ale ostatnio kupiłam w biedronce 2 farby z garniera ciemny brąz do 24 myć i ten kolor w ogóle nie chce się spłukać, a minęły już chyba z 2 miesiące :( ;/

Czytałam w necie o kąpieli rozjaśniającej na włosy, mam zamiar tego wypróbować i mam nadzieję, że chociaż trochę rozjaśni mi te czarne włosy ;/

Mój kumpel, który jest fryzjerem kiedyś mnie mega zjechał, że farbuję Garnierem, bo tą farbę właśnie najtrudniej wypłukać.

A co do sposobów to nie kojarzę jakichś specjalnych... Chyba tylko myć, myć i myć.
Ja kiedyś zepsułam sobie włosy szamponetką, bo nie zamoczyłam ich w niektórych miejscach i nie dość, że byłam cała w ciapki, to jeszcze wyszedł mi taki rihhanowy kolor. Na drugi dzień popędziłam do sklepu i kupiłam dwa kolory, które zmieszałam w różnych ilościach i po prostu zrobiłam od nowa.

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 11:59:48

Cytat
Mieta


Mój kumpel, który jest fryzjerem kiedyś mnie mega zjechał, że farbuję Garnierem, bo tą farbę właśnie najtrudniej wypłukać.
O kurde, załamałam się teraz. Wcale nie pasuje do mnie taki ciemny kolor, jaki mi wyszedł :(

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 12:00:49

hmm nie mam pojęcia ale rozjaśni je być może szampon z Garniera do włosów blond z rumiankiem- moje rozjaśnia :)

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 12:01:57

Cytat
Joannajoz
Tak, to jest tzw. kąpielówka. Do rozjaśniacza dodaje się odżywkę, szampon lub balsam do włosów. W takiej proporcji, w jakiej chcesz. Im więcej odżywki, tym łagodniejsza będzie koloryzacja. Moja koleżanka w tym tygodniu mi robiła, dodała mało balsamu, bo zależało nam na większym rozjaśnieniu. Włosy się nie poniszczyły, a dodam, że po tym farbowałam włosy jeszcze farbą z Joanny, Naturia nr 210 (jednak też prosiłam o dodanie balsamu do włosów, bo te farby podobno są silne).

A jaki masz kolor włosów?
Właśnie ostatnio o tym słyszałam i chciałam spróbować, ale mam ciemnobrązowe włosy i nie wiem, czy to coś da?
.[/size]



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-14 12:04 przez Mieta.

Szamponetka ;/

14 sty 2012 - 12:04:25

Cytat
MrOwl
Ja farbowałam wczoraj na Brąz z garniera. Trwałą farbą. I też mam czarny ;/ na czubku głowy bardzo ciemny brąz, pod światło nawet lekko złoto-czerwony. Ale końcówki kruczo czarne ;/
Wszystkie farby koloru brąz, czekoladowy brąz, ciemny brąz, praktycznie zawsze wyjdą bardzo ciemne. Na farbowanych włosach z odrostami efekt jaśniejszych odrostów i prawie 'czarnych' końcówek murowany (chyba, że farbuje się po jakichś jasnych, czy blond...). Farbując włosy naturalne istnieje większe prawdopodobieństwo, że kolor wyjdzie taki, jak chcemy, tylko wtedy trzeba krótko trzymać farbę na włosach. Ewentualnie rozcieńczyć ją z odżywką do włosów, by koloryzacja była łagodniejsza (można też dodać szamponu, ale wtedy farba będzie rzadka i może spływać).
Ja kiedy farbowałam włosy (dość regularnie) na kolor ciemny brąz z Garniera. W sumie, to nawet chciałam wtedy mieć czarne włosy, ale bałam się użyć CZARNEJ farby, bo dla mnie to byłaby zbyt radykalna zmiana.
Bardzo ciężko było zejść z tego koloru....


Cytat
Mieta
A jaki masz kolor włosów?
Właśnie ostatnio o tym słyszałam i chciałam spróbować, ale mam ciemnobrązowe włosy i nie wiem, czy to coś da?
.
Ja rozjaśniałam swoje włosy z takiego koloruzły/size]
Dodam jeszcze, że wcześniej były naprawdę baaardzo ciemne, bardzo ciemnobrązowe, bo chciałam je jeszcze rozjaśnić pewną farbą blond, która mi te włosy przyciemniła (!) do ciemnego wręcz brązu... ;/ Ale po wysuszeniu włosów zaraz nałożyłam farbę z Joanny nr 210 i trochę mi je rozjaśniło... Potem zaczęłam wypłukiwać włosy szamponem przeciwłupieżowym Head&Shoulders do koloru ze zdjęcia powyżej.
Po rozjaśnieniu włosy wyglądają takzły/size]

Tobie radzę chociaż przez tydzień myć codziennie włosy szamponem przeciwłupieżowym H&S, a potem pomyśleć o tym rozjaśnieniu, z tym, że dodaj sporo odżywki, bo efekt może być zbyt uderzający. :P Lepiej zrobić delikatne rozjaśnienie. Ewentualnie, jeśli chcesz, to nie dodawaj dużo odżywki, rozjaśnisz włosy trochę mocniej, a potem możesz na to walnąć Garnier Color&Shine (to te bez amoniaku) jasny brąz, albo średni blond. Powinny wtedy wyjść jasnobrązowe.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-14 12:13 przez magodzianka.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Moja Metamorfoza