Obecnie rozmawiamy o:

dieta organizacja

gorący temat

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Soczewki- pomoc ;]

01 lut 2011 - 08:58:39

Hej, zamówiłam sobie właśnie soczewki miesięczne i tak się zastanawiam teraz, one całą noc jak będą wyjęte z oczu mają sobie pływać w tym płynie? czy tylko do pudełeczka je chować? to moje pierwsze soczewki, proszę o pomoc;]

Soczewki- pomoc ;]

01 lut 2011 - 09:01:26

Mają sobie pływać w specjalnym pudełeczku w specjalnym płynie ;p teoretycznie... Moje np nie pływają, bo ich nie zdejmuję, ale na początku też bardzo się tym przejęłam ;p

Soczewki- pomoc ;]

01 lut 2011 - 09:01:52

po wyjęciu musisz je koniecznie zalać płynem w tym pudełeczku inaczej wyschną i będą do wyrzucenia. Soczewka składa się w dużej mierze z wody i trzeba pilnować jej uwodnienia:) powodzenia z soczewkami - ja swoje uwielbiam i nie oddam:D

Soczewki- pomoc ;]

01 lut 2011 - 09:04:00

a one przyjdą w takim magicznym pudełeczku? czy mam je kupic osobno z płynem ;p ?

Soczewki- pomoc ;]

01 lut 2011 - 09:06:55

Pudełeczko (takie plastykowe z dwiema przegródkami) powinno być dodane do płynu, chociaż nie wiem, czy przy każdym jest, bo jam wierna jednemu ;p

Soczewki- pomoc ;]

01 lut 2011 - 09:09:24

tez nosze miesieczne, trzeba moczyc po kazdym ich zdjęciu ja akurat sciagam na noc bo jakos się trochę boję w nich spac;]

Soczewki- pomoc ;]

01 lut 2011 - 09:09:43

a jaki płyn polecasz?

Soczewki- pomoc ;]

01 lut 2011 - 09:10:56

a czy soczewki dobral lekarz kontaktolog?jesli chodzi o uzytkowanie soczewek miesiecznych to rzeczywiscie na noc trzeba przechowywac w plynie i za kazdym razem po zalozeniu plyn nalezy zmienic i tak przez miesiac...mam doswiadczenie z soczewkani bo jestem optykiem...jesli bedziesz potrzebowac porady pisz:)

Soczewki- pomoc ;]

01 lut 2011 - 09:11:54

Opti-free, albo bio-true ten drugi dobry na wrazliwe oczy

Soczewki- pomoc ;]

01 lut 2011 - 09:16:32

byłam kiedyś u lekarza i napomknęłam że chciałabym soczewki (ach! bo mowa o kolorowych;p) potem byłam drugi raz bo chciałam bardzo żeby mi wadę znaleźli i nic ;/ i kupiłam zerówki ;] ogólnie martwię się jeszcze zakładaniem ;D

Soczewki- pomoc ;]

01 lut 2011 - 09:20:55

też sie bałam przez założeniem ręce mi się trzęsły bo na ulotce mnie tak przestraszyli z ostroznoscią:P ale pozniej nabrałam wprawy i jest ok;] ja mam ogromna wadę dlatego są niezbędne:)

Soczewki- pomoc ;]

01 lut 2011 - 09:23:58

Na noc mozesz nosic tylko specjalne 24 godzinne soczewki, zwykle soczewki sciaga sie na noc i zalewa plynem w pudeleczku- musisz kupic plyn i zwykle dodaja do niego pudeleczka :P po wyjeciu z pudeleczka po nocy trzeba je czasem czyscic, albo przed wlozeniem :P ja mam takie samoczyszczace, ale tez je czyszcze czasem :) Na poczatku zakladanie i zdejmowanie soczewek jest trudne, mimo nauki w salonie optycznym srednio mi to szlo xD

Soczewki- pomoc ;]

01 lut 2011 - 09:26:48

soczewki co wieczór wyciągasz z oczu, przepłukujesz płynem i wrzucasz do pojemniczka, w którym czysty, zmieniony płyn się znajduje. Często do płynu dodawane są pojemniczki, ale nie zawsze, więc lepiej zakupić, bo to koszt ok 5 zł :) nie śpij w soczewkach do tego nie przeznaczonych, bo sobie zrobisz krzywdę.

Soczewki- pomoc ;]

01 lut 2011 - 09:29:33

Musisz sobie kupić płyn specjalny i z nim już jest pudełeczko.Ja mam Solo Care Aqua

Soczewki- pomoc ;]

01 lut 2011 - 09:34:05

w płynie i na noc sie je ściąga i tyle

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

HELP !!! Gruba Lokówka