Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 wrz 2010 - 18:36:24

Witam was dziewczyny
chce sobie kupic soczewki kontaktowe w kolorze brazowym,czy boli zakladanie soczewek?gdzie mozna kupic soczewki i jakie polecacie?mam niebieskie oczy i chce cos w sobie zmienic.

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 wrz 2010 - 18:38:18

oj ja miałam niebieskie soczewki zakupione w Silesi 50 zł - soczewki miesięczne. zakładanie soczewek jest straszne! pierwszy raz jak zakładałam trwało to ponad godzinę , oczy miałam całe czerwone i załzawione , poza tym soczewka uciekała Mi z oka ;)

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 wrz 2010 - 18:39:56

Nie boli, na początku jest problem, po kilku założeniach wchodzi w nawyk.
Noszę, bom ślepa (-3,5) od jakichś 6 lat ;)
Soczewki najlepiej kupić w sklepie optycznym...
Nie wiem, jakie są najlepsze- noszę iWear i mi odpowiadają.
Za to nie polecam Johnson&Johnson czy jakoś tak ;p

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 wrz 2010 - 18:39:57

noszę soczewki 13 lat.zakładanie nic nie boli. oczywiście pierwsze razy sa bardzo trudne, dopóki nie nauczysz się ich poprawnie zakładać i zdjemować. Po tylu latach na oczach nie czuje sie doslownie nic.

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 wrz 2010 - 18:40:03

Ja z kolei zastanawiam się nad niebieskimi (a mam zielone)
Teraz nosze normalne bezbarwne, zakładanie soczewek nie boli, może jedynie przez chwile oko poszczypac, ale to na tyle :) No i na początku możesz miec dziwne uczucie ze wkłądasz sobie coś do oka, zdejmowanie jest dużo łatwiejsze, przynajmniej ja tak miałam :)

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 wrz 2010 - 18:41:04

Soczewki same w sobie to ogromna wygoda, na początku zakładanie i zdejmowanie sprawia problem, ale szybko idzie się do tego przyzwyczaić. Dyskomfort podczas noszenia możesz odczuwać przez pierwszy dzień, a potem nawet ich nie czujesz pod warunkiem że są dobrej firmy :) Ogólnie polecam :P

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 wrz 2010 - 18:41:20

Cytat
beybejee
zakładanie soczewek jest straszne! pierwszy raz jak zakładałam trwało to ponad godzinę , oczy miałam całe czerwone i załzawione , poza tym soczewka uciekała Mi z oka ;)

Ja miałam tak samo, jak pierwszy raz zakładałam soczewki ;D Tyle, że ja miałam korekcyjne (teraz na okulary znów się przerzuciłam po 2 latach z soczewkami). A najgorzej to było mi wyjąć soczewki wieczorem! :D Już myślałam, że w nich po prostu spać pójdę, bo z godzinę ponad je wyjmowałam ;P Ale się nauczyłam po kilku dniach. I wcale to nie boli! Tylko na początku, jak się nie ma wprawy - to może być po prostu nieprzyjemne.

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 wrz 2010 - 18:41:30

ja osobiscie mam oczy niebiesko-zielone, Pzretestowalam juz fioletowe Mangi, fioletowe ale"zwykłe", różne odcienie niebieskiego i raz zielone. czasami tez nosze zwykle przezroczyste

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 wrz 2010 - 18:43:06

Idź do lekarza okulisty to on Ci wsyztsko powie i dostaniesz na próbe pare soczewek przy nim do założenia to się przekonasz. nie jest to nic strasznego, ale zanim isę je kupi KONIECZNIE idź do okulisty.

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 wrz 2010 - 18:43:42

Szkła kontaktowe to niezła sprawa, lecz jeśli nie masz wady wzroku to nie psuj sobie oczu. Ja noszę i nie narzekam, lecz jak wszystko- mają wady i zalety. Zakładanie ich to moment, nic nie boli więc bez obaw. Jeżeli się zdecydujesz to idź najpierw do okulisty na badanie i dobranie szkieł. Można kupic na all bądź tu:
www.szkla.com/40267 to link do dobrej i taniej strony. Jak coś to zakładasz konto i zamawiasz. Pozdr

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 wrz 2010 - 18:47:16

Ja noszę bezbarwne ( bo mam duże niebieskie oczy), korekcyjne, od hmmm...5 lat?I nie wyobrażam sobie życia bez soczewek :D Jest to wg mnie drugi, zaraz po tamponach największy postęp cywilizacji, ułatwiający życie hehehe :P :D Mnie "uczyła" zakładać okulistka, a prawda jest taka, że nikt, kto nigdy nie nosił soczewek Ciebie nie nauczy! Więc uczył mnie brat, początki były trudne, jasne...ale to kwestia wprawy, aktualnie potrafię je ściągnąć i założyć bez lusterka ;D
Więc zdecydowanie polecam!!! Ja używam Precision UV z Ciba Vision, miałam Johnson&Johnson, jednodniowe ale komfort noszenia (bynajmniej dla mnie) był tragiczny!!!
A soczewki kupuje na www.optivia.pl różnica w cenie (bynajmniej na moich) ok 30zł, więc polecam także ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-27 18:50 przez asis.

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 wrz 2010 - 18:47:45

Cytat
beybejee
oj ja miałam niebieskie soczewki zakupione w Silesi 50 zł - soczewki miesięczne. zakładanie soczewek jest straszne! pierwszy raz jak zakładałam trwało to ponad godzinę , oczy miałam całe czerwone i załzawione , poza tym soczewka uciekała Mi z oka ;)

Ja się nie zgodzę, soczewki miałam dobierane w vision i generalnie żadna tragedia. Założyłam, zdjęłam. Miałam co prawda mały problem na początku, a teraz po ok 0,5 roku noszenia idzie mi to jak burza. Mam wadę -3,25 i soczewki dają mi naprawdę dużą frajdę bo mogę w nich robić wszystko :)

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 wrz 2010 - 18:48:55

jasne ze nie boli :P No chyba ze sie za dlugo nosi to zaczynaja troche szczypac oczy bo są zmeczone po prostu. Na samym początku wiadomo, jest trudno zalozyc ale po kilku razach sie nabiera wprawy i nie ma problemu :P Trzeba być stanowczym i odwaznym, ja za pierwszym razem sie meczylam z 20 minut bo po prostu balam się soczewką dotkanac oka i nie moglam sie przełamać.

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 wrz 2010 - 18:49:41

kurze,ja chcialam takie do poprawienia wygladu nie korekcyjne,....to tz musze isc do okulisty aby zmienic sobie kolor oka?

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 wrz 2010 - 18:52:19

Przy pierwszym założeniu oczy mogą trochę boleć, bo to w końcu ciało obce, ale szybko minie. Ja sama często zapominam, że w ogóle noszę soczewki. ;d

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jaki fluid?