Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

19 mar 2014 - 23:22:43

Po kilku latach noszenia soczewek w ogóle nie jest to dla mnie problem, zakładanie i ściąganie zajmuje 3 sekundy.

Niemniej jednak nie radzę noszenia ich tylko po to, by zmienic kolor oczy. Po pierwsze wygląda to bardzo nienaturalnie(pod kątem zawsze widać, że ktoś nosi kolorowe soczewki)
Po drugie to niepotrzebny kłopot. Chesz coś w sobie zmienić, zmień fryzurę, styl, makijaż, ale po co bez sensu ładować sobie ciało obce do oka? Ja to robię, bo muszę (wada -5), ale z własnej woli bym soczewek nie nosiła,gdyby to nie była koniecznosc

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 mar 2014 - 15:37:17

Zakładanie soczewek nie boli, możesz mieć jedynie obawy, żeby dotknąć oko. Soczewki kontaktowe w kolorze niebieskim lub zielonym mogą wyglądać nienaturalnie, ale brąz może wyglądać dobrze.

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

17 lip 2014 - 12:19:53

Cytat
mercedes206
Witam was dziewczyny
chce sobie kupic soczewki kontaktowe w kolorze brazowym,czy boli zakladanie soczewek?gdzie mozna kupic soczewki i jakie polecacie?mam niebieskie oczy i chce cos w sobie zmienic.
Nie, zakładanie soczewek nie boli ;). Ja noszę zarówno kolorowe jak i zwykłe soczewki kontaktowe (na zmianę) i w ogóle ich nie czuję na oczach. Trochę ciężko jest nauczyć się je zakładać, bo trzeba się przemóc i dotknąć oka - jest to trudne na początku, ale później jest ok :). Co do soczewek kolorowych to ja zwykle zamawiam tutaj - http://www.kontaktowe.pl/index.php?cat_id=10 miałam już "Freshlook ColorBlends Ciba Vision" i "Contact Day" :)

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

17 lip 2014 - 12:41:50

Cytat
mercedes206
Witam was dziewczyny
chce sobie kupic soczewki kontaktowe w kolorze brazowym,czy boli zakladanie soczewek?gdzie mozna kupic soczewki i jakie polecacie?mam niebieskie oczy i chce cos w sobie zmienic.


Masz wachlarz możliwości co do kupna soczewek. Strony internetowe, stoiska, sklepy z soczewkami, bądź u optyka. Noszę soczewki od roku i zmieniam sobie tylko kolory. Moc moich soczewek to "0" firma All vue colors. Są dobrze uwodnione i świetnie przepuszczają tlen. Mój wyjściowy kolor oczu to brąz a soczewki najczęściej kupuję niebieskie bo akurat podobają mi się najbardziej. Mogę z czystym sumieniem Ci je polecić bo jestem bardzo zadowolona. Mają w swojej ofercie również brązowe soczewki koszt ok 60 zł (miesięczne) 80 zł ( 3 miesięczne).

Załączam zdjęcie jak to wygląda w przypadku ciemnych oczu a niebieskich soczewek ( wyraźniejsze zdjęcia u mnie w szafie)

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

18 lip 2014 - 14:16:27

Noszę, polecam, świetna sprawa. Początki są trudne, wiadomo, ale to tak jak ze wszystkim. Idzie się przyzwyczaić. Ja też noszę kolorowe, mam brązowe oczy a zmieniam sobie na zielone lub niebieskie :)

niezweryfikowana
Posty: 117
Ostrzeżenia: 6/5

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 kwi 2015 - 15:51:39

Lubie kolor moich oczu, więc nigdy nie próbowałam go zmieniać za pomocą soczewek. Noszę natomiast soczewki korekcyjne. Jeżeli chodzi i zakładanie to zgadzam się z moimi przedmówcami- trzeba wprawy. Na początku jest trudno się przełamać. Teraz na rynku dostępne są specjalne przyssawki, które ułatwiają zakładanie soczewek http://www.soczewki.kontaktowe.com/Przyssawka_do_miekkich_soczewek_kontaktowych_zielona-84.html Wiem, wygląda bardzo niepozornie ale spisuje się na medal :)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-04-27 15:55 przez Ka1ska.

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

29 kwi 2015 - 10:49:16

Soczewki nie są żadnym problemem. Owszem, najpierw trzeba się nauczyć je zakładać, ale potem już to się robi szybko. Jak wybierzesz porządne soczewki (dobrze uwodnione), to oczy oddychają i w ogóle się ich nie czuje.

niezweryfikowana
Posty: 206
Ostrzeżenia: 5/5

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

03 sie 2020 - 12:01:58

Jak pielęgnujecie soczewki kontaktowe?

niezweryfikowana
Posty: 0
Ostrzeżenia: 5/5

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

04 sie 2020 - 10:04:35

Treść posta została usunięta automatycznie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2020-08-06 06:56 przez isra.

niezweryfikowana
Posty: 222
Ostrzeżenia: 9/5

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

04 mar 2021 - 08:45:52

Ja miałam air optix miesięczne jednak mam suche oczy i chodziłam w nich niecałe 3lata, trzeba próbować raz tydzień/miesiąc w jednym potem w kolejnych, tak na pewno znajdziesz soczewki dla siebie

Na początek polecam jedniodniowe, nie trzeba bawić sie w czyszczenie plynem i są dobre do nauki nakładania ( czasami zdarza się, ze soczewka peknie i w przypadku jedniodniowych nie ma takiej szkody bo pojedyncze soczewki sa o wiele tańsze).
https://aurum-optics.pl/_blog/58-5_powodow_dla_ktorych_warto_kupic_soczewki_jednodniowe.html



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-03-10 14:03 przez mmass.

niezweryfikowana
Posty: 96
Ostrzeżenia: 2/5

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

04 sty 2022 - 18:34:14

Soczewki kontaktowe najlepiej jest dopasować w profesjonalnych salonach optycznych. Jak ktoś mieszka w okolicach Krakowa to dobrym rozwiązaniem będzie tutejszy salon http://visus-optyk.pl/salon-optyczny-wadowice/ Można zakupić tutaj m.in pomoce dla słabowidzących czy też realizować recepty z NFZ

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co zmienić?