Obecnie rozmawiamy o:

operacja oczu

gorący temat

Syfilis?

godzinę temu

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

29 wrz 2010 - 23:23:29

zakładanie soczewek nic nie boli, no chyba,żeTwoje oczy ich 'nie przyjmują'. wybierz się najlepiej do salonu optycznego, tam Ci wszystko wytłumaczą, doradzą, pomogą ;))

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

16 mar 2011 - 10:51:10

Pewnie, że nie boi;) Tzn. na początku jest trochę problemów z tym zakładaniem, ale jak już dojdziesz do wprawy, to nawet nie będziesz na to zwracać uwagi:)
P.S. Polecam filmik, który pokazuje jak zakładać soczewki:

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

16 mar 2011 - 10:53:14

na poczatku trudno sie zaklada, ale potem juz idzie łatwo, nie boli

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

16 mar 2011 - 10:56:21

Soczewki do istny dar! :) Nosze je już 4 lata i jestem wniebowzięta, ja niestety noszę bo muszę, jestem krótkowidzem. Na początku ciężko było je zakładać, a teraz w nocy o północy, po ciemku i na szybko mogę je zakładać bez problemu:) Super sprawa, widzę idealne a przy noszeniu nic nie czujesz.

Ty jak widzę, pragniesz tylko kosmetycznego efektu, uhmm no cóż, powiem tak, ja gdybym nie musiała to w życiu bym nie maltretowała swoich oczu soczewkami, byłabym prze szczęśliwa że mam dobry wzrok. W każdym razie, soczewka nie boli :)

niezweryfikowana
Posty: 13
Ostrzeżenia: 6/5

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

29 sty 2014 - 11:17:37

Ja też noszę ze względu na wadę wzroku tj. 1,5 LP. W sumie od razu zdecydowałam się na soczewki, ponieważ źle czułam się w okularach. Zainteresowanym polecam: Soczewki Johnson – [moderacja-spam]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-22 14:11 przez moderator.

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

29 sty 2014 - 11:21:40

Cytat
aneetkaa91
Cytat
aneetkaa91
a jak jest z soczewkami tymi co nosi sie np miesiac a zmywaniem makijazu z oczu?:)
???
Soczewki się ściąga chyba na noc a nie śpi w nich :D nie wiem nigdy nie miałam ale chyba logiczne :D
A miesiąc to ich czas użytkowania.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-29 11:22 przez madtom.

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

29 sty 2014 - 11:24:14

Soczewki są fajne do czasu, aż Ci coś nie wpadnie do oka :D

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

29 sty 2014 - 11:34:41

ja nosze brazowe :) ale w pracy musze miec okulary :)

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

29 sty 2014 - 11:34:59

Zakładanie nic nie boli ale nie radzę trzeć oczu ja na początku zapomniałam że mam soczewki skutkiem tego było że soczewka wpadła mi głęboko pod powiekę i musiałam ją wyciągać patyczkiem kosmetycznym - to dopiero bolało

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

29 sty 2014 - 11:43:08

ja nosze soczewki prawie 9 lat, pierwsze sciagania byly ciezkie ale nie jest to wielka filozofia z czasem latwo sie nauczyc sa metody zakladania i sciagania ale ja mam swoja
proponuje kupic jednodniowe bedziesz mogla zakladac tylko czasem
ogolnie nie wyobrazam sobie zycia bez soczewek bo mam ogromna wade i w okularach sie nie lubie i jest mi niekomfortowo bo mam tez astygmatyzm i spora roznice miedzy prawym a lewym okiem ale kazdemu kto nie ma wady wzroku odradzam serdecznie soczewki bo uszkadzaja nieodwracalnie rogowke oka
Jedna okulistka powiedziala mi np ze osoby ktore nosza ponad 1,5 roku soczewki nie kwalifikuja sie np do wszystkich zabiegow ze wzgledu wlasnie na spore uszkodzenia wyrzadzone soczewkami (o czym malo ktory okulista mowi, bo dla nich wykonanie zabiegu nawet na takiej osobie to spory zysk) takze przemysl dokladnie czy warto ;)

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

03 lut 2014 - 15:34:10

umów się do okulisty na naukę zakłądania soczewek. to nic nie boli! o ile soczewki są czyste i nic na nich nie ma. nie wiem skąd takie bujdy. pewnie od tych co robią to nieumiejętnie. ja noszę soczewki już 4 lata i nie wyobrazam sobie życia be znich

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

25 lut 2014 - 11:50:44

Cytat
truskaffeczka
umów się do okulisty na naukę zakłądania soczewek. to nic nie boli!

Zdecydowanie! Ja jak kupowałam moje soczewki, to bylam w http://www.sklepnemezis.net.pl/ i tez okulistka mi powiedziała dokladnie jak to sie zaklada, kilka razy zrobilam to przy niej i poszlo bardzo latwo :) przy okazji mi pani powiddziala jak najlepiej dbac o soczewki itp, takze warto wybrac sie do specjalisty, a nie zajmowac sie kupnem soczewek na wlasna reke bo mozna sobie zaszkodzic ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-05 10:06 przez perla90.

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

06 mar 2014 - 08:21:20

Soczewki to dobra rzecz. Przez 10 lat nosiłam okulary, a jak przerzuciłam się na soczewki to w ogólne inny świat :P zakładanie z początku jest trudne no i przeraża, a potem to już wchodzi w nawyk. Polecam.

niezweryfikowana
Posty: 1.573
Ostrzeżenia: 1/5

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

06 mar 2014 - 08:40:48

Cytat

Cytat
aneetkaa91
Cytat
aneetkaa91
a jak jest z soczewkami tymi co nosi sie np miesiac a zmywaniem makijazu z oczu?:)
???
Soczewki się ściąga chyba na noc a nie śpi w nich :D nie wiem nigdy nie miałam ale chyba logiczne :D
A miesiąc to ich czas użytkowania.

Po pierwsze widzę, że niektórzy się wypowiadają, a nic nie wiedzą. Są soczewki miesięczne, których nie musisz zdejmować w ogóle. Air Optix Day&Night np. Ja nosić nie mogłam za długo, bo mam przesuszone oczy, ale ogólnie na początku było bardzo spoko.
Po drugie są soczewki dzienne, dwutygodniowe, miesięczne, 3-miesięczne itd, itp..
Najbardziej polecane są 3 miesięczne bodajże, bo wychodzą najkorzystniej z ceną, za to miesięczne są cieńsze i bardziej przepuszczają powietrze. Wszystko zależy od Twoich oczu i funduszy. Jeśli chodzi o kolorowe - działa to tak samo, aczkolwiek kolorowych nie poleca się nosić dłużej niż 6, 8 godzin, bo są najmniej przepuszczalne i oko isę szybko męczy, zresztą sama to zauważysz.

A po trzecie - Niesamowicie irytują mnie te .... reklamy, w każdym takim wątku, gdzie ktoś chce coś kupić.
A jednocześnie bawią mnie ludzie piszący to, którzy myślą, że sztywnymi tekstami upodobnią się do wypowiedzi użytkowniczek.
'Też się bałam nosić! Ale spróbowałam soczewki ajsraj i jestem niesamowicie zadowolona!'

Dzisiejszy dzień jest dniem irytacji.
Pozdrawiam

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

06 mar 2014 - 19:12:01

Soczewki najlepiej jest skonsultować z specjalistą, chociaż przyznam, że nie raz próbowałam soczewek sama i dobrze na tym wyszłam (przez chwilę nosiłam Oasys, a późnej przeniosłam się na FitView 2Weeks). Slyth - nie denerwuj się, wiadomo, że w takich wątkach różne osoby będą się wypowiadać...
Swoją drogą - Ciekawa jestem, czy założycielka tematu nosi obecnie soczewki;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dziewczyny!!chodzic z nim czy nie?