Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 wrz 2010 - 18:52:22

Cytat
mercedes206
kurze,ja chcialam takie do poprawienia wygladu nie korekcyjne,....to tz musze isc do okulisty aby zmienic sobie kolor oka?

bardziej po to by Ci dobrał parametry soczewek czyli krzywiznę bazową, średnicę itp. ;)

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 wrz 2010 - 18:54:25

tak powinnas isc bo kupowanie samemu w internecie nie wrozy nic dobrego wielkosci soczewek sa rozne inne krzywizny oczu wiec to nie jest takie hop siup ... potem po samodzielnym dobraniu slyszy sie wlasnie taie opinie ze zakladanie i noszenie soczewek boli...

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 wrz 2010 - 18:57:22

Cytat
rikarika
Nie boli, na początku jest problem, po kilku założeniach wchodzi w nawyk.
Noszę, bom ślepa (-3,5) od jakichś 6 lat ;)
Soczewki najlepiej kupić w sklepie optycznym...
Nie wiem, jakie są najlepsze- noszę iWear i mi odpowiadają.
Za to nie polecam Johnson&Johnson czy jakoś tak ;p

właśnie one są najlepsze! ja nie zamienie soczewek na okulary nigdy! ! przyzwyczaiłam się teraz dla mnie to tak jak jedzenie sniadania, boli ale jak ktoś nie umie zakladac ;)
Cytat
x3majeczka
tak powinnas isc bo kupowanie samemu w internecie nie wrozy nic dobrego wielkosci soczewek sa rozne inne krzywizny oczu wiec to nie jest takie hop siup ... potem po samodzielnym dobraniu slyszy sie wlasnie taie opinie ze zakladanie i noszenie soczewek boli...

a j tam ja kupuje w necie ;) nie dam za soczewki miesięczne 200 zł,! kupuje za dyche i mam na 3 miesiące! nie narzekam ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-27 18:58 przez reggae.

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 wrz 2010 - 19:02:58

Cytat
paulinaaa_Rio
Szkła kontaktowe to niezła sprawa, lecz jeśli nie masz wady wzroku to nie psuj sobie oczu. Ja noszę i nie narzekam, lecz jak wszystko- mają wady i zalety. Zakładanie ich to moment, nic nie boli więc bez obaw. Jeżeli się zdecydujesz to idź najpierw do okulisty na badanie i dobranie szkieł. Można kupic na all bądź tu:
www.szkla.com/40267 to link do dobrej i taniej strony. Jak coś to zakładasz konto i zamawiasz. Pozdr

mam wade i wlaśnie myslałam nad przerzuceniem sie okularow na szkla, i jesli sie wybierze kolorowe jest to o wiele drozsze?

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 wrz 2010 - 19:04:44

ja mam od ponad dwóch miesięcy, pierwszy raz był troche trudny, ale pani doktor w vision express bardzo mi pomogła. jedną nawet sama mi włożyła, żeby pokazać co i jak. nie mam żadnych problemów z zakładaniem, oczy nie bolą. powinno się po 12 godzinach wyjmować, ale zdarzało mi się i 20 godzin- żadnego dyskomfortu nie czułam. nie polecam spać w soczewkach, kilka razy zapomniałam zdjąć przed snem, rano miałam jakby mgłe przed oczami ;d ogólnie daje soczewkom bardzo duży plus, są wygodne i można w nich robić prawie wszystko ;-)

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 wrz 2010 - 19:15:48

A powiedzcie mi wystarczy, że pójdę do okulisty, napiszą na kartce mi moją wadę wzroku i przez neta zamówię soczewki i płyn i się sama nauczę wkładania i wyjmowania, czy tak to nie robić ? :)

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 wrz 2010 - 19:18:42

Cytat
koparka16
A powiedzcie mi wystarczy, że pójdę do okulisty, napiszą na kartce mi moją wadę wzroku i przez neta zamówię soczewki i płyn i się sama nauczę wkładania i wyjmowania, czy tak to nie robić ? :)

Twoją wadę i parametry soczewki, tak byś miała dobrze dopasowane. Do tego płyn, polecam Solo Care Aqua, płyn typu wszystko w jednym, świetnie "czyści" soczewki ;) Zamawiasz noooo...i o ile jesteś cierpliwa to sama spokojnie to opanujesz, bo się da ;) trening czyni mistrza :P :]

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 wrz 2010 - 19:20:27

Ja nosze soczewki.. I przynam, że jest to dla mnie o wiele wygodniejsze niż okulary.. Wkładanie soczewki nic nie boli ponieważ jest ona sylikonowa . Po założeniu wystarczy pomrugać chwilke i soczewka wskakuje na swoje miejsce :) kompletnie nic nie czuc..
Najlepiej się skontaktowac z jakims lekarzem bo nie wszyscy moga nosic soczewki nawet jesli chodzi o zmiane koloru.. Po prostu nie kazdy dobrze reaguje na to cialo.. Moze Ci sie szybko wysuszac oko np poprzez noszenie soczewek i strasznie szczypac , zależy od organizmu jak zareaguje.

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 wrz 2010 - 19:27:46

ja kupowałam soczewki w Vision Express i tam od razu miałam robione badanie i naukę zakładania.. ja naprawdę nie wiem, co wy takiego trudnego widzicie w tym zakładaniu ? xD 2. dnia może zajęło mi to max 10 minut, później szybciutko - ważne, żeby opanować "schemat" zakładania, bo np. mój kolega raz spóźnił się do szkoły usiłując jakąś godzinę nałożyć kontakty.. poprosiłam go, żeby pokazał, jak je zakłada i złożyłam od razu wyrazy współczucia xD

ogólnie na początku czuje się dyskomfort, ostrość widzenia nie jest idealna itd. ale po pewnym czasie w ogóle zapominasz, że masz coś na oczach :)
ja noszę korekcyjne i one są bardziej miękkie, "przyjazne" dla oka niż te kolorowe.
nie kupuj absolutnie jakichś tanich soczewek z niepewnego źródła żebyś sobie nie zrobiła krzywdy do końca życia..

poza tym soczewki kolorowe psują wzrok (wiele osób ci powie, że nie, ale to nieprawda!) - nie należy ich nosić często, żeby za chwilę nie potrzebować korekcyjnych.. xD

rozpisałam się, ale mam nadzieję, że pomogłam ^^

pozdr

Cytat
koparka16
A powiedzcie mi wystarczy, że pójdę do okulisty, napiszą na kartce mi moją wadę wzroku i przez neta zamówię soczewki i płyn i się sama nauczę wkładania i wyjmowania, czy tak to nie robić ? :)

okulista w normalnej poradni za darmo napisze ci tylko jaką masz wadę, wypisze receptę na okulary. jeśli chcesz soczewki, to musisz udać się płatnie - wtedy sprawdza się, czy w ogóle możesz je nosić, o jakiej krzywiźnie itd.

ja swoje pierwsze dostałam w Vision Express, tam też od razu kupiłam płyny, ale następne już zamawiałam przez Allegro - koniecznie apteka, pewne źródło, gwarancja jakości itd. - tutaj jest wiele opcji do wyboru pod względem firmy, im soczewka ma większe uwodnienie, tym jest bardziej miękka, "wygodniejsza" - zwracaj na to uwagę :) osobiście aktualnie używam Air Optix miesięcznych i jestem bardzo zadowolona :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-27 19:35 przez Joanna373.

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 wrz 2010 - 19:31:00

nosze soczewki od 5 lat :)
nie czuc ich w ogole...wiadomo ze na poczatku bylo trudno potem jak zakladalam je codziennie to doszlam do wprawy ani lezka mi sie nie zakreci przy zakladaniu:)
PRECZ Z OKULARAMI :D

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

27 wrz 2010 - 22:21:43

a jak jest z soczewkami tymi co nosi sie np miesiac a zmywaniem makijazu z oczu?:)

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

29 wrz 2010 - 23:13:42

Ja noszę soczewki od roku (kupuję te na 2 tygodnie). Wcześniej nosiłam okulary. Jeszcze nigdy nie pożałowałam tej decyzji. Jest to dla mnie, przede wszystkim - wygodniejsze, nie wspominając o tym, że lepiej się prezentuje. Nie mam barwionych szkieł, jednak i tak moi znajomi uważają, że kiedy noszę soczewki moje oczy wydają się jaśniejsze. Na początku oczywiście miałam problem z zakładaniem i wyjmowaniem ale teraz zajmuje mi to 3 sekundy. Świetna sprawa - polecam taką wygodę!

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

29 wrz 2010 - 23:19:46

Ja się nauczyłam po pierwszych 5-ciu razach :D Nic nie boli, tylko na początku co chwilę sprawdzałam czy mam soczewkę :D Teraz zdjąć to dosłownie 2 sekundy :D

Jak to jest miec soczewki kontaktowe?

29 wrz 2010 - 23:22:12

Cytat
aneetkaa91
a jak jest z soczewkami tymi co nosi sie np miesiac a zmywaniem makijazu z oczu?:)
???

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jaki fluid?