Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Orszak 3 Króli

06 sty 2018 - 14:29:54

Odbywaja się u Was takie orszaki? jak to wygląda? - pytam z ciekawości bo od niedawna mieszkam w nowym miejscu i podczas spaceru z psem natknęłam się na taką ,,procesję''.

Pięknie to wyglądało- kilkaset osób, większośd na głowie symboliczne korony. orszak prowadziła grupa dzieci- kolędników- pięknie przebranych, grających na harmonijce, skrzypcach i cudownie śpiewających. Wspaniała tradycja w której zakochałam się od dziś:)

Teraz doczytałam że wyruszali spod głównego kościoła w mieście, na rynku odbyły się jasełka i przeszli przez miasto grając i śpiewając.

Orszak 3 Króli

06 sty 2018 - 14:50:55

to pytanie do ciebie skąd jesteś?
skoro nie wiesz nic o orszakach
co roku jest Święto trzech Króli .

Orszak 3 Króli

06 sty 2018 - 15:06:54

@banach doskonale wiem kiedy jest święto 3 króli, po prostu w mojej miejscowości ani w okolicy gdzie mieszkałam całe życie nie odbywały się orszaki. Słyszałam w radiu czy tv ale nigdy nie zwracałam uwagi. prawdę mówiąc myślałam że ta tradycja już nie jest kultywowana.

Orszak 3 Króli

06 sty 2018 - 15:12:33

Cytat
ellza
@banach doskonale wiem kiedy jest święto 3 króli, po prostu w mojej miejscowości ani w okolicy gdzie mieszkałam całe życie nie odbywały się orszaki. Słyszałam w radiu czy tv ale nigdy nie zwracałam uwagi. prawdę mówiąc myślałam że ta tradycja już nie jest kultywowana.
bo to jest tak że za komuny ten dzień nie był wolnym dniem od pracy , ale w religii był świętem .
jak zmieniło się ugrupowanie polityczne to walczyli aby ten dzień był wolnym dniem i świętem juz bardziej oficjalnie.

Orszak 3 Króli

06 sty 2018 - 15:26:43

tutaj możesz zobaczyć







Dzień Orszaków Trzech Króli w wielu polskich miastach, a także poza jego granicami. W tym roku odbędzie się jubileuszowa 10. edycja Orszaku Trzech Króli, czyli procesji w przebraniach stylizowanych na historyczne, w której uczestniczą też żywe zwierzęta.

Warszawski Orszak Trzech Króli stał się popularną atrakcją, w której biorą udział rodziny z dziećmi. Odbędzie się pod hasłem "Bóg jest dla wszystkich".

Orszak 3 Króli

06 sty 2018 - 18:56:50

W mojej okolicy są 2 orszaki (w dwóch miastach) ale nigdy na takim nie byłam ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

co kupić dziewczynie na walentynki