Obecnie rozmawiamy o:

Meble do sypialni

dzisiaj o 18:50

Monitoring domu

dzisiaj o 18:41

Treningi i dieta keto

dzisiaj o 14:02

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Komunia syna narzeczonego

28 wrz 2017 - 22:34:39

W Maju czeka nas komunia młodego.Wiem że jeszcze dużo czasu ale tak myślę ile dają macochy i te przyszłe macochy na komunie? Dodam że młody mieszka z nami , mamy normalny kontakt.

Komunia syna narzeczonego

28 wrz 2017 - 22:37:58

No to chyba dajecie jako para? Ustalacie to z partnerem.

Komunia syna narzeczonego

28 wrz 2017 - 22:43:39

Cytat
alicja70
No to chyba dajecie jako para? Ustalacie to z partnerem.

Nie koniecznie jako para.On jest ojcem a ja tylko ciocią.

Komunia syna narzeczonego

28 wrz 2017 - 22:48:24

No to raz się nazywasz macocha raz ciotka raz narzeczony raz partner raz kto jeszcze???? A tak na odpowiedz to każdy daje tyle na ile go stać !!!!! Ktoś ci napisze 50tysiecy to co zaporzyszysz się ?

Komunia syna narzeczonego

28 wrz 2017 - 22:54:13

Mały mówi do mnie ciocia :) ,gdybym napisała ile daje ciocia czyli siostra rodzica to chyba co innego prawda ? Nie wiem po co ta irytacja moim pytaniem, jak ktoś nie chce nie musi czytać i odpowiadać , ja mam prawo zapytać . Jestem ciekawa czy ktoś był w podobnej sytuacji a nie jak to głupio sugerujesz od razu chce wskoczyć do studni jak ktoś powie skacz...

Komunia syna narzeczonego

28 wrz 2017 - 23:18:48

Dalej nie rozumiesz mojej odpowiedzi dajesz tyle ile uznasz za stosowne i na ile cie stać, bez względu na to kim jesteś

Komunia syna narzeczonego

29 wrz 2017 - 15:25:18

co za głupie pytanie!
jeśli jesteś w tej rodzinie i mieszkasz razem z tym nie swoim synem to chyba sama powinnaś wiedzieć na co ciebie stać.
My nie będziemy ci mówić ile masz dać to twój problem i twoje pieniądze.
Każdy o lat daje tyle ile UWAŻA

Cytat
milunia89
Mały mówi do mnie ciocia :) ,gdybym napisała ile daje ciocia czyli siostra rodzica to chyba co innego prawda ? Nie wiem po co ta irytacja moim pytaniem, jak ktoś nie chce nie musi czytać i odpowiadać , ja mam prawo zapytać . Jestem ciekawa czy ktoś był w podobnej sytuacji a nie jak to głupio sugerujesz od razu chce wskoczyć do studni jak ktoś powie skacz...
to nie irytacja , powtarzam każdy prawie był w takiej sytuacji to normalna kolej rzeczy w rodzinie a nie żadne fanaberie .
A skoro mieszacie razem organizujecie komunię to równie dobrze w cale nie musisz nic dawać.

no i proszę dostałam upomnienie za niby krytykę . A właściwie jaką krytykę napisałam wyrażnie że każdy dale tyle ile uważa .Każda dziewczyna to pisze więc nie rozumiem powodu . Jeśli ktoś pisze że kogoś irytuje to nie jest krytyka ?
a właśnie jest to krytyka . Ja napisałam co za głupie pytanie bo powtarzam głupie pytanie niestety to jest .
Jeśli dziewczyna mieszka z małolatem i z narzeczonym i nas pyta ile się daje no to jest niestety głupie pytanie więc. Moim zdaniem moderator nie zrozumiał treści . A wiadomo kto obrywa no my za wypowiedzenie się na ten temat , jak dziewczyny warczą jedna na drugą to jest ok. Więc nie rozumiem .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-09-29 16:36 przez banach.

Komunia syna narzeczonego

29 wrz 2017 - 17:01:41

a oc kiedy to ojczym czy macoch a ma cos dawac na komunię? jak tak dalej pojdze to rodzice beda jeszcze dawac ściana

Komunia syna narzeczonego

29 wrz 2017 - 18:43:21

Jakbym wiedziała że to taki wielki problem , to bym nie zaczynała wątku , o co tyle zamieszania nie można zapytać ? Nikogo nie chciałam urazić i wielce zbulwersować tylko dowiedzieć się mniej więcej ile na komunie dają dla porównania inne osoby dziecku swojego partnera , dla mnie to zwykłe i normalne pytanie tak samo jak dziadkowie, ciotki czy chrzestni zadają w internecie takie pytania i co w tym złego ?Nikt nie da tyle ile nie ma ale nikt też nie chce zrobić sobie wstydu w tych zmieniających się czasach.

Komunia syna narzeczonego

29 wrz 2017 - 18:59:10

też nie rozumiem całego zamieszania.. @banach ktoś mądry powiedział, że nie ma głupich pytań- są tylko głupie odpowiedzi.

Co do pytania autorki ja uważam, że jeśli chłopiec mieszka z Wami to nie dajecie mu prezentu tylko wyprawiacie wspólnie przyjęcia. Skoro jesteś partnerką taty to logiczne że jeśli on wydaje z Waszego domowego budżetu kasę na komunię to jest Wasz wkład.

Jeśli jednak chcesz dać dziecku prezent- kupiłabym coś symbolicznego typu pamiątka komunii albo złoty/srebrny medalik/ krzyżyk.

Komunia syna narzeczonego

29 wrz 2017 - 19:27:54

Dziękuje ciezkolekkozyc za neutralną odpowiedź :) Co do komunii to też może być różnie bo z matką dziecka nie można się dogadać i na pewno będzie robiła jakieś problemy ale to już nie na temat :-) Myślałam żeby dać młodemu np 250 zł żeby mógł sobie wydać na co będzie chciał.Ja na komunie od ciotek dostawałam np bombonierke i 20zł od dziadków może z 300 zł ale pieniążków i tak sama nie wydałam bo takie były czasy że rodzice zabierali kaske z komunii a dziecku zostawały prezenty :)

Komunia syna narzeczonego

29 wrz 2017 - 21:38:02

A może zabierzcie go w ramach prezentu na rodzinny wypad do wesołego miasteczka, parku dinozaurów albo czegoś w tym rodzaju? Będzie miał fajne wspomnienia :)

Komunia syna narzeczonego

30 wrz 2017 - 07:53:21

Cytat
agata74
a oc kiedy to ojczym czy macoch a ma cos dawac na komunię? jak tak dalej pojdze to rodzice beda jeszcze dawac ściana
no dokładnie tak
a mnie i tak się oberwało dostałam za to minusa

Komunia syna narzeczonego

30 wrz 2017 - 11:22:42

Narzeczona taty to jeszcze nie rodzina więc wypada coś dać, nawet dlatego żeby dziecku zrobić przyjemność, taki gest zapunktuje na przyszłość.
@milunia89 śmiało możesz dać te 250zł, miły gest:)

Komunia syna narzeczonego

30 wrz 2017 - 12:59:09

:) dzięki za odpowiedzi

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy ktoś wie gdzie można nabyć takie zaproszenia.