Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Therm line fast opinie

27.01 o 19:01

Desmoxan opinie

14.01 o 21:11

Mary Kay opinie

4.11 o 14:52

Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

Kto zapłaci za wesele

20 sie 2017 - 07:49:22

ja chciałabym sama z narzeczonym wszystko sfinansować, a rodzice w ramach prezentu mogą nam wykupić jakąś fajną wycieczkę

Kto zapłaci za wesele

20 sie 2017 - 08:40:18

Cytat
marciaa0407
ja chciałabym sama z narzeczonym wszystko sfinansować, a rodzice w ramach prezentu mogą nam wykupić jakąś fajną wycieczkę
dobra opcja

Kto zapłaci za wesele

20 sie 2017 - 09:27:57

Nie jesteśmy jakoś majętni, zbieramy sami na wesele. Wychodzi nam ok 108 osób. Ode mnie z rodziny ok 30 osób:D
Rodzice nic nie są w stanie nam dołożyć. Moja mama ledwo wiąże koniec z końcem będąc na emeryturze. Ale to nic:) Sukienkę kupiłam sama na olx. (Dziewczyna i tak ją miała cały jeden raz na sobie:) Dla mnie to jest TA jedyna sukienka, idealna , jakby uszyta dla mnie )
Od zaręczyn do ślubu - 1,5 roku, więc co miesiąc z wypłaty ok 80% idzie na konto oszczędnościowe.
Trzeba się troszku spiąć, ale wierzymy że taki wysiłek będzie sukcesem i naszą niezapomnianą imprezą :))

Kto zapłaci za wesele

20 sie 2017 - 10:07:27

Brawo.
Super podejście do sprawy.
Gratuluje.

Cytat
CzerwoneUsta
Cytat
kukingaku
Dziewczyny opanujcie się.
Od pewnego czasu zauważyłam, że nic tylko przegadywanie się.
Każdy chce każdemu narzucić swoje zdanie.
Tyle zdań ile osób.
Każdy ma prawo do własnej opinii.
Forum jest po to by się wypowiedzieć a nie po to żeby komuś udowadniać że się nie zna na niczym.
Co z wami.
Wątek ślubny bardziej realistycznie przedstawia jak jest rzeczywiście, w tym wątku to bardziej wyczuwa się narzekanie, narzucanie własnych poglądów i marudzenie...a przecież i tak każdy zrobi jak będzie chciał, nie rozumiem po co narzekać na forum skoro można porozmawiać przy jednym stole młodzi i rodzice i ustalić wszystko, możecie nawet się kłucić ale ostatnie słowo należy do młodych, jeżeli jest inaczej oznacza to że sobie nie radzicie. Więc kukingaku traktuj wątek na luzie, piszesz o opanowaniu a sama walisz z armaty:)ślub to taki temat do którego podchodzi się z powagą a nie z zapytaniem kto zapłaci za wesele.

No właśnie a ty zamiast udzielić swojej odpowiedzi tylko nas krytykujesz.
Z resztą większość twoich wypowiedzi na forum to krytyka.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-08-20 10:15 przez kukingaku.

Kto zapłaci za wesele

20 sie 2017 - 11:03:10

@kukingakuto nie jest krytyka, wzmianka o komunikacji wpodczas podejmowania ważnych życiowych decyzji jest czymś oczywistym w takich planach życiowych i naturalnym, jeżeli tego zabraknie a zostaną tylko oczekiwania to wychodzą niedomówienia i pretensje. Warto więc podejmując taki życiowy krok ustalić przed ślubem kto co i dlaczego aby uniknąć niemiłych wspomnień po ślubie, płacić może każdy, jeżeli młodzi wyrażają na coś zgodę to nie powinni póżniej narzekać, i o tym wspomniałam, i to jest właśnie marudzenie wywołane brakiem silnej woli i słabości, i to właśnie da się wyczuć czytając wątek...chcecie uniknąc poweselnych żali do całego świata to sami sponsorujcie i organizujcie uroczystość, o to przecież chodzi w tym wątku, zapytanie "kto załaci za wesele" zamieniło się w "koszmar" poślubny relacji z teściami i rodzicami...no i kto tu kogo krytykuje.

Kto zapłaci za wesele

20 sie 2017 - 12:00:26

@kukingaku
Masz bardzo dużo racji.

Cytat
marciaa0407
ja chciałabym sama z narzeczonym wszystko sfinansować, a rodzice w ramach prezentu mogą nam wykupić jakąś fajną wycieczkę

Bardzo dobre rozwiązanie moim zdaniem i fajny pomysł.
Takie sfinansowanie wycieczki w ramach prezentu poniekąd.

Cytat
arayaa
Nie jesteśmy jakoś majętni, zbieramy sami na wesele. Wychodzi nam ok 108 osób. Ode mnie z rodziny ok 30 osób:D
Rodzice nic nie są w stanie nam dołożyć. Moja mama ledwo wiąże koniec z końcem będąc na emeryturze. Ale to nic:) Sukienkę kupiłam sama na olx. (Dziewczyna i tak ją miała cały jeden raz na sobie:) Dla mnie to jest TA jedyna sukienka, idealna , jakby uszyta dla mnie )
Od zaręczyn do ślubu - 1,5 roku, więc co miesiąc z wypłaty ok 80% idzie na konto oszczędnościowe.
Trzeba się troszku spiąć, ale wierzymy że taki wysiłek będzie sukcesem i naszą niezapomnianą imprezą :))

...A satysfakcja będzie wielka.
Większość młodych ludzi rozwiązuje sprawę podobnie i wiadomo,że nikomu z nieba nie spada.Najważniejsze,że jesteście w tym samodzielni i to Wy bierzecie swoje życie na barki,sami finansując własne wydatki.
Moim zdaniem to bardzo rozsądne rozwiązanie.

Cytat
autosugestia
Mnie to np. sprawia przyjemność, że wymyślam aranżację, wybieram kwiaty, dodatki etc. (takie kwestie narzeczony zostawił w mojej gestii). Zakup sukienki to też miła sprawa. Gdyby ktoś chciał to zrobić za mnie czuła bym się dziwnie, jakby mnie ktoś potraktował jak dziecko idące do komunii, za które wszystkie decyzje podejmuje mama.

Dodatkowo jest to w pewnym sensie satysfakcjonujące, że się wszystko ogarnia bez pomocy i bez konieczności pytania czy mogę np. wybrać droższe zaproszenia czy cokolwiek innego bo nikt z zewnątrz nam limitów nie narzuca.

I właśnie to miałam na myśli.
Myślę,że ta niezależność jest bardzo ważna dla niektórych osób.
Dla mnie na przykład bardzo.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-08-20 12:49 przez czarownicaao.

zweryfikowana
Posty: 346
Ostrzeżenia: 1/5

Kto zapłaci za wesele

20 sie 2017 - 14:38:44

Cytat
kukingaku
Dziewczyny opanujcie się.
Od pewnego czasu zauważyłam, że nic tylko przegadywanie się.
Każdy chce każdemu narzucić swoje zdanie.
Tyle zdań ile osób.
Każdy ma prawo do własnej opinii.
Forum jest po to by się wypowiedzieć a nie po to żeby komuś udowadniać że się nie zna na niczym.
Co z wami.

A weź daj spokój, linczowanie sprawia na tym forum niektórym wypowiadającym się niemalże w każdym wątku Pań ogromną satysfakcję. A tak niewiele ku temu potrzeba... jedynie inne zdanie, bo przecież "moja opinia jest jedyną słuszną opinią, a jak myślisz inaczej to już jesteś be"
Śmiechłam z niektórych wypowiedzi!

Ja swoje zdanie podtrzymuję i W MOJEJ OCENIE - wesele to uroczystość młodych jak i ich rodziców. Chcecie same płacić - róbcie to, rodzice chcą Wam dorzucić - miło z ich strony.

Rozmowa jest na prawdę rozwiązaniem na wszystko. Ale jest jeden problem... bo rozmawiać trzeba umieć.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Kto zapłaci za wesele

20 sie 2017 - 16:26:01

Cytat
preciosa86

Śmiechłam z niektórych wypowiedzi!

Ja swoje zdanie podtrzymuję i W MOJEJ OCENIE - wesele to uroczystość młodych jak i ich rodziców. Chcecie same płacić - róbcie to, rodzice chcą Wam dorzucić - miło z ich strony.

Rozmowa jest na prawdę rozwiązaniem na wszystko. Ale jest jeden problem... bo rozmawiać trzeba umieć.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!
Faktycznie minusy poleciały, napewno za rodziców:) i weż tu wyraż swoje zdanie jak innym nie w smak...i masz rację w tym co piszesz, dziwią mnie te minusy bo wszystko napisałaś jak faktycznie było, i sporo par miało podobnie, komuś jednak to nie pasuje;)

Kto zapłaci za wesele

07 sty 2018 - 20:45:34

Cytat
czajap
A co powiecie na wzięcie kredytu na wesele?

Tylko mam nadzieje że za chwilę nie wyskoczysz z linkiem konkretnej firmy udzielającej pożyczek.
Ostatnio tyle reklam w posach.ściana

Kto zapłaci za wesele

07 sty 2018 - 21:03:13

nie

Cytat
czajap
A co powiecie na wzięcie kredytu na wesele?

Cytat
kukingaku

A co powiecie na wzięcie kredytu na wesele?

Tylko mam nadzieje że za chwilę nie wyskoczysz z linkiem konkretnej firmy udzielającej pożyczek.
Ostatnio tyle reklam w posach.ściana
tak super



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2018-01-07 21:05 przez she22.

Kto zapłaci za wesele

11 sty 2018 - 14:06:26

Pomocy! Nie wiem gdzie pisać i nie wiem co robić. Mam córkę, która ma narzeczonego z drugiego końca Polski. Rodzice przyszłego Pana młodego chcą robić wesele na 80 osób i ze względu na odległość impreza ma się tam odbyć, ponieważ w związku z odległością trzeba się liczyć na zakwaterowanie no i tu znów problem...Nas, czyli tych ze strony Panny młodej jest 8 osób! Co robić w takiej sytuacji? Jak zrobić, aby było dobrze? Nie lubię się kłócić i nie wiem kto za co płaci... Nie wiem i proszę pomóżcie jeśli możecie. Aha i nadmieniam, że nie jestem zamożną osobą. I jeszcze jedno to gdzie w Poznaniu niedrogo można kupić sukienkę do ślubu taką princessę? (marzenie córki);) Z góry dziękuję.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Kto zapłaci za wesele

11 sty 2018 - 14:12:56

Cytat
musti2209
Pomocy! Nie wiem gdzie pisać i nie wiem co robić. Mam córkę, która ma narzeczonego z drugiego końca Polski. .... Z góry dziękuję.
Co na to córka?

Kto zapłaci za wesele

11 sty 2018 - 14:33:15

Córka chce mieć wesele, ale nie takie duże. Chce rodzinnie i troszkę koleżanek , kolegów z jednej i drugiej strony. Ale "teściowa" ma duuużą rodzinę 5 sióstr, ciotek , kuzynów ...

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Kto zapłaci za wesele

11 sty 2018 - 23:16:36

Cytat
musti2209
Córka chce mieć wesele, ale nie takie duże. Chce rodzinnie i troszkę koleżanek , kolegów z jednej i drugiej strony. Ale "teściowa" ma duuużą rodzinę 5 sióstr, ciotek , kuzynów ...

To jest trudne i może pozostawić niesmak. Niech młodzi podejmą decyzję bez wpływu teściowej.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

Kto zapłaci za wesele

11 sty 2018 - 23:34:43

@musti2209 może porozmawiaj z córką i zaproponuj że każdy zapłaci za gości ze swojej strony? choć ogólnie uważam że nie sitnieje podział kto za co płaci. To MŁODZI decydują się na ślub i na wesele- planują takie na jakie ich stac. Jesli ktoś z rodziców się dorzuci cokolwiek to miło ale oczekiwać tego nie można!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Panowie świętują dwa razy?