Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

ślub na Dominikanie

21 mar 2017 - 14:42:08

Hej dziewczyny! Ostatnio natknęłam się na biuro turystyczne, które oferuje śluby na Dominikanie i nie tylko. Oglądałam zdjęcia, są przepiękne! Czy któraś z Was orientuje się może jak to wygląda w rzeczywistości? Ile taki ślub może kosztować? Chodzi o skromny ślub, ok. 12 osób + młoda para. Czy rzeczywiście wygląda to tak pięknie jak na zdjęciach?

(zobacz zmiany)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-21 14:42 przez marciaa0407.

ślub na Dominikanie

21 mar 2017 - 15:31:34

to musisz napisać do nich:) dominikana drogo pewnie no i daleko, ja we wrześniu lecę do grecjii na ślub,oni organizują ci ślub tzn urząd stanu cywilnego i ewentualnie imprezę a ty musisz sama załatwić hotel, bo oni pewnie pobierają od tego prowizję :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-21 15:44 przez edekzkrainykredek2.

ślub na Dominikanie

21 mar 2017 - 18:32:26

Cytat
edekzkrainykredek2
to musisz napisać do nich:) dominikana drogo pewnie no i daleko, ja we wrześniu lecę do grecjii na ślub,oni organizują ci ślub tzn urząd stanu cywilnego i ewentualnie imprezę a ty musisz sama załatwić hotel, bo oni pewnie pobierają od tego prowizję :)

Greckie wesele to podobno fajna sprawa i bardzo oryginalna impreza.
Super!

@marciaa0407
A Dominikana pewnie sporo kosztuje.
Popytaj w jakichś biurach podróży.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-21 18:33 przez czarownicaao.

ślub na Dominikanie

21 mar 2017 - 19:09:05

Cytat
edekzkrainykredek2
to musisz napisać do nich:) dominikana drogo pewnie no i daleko, ja we wrześniu lecę do grecjii na ślub,oni organizują ci ślub tzn urząd stanu cywilnego i ewentualnie imprezę a ty musisz sama załatwić hotel, bo oni pewnie pobierają od tego prowizję :)
Zazdroszczę ci imrezy, grecy umieją się bawić, mojej kuzynki córka wyszła za greka, wykupione były miejsca w hotelu, basen przed hotelem, super sprawa.

Na temat organizacj ślubu za granicą, to najlepiej informować się u organizatra takich imprez...można indywidualnie też załatwić, ale wybierasz sobie miejsce i jedziesz tam aby wszystko zaplanować i zrobić ustalenia z właścicielami obiektu.

O kosztach to dowiadujesz sie przy załatwianiu, ale faktycznie, może ktoś organizował sobie wesele za granicą i może ci podpowie:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-21 19:11 przez CzerwoneUsta.

ślub na Dominikanie

21 mar 2017 - 20:00:55

o takk już byłam w grecji na wieczorku greckim nieźle szalałam z grekami:)))chętnie to powtórzę a nawet będę brała i szalała więcej:)

ślub na Dominikanie

22 mar 2017 - 08:58:51

Hejka!
Moja koleżanka brała ślub na Dominikanie i rzeczywiście wygląda to tak pięknie!
Tylko pamiętam, że "załatwiania" jest sporo, bo wszystkie dokumenty muszą być tłumaczone na Hiszpański przez tłumacza przysięgłego i przekazywane przez Ambasadę w Warszawie. Cała ceremonia i dokumenty na miejscu załatwia pracownik hotelu. Akt ślubu dostała ok miesiąc po ceremonii, bo oczywiście on również trafia do nas za pośrednictwem Ambasady.

ślub na Dominikanie

22 mar 2017 - 11:54:51

@marciaa0407
Może podpytaj koleżankę @asiunia2706 ?
Ma doświadczenia w tej kwestii.
Fajnie,że się odezwała.

@edekzkrainykredek2
Szalej dobrze moja droga,a potem do nas wróć i pokaż foty.tańczycheers



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-03-22 11:56 przez czarownicaao.

ślub na Dominikanie

22 mar 2017 - 12:04:05

dopiero we wrześniu:( ale co tam mam więcej czasu na zrobienie dobrej formy i z rzucenie brzucha:) dodam ze ten ślub połączony z 7 dniowymi wczasami na wyspie koss (wiecie że w grecjii jak się wyciera tyłek po kupie lub po siku to papier się wrzuca do kosza na śmieci a nie jak u nas do toalety:))tka ciekawostka jak ktoś jeszcze nie wiedział:))

ślub na Dominikanie

22 mar 2017 - 12:18:37

Ja mam sąsiadkę w Grecji. 2 lata temu wyszła za Greka i tam mieszkają. Wesele super dwa śluby, mega przyjęcie, dwie kultury :) Polacy uczyli tanczyc Greków a oni nas :)
A co do wrzucania papieru do kosza to dlatego tak jest bo jest kiepski system kanalizacyjny...

ślub na Dominikanie

22 mar 2017 - 12:37:05

wiem wiem :)ale warto aby ludzie też o tym wiedzieli ci co tam sie wybierają:)

zweryfikowana
Posty: 1.269
Ostrzeżenia: 1/5

ślub na Dominikanie

22 mar 2017 - 16:25:58

@asiunia2706
a jaki koszt wyszedł za to wszystko?

ślub na Dominikanie

23 mar 2017 - 11:16:37

Dziewczyny, nie da się podać sztywnej ceny, to tak jak w Polsce, wszystko zależy od Hotelu, ilości gości, dekoracji, fotografa itd, itp.... wiadomo jeśli nie masz kilkudziesięciu tysięcy przestań marzyć :P

Najtaniej wychodzi lecieć tylko we dwoje, aby wziąć ślub. Hotel wszystko zorganizuje, łącznie ze świadkami (którzy zgodnie z ich prawem nie mogą być spokrewnieni z nowożeńcami).

Najlepiej zobaczyć oferty biur podróży z takimi opcjami i wtedy robić kalkulacje.

Wcześniej pisałam o dokumentach załatwianych przez Ambasadę, zaszła pomyłka - dokumenty trzeba załatwiać przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Warszawie :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Prezent na chrzciny od Chrzestnej ?