Obecnie rozmawiamy o:

informacje o żywieniu

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Prezent na Komunie-Chrzesna.

14 sty 2016 - 11:26:25

Witam, w maju mam komunię chrzestnicy i już zaczynam myśleć nad prezentem ponieważ: trampolinę ma, rower ma, biżuteria chrzestny się zaoferował zresztą ona nie za bardzo gustuje w niej:P, telewizor nie ma miejsca w pokoju, telefon rodzice, tablet ma. Został mi chyba tylko Laptop? Czy macie jakieś inne pomysły? Pieniędzy nie chcę dawać, chce aby miała pamiątkę:)
Zna się ktoś na laptopach? Jaki kupić? Na co patrzeć? Kwota do ok 1500zł.
W ME polecają jeden w MM co innego i mówią że tamten zły... Istna masakra:( Może polecicie jakieś firmy najmniej awaryjne.

Prezent na Komunie-Chrzesna.

14 sty 2016 - 11:51:17

Jeśli chcesz naprawdę pamiatke to radziłąbym jednak bizuterie będzie miała na całe życie.A laptop za kilka lat padnie będzie już stary i nieużyteczny:) Ja kupiłam chrześnicy pierścionek z brylantem i wiem ze będzie go miała zawsze:) To na razie dziewczynka wiec wiadomo ze nie gustuje jeszcze w biżuterii .Ale kiedyś będzie przecież kobietą:)

Ja dostałąm od babci na komunie łancusze z papieżem Janem Pawłem naszym i jest to pamiatka która mam i będę miała zawsze :)
A laptopa chrzesnica raczej całe życie nie będzie mieć.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-14 11:54 przez filipekkrol.

Prezent na Komunie-Chrzesna.

14 sty 2016 - 12:27:46

Jak juz sie uparlas na laptopa to proponuje firmy lenowo. Mi tej firmy polecil kolega ktory siedzi w tej branzy i nie zaluje mam juz go naprawde dlugi czas cos kolo 7 lat i caly czas na chodzie a korzystaja z niego 3 osoby. Jakies rok temu zakupilam tableta lenowo i rowniez jestem z niego zadowolona.

Prezent na Komunie-Chrzesna.

14 sty 2016 - 12:42:43

Laptop... hmm ma tablet, to laptop będzie leżał... a później będzie stary i trzeba będzie kupić nowy.

Może aparat fotograficzny??
albo coś oryginalnego, wyjazd nad morze lub w góry? Kurs nauki pływania?

Zapytaj dziecka o czym marzy :)
Jeśli spełnisz jej marzenie, długo to będzie pamiętać.

Na swoją komunie dostałam łańcuszek z krzyżykiem od babci - łańcuszek się zerwał, ale krzyżyk mam do dzisiaj.
Pamiętam też, że ogromną radość sprawiły mi rolki i walkman (wtedy szczyt marzeń).

Prezent na Komunie-Chrzesna.

15 sty 2016 - 00:50:54

Ja chyba jestem staroświecka, albo nie ogarniam już tego komunijnego szału.

Prezent na Komunie-Chrzesna.

15 sty 2016 - 09:41:27

Moja corka idzie w tym roku do komunii.Bardzo sie ciesze,ze u nas w parafii wszystkie dziewczynki ubrane sa jednakowo.Przeraza mnie to jak to zdarza sie,ze dziewczynki sa ubrane lepiej niz panna mloda,fryzjer,kosmetyczka i limuzyna pod kosciol.
Tez nie ogarniam tych prezentow.Klady,plazmy,smartfony za kilka stow masakra.
Najlepszym rozwiazaniem na prezent jest kasa.Po komunii mozna zalozyc dziecku lokate,konto w banku i wplacac co mc jak mozna.
Lepszy start w przyszlosc...studio,cos na mieszkanie.
Takie jest moje zdanie.

Prezent na Komunie-Chrzesna.

15 sty 2016 - 10:56:26

Cytat
mmka67
Ja chyba jestem staroświecka, albo nie ogarniam już tego komunijnego szału.

Ja również. 1500zł na prezent dla dzieciaka?
Moja córka w przyszłym roku ma Komunię i jestem tym faktem totalnie przerażona..

Nie uznaję prezentów typu laptop,aparat. Taki dzieciak albo zaraz to zepsuje albo sprzęt będzie służył rodzicom,a chyba nie o to tutaj chodzi..
Zresztą co to za pamiątka będzie z laptopa czy innego sprzętu.

Najlepszy pomysł to jakaś biżuteria typu kolczyki czy łańcuszek lub pieniądze,które rodzice wpłacą na przykład na lokatę dla dziecka. Takie jest moje zdanie.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-15 11:00 przez Amelia_25.

Prezent na Komunie-Chrzesna.

15 sty 2016 - 11:18:58

Ok mam pytanie. Skoro na komunię ma być prezent za 1500zł, to za ile się powinno dać na 18 urodziny i co na ślub?


Uważam że to zdecydowanie przesada. 7-9 letnie dziecko nie powinno dostać tak drogich prezentów. Na 18 będzię trzeba proporcjonalnie kupić samochód, a na wesele wybudować dom? Czy nie widzicie w tym przesady?

Ja mam dwóch chrześniaków, za rok komunie, ale nie wyobrażam sobie w ogóle żeby dać prezenty za taką kwotę. Wydaje mi się, że zbyt wiele osób myli pojęcia, czym jest ten sakrament i na czym to tak naprawdę powinno polegać. Przykre jest to, że już wśród dzieci zakrzepia się taki materializm.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-15 11:24 przez emaergieo.

Prezent na Komunie-Chrzesna.

15 sty 2016 - 11:21:05

ja akurat jestem zwolenni8czka dawania prezentow bo to dziecku zostaje, mam w tym roku komunie chrzesnika i mam zamiar przeznaczyc 500zl, i jeszcze dwie komunie bratanka i bratanicy i tam prezent okolo 300zl dla dziecka. bo 1500zl to dla mnie przerazajaca kwota

Prezent na Komunie-Chrzesna.

15 sty 2016 - 15:07:27

Ja bym biżuterii nie kupowała dziecku. Po co kupować prezent, którego i tak nie będzie nosić i będzie tylko leżeć??
Kupowanie laptopa to też według mnie drogi prezent.
Ja wychodzę z założenia, że lepiej się podpytać danej osoby co by chciało niż wymyślać na siłę prezenty.

Prezent na Komunie-Chrzesna.

15 sty 2016 - 18:21:47

A ja mam luzik Moja corka nie przystapi do zadnej komuni i zadna chrzestna nie jestem Co za oszczednosc

Prezent na Komunie-Chrzesna.

15 sty 2016 - 18:57:22

Jeśli już chcesz przeznaczyć na ten prezent kilka tysięcy złotych (ja dostałam rower i złote kolczyki...) , a nie jesteś pewna czy jej się spodoba to może zainwestuj te pieniądze. Załóż jej w banku lokatę albo fundusz, do którego będzie miała dostęp np. po ukończeniu osiemnastu lat. Przy innych okazjach możesz jej też dopłacać pieniądze i jak będzie chciała to w przyszłości wyda je sobie np. na edukację lub wycieczkę do ciekawego kraju :)

Prezent na Komunie-Chrzesna.

15 sty 2016 - 19:35:53

Cytat
Yvetterabenda
A ja mam luzik Moja corka nie przystapi do zadnej komuni i zadna chrzestna nie jestem Co za oszczednosc

masz się z czeg cieszyć naprawdę. Czy ty masz jakichś znajmych rodzinę itd? Wydaje mi się że nie masz nikogo poza mężem i córką, siedzisz w domu i zdziwaczałaś strasznie.

Prezent na Komunie-Chrzesna.

15 sty 2016 - 20:25:40

Cytat
karka2424
Cytat
Yvetterabenda
A ja mam luzik Moja corka nie przystapi do zadnej komuni i zadna chrzestna nie jestem Co za oszczednosc

masz się z czeg cieszyć naprawdę. Czy ty masz jakichś znajmych rodzinę itd? Wydaje mi się że nie masz nikogo poza mężem i córką, siedzisz w domu i zdziwaczałaś strasznie.
Owszem mam rodzine Czy ty zawsze niezaleznie na jakim forum bym sie nie wypowiedziala musisz mi odpisywac i obrazac mnie? Jestes zdania ze jezeli ktos jest ateista badz jest innego wyznania musi byc zdziczaly?

A mize z toba jest cos nie tak majac takie poglady ?

Poza tym jestem zdanua ze komunii dziecko nie piwinno zapamietac prezentow ale komunie sama w sobie jako przezycie duchowe ale moze sie myle i sie nie znam

Tak naprawde ani nie masz zadnego komentarza ani nie jestes zweryfikowana Jestes tak naprawde nikim

Jako nikt mozesz sobie pozwolic na tego typu posty ale tez jako nikt nie jestes powaznie brana pod uwage przynajmnie przeze mnie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2016-01-15 20:38 przez Yvetterabenda.

Prezent na Komunie-Chrzesna.

15 sty 2016 - 22:09:09

Yvetterabenda nazywając kogoś "nikim" obrażasz tę osobę.

mini1988 spytaj delikatnie, nie jest to małe dziecko i może rzuci ci jakiś pomysł:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

prezent na walentynki