Obecnie rozmawiamy o:

Budowa domu

gorący temat

Sypialnia tapeta

20 minut temu

Hiszpania

godzinę temu

Wakacje w Hiszpanii.

godzinę temu

w czym śpicie?

dzisiaj o 13:16

Roleta okienna

dzisiaj o 13:13

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ślub cywilny

06 lip 2015 - 16:19:23

Hej hej :)

Planyjemy wziąc w pierwszej kolejności ślub cywilny z najbliższymi, kameralne małe przyjęcie ( mamy jednak problem bo boimy się, że inni sie obrażą i nie wiemy co robić, a na wesele musimy jeszcze pozbierać ;) ). ślub ma się odbyć nad morzem ale nie w Urzędzie Stanu Cywilnego myslelimy bardziej o plaży :)

Co możecie powiedziec o wyznaczeniu daty, jeżeli chcemy by było to w wakacje 2016 to kiedy musimy zarezerwowac termin?

Co do sukienki wiem, że to już indywidualna sprawa i moge zalozyc wszystko, ale może macie jakieś propozycje które dacie w komentarzach ? Chciałabym by była to sukienka biała lub ecru albo w pudrowym różu :) taka, która może przyda mi sie jeszcze kiedyś na jakąs okazję? Przecież jej nie wyrzucę :) jestem szczupła ale krępują mnie odsłonięte ramiona nie wiem dlaczego, więc chciałabym by była na ramiączkach :) niżej wrzucam co wpadło mi w oko :)



niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Ślub cywilny

06 lip 2015 - 16:52:45

Za rok zapewne moda nieco się zmieni, wejdzie coś nowego, nowe trendy. Do cywilnego łatwiej jest coś wybrać. Jeżeli zbieracie na wesele, to chyba szkoda kasy na ślub w "trenie", poza USC.

Ślub cywilny

06 lip 2015 - 17:26:52

Moim zdaniem trochę się z tymi imprezami zamieszałaś. No bo skoro na większe wesele kasy nie macie to skąd pomysł na ślub nad morzem na plaży? Koszta takiej imprezy będą niemałe, bo to przecież dodatkowe koszta ceremonii poza USC i noclegów dla gości (które w sezonie tanie nie są). Do tego przypuszczalnie za taką małą imprezę w sezonie nad morzem zapłacisz jak za zboże.

Ślub cywilny

07 lip 2015 - 10:01:53

Ja za trochę ponad miesiąc biorę ślub cywilny. Nie przejmuję się "obrażaniem" innych, że ich nie zaprosiłam bo osoby, które nas wspierają nie obrażają się o byle głupoty. Nie stać nas w tym momencie na huczne imprezy (zresztą nie zależy nam na takiej) więc bierzemy ślub cywilny w gronie najbliższej rodziny (ok. 30 osób). W Urzędzie Stanu Cywilnego musicie datę zaklepać co najmniej na miesiąc przed ślubem (lub wcześniej prosząc o przyspieszenie terminu i wtedy wpłaca się jakąś niewielką kwotę za wcześniejszy termin). Nie wiem czy aż na rok wcześniej zapiszą Was w urzędzie. Z tego co zaobserwowałam to teraz mało ludzi bierze śluby cywilne (bo przecież wszystko w kościele teraz jest załatwiane i nie trzeba wcześniej przed ślubem kościelnym brać cywilnego) więc większość terminów jest wolna :) Jeśli chcesz (wypożyczyć) urzędnika stanu cywilnego to musisz umieścić opłatę i zgłosić to wcześniej, że ślub będzie w innym miejscu niż urząd (kosztuje to chyba coś koło 1000 zł) ale dochodzą koszta zorganizowania miejsca na plaży - jakieś zgody, przystrojenie, krzesełka itp itd . Więc nie wiem czy jest sens pakować się w koszta jak później chcecie i tak kościelny.

A to moje propozycje sukienek, tylko te kolorowe zamieniłabym na kolor biały :)



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomocy ! Wesele . gdzie?