Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
|<- <-- 1 2 ... 87 88 89 90 91 ... 93 94 -->

ŚLUB 2017

22 lip 2017 - 12:30:09

Czekamy na relacje ! :*

zweryfikowana
Posty: 136
Ostrzeżenia: 1/5

ŚLUB 2017

23 lip 2017 - 08:46:23

Gosiek00 dokumenty z USC jakos 3 miesiące przed ślubem można załatwiać. Moj kuzyn załatwił wszystko w 1 dzień po 1h mógł już odebrać gotowy dokument a my tyle czasu musimy czekać :o
A pytalam o poduszki/skrzyneczki na obraczki bo nam będzie mojego P. siostrzenica i siostrzeniec niesli obrączki wiec dlatego jedna z tych rzeczy potrzebuje.

Jesteśmy juz po jednej z dłuższych rozmów z ksiedzem. Na następną rozmowę mamy przyjsc z resztą dokumentów pod koniec sierpnia.

Na zaręczyny czekałam 6 lat ;) W sumie to rozmawialismy o zareczynach ale nie widzialam gdzie i kiedy ten dzień nastapi.
Moj P. wybral święta Bożego Narodzenia ktore spędziliśmy w jego domu rodzinnym gdzie byla jego mama ojczym brat i przyjechala siostra z rodziną. Po kolacji przy wszystkich niespodziewanie padl na kolana i zapytal czy zostanę jego żoną :D stresik bylo widac na jego twarzy :P Mimo ze w ten dzien nie bylismy sami tylko przy swiadkach to wspominam ten magiczny moment wyjatkowo :)

ŚLUB 2017

23 lip 2017 - 09:06:41

Cytat
_Sylwia88_
Gosiek00 dokumenty z USC jakos 3 miesiące przed ślubem można załatwiać. Moj kuzyn załatwił wszystko w 1 dzień po 1h mógł już odebrać gotowy dokument a my tyle czasu musimy czekać :o
A pytalam o poduszki/skrzyneczki na obraczki bo nam będzie mojego P. siostrzenica i siostrzeniec niesli obrączki wiec dlatego jedna z tych rzeczy potrzebuje.

Jesteśmy juz po jednej z dłuższych rozmów z ksiedzem. Na następną rozmowę mamy przyjsc z resztą dokumentów pod koniec sierpnia.

Na zaręczyny czekałam 6 lat ;) W sumie to rozmawialismy o zareczynach ale nie widzialam gdzie i kiedy ten dzień nastapi.
Moj P. wybral święta Bożego Narodzenia ktore spędziliśmy w jego domu rodzinnym gdzie byla jego mama ojczym brat i przyjechala siostra z rodziną. Po kolacji przy wszystkich niespodziewanie padl na kolana i zapytal czy zostanę jego żoną :D stresik bylo widac na jego twarzy :P Mimo ze w ten dzien nie bylismy sami tylko przy swiadkach to wspominam ten magiczny moment wyjatkowo :)

Jednej z dłuższych rozmów z księdzem... Więc spisaliscie protokół? Tak, dobrze rozumiem?.. My pojdziemy w sierpniu.
A powiedz mi, jak to jest z tymi dokumentami dla księdza? Co jeszcze potrzebujemy?... Na naukach coa mowili o akcie chrztu... Nie wiem. Tak mieszaja, ze juz sama nie wiem..


Zaręczyny, rzeczywiście magiczne!;D

Kochana, to ile masz lat, skoro tak dlugo czekalas?

Kiedy slubujesz?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-23 09:08 przez Gosiek00.

zweryfikowana
Posty: 136
Ostrzeżenia: 1/5

ŚLUB 2017

23 lip 2017 - 09:51:44

Cytat
Gosiek00
Cytat
_Sylwia88_
Gosiek00 dokumenty z USC jakos 3 miesiące przed ślubem można załatwiać. Moj kuzyn załatwił wszystko w 1 dzień po 1h mógł już odebrać gotowy dokument a my tyle czasu musimy czekać :o
A pytalam o poduszki/skrzyneczki na obraczki bo nam będzie mojego P. siostrzenica i siostrzeniec niesli obrączki wiec dlatego jedna z tych rzeczy potrzebuje.

Jesteśmy juz po jednej z dłuższych rozmów z ksiedzem. Na następną rozmowę mamy przyjsc z resztą dokumentów pod koniec sierpnia.

Na zaręczyny czekałam 6 lat ;) W sumie to rozmawialismy o zareczynach ale nie widzialam gdzie i kiedy ten dzień nastapi.
Moj P. wybral święta Bożego Narodzenia ktore spędziliśmy w jego domu rodzinnym gdzie byla jego mama ojczym brat i przyjechala siostra z rodziną. Po kolacji przy wszystkich niespodziewanie padl na kolana i zapytal czy zostanę jego żoną :D stresik bylo widac na jego twarzy :P Mimo ze w ten dzien nie bylismy sami tylko przy swiadkach to wspominam ten magiczny moment wyjatkowo :)

Jednej z dłuższych rozmów z księdzem... Więc spisaliscie protokół? Tak, dobrze rozumiem?.. My pojdziemy w sierpniu.
A powiedz mi, jak to jest z tymi dokumentami dla księdza? Co jeszcze potrzebujemy?... Na naukach coa mowili o akcie chrztu... Nie wiem. Tak mieszaja, ze juz sama nie wiem..


Zaręczyny, rzeczywiście magiczne!;D

Kochana, to ile masz lat, skoro tak dlugo czekalas?

Kiedy slubujesz?

Jak bylismy u księdza to spisał nasze dane tzn. Imiona nazwiska, imiona rodziców, dzie mieszkamy i przy tym byla dluzsza dyskusja bo mieszkamy razem 4 lata ze zyjemy w konkubinacie i dlaczego tak dlugo czekalismy ze ślubem. Powiedzielismy ze mieszamy razem od czasu jak moja mama zmarla potem brat i nie myslelismy o slubie ale dla ksiedza to nie powod zeby nie wziac slubu ehh. Mojemu P. dal kartke z zapowiedziami zeby ksiadz w jego parafii wyglosil. Dostaliamy kartki na 1 spowiedz ruz przed ślubem. Dwie spowiedzi nas nie obowiazuja bo mieszkamy razem. Spisal tez moj akt chrztu i bierzmowania bo slub bedzie w mojej paradfii i akty sa na miejacu. Tylko moj P. musi doniesc swoj akt chrztu i bierzmowania. Ksiadzoczywiście sie doczepil ze jeszcze nie zalatwil tych dokumentów bo juz powinien miec.
Protokolu jeszcze nie mamy spisanego dopiero na nastepnym spotkaniu bedziemy spisywacteraz tylko czesciowo wypisal to co mogl.
Do ksiedza potrzebujecie nauki przedmałżeńskie , poradnie rodzinna, dokumenty z USC jak to jest slub konkordatowy, ostatnie swiadectwo ukonczenia szkoly sredniej (chodzi o religie ) i jesli jedna osoba jest z innej parafii to akt chrztu i bierzmowania.


Ja w dzień Twojego ślubu bede kończyła 29 lat :P jakis czas temu pisalam ze bede swietowac razem z Toba :) A z moim P. w grudniu minie nam 9 lat jak jesteśmy razem :D

Ślub mamy 23.09. serce

ŚLUB 2017

24 lip 2017 - 10:56:23

@_Sylwia88_ noo tak, rzeczywiście pisałaś;p ale ja mam skleroze;p

@isiowa pamiętamy o Tobie i czekamy na relacje;D

ŚLUB 2017

24 lip 2017 - 22:47:06

Pozwolę sobie na wklejenie tego, co dodałam już na jednej grupie na Facebooku :D To był jak do tej pory najpiękniejszy dzień w naszym życiu, pomimo tego całego stresu. Było kilka wpadek; zapomnieliśmy zabrać z domu koszyków ratunkowych, cukierków, nie zabraliśmy ze sobą ubrań żeby zostać na noc w apartamencie i totalnie nie wyszedł nam pierwszy taniec, ale nie ma się co dziwić skoro zabraliśmy się za niego na 3,5 godziny przed ślubem :D Pogoda na szczęście dopisała, chociaż rano kompletnie nie wskazywało na to, że będzie słonecznie. Mąż miał za zadanie zaśpiewać refren piosenki "żono moja", trochę się przed tym opierał, ale dał radę! wielki uśmiech Jesteśmy cholernie zmęczeni, ale szczęśliwi. Cieszcie się dziewczyny każdą chwilą tego dnia, bo ja kompletnie nie mam pojęcia kiedy to tak szybko zleciało!

ŚLUB 2017

25 lip 2017 - 09:10:17

Cytat
isiowaa
Pozwolę sobie na wklejenie tego, co dodałam już na jednej grupie na Facebooku :D To był jak do tej pory najpiękniejszy dzień w naszym życiu, pomimo tego całego stresu. Było kilka wpadek; zapomnieliśmy zabrać z domu koszyków ratunkowych, cukierków, nie zabraliśmy ze sobą ubrań żeby zostać na noc w apartamencie i totalnie nie wyszedł nam pierwszy taniec, ale nie ma się co dziwić skoro zabraliśmy się za niego na 3,5 godziny przed ślubem :D Pogoda na szczęście dopisała, chociaż rano kompletnie nie wskazywało na to, że będzie słonecznie. Mąż miał za zadanie zaśpiewać refren piosenki "żono moja", trochę się przed tym opierał, ale dał radę! wielki uśmiech Jesteśmy cholernie zmęczeni, ale szczęśliwi. Cieszcie się dziewczyny każdą chwilą tego dnia, bo ja kompletnie nie mam pojęcia kiedy to tak szybko zleciało!

Gratulacje kwiaty wszystkiego dobrego na nowej drodze życia :)
Co to za grupa na Facebooku?

ŚLUB 2017

25 lip 2017 - 09:37:42

Cytat
iwcia991
Gratulacje kwiaty wszystkiego dobrego na nowej drodze życia :)
Co to za grupa na Facebooku?
Dziękujemy :) Grupa nazywa się Ślub i wesele 2017, ma 827 członków i nie ukrywam, że właśnie tam się najczęściej udzielam :)

ŚLUB 2017

25 lip 2017 - 12:19:38

Dziewczyny jestem na etapie tworzenia listy osób na plan stołów i nie wiem od czego zacząć. Mam kilka osób z osobami towarzyszącymi nie wiem jak te osoby się nazywają i nie wiem jak ich wypisać. Napisać przykładowo:
1. Jan Kowalski
2. Osoba towarzysząca
ALBO
1. Jan Kowalski z osobą towarzyszącą

ŚLUB 2017

25 lip 2017 - 14:22:52

Cytat
iwcia991
Dziewczyny jestem na etapie tworzenia listy osób na plan stołów i nie wiem od czego zacząć. Mam kilka osób z osobami towarzyszącymi nie wiem jak te osoby się nazywają i nie wiem jak ich wypisać. Napisać przykładowo:
1. Jan Kowalski
2. Osoba towarzysząca
ALBO
1. Jan Kowalski z osobą towarzyszącą

Ja pisałam Jan Kowalski z osobą towarzyszącą, tak było znacznie wygodniej :)

ŚLUB 2017

25 lip 2017 - 15:42:45

Cytat
madziaalneka


Dziewczyny pytanie na rozluźnienie atmosfery ile czekalyscie za zaręczyny :D ? I jak to wyglądało ?
9 lat,ale jesteśmy razem od gówniarza ;)

Cytat
Gosiek00

A to co masz jeszcze do zalatwienia??


Mój oświadczył mi się po 3,5 roku, ale to głównie dlatego, ze chcielismy razem zamieszkać;D tak bym pewnie dalej czekała na oswiadczyny;D i co z tego, jak ponad 2,5 roku czekamy na sale..

A to nie mogliście zamieszkać bez zaręczyn? ;)

Tak na szybko co mi się przypomina:
-muszę usadzić gości
-zrobić winietki
-zapłacić za salę i omówić dokładnie menu i szczegóły
-dokończyć robić dekoracje,a tego jest sporo
-iśc na próbny makijaż bo jeszcze nie byłam
-kupić sukienkę i buty na poprawiny
-nie mam podwiązki,ale chyba nie bede miec
-omówic w kwiaciarni szczegoly bo na razie tylko klepnelam date
-kupic zimne ognie do zdjec
-omowic szczegoly z foto.wideo i zespolem
-kupic dekoracje na scianke za nami
-wymyslec cos na podziekowanie dla rodzicow bo nie mamy nic
-dokupic alkohole,bo mamy tylko wodke
-kupic slodycze na stol dla dzieci
-wybrac piosenke na pierwszy taniec.

I pewnie mnostwo rzeczy o ktorych nie pamietam..

Cytat
Gosiek00

Jednej z dłuższych rozmów z księdzem... Więc spisaliscie protokół? Tak, dobrze rozumiem?.. My pojdziemy w sierpniu.
A powiedz mi, jak to jest z tymi dokumentami dla księdza? Co jeszcze potrzebujemy?... Na naukach coa mowili o akcie chrztu... Nie wiem. Tak mieszaja, ze juz sama nie wiem..
?
Dołączę się do tego co odpowiedziała Ci Sylwia: To nieprawda,że trzeba mieć świadectwo z religii i zaswiadczenie o ukonczonych naukach. Zalezy od parafii,więc musisz pytać indywidualnie. Na pewno wszędzie wymagają dokumentów z USC,poradni rodzinnej,no i aktu chrztu jeśli narzeczony/narzeczona był chrzczony w innej parafii niż ślub.

Ja świadectwa i zaświadczenia o naukach nie musiałam przedstawiać. wystarczył kurs przedmalzenski z liceum.

Cytat
Gosiek00
I znów forum milczy... A było tak fajnie;D

Kupilismy garnitur;D bez koszuli. Bo mimo, ze Paweł mierzył i byla swiwtna i razem z garniturze świetnie to gralo, to ularl sie jak osiol, ze koszula ma za maly polysk. A poza tym bedzie mial muszke- co za tym idzie zakryte guziki w koszuli.. I stwierdzil, ze jemu tam jest zbyt pusto!;D ah te chlopy;D a poza tym.. Nagle stwierdził ze może krawat wiec zakryte guziki nie potrzebne- mimo ze wyglada to duzoooooo bardziej elegancko, ale gdzie nie przegadasz;D we wrzesniu mysle pojdziemy kupic buty do garnituru to wtedy kupimy tez koszulę, i muszke.. Muszki i tak nie bylo takiej jaka chcialam a troszkę Nam sie spieszylo....
Mnie błyszczące koszule się nie podobają. Mój będzie miał muchę,ale chyba mamy odkryte guziki w koszuli :D

Poza tym chcieliśmy od razy wziąć koszulę,by pasowała idealnie do garnituru. Bo co teraz chodzić z garniakiem i do niego mierzyć koszule?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-25 16:14 przez malgosiaw123.

ŚLUB 2017

25 lip 2017 - 17:23:41

@isiowaa Gratulacje! Do jakiej piosenki tanczyliscie ?:) Pokaż swoją salę weselna. Gdzie mieliście wesele w jakiej miejscowości może kojarzę :D jak wyszła dekoracja Kościoła i sali ? I jak w wyszedł makijaż i fryzura podobalo ci się ? :) Ile wódki zeszło ?:D prosimy wszystko ze szczegółami :D

Cytat
iwcia991
Dziewczyny jestem na etapie tworzenia listy osób na plan stołów i nie wiem od czego zacząć. Mam kilka osób z osobami towarzyszącymi nie wiem jak te osoby się nazywają i nie wiem jak ich wypisać. Napisać przykładowo:
1. Jan Kowalski
2. Osoba towarzysząca
ALBO
1. Jan Kowalski z osobą towarzyszącą

Dlatego ja pytałam wszystkich o nazwiska i imiona dokładnie ;) jak ktoś w ostatniej chwili zmienił partnera to i tak się znaleźli na liście :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-25 17:24 przez madziaalneka.

ŚLUB 2017

25 lip 2017 - 18:00:14

@madziaalneka tańczyliśmy do Ellie Goulding - How Long Will I Love You. Zdjęć sali ani kościoła jeszcze nie mam :) Makijaż byłby super gdyby nie fakt, że było strasznie gorąco i cienie mi zniknęły z oczu przez ten upał, na szczęście rzęsy ratowały całą sytuację i nie było tego widać aż tak. Z włosami nic nie robiłam, więc z nich byłam zadowolona i co najważniejsze dobrze się czułam :) Wesele mieliśmy w Ulanowie na Podkarpaciu. Wódki poszło nam około 50 butelek na 105 osób, wina poszło około 15 butelek i do tego jeszcze sporo bimbru.

ŚLUB 2017

26 lip 2017 - 09:48:25

Cytat
isiowaa
Pozwolę sobie na wklejenie tego, co dodałam już na jednej grupie na Facebooku :D To był jak do tej pory najpiękniejszy dzień w naszym życiu, pomimo tego całego stresu. Było kilka wpadek; zapomnieliśmy zabrać z domu koszyków ratunkowych, cukierków, nie zabraliśmy ze sobą ubrań żeby zostać na noc w apartamencie i totalnie nie wyszedł nam pierwszy taniec, ale nie ma się co dziwić skoro zabraliśmy się za niego na 3,5 godziny przed ślubem :D Pogoda na szczęście dopisała, chociaż rano kompletnie nie wskazywało na to, że będzie słonecznie. Mąż miał za zadanie zaśpiewać refren piosenki "żono moja", trochę się przed tym opierał, ale dał radę! wielki uśmiech Jesteśmy cholernie zmęczeni, ale szczęśliwi. Cieszcie się dziewczyny każdą chwilą tego dnia, bo ja kompletnie nie mam pojęcia kiedy to tak szybko zleciało!



Grupa na fb...nooo tak"czemu ja na to nie wpadłam zeby tam zajrzeć..eh..

A jakie emocje Ci towarzyszyły od rana? Jakie to jest uczucie? Jak zareagował Twój- widząc Cię w sukni i w calej okazałości??
Pisz Nam tu zaraz!;p

Cytat
iwcia991
Dziewczyny jestem na etapie tworzenia listy osób na plan stołów i nie wiem od czego zacząć. Mam kilka osób z osobami towarzyszącymi nie wiem jak te osoby się nazywają i nie wiem jak ich wypisać. Napisać przykładowo:
1. Jan Kowalski
2. Osoba towarzysząca
ALBO
1. Jan Kowalski z osobą towarzyszącą


Ja zamierzam pisac tak jak w opcji pierwszej czyli np;
1. Jan Kowalski
2. Osoba towarzysząca

Cytat
malgosiaw123
Cytat
madziaalneka


Dziewczyny pytanie na rozluźnienie atmosfery ile czekalyscie za zaręczyny :D ? I jak to wyglądało ?
9 lat,ale jesteśmy razem od gówniarza ;)

Cytat
Gosiek00

A to co masz jeszcze do zalatwienia??


Mój oświadczył mi się po 3,5 roku, ale to głównie dlatego, ze chcielismy razem zamieszkać;D tak bym pewnie dalej czekała na oswiadczyny;D i co z tego, jak ponad 2,5 roku czekamy na sale..

A to nie mogliście zamieszkać bez zaręczyn? ;)

Tak na szybko co mi się przypomina:
-muszę usadzić gości
-zrobić winietki
-zapłacić za salę i omówić dokładnie menu i szczegóły
-dokończyć robić dekoracje,a tego jest sporo
-iśc na próbny makijaż bo jeszcze nie byłam
-kupić sukienkę i buty na poprawiny
-nie mam podwiązki,ale chyba nie bede miec
-omówic w kwiaciarni szczegoly bo na razie tylko klepnelam date
-kupic zimne ognie do zdjec
-omowic szczegoly z foto.wideo i zespolem
-kupic dekoracje na scianke za nami
-wymyslec cos na podziekowanie dla rodzicow bo nie mamy nic
-dokupic alkohole,bo mamy tylko wodke
-kupic slodycze na stol dla dzieci
-wybrac piosenke na pierwszy taniec.

I pewnie mnostwo rzeczy o ktorych nie pamietam..

Cytat
Gosiek00

Jednej z dłuższych rozmów z księdzem... Więc spisaliscie protokół? Tak, dobrze rozumiem?.. My pojdziemy w sierpniu.
A powiedz mi, jak to jest z tymi dokumentami dla księdza? Co jeszcze potrzebujemy?... Na naukach coa mowili o akcie chrztu... Nie wiem. Tak mieszaja, ze juz sama nie wiem..
?
Dołączę się do tego co odpowiedziała Ci Sylwia: To nieprawda,że trzeba mieć świadectwo z religii i zaswiadczenie o ukonczonych naukach. Zalezy od parafii,więc musisz pytać indywidualnie. Na pewno wszędzie wymagają dokumentów z USC,poradni rodzinnej,no i aktu chrztu jeśli narzeczony/narzeczona był chrzczony w innej parafii niż ślub.

Ja świadectwa i zaświadczenia o naukach nie musiałam przedstawiać. wystarczył kurs przedmalzenski z liceum.

Cytat
Gosiek00
I znów forum milczy... A było tak fajnie;D

Kupilismy garnitur;D bez koszuli. Bo mimo, ze Paweł mierzył i byla swiwtna i razem z garniturze świetnie to gralo, to ularl sie jak osiol, ze koszula ma za maly polysk. A poza tym bedzie mial muszke- co za tym idzie zakryte guziki w koszuli.. I stwierdzil, ze jemu tam jest zbyt pusto!;D ah te chlopy;D a poza tym.. Nagle stwierdził ze może krawat wiec zakryte guziki nie potrzebne- mimo ze wyglada to duzoooooo bardziej elegancko, ale gdzie nie przegadasz;D we wrzesniu mysle pojdziemy kupic buty do garnituru to wtedy kupimy tez koszulę, i muszke.. Muszki i tak nie bylo takiej jaka chcialam a troszkę Nam sie spieszylo....
Mnie błyszczące koszule się nie podobają. Mój będzie miał muchę,ale chyba mamy odkryte guziki w koszuli :D

Poza tym chcieliśmy od razy wziąć koszulę,by pasowała idealnie do garnituru. Bo co teraz chodzić z garniakiem i do niego mierzyć koszule?


Dla mnie to też idiotyzm zeby kupować to oddzielnie,no ale przecież nie będę się z Nim kłócić o to;D noo co. Bedzie łazić z garniturem zeby dopasować koszule, skoro tak chce;D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-26 09:56 przez Gosiek00.

ŚLUB 2017

26 lip 2017 - 09:56:23

@isiowaa czyli proste włosy miałaś?:) Super :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kto zapłaci za wesele