Obecnie rozmawiamy o:

Hity Kosmetyczne

gorący temat

Prostowanie włosów

godzinę temu

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ŚLUB 2017

26 maj 2017 - 14:46:06

Cytat
Gosiek00


A to można w ogóle miec jednego świadka? Nam ksiądz wyraźnie powiedział, ze dwóch.

No właśnie...mala miejscowość. U Nas swoi okradali swoich w zeszlym roku..

Nam zostały jeszcze 3 zaproszenia do rozdania. Teraz w sobote to pykniemy i z głowy.:)

No Nam juz tez została jedna poradnia. Za tydzien we wtorek. I spokoj.

Chodziło mi o jedna parę świadków,źle się wyraziłam :P

Nie będę popadac w paranoje z tymi kradziezami,u nas nic takiego nie mialo miejsca.

Kurczę dwa miesiące po nas a juz masz wszystkie rozdane,zazdroszczę.

ŚLUB 2017

26 maj 2017 - 15:40:57

U nas wyszło tak, że za tydzień jedziemy spisać protokół. Szczerze mówiąc już jestem przerażona, u narzeczonego proboszcz jest taki, że może nam robić pod górkę i dodatkowo przepytywać z różnych modlitw. U mnie jest taki problem, że jak się stresuję to się śmieję, albo zapominam języka w gębie i tego jak się nazywam. Łudzę się, że pójdzie szybko i gładko. Do tego mamy nadzieję, że podjedziemy 17 czerwca na salę ustalić menu, bo dopiero tego moja mama będzie miała wolną sobotę. Gdybyśmy mieli bliżej to pewnie załatwilibyśmy to wcześniej i na tygodniu.

ŚLUB 2017

27 maj 2017 - 15:03:41

A musicie jechać z mamą?

ŚLUB 2017

27 maj 2017 - 16:54:14

Cytat
Gosiek00
Cytat
malgosiaw123
Cytat
Gosiek00
No my właśnie jestesmy w drodze na drugą poradnie:D jeszcze jedna i z głowy:)


My nie mamy drugiego świadka wybranego... Moj Paweł nie umie sie zdecydować nadal... Ma za dużo osób w rodzinie. U mnie będzie jedna z sióstr(mam dwie) ona juz wie i spokój;D

Dziewczyny... Szczególnie te ze wsi.. Nie boicie się,ze Was okradna? Nie zrozumcie mnie zle..ale u nas w zeszłym roku byla plaga..kazdy dom gdzie było wesele-wszyscy na sali to bylo wlamanie. Oczywiscie z mysla zeby ukrasc kase i prezenty z wesela..ale no nie zmienia to faktu ze jakis strach jest..dzis mama o tym wspomniala...

A i ja mam kolejne dziwne pytanie;D ja wiem-ostatnio same dziwne. Jaka znacie metode na ,,nie picie" na własnym weselu. Wiadomo PM musza sie trzymac. Ale też pic z kazdym,kazdy toast kazda zabawe wszystko... Ileż można.. I teraz moje pytanir..jak to zrobic?.. Poprosić świadków zeby dp butelki po wodce na naszym stole wlewali wodę,czy jak?.. Bo pomysłu mi brak:/

O dzięki,przypomniałaś mi o poradni. Znowu bysmy nie poszli..Mamy jedno spotkanie za sobą,jeszcze jedno musimy zrobić.
Ja bym nie chciała dwóch świadków,dla mnie to niepotrzebny problem. Szczególnie przy usadzaniu.
Staram się nie myśleć o wpadkach i złych rzeczach,stąd nie myślę o kradzieży. Na sali jest sejf. Dodatkowo mała miejscowośc,kazdy się zna,więc ktokolwiek obcy sie bedzie krecil,zostanie od razu wyłapany.
A co do picia-bardzo nie lubię tej całej sytuacji. Uważam,że kazdy ma prawo odmowic picia alkoholu i goście powinni to zrozumiec. Para Mloda nie może sobie pozwolić,by się upic i skonczyc wesele przed polnoca,na co moga sobie pozwolic goscie. Ja nie bede sie nikomu tłumaczyć,tylko po prostu odmawiac. Ewentualnie popijac wino i nim wznosic toast. Alkohol to alkohol,nie muszę pić wódki.

Dziewczyny czy Wy też nie macie czasu nawet rozdać zaproszeń? U nas jest jakaś masakra z tym wszystkim :(


A to można w ogóle miec jednego świadka? Nam ksiądz wyraźnie powiedział, ze dwóch.

No właśnie...mala miejscowość. U Nas swoi okradali swoich w zeszlym roku..

Nam zostały jeszcze 3 zaproszenia do rozdania. Teraz w sobote to pykniemy i z głowy.:)

No Nam juz tez została jedna poradnia. Za tydzien we wtorek. I spokoj.

Ja mam taką radę żeby załatwić kogoś zaufanego kto zostanie w waszym domu w noc wesela. W moich stronach to popularne rozwiązanie :)

ŚLUB 2017

27 maj 2017 - 20:00:43

Żadna nie chwali się butami. To ja pokaże. Moje zwykłe i niezwykle jednocześnie szpilki. Robię sobie codziennie przechadzke. Ostatnio nawet w nich łazienkę sprzątalam :D

Wystawione na parapet też będą :D W ogóle jak tam u Was z przesądami?

Cytat
o0aGneS0o
Cytat
madziaalneka
Dziekuje. Zostało malo czasu :( ale wasze wsparcie jest ważne.
Moja mama ma swoj własny styl i nic jej nie narzucam.

Ja też nie mam zamiaru nic nikomu narzucać, napisałam tylko, że będę doradzać, a to chyba co innego nie

Kochana przepraszam może źle zabrzmiało to co napisałam. Nie miałam na myśli tego że ty będziesz narzucać, oczywiście chodzi mi o to, ze nie powiedziałam mamie "taki kolor masz mieć i już". Oczywiście doradzić jak najbardziej. W galerii raczej się mamy nie ubiorą, no chyba jedyny w miare przystępny sklep to "Pretty women" ewentualnie "Orsay" lub "Mohito". Ale najlepsze są sklepiki stacjonarne w każdym mieście, albo uszycie czegoś wymarzonego.
Ale z tym szyciem też róznie bywa.Niestety.

Cytat
isiowaa
U nas powolutku do przodu. Mamy skrzyneczki na podziękowania dla rodziców. W czerwcu jedziemy na salę ustalać szczegóły typu menu, ciasto, tort, dekoracja i ustawienie stołów. Do tego czasu przydałoby się też mieć już spisany protokół :)

[attachment 998108 IMG_20170522_174609.jpg]

Piękne są ! Brawo :) Powodzenia w ustalaniu menu

Cytat
iwcia991
My płacimy 230 zł/os ale o żadne napoje, ciasta nie musimy się martwić i pokrowce na krzesła dostajemy gratis. Ustrojenie sali w cenie tylko powiemy co chcemy i nam zrobią

A będzie ktoś to kontrolował w dniu wesela? Jak wygląda sala itd. Bo szczerze mówiąc ja bym tak bardzo nie ufała, nawet czasami firmy dekoratorskie zawodzą, pół roku pokazujesz im co chcesz, wybieracie razem kwiatki, obrusy, bieżniki, świecie, a potem pary wchodzą na sale i chce im się wyć [ głownie pannie młodej ] Nie żebym coś zmyślała, pamiętam nawet taką historię czytałam na forum "Slub 2016" dziewczyna opisywała. Myśle ze warto mieć w tym dniu zaufaną osobe która wejdzie na ustrojną sale, zrobi zdjecie, przesle ci, zebys mogla zadzwonić powiedzieć co zmienić itd.

Cytat
Gosiek00
Cytat
EwkaP
Jakby ktos z Was musiał kupować napoje to w biedrze jest promo.
2pak coca-coli (2x1l) 4.99,a z kartą biedronki 3.99.


Nie oplaca się.. Ostatnio w Lidlu byly Sprite, Fanta i Pepsi... Dwupak (2x2.5 L) za 6.66 zl...

1 l hmm, trochę dużo, ale zawsze można przelać do dzbanków. Będzie wyglądać bardziej estetycznie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-27 23:07 przez madziaalneka.

ŚLUB 2017

28 maj 2017 - 08:03:26

Cytat
madziaalneka
Żadna nie chwali się butami. To ja pokaże. Moje zwykłe i niezwykle jednocześnie szpilki. Robię sobie codziennie przechadzke. Ostatnio nawet w nich łazienkę sprzątalam :D

Wystawione na parapet też będą :D W ogóle jak tam u Was z przesądami?

Cytat
o0aGneS0o
Cytat
madziaalneka
Dziekuje. Zostało malo czasu :( ale wasze wsparcie jest ważne.
Moja mama ma swoj własny styl i nic jej nie narzucam.

Ja też nie mam zamiaru nic nikomu narzucać, napisałam tylko, że będę doradzać, a to chyba co innego nie

Kochana przepraszam może źle zabrzmiało to co napisałam. Nie miałam na myśli tego że ty będziesz narzucać, oczywiście chodzi mi o to, ze nie powiedziałam mamie "taki kolor masz mieć i już". Oczywiście doradzić jak najbardziej. W galerii raczej się mamy nie ubiorą, no chyba jedyny w miare przystępny sklep to "Pretty women" ewentualnie "Orsay" lub "Mohito". Ale najlepsze są sklepiki stacjonarne w każdym mieście, albo uszycie czegoś wymarzonego.
Ale z tym szyciem też róznie bywa.Niestety.

Cytat
isiowaa
U nas powolutku do przodu. Mamy skrzyneczki na podziękowania dla rodziców. W czerwcu jedziemy na salę ustalać szczegóły typu menu, ciasto, tort, dekoracja i ustawienie stołów. Do tego czasu przydałoby się też mieć już spisany protokół :)

[attachment 998108 IMG_20170522_174609.jpg]

Piękne są ! Brawo :) Powodzenia w ustalaniu menu

Cytat
iwcia991
My płacimy 230 zł/os ale o żadne napoje, ciasta nie musimy się martwić i pokrowce na krzesła dostajemy gratis. Ustrojenie sali w cenie tylko powiemy co chcemy i nam zrobią

A będzie ktoś to kontrolował w dniu wesela? Jak wygląda sala itd. Bo szczerze mówiąc ja bym tak bardzo nie ufała, nawet czasami firmy dekoratorskie zawodzą, pół roku pokazujesz im co chcesz, wybieracie razem kwiatki, obrusy, bieżniki, świecie, a potem pary wchodzą na sale i chce im się wyć [ głownie pannie młodej ] Nie żebym coś zmyślała, pamiętam nawet taką historię czytałam na forum "Slub 2016" dziewczyna opisywała. Myśle ze warto mieć w tym dniu zaufaną osobe która wejdzie na ustrojną sale, zrobi zdjecie, przesle ci, zebys mogla zadzwonić powiedzieć co zmienić itd.

Cytat
Gosiek00
Cytat
EwkaP
Jakby ktos z Was musiał kupować napoje to w biedrze jest promo.
2pak coca-coli (2x1l) 4.99,a z kartą biedronki 3.99.


Nie oplaca się.. Ostatnio w Lidlu byly Sprite, Fanta i Pepsi... Dwupak (2x2.5 L) za 6.66 zl...

1 l hmm, trochę dużo, ale zawsze można przelać do dzbanków. Będzie wyglądać bardziej estetycznie


Moje zdjęcie butów juz było:) dawno temu:)
No właśnie problem polega. A tym, ze wszystkie zaufane osoby beda na weselu.

Tak,ja oczywiscie wysle tam na sale siostre lub szwagra w dzien wesela..zeby skontrolować wyglad sali i sweet baru.

Zaproszenia wszystkie rozdane!;D drugi świadek w końcu poproszony:)
I właśnie coś nam wczoraj uswiadomil..
Był bardzo zaszczycony i bardzo sie cieszyl,ale dodał tez ze mamy mu dac znac wczesniej czego od niego oczekujemy, co i kiedy ma robic itd..

Stąd moje pytanie. Co właściwie robi swiadek/Świadkowie? Wiadomo poza staniem u Naszego boku w kościele,podpisaniem dokumentów,na sali odbieraniem prezentow i roznoszeniem alkoholu...bo to sa jedyne mi znane zadania..a na ostatnim weselu bylam wiekiiii temu i to na pewno nie jako swiadek.

ŚLUB 2017

28 maj 2017 - 09:40:43

@Gosiek00 Ja to w sumie mogłabym wymieniać w nieskończoność czego oczekiwałam i nadal oczekuje od moich świadków i drużbów :P
Po pierwsze moje druhny, pomagały mi w rozmieszczeniu gości (głownie naszych wspólnych znajomych). Ważną kwestią było też dopasowanie się strojami do nas itd. wszystko miedzy sobą stale omawiamy, tak jak nie narzucam rodzicom jak mają wyglądać, to akurat świadkowie i drużbowie, będą wciąż przy nas więc muszą wyglądać dobrze. Nasi świadkowie pomagali nam też przygotowywać winietki. Do jednych z takich ważniejszych zadań do oczywiście wieczór panieński i kawalerski party wiadomka :D
Z Kościelnych spraw to podpisanie się pod aktem małżeństwa, oczywiście bycie ciągle przy młodych, ewentualnie pomoc gościom w dotarciu do Kościoła, czuwanie żeby każdy dotarł na sale. A na sali żeby oni np. uświadomili gościom że jest tablica z wypisanymi nazwiskami i numerem stołów, pomogli znaleźć miejsce. Żebyście to nie wy byli oblegani pytaniami "Jak dojechać na sale?"niech świadkowie odpowiadają, w końcu po coś tam są. Moim zdaniem też ważne żeby np. poprosić świadków żeby w miarę możliwości bez przymusu przystąpili na ślubie do komunii świętej. Oprócz tego że dobrze to wygląda ma swoją wartość duchową, wiadomo o co chodzi. Świadkowa ma też zadbać o to żebyś czuła się dobrze i wyglądała dobrze, jak ci się gdzieś suknia podegnie, welon źle ułoży, żeby podeszła poprawiła, w końcu zdjęcia i kamera jest.help
Kolejna rzecz POMOC przy odbieraniu prezentów podczas życzeń, świadkowa zbiera kwiaty najczęściej a świadek trzyma pojemnik na koperty i też dba żeby trafiły one do auta a potem do sejfu, czy tam mieszkania.
Świadek pana młodego, to też kwestia dowiezienia go do młodej, sprawdzenie auta czy wszystko ok i NAJWAŻNIEJSZE moim zdaniem JEST ODPOWIEDZIALNY ZA TO ŻEBY WZIĄĆ OBRĄCZKI, a przynajmniej on powinien o tym pamiętać w pierwszej kolejności, bo wszyscy będą w emocjach.
Oczywiście wspomniane przez Ciebie wcześniej dbanie żeby alkoholu nie zabrakło na stołach. Ale też żeby świadek pamiętał o wódce na ewentualnie pojawiające się "bramy". Świadkowa jakieś cukierki dla dzieciaków. Żeby oni brali udział w bramach, wyszli do ludzi którzy je robią. Chyba tyle :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-28 10:12 przez madziaalneka.

ŚLUB 2017

28 maj 2017 - 11:44:48

Cytat
madziaalneka




Cytat
iwcia991
My płacimy 230 zł/os ale o żadne napoje, ciasta nie musimy się martwić i pokrowce na krzesła dostajemy gratis. Ustrojenie sali w cenie tylko powiemy co chcemy i nam zrobią

A będzie ktoś to kontrolował w dniu wesela? Jak wygląda sala itd. Bo szczerze mówiąc ja bym tak bardzo nie ufała, nawet czasami firmy dekoratorskie zawodzą, pół roku pokazujesz im co chcesz, wybieracie razem kwiatki, obrusy, bieżniki, świecie, a potem pary wchodzą na sale i chce im się wyć [ głownie pannie młodej ] Nie żebym coś zmyślała, pamiętam nawet taką historię czytałam na forum "Slub 2016" dziewczyna opisywała. Myśle ze warto mieć w tym dniu zaufaną osobe która wejdzie na ustrojną sale, zrobi zdjecie, przesle ci, zebys mogla zadzwonić powiedzieć co zmienić itd.

Powiem ci tak mamy wesele na sali gdzie miała wesele moja siostra i jest tam osoba która zajmuje się strojeniem sali, tydzień przed weselem mamy z nią spotkanie gdzie będziemy omawiać szczegóły,my nie chcemy żadnego napisu para młoda albo inicjałów na stole albo jakiegoś napisu LOVE po co mi to? Szczerze powiem lubię minimalizm i dla mnie to zbędzie oklepane elementy i nie podoba mi się to.

ŚLUB 2017

28 maj 2017 - 20:42:03

madzialenka dziękuję za szczegółową odpowiedź:) a kto podaje w kościele obrączki?.. Swiadek cxy ksiadz??

ŚLUB 2017

28 maj 2017 - 22:33:30

Cytat
Gosiek00
madzialenka dziękuję za szczegółową odpowiedź:) a kto podaje w kościele obrączki?.. Swiadek cxy ksiadz??
Nasze obrączki będą niosły dzieciaki. One tez podejda do oltarza i sami będziemy je brać z poduszeczki na której będą przywiązane.

ŚLUB 2017

30 maj 2017 - 09:50:15

Dziewczyny mam do Was pytanie i proszę o radę. help Chciałabym na sesję zdjęciową założyć KWIATOWY WIANEK na głowę. Zastanawiam się, czy wybrać taki z żywych kwiatów (obawiam się czy wytrzyma upał) czy ze sztucznych? ??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-30 09:55 przez natalazs.

ŚLUB 2017

30 maj 2017 - 10:01:52

Cytat
natalazs
Dziewczyny mam do Was pytanie i proszę o radę. help Chciałabym na sesję zdjęciową założyć KWIATOWY WIANEK na głowę. Zastanawiam się, czy wybrać taki z żywych kwiatów (obawiam się czy wytrzyma upał) czy ze sztucznych? ??

Może gipsówka ?

Dziewczyny u nas 18 DNI !
Powoli zaczynamy się mocniej stresowac niż kiedykolwiek.
Kiedy robocie paznokcie ? Dzień przed ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-30 18:33 przez madziaalneka.

ŚLUB 2017

30 maj 2017 - 19:12:33

Cytat
madziaalneka
Cytat
natalazs
Dziewczyny mam do Was pytanie i proszę o radę. help Chciałabym na sesję zdjęciową założyć KWIATOWY WIANEK na głowę. Zastanawiam się, czy wybrać taki z żywych kwiatów (obawiam się czy wytrzyma upał) czy ze sztucznych? ??

Może gipsówka ?

Dziewczyny u nas 18 DNI !
Powoli zaczynamy się mocniej stresowac niż kiedykolwiek.
Kiedy robocie paznokcie ? Dzień przed ?

Ja paznokcie i rzęsy bede robic jakos okolo 3 dni przed...zalezy jak bedzie z terminami... Juz jestem na etapie testów,jakie paznokcie..bo podoba mi sie kilkanascie i nie wiem jakie wybrac..więc chyba postawie na te ktore obecnie sa na mojej slubnej tapecie- baby boomer..

Zakomczylismy dzis poradnie. Dzieki czemu nauki zrobione..oraz nakrecilismy filmik dla rodzicow...w zyciu bym nie pomyslala ze to bedzie tak swiwtna zabawa!

ŚLUB 2017

30 maj 2017 - 23:14:34

madziaalneka dziękuję za sugestię :)

Cytat
madziaalneka
Dziewczyny u nas 18 DNI !
Powoli zaczynamy się mocniej stresowac niż kiedykolwiek.
Kiedy robocie paznokcie ? Dzień przed ?

Ja paznokcie będę robiła w czwartek - 2 dni przed ślubem.

Nam pozostało 31 dni. ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-05-31 00:01 przez natalazs.

ŚLUB 2017

31 maj 2017 - 16:59:31

Cytat
natalazs
madziaalneka dziękuję za sugestię :)

Cytat
madziaalneka
Dziewczyny u nas 18 DNI !
Powoli zaczynamy się mocniej stresowac niż kiedykolwiek.
Kiedy robocie paznokcie ? Dzień przed ?

Ja paznokcie będę robiła w czwartek - 2 dni przed ślubem.

Nam pozostało 31 dni. ;)

albo np. mieszkanka gipsówki i różowych goździków, oba rodzaje kwiatów przetrwają upał :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Ślubne dodatki - bielizna