Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ŚLUB 2017

14 lip 2017 - 20:16:54

Boję się, że zabraknie Nam wodki..

Dziewczyny, ktore mają to juz za sobą..ile wódki Wam zeszło/oraz ile mialyscie liczone na glowe??..



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-14 20:17 przez Gosiek00.

ŚLUB 2017

14 lip 2017 - 21:03:10

0.5 na głowę w tym liczone dzieci tez. Bardzo dużo zostało, a dawaliśmy nawet najbliższym "na odchodne" do ręki flaszkę i jeszcze mamy na kilka albo kilkanaście imprez ;D ale u nas było też lane piwo i nalewki i wino.

ŚLUB 2017

14 lip 2017 - 21:51:33

Tylko pol litra?? I wystarczyło?.. Ja mam po 1L i się boje ze braknie. Mimo ze piwo lane tez bedzie i wina tak samo..

Dzis robiąc zakupy spożywcze w jakims markecie natrafiłam na doremki do lodów/czekoladek w kształcie serca... I doznalam olsnienia! Bo od kilka tyg myślę nad podziekowaniami dla gości.. Jak juz pewnie wiecie mam magnesy na lodowkw z naszym zdjęciem..sa one pakowane w malutkie biale koperty. Ale ostatnio bałam się, ze one sie ,,stracą" na tym stole. Wiecie- nakrycie, winietki i co i obok malutka biala koperta i polowa ludzi zupełnie nie będzie wiedziec o co chodzi.. Potem myslalam zeby kupić czekoladowe cikierki na wagę i te śliczne male pudeleczka... Ale jak jedno pudelwczkp kosztuje od 1,80 w górę.. Do tego cukierków dosc sporo potrzebuje 20 zl za kg to tez pewnie ze 3 kg potrzebuje.. Wiec koszt masakryczny..

Az tu nagle widzę te foremki.. I co wyyslilam?... Kupie z 15 tabliczek gorzkiej czekolady, rozpuszxze ja- wleje do foremek.. Zrobią sie male czkoladki w kształcie serca. Wezme te moje magnesiki w tych malutkich bialych kopertach i wezme serduszko. Wloze to do celofanu, zawiaze na gorze czerwona wstazeczka- do ktorej przyczepie napis wydrukowany na komputerze: dziękujemy i powstaną z tego zajebiste sakiewki! Pekam z dumy!;D

zweryfikowana
Posty: 487
Ostrzeżenia: 1/5

ŚLUB 2017

15 lip 2017 - 09:07:00

Gosiek00 litr na głowę to będzie dobrze zostanie Wam bardzo dużo wódki:)

My mamy 240 butelek na 140 osób na dwa dni. Zastanawiamy się czy by nie dokupić ale nie wiem czy jest sens będą do tego piwa, wina (sami z Narzeczonym robiliśmy) i jeszcze 3 rodzaje bimbru.

Podziękowania dla gości super pomysł:) My wymyśliliśmy coś innego jeszcze się nie spotkałam z czymś takim. Planujemy dać każdemu z gości kubek z naszym zdjęciem i grawerem. Co myślicie?

Byłam wczoraj na przymiarce sukni:) 2 lipca jadę na drugą:) a 5 lipca mam odbiór:) Wrzucam zdjęcia:)



ŚLUB 2017

15 lip 2017 - 10:43:05

@KatKa94 chyba Sierpnia;D wszędzie piszesz, ze przymiarka i odbior w Lipcu.. A juz polowa Lipca- wiec chuba się rablas;p

Przepiękna suknia! Interesujący gorset..takbrawo

Noo my mamy 228 butelek 0,5 na 135 zaproszonych gości wraz z dziećmi- ale kilka/kilkanascie osób na pewno odmówi. A ja nadal boje się zeby nie braklo:)

Wiesz co... Kubek calkiem fajny pomysł- ja tez to rozwazalam, podobnie jak słoiczki z miodem podobnie jak lampki ze zdjeciem, migdaly.. Ale trz nie ukrywam, ze takie rzeczy jak te powyzej kosztują od 8 zl w gore... Przy 130 osobach to 800-1200 zl (w zaleznosci co to i jaka cena) a jak dla mnie ten koszt to jakas masakra.. A jak.. Mam magnesiki, gdzie za sztuke zapłaciłam(teraz nie pamietam dokladnie) ale chyba cos okolo 1,4 zl.. Kupie czekolade 2,25 za sztuke.. I mam za 200 zl maks podziekowania dla Wszystkich gości. W moim przypadku nie ukrywam, ze cena tych podziękowań grała sporo rolę. Wesele to ogroooooomny wydatek.. I jesli mozna zaoszczedzic 1000 zl, to staram się to robic:)


Ale ja sama osobiscie bardzo chetnie bym doatala taki kubeczek:)

Nam zostalo 97 dni!... Do tej pory, az bylo ponad 100 dni to jakos tego nie odczuwalam.. Dopiero teraz zaczynam czuc ze ten czas leciii i ze juz malutko Nam zostalo:)

Zamowilam tiul na stół. Platki roz. I girlandy na stol. Oraz chyba 6 takich bialych rameczek.. Napisze w nich np instrukcje obslugi fotobudki i to zeby nam zostawili wpis w ksiedze gości..

Chciałabym sama wykonac plan rozsadzenia gości.. Ale potrZebuje do tego spory kaqalek styropianu, albo tablicę korkowa... Napisze imie i nazwisko, wbije na szpilke i szpilke na styropian(oczywiscie oblejony czerwonym materialem i ozdobiony z rozrysowanymi stolami).. Ale nie wiem skąd wziac taki styropian...


Jutro jedziemy kupić garnitur;D;Dtaksuper

Mamy z tym zonka, poniewaz jak juz pisalam 26.08 idziemy na wesele kuzynki od Pawła..i co.. Ma kupic 2 garnitury? Zeby pojsc na to wesele jako gość..bo przeciez w swoim slubnym nie pojdzie...

ŚLUB 2017

15 lip 2017 - 11:18:13

Owszem kupowaliśmy półlitrowe butelki, spodziewaliśmy się że jeszcze zostanie. Kobiety piły głównie wino, faceci piwo i wódkę. Nie chcieliśmy żeby na stole stały litrowe butelki bo są za duże i źle to wyglądało. U nas było dużo dzieciaków więc jak policzyliśmy po pół litra na głowę to wyszło dużo ponad stan :) nalewek też zostało dużo ale ja lubię i czasem sobie cmokam kieliszek wieczorami ;D

@KatKa94 piękna góra :o !!!! Ślicznie ;) Nie dokupujcie nie zabraknie :) nam lokal zapewnił że mają coś na stanie w razie gdyby zabrakło ale nie było takiej sytuacji. Jak rano wstałam w dzień ślubu i zobaczyłam deszcz to bałam się właśnie że nikt nie będzie chciał pić piwa bo nie jest gorąco a na to się nastawialiśmy ale jednak pora roku zadecydowała o ilości i jakości spożywanego alkoholu a nie pogoda :D

@Gosiek00 a może lokal ma taką tablice przecież nie ty jedna robisz plan rozstawienia? My sami drukowaliśmy kartki a tablice nam dali tylko ja ozdobilismy po swojemu. Co do prezentów dla gości to wydaje mi się że prezent musi też pasować do wystroju sali, bo jak masz wesele w stylu eleganckim to taki miód w rustykalnym słoiczku nie będzie za ciula pasował :D ale takie rzeczy się widzi dopiero jak się dekoracje cała rozstawia i potem jest problem :D
Gosiek my też byliśmy na weselach kilku mój mąż ubrał eleganckie spodnie i kupiliśmy ładna koszule która się potem na poprawiny przydała. A marynarke w Reserved za 150 zł kupiliśmy to nawet czasami ja do jeansów ubiera teraz i taki strój skomponowaliśmy sami a wyszło dużo taniej niż za nowy garnitur i jest praktyczne a nie na jeden raz :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-15 11:26 przez madziaalneka.

ŚLUB 2017

15 lip 2017 - 11:29:32

@madzialneka Ty kochana jestes tu na bieżąco, wiec najszybciej od Ciebie otrzymam odpowiedź. Na jaka kwotę mamy się mniej więcej nastawić jutro za garnitur??

I czy to prawda, ze tak jak w przypadku fryzury, makijzau i paznokci, czy jesli uzyje sie słowa,,slubne" (w tym przypadku garnitur slubny) zwinduja od razu cenę w górę???... Jak tego uniknąć? Nie mówić, że ślubny, tylko powiedzieć, ze po prostu garnitur??

I powiedzcie mi jeszcze dziewczyny... Czy na poprawiny Wasi narzeczeni/lub już mężowie mieli kupiony 2 inny garnitur, czy byli w tym samym?... Albo np tylko w spodniach i innej już mniej oficjalnej koszuli??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-15 11:53 przez Gosiek00.

ŚLUB 2017

15 lip 2017 - 12:09:38

My na 95 osób dorosłych mamy 126 butelek wódki. Mamy sporo osób niepijących, więc wódki na pewno zostanie sporo. Do tego będziemy mieć wino na oddzielnym stole i prawdopodobnie nalewki.
@Gosiek00 mój na poprawiny zakłada to samo co na wesele, tyle, że bez marynarki.

Zostało 7 dni, a ja w końcu skończyłam drukować menu na stoły. Teraz zostanie mi dodrukować kilka winietek, które mi nie wyszły :D i plan stołów jak już wszystkich usadzimy.


ŚLUB 2017

15 lip 2017 - 18:37:55

Gosiek a gdzie będziecie kupować garnitur ? Bo to ma znaczenie. W profesjonalnym salonie lepiej powiedzieć że to na ślub dopasują fason i nie będą wciskac nic na siłę jak się nie będzie podobać. Ja np. pokazywałam zdjęcie sukni paniom w salonie i dopasowały też do mojego stylu i stylu wesela. Trafiliśmy na super obsługę. Myślę że tak do 1000 zł jest w porządku cena. Ale wiadomo zależy od zasobności portfela. Na pewno zapytają jaki przedział cenowy was interesuje.

@isiowaa cudne to menu tak jak i winietki

@Gosiek00 mój był we wspomnianej wcześniej koszuli, bez marynarki i spodnie eleganckie mial, bez krawata i innych takich.

Dziewczyny jak jest cisza to trwa i trwa a jak się w końcu któraś odezwie to lecą posty jak szalone ;D w ciągu kilku dni taka aktywnosc aż miło się tu wchodzi ;D



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-17 12:00 przez madziaalneka.

ŚLUB 2017

15 lip 2017 - 23:56:35

@madziaalneka u Nas na moim zadupiu jest tylko jedna galeria;D więc na pewno pojdziemy tam: sa 4 sklepy z garniturami jakies Giacomo Conti(za ktorym ja jestem najbardziej,ale Paweł twierdzi z3 oni tylko nie potrzebnie winduja ceny) jakiea Italy Fasion i jakies 2 inne, ktorych nazwy nie pamietam;D

ŚLUB 2017

16 lip 2017 - 09:39:17

Giacomo Conti - jestem na tak :)

niezweryfikowana
Posty: 4
Ostrzeżenia: 1/5

ŚLUB 2017

16 lip 2017 - 13:31:03

Życzę wszystkim parą szczęścia w związku!

ŚLUB 2017

16 lip 2017 - 20:00:40

Byliśmy dzis na przymiarkach garnituru. Bylismy w Giacomo Conti i spedzilismy tam 2,5 godz... Garnitu boski ale 1200 po rabacie sam garnitur. Do tego koszula z guzikami jubilerskimi 199 zl, zapinki do mankietow 112 pasek 169 i buty 212.. Wiec 2000 nie Nasze. Paweł wyszedl stamtąd poirytowany bo mimo ze powiedzielismy babce ze na razie rozwazamy ta niw dosc ze moze taka (i tam spodnie za dlugie i za szerokie)muszka(ach 79 zl zapomnialabyn o tym) bo w calosci go ubrala pezebieral sie ze 200 razy to jeazcze wychodzila z zalozenia, ze na bank go wezmiemy i wrecz Nas ofukala jak powiedzialam ze idziemy bo musimy sie zastanowić i ze moze wrocimy. W następnym salonie zaden sie mojemu nie podobal.. I w 3 znalezlismy prawie taki sam jak w Giacomo Conti z tym ze kosztowal 699 zl. Wiec połowę.. Do tego jesli wezmiemy koszule to na buty 50% znizki i muszka i zapinki do mankietów w gratisie... Spodnie pasowaly ale marynarka za mala(bo moj ma ponad 190 cm wzrostu) wiec Pani Nam zamowi i mamy przyjechać okolo czwartku albo w weekend przymierzyc gore. Jesli caly garnitur bedzie lezec tak jak chcemy ro go bierzemy..

Jestem zniesmaczona Giacomo Conti..

ŚLUB 2017

17 lip 2017 - 11:58:13

@Gosiek00 no współczuję bardzo. Kiepska sytuacja. Nie dziwię się że twój narzeczony był zły faceci nie lubią takich zakupów z natury a do tego tak długo... Nawet ja już bym ciśnienie miała. Zachowanie obsługi... Szkoda gadać. Kilka moich znajomych kupowało w tym sklepie i byli zadowoleni dlatego jak napisałaś że go macie w galerii to napisałam że jestem na tak, ale nie spodziewałam się :o

A jak nazywa się ten trzeci sklep?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-07-17 11:59 przez madziaalneka.

ŚLUB 2017

17 lip 2017 - 14:57:14

Ten, w ktorym nic nie było nazywa sie Italian Fashion, a ten gdzie czekamy na garnitur i gdzie raczej wezmiemy to Recman...

Ja tez slyszalam same dobre rzeczy o Giacomo Conti, dlatego ja tez bylam na tak. Może po prostu trafiliśmy na beznadziejna babke...ale to ze kazala mu sie 200 razy przebierac.. Bo anjpier dobierala spodnie, jedne za dlugie drugie za male- 3 z magazynu zly rozmiar przyniosła.. Potem oddzielbie dobierala koszule. Ta za mala rozmiar za duza- za duza, slim fit za mala...itd. To nie jest kwestia obsługi, ale na serio mzona sie wnerwic.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kto zapłaci za wesele