Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Slimtox opinie

29.01 o 13:58

Garnki Hoffner opinie

24.01 o 9:48

Desmoxan opinie

14.01 o 21:11

Sposób na PRYSZCZE! :)

23.10 o 14:13

Aktywne użytkowniczki

Ślub cywilny od A do Z

13 sty 2015 - 23:52:42

Witajcie, chciałabym uzyskać informacje głównie od tych dziewczyn, które miały lub będą miały swój ślub cywilny. Chcemy z narzeczonym wziąć najpierw ślub cywilny a za jakiś czas jeszcze nie ustalając terminu kościelny choćby ze względów finansowych. Ślub miałby być kameralny, rodzice, rodzeństwo,świadkowie,dziadkowie, chrzestni. Chciałabym wiedzieć A od czego zacząć, gdzie zaklepać termin ile wcześniej, narzeczony wiadomo garnitur, a ja? Jaka sukienka byłaby odpowiednia? Nie chce sukienki jak na ślub kościelny. Jaki krój, kolor dla 26 latki? Co wypada, czego nie? Będę wdzięczna za informacje i sugestie.

Ślub cywilny od A do Z

14 sty 2015 - 09:51:48

Ile wcześniej trzeba zaklepać termin to zależy od miasta i od pory roku, czasami czeka się miesiąc czasami nawet 3 miesiące, dużo ludzi bierze śluby w wakacje i w cieplejszych miesiącach, wtedy jest trudniej z terminem. Ja w Warszawie czekałam ok. 2 miesiące, brałam ślub pod koniec sierpnia (początkwo chcieli nam zaproponować wrzesień). Na ślub zapisuje się w Urzędzie stanu Cywilnego w którym chce się brać slub, sam ślub kosztuje mniej niż 100zł, jesli się chce można za dodatkową opłatą mieć muzykę na żywo (np.pianino) i po ślub toast dla gości w sali obok. Jesli chodzi o sukienkę raczej jest dowolność, zależy od Ciebie, jaki kolor Ci się podoba, w czym Ci jest dobrze ;)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-14 10:01 przez Perfectblue.

Ślub cywilny od A do Z

14 sty 2015 - 10:41:25

Dokładnie tak, jak mówi Perfectblue to zależy od miasta :) Aczkolwiek chyba nie każą przyjść wcześniej niż 6 miesięcy przed uroczystością - tak nam urzędniczka mówiła. Opłata wyniosła 85zł i wpłaca się ją w momencie zaklepania daty. Dowody świadków trzeba donieść przynajmniej tydzień przed ślubem, a w dniu uroczystości przed ceremonią wylegitymować się przed urzędnikiem (Młodzi i świadkowie; tak mam bynajmniej napisane na 'ściądze';). Wszystko trwa max 10-20 min. Co do sukienki, to zależy już od Ciebie :) ważne byś się dobrze czuła.

Ślub cywilny od A do Z

14 sty 2015 - 11:08:36

My braliśmy ślub w styczniu i termin ustalaliśmy ok 1,5 mies wcześniej, ale to zależy od miasta i okresu. Obrączki to również oczekiwanie około 4 tygodni, więc warto je wybrać w miarę wcześnie. Terminy w restauracji warto ustalić wcześniej. Proponowałabym Ci zadzwonić do USC i dowiedzieć się jak wygląda kwestia terminów w Twoim mieście, ale myślę że spokojnie zdążysz jeśli zaczniesz wszystko organizować 3 miesiące wcześniej, ale da radę również 4-6 tygodni przed planowanym ślubem;)
Co do sukienki: zależy kiedy będzie ten ślub (jaka pora roku). Do ślubu cywilnego wystarczy, że będziesz miała ładną, elegancką suknię/sukienkę w raczej jasnym kolorze i w zasadzie to chyba tyle. Reszta zależy od Twoich upodobań;)

Ślub cywilny od A do Z

14 sty 2015 - 11:24:44

Związek małżeński można zawrzeć w dowolnie wybranym USC w kraju.
Zawarcie małżeństwa może nastąpić nie wcześniej niż miesiąc od złożenia dokumentów i podpisania zapewnienia o braku okoliczności wyłączających zawarcie małżeństwa.
Opłatę skarbową w wysokości 84 zł uiszcza się na konto Urzędu Stanu Cywilnego, gdzie zawarty bedzie związek małżeński.
Wymagane dokumenty:
- odpis skrócony aktu urodzenia (dla urodzonych poza miastem/gminą, gdzie chcą wziąć ślub),
- dowody osobiste osób zainteresowanych - do wglądu. - to tak z kwestii formalnych ;)
Jeśli chodzi o wolne terminy - w różnych miastach różnie to bywa, ale zależy to głównie od pory roku - wiadomo, że więcej ślubów jest w czerwcu, lipcu czy sierpniu niż w np. styczniu.
A co do sukni/sukienki - chyba sama wiesz, w czym będziesz dobrze wyglądać i najlepiej się czuć ;)

Ślub cywilny od A do Z

14 sty 2015 - 12:08:39

Ja mieszkam w Świebodzicach niedaleko Wałbrzycha załatwiałam 18maja 2010r a brałam ślub 10lipca 2010r.Oczywiście jak Ci zależy na czasie to Urzędniczka pyta czy za dodatkową opłatą chcesz krótszy termin tak było u mnie,ale mi się nie paliło ąż tak:)Koszty te same co Panie wyżej napisały 85zł.Mama namawiała mnie na sukienkę jak do ślubu kościelnego,ale ja nie chciałam:)wiedziałam,że głupio się będę czuła.Miałam białą sukieneczkę do kolan,srebrne bolerko i szpilki srebrne do tego,a we włosach takie białe róże spineczki:)Trwa to dosłownie kilka minut a stres jak cholera.Mam nadzieję,że chociaż troszkę pomogłam:)Serdecznie pozdrawiam:**

Ślub cywilny od A do Z

14 sty 2015 - 12:39:56

My tak właśnie robiliśmy jak Wy chcecie. Ślub cywilny był w styczniu 2013 a kościelny w październiku 2014. Na cywilnym byli tylko świadkowie i rodzice, łącznie z nami było 8 osób a na kościelnym już ok 50. Jak chcesz się dowiedzieć czegoś więcej to zapraszam na priv :)

Ślub cywilny od A do Z

14 sty 2015 - 13:04:47

Nasz ślub był w sierpniu, ale z racji tego, że na ten dzień było bardzo dużo chętnych par (8.08.08.), termin rezerwowaliśmy prawie pół roku wcześniej. Reszta przygotowań zajęła niewiele czasu. Sesję ślubną mieliśmy o 15:00, ślub o 18:30, a potem kolację w restauracji - na 15 osób. Wszystko sprawnie zorganizowane (fotograf z polecenia znajomych, restauracja nasza ulubiona).
Co do strojów, to ja miałam długą, zwiewną, czerwoną sukienkę, z odkrytymi plecami, do tego metaliczne buty na niewielkim słupku i małą, czerwoną torebeczkę, na długim łańcuszku. Włosy długie, rozpuszczone - fryzurę robiłam w tym samym salonie, co zawsze. Bukiecik, kolorowy i subtelny, robiła mi koleżanka. Mój luby miał grafitowy garnitur, białą koszulę i dodatki pod kolor mojej sukienki.
Nasi goście, zamiast kwiatów, wspomogli finansowo schronisko dla zwierzaków.
Wszystko zorganizowaliśmy sami, oczywiście za swoje pieniądze i wyszło dokładnie tak, jak chcieliśmy. :)
Autorko, taka moja mała rada - nie słuchaj nikogo, zaplanuj wszystko tak, jak ty sobie wyobrażasz, a będzie to cudowny i piękny dzień dla ciebie. Wszystkiego dobrego :) Pozdrawiam serdecznie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-01-14 13:06 przez MamaIwa.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Czy macie już jakieś plany na walentynki?