Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 17:23:17

Witajcie,
zapewne wiele z Was powie "ona zwariowała"... ale ja już przygotowuje się do świąt.
Otóż nie lubie tłumów, dziczy w sklepach jaka panuje przed świętami, tego wszech obecnego chaosu...
Lubię czas przed świąteczny spędzać w ciszy i spokoju dekorując sobie dom, pakując prezenty :) czyli wolę robić wszystko to co sprawia mi radość.
Jest listopad i wstępnie zaplanowałam listę działań. W listopadze będę robiła jakieś większe porządki, może zrobie zakupy spożywcze produktów suchych, napewno zakupie większość ozdób świątecznych. Za tydzień kupujemy choinkę :) (rezygnujemy z żywej - za dużo z nią problemów). Napewno jeszcze w tym miesiącu kupie prezenty.
W tym roku zaproponuje aby prezentów nie kupować sobie - jedynie dzieciakom kupimy.
Grudzień będzie już tym miłym miesiącem: tak jak wspomniałam wyżej będę dekorować dom, piec ciasteczka, pakować prezenty. Do sklepów będę jeździć tylko po najpotrzebniejsze rzeczy.
Czy wy też tak robicie ? Już zaczęłyście myśleć o świętach ?
Jeśli tak to pochwalcie się waszymi planami :)

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 17:28:08

Powoli planuję prezenty,w grudniu ozdobimy mieszkanie a całą resztą w tym roku nie zawracam sobie głowy,bo będę w 9 miesiącu ciąży i nie będę miała na nic siły a na święta idziemy do teściów :)

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 17:30:34

Cytat
adzienka
Powoli planuję prezenty,w grudniu ozdobimy mieszkanie a całą resztą w tym roku nie zawracam sobie głowy,bo będę w 9 miesiącu ciąży i nie będę miała na nic siły a na święta idziemy do teściów :)

ja także na święta idę do rodziców, więc największe przygotowania mam z głowy. Jednakże uwielbiam ten czas przedświąteczny i napewno będę piekła coś :)
Gratuluję i życzę wszystkiego dobrego :) Mam nadzieję, że kiedyś i ja będę mogła spędzać święta z brzuszkiem :)

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 17:34:43

Dziękuję i również życzę wszystkiego dobrego :)

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 17:46:25

Ja miałam zamiar to samo robić ale choroba mnie pokonała :( wielkie porządki już za mną na szczęście, teraz jedynie odkurzam regularnie i wycieram kurze... zakupy zrobię na początku grudnia a prezenty? już kilka kupiłam :D

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 17:55:41

Cytat
kupowanka
Ja miałam zamiar to samo robić ale choroba mnie pokonała :( wielkie porządki już za mną na szczęście, teraz jedynie odkurzam regularnie i wycieram kurze... zakupy zrobię na początku grudnia a prezenty? już kilka kupiłam :D

ja właśnie jestem po chorobie - mnie tez wirus złapał - mam jedynie nadzieje ze nie bedzie powtórki z poprzedniego roku - rozchorowałam się na same święta wtedy...
Ja większe porządki zostały tylko w kilku pokojach.
Widzę, że nie tylko ja z zapałem myślę o świętach jeszcze przed grudniem :)

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 17:59:15

ja zawsze tak planuję, ale bardzo często okazuje się, że i tak w ostatniej chwili trzeba dokupić jakiś prezent, ozdoby itp
no i wiadomo, że nie wszystko da się zrobić wcześniej, szczególnie, jeśli chodzi o gotowanie
nie mniej jednak popieram takie podejście :) później można celebrować pieczenie pierników, pakowanie prezentów, ozdabianie mieszkania, a nie wszystko na łeb na szyję :)

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 18:05:05

Cytat
haanula
ja zawsze tak planuję, ale bardzo często okazuje się, że i tak w ostatniej chwili trzeba dokupić jakiś prezent, ozdoby itp
no i wiadomo, że nie wszystko da się zrobić wcześniej, szczególnie, jeśli chodzi o gotowanie
nie mniej jednak popieram takie podejście :) później można celebrować pieczenie pierników, pakowanie prezentów, ozdabianie mieszkania, a nie wszystko na łeb na szyję :)

wiadomo, ze nie wszystko idzie załatwic od razu. Też mi się zdarza dokupić jakieś ozdoby czy też prezent - ale jednak co się zrobi szybciej to tak jak napisalas można bardziej celebrować pieczenie pierniczków, czy tez ozdabianie domu - a ja to kocham i nie lubię kiedy jestem zmuszona zrobić to szybko byle było...
Myślę, że im mniej stresu przed Wigilią tym lepiej :)
Mam jedynie nadzieje ze w święta nie będzie rodzinnych kłótni. W zeszłym roku w samą wigilie wynikła pewna niepotrzebna kłótnia, która popsuła kilku osobom święta :/

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 18:13:05

ja też uwielbiam cała atmosfere przedświąteczną, nastrojowe piosenki, lampki, choinka (nawet sztuczna) :) Listopad i grudzień zawalony mam studiami, więc pewnie w każdy weekend będę robiła mały krok ku świętom, więc nie planuje tego, wszystko będzie spontanicznie :) :)

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 18:20:50

A ja już od tygodnia zbieram się żeby zrobić ciasto na pierniczki i jakoś nie wychodzi. Mam nadzieję, że jutro w końcu się uda :) Święta spędzamy u rodziców, po raz pierwszy we troje :)

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 18:23:44

Ja myślałam że piszecie o święcie niepodległości Polski, o przygotowaniach do zadymy, która niewątpliwie będzie w Warszawie. O gromadzeniu kamieni na politycznie niepoprawnych manifestantów.

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 18:33:35

Cytat
MaszaGudicz
Ja myślałam że piszecie o święcie niepodległości Polski, o przygotowaniach do zadymy, która niewątpliwie będzie w Warszawie. O gromadzeniu kamieni na politycznie niepoprawnych manifestantów.

dobrze ze mieszkam daleko od warszawy

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 21:29:09

U mnie taktyka jest już wypracowana ;P Prezenty już na początku grudnia leżą sobie głęboko w szafie schowane i zapakowane, choinkę mamy zamówioną, ewentualnie ozdoby dokupione, ale zdarza się to co 2-3 lata, tak to mamy stałe.Następnie Mamy listę potraw do przyrządzenia i wedle listy kupujemy składniki 'suche'. Kolejne są generalne porządki te w domu jak i dookoła. Przystrajanie domu, ubranie choinki, sprzątanie i gotowanko:)) także wszystko też rozłożone w czasie, polecam ;P

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 21:47:40

hm......
ja wlasnie jestem po generalnym remoncie w calym domu, wiec jestem na etapie wielkich porzadków.
Czyli poiwiedzmy ze to juz beda wielkie porzadki przed swietami;DD

Prezenty zawsze kupuje na poczatku listopada - mam juz popakowane i gleboko schowane.
Tyko prezentów dla tesciow nie mam jeszcze.

A tydzien przed swietami zaczyna sie walka w kuchni - z gotowaniem i pieczeniem;)

Choinke ubieram w dzien wigilii.

I tyle z przygotowan;)

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 22:22:55

Ja zaczynam już powoli gruntowne sprzątanie na święta. Od tamtego roku umówiliśmy się z rodziną, że tylko dzieci prezenty dostają. W tym roku na święta przełożymy roczek córci i będzie jedno szykowanie;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Szalona niespodzianka na urodziny dla faceta