Obecnie rozmawiamy o:

informacje o żywieniu

gorący temat

regularne posiłki

16 minut temu

dieta organizacja

30 minut temu

przestrzeganie diety

47 minut temu

zalety diety pudełkowej

godzinę temu

skuteczna dieta

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 17:23:17

Witajcie,
zapewne wiele z Was powie "ona zwariowała"... ale ja już przygotowuje się do świąt.
Otóż nie lubie tłumów, dziczy w sklepach jaka panuje przed świętami, tego wszech obecnego chaosu...
Lubię czas przed świąteczny spędzać w ciszy i spokoju dekorując sobie dom, pakując prezenty :) czyli wolę robić wszystko to co sprawia mi radość.
Jest listopad i wstępnie zaplanowałam listę działań. W listopadze będę robiła jakieś większe porządki, może zrobie zakupy spożywcze produktów suchych, napewno zakupie większość ozdób świątecznych. Za tydzień kupujemy choinkę :) (rezygnujemy z żywej - za dużo z nią problemów). Napewno jeszcze w tym miesiącu kupie prezenty.
W tym roku zaproponuje aby prezentów nie kupować sobie - jedynie dzieciakom kupimy.
Grudzień będzie już tym miłym miesiącem: tak jak wspomniałam wyżej będę dekorować dom, piec ciasteczka, pakować prezenty. Do sklepów będę jeździć tylko po najpotrzebniejsze rzeczy.
Czy wy też tak robicie ? Już zaczęłyście myśleć o świętach ?
Jeśli tak to pochwalcie się waszymi planami :)

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 17:28:08

Powoli planuję prezenty,w grudniu ozdobimy mieszkanie a całą resztą w tym roku nie zawracam sobie głowy,bo będę w 9 miesiącu ciąży i nie będę miała na nic siły a na święta idziemy do teściów :)

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 17:30:34

Cytat
adzienka
Powoli planuję prezenty,w grudniu ozdobimy mieszkanie a całą resztą w tym roku nie zawracam sobie głowy,bo będę w 9 miesiącu ciąży i nie będę miała na nic siły a na święta idziemy do teściów :)

ja także na święta idę do rodziców, więc największe przygotowania mam z głowy. Jednakże uwielbiam ten czas przedświąteczny i napewno będę piekła coś :)
Gratuluję i życzę wszystkiego dobrego :) Mam nadzieję, że kiedyś i ja będę mogła spędzać święta z brzuszkiem :)

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 17:34:43

Dziękuję i również życzę wszystkiego dobrego :)

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 17:46:25

Ja miałam zamiar to samo robić ale choroba mnie pokonała :( wielkie porządki już za mną na szczęście, teraz jedynie odkurzam regularnie i wycieram kurze... zakupy zrobię na początku grudnia a prezenty? już kilka kupiłam :D

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 17:55:41

Cytat
kupowanka
Ja miałam zamiar to samo robić ale choroba mnie pokonała :( wielkie porządki już za mną na szczęście, teraz jedynie odkurzam regularnie i wycieram kurze... zakupy zrobię na początku grudnia a prezenty? już kilka kupiłam :D

ja właśnie jestem po chorobie - mnie tez wirus złapał - mam jedynie nadzieje ze nie bedzie powtórki z poprzedniego roku - rozchorowałam się na same święta wtedy...
Ja większe porządki zostały tylko w kilku pokojach.
Widzę, że nie tylko ja z zapałem myślę o świętach jeszcze przed grudniem :)

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 17:59:15

ja zawsze tak planuję, ale bardzo często okazuje się, że i tak w ostatniej chwili trzeba dokupić jakiś prezent, ozdoby itp
no i wiadomo, że nie wszystko da się zrobić wcześniej, szczególnie, jeśli chodzi o gotowanie
nie mniej jednak popieram takie podejście :) później można celebrować pieczenie pierników, pakowanie prezentów, ozdabianie mieszkania, a nie wszystko na łeb na szyję :)

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 18:05:05

Cytat
haanula
ja zawsze tak planuję, ale bardzo często okazuje się, że i tak w ostatniej chwili trzeba dokupić jakiś prezent, ozdoby itp
no i wiadomo, że nie wszystko da się zrobić wcześniej, szczególnie, jeśli chodzi o gotowanie
nie mniej jednak popieram takie podejście :) później można celebrować pieczenie pierników, pakowanie prezentów, ozdabianie mieszkania, a nie wszystko na łeb na szyję :)

wiadomo, ze nie wszystko idzie załatwic od razu. Też mi się zdarza dokupić jakieś ozdoby czy też prezent - ale jednak co się zrobi szybciej to tak jak napisalas można bardziej celebrować pieczenie pierniczków, czy tez ozdabianie domu - a ja to kocham i nie lubię kiedy jestem zmuszona zrobić to szybko byle było...
Myślę, że im mniej stresu przed Wigilią tym lepiej :)
Mam jedynie nadzieje ze w święta nie będzie rodzinnych kłótni. W zeszłym roku w samą wigilie wynikła pewna niepotrzebna kłótnia, która popsuła kilku osobom święta :/

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 18:13:05

ja też uwielbiam cała atmosfere przedświąteczną, nastrojowe piosenki, lampki, choinka (nawet sztuczna) :) Listopad i grudzień zawalony mam studiami, więc pewnie w każdy weekend będę robiła mały krok ku świętom, więc nie planuje tego, wszystko będzie spontanicznie :) :)

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 18:20:50

A ja już od tygodnia zbieram się żeby zrobić ciasto na pierniczki i jakoś nie wychodzi. Mam nadzieję, że jutro w końcu się uda :) Święta spędzamy u rodziców, po raz pierwszy we troje :)

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 18:23:44

Ja myślałam że piszecie o święcie niepodległości Polski, o przygotowaniach do zadymy, która niewątpliwie będzie w Warszawie. O gromadzeniu kamieni na politycznie niepoprawnych manifestantów.

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 18:33:35

Cytat
MaszaGudicz
Ja myślałam że piszecie o święcie niepodległości Polski, o przygotowaniach do zadymy, która niewątpliwie będzie w Warszawie. O gromadzeniu kamieni na politycznie niepoprawnych manifestantów.

dobrze ze mieszkam daleko od warszawy

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 21:29:09

U mnie taktyka jest już wypracowana ;P Prezenty już na początku grudnia leżą sobie głęboko w szafie schowane i zapakowane, choinkę mamy zamówioną, ewentualnie ozdoby dokupione, ale zdarza się to co 2-3 lata, tak to mamy stałe.Następnie Mamy listę potraw do przyrządzenia i wedle listy kupujemy składniki 'suche'. Kolejne są generalne porządki te w domu jak i dookoła. Przystrajanie domu, ubranie choinki, sprzątanie i gotowanko:)) także wszystko też rozłożone w czasie, polecam ;P

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 21:47:40

hm......
ja wlasnie jestem po generalnym remoncie w calym domu, wiec jestem na etapie wielkich porzadków.
Czyli poiwiedzmy ze to juz beda wielkie porzadki przed swietami;DD

Prezenty zawsze kupuje na poczatku listopada - mam juz popakowane i gleboko schowane.
Tyko prezentów dla tesciow nie mam jeszcze.

A tydzien przed swietami zaczyna sie walka w kuchni - z gotowaniem i pieczeniem;)

Choinke ubieram w dzien wigilii.

I tyle z przygotowan;)

Święta , idą święta :)

08 lis 2014 - 22:22:55

Ja zaczynam już powoli gruntowne sprzątanie na święta. Od tamtego roku umówiliśmy się z rodziną, że tylko dzieci prezenty dostają. W tym roku na święta przełożymy roczek córci i będzie jedno szykowanie;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Szalona niespodzianka na urodziny dla faceta