Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.115
Ostrzeżenia: 5/5

za miesiąc idę na wesele do koleżanki ze studiów, nie przyjaźnimy się już jakoś bardzo, telefon raz w miesiącu itp. ale że oni byli u nas na weselu (5 lat temu) to zaprosili i nas teraz. I mam poważny dylemat z prezentem. Normalnie dajemy ostatnio 500 zł w kopertę idąc na wesele do rodziny, do znajomych 450. ale im planowałam kupić jakiś prezent niskich lotów bo na nasze wesele dostaliśmy od nich szklanki jakby tego było mało z ceną - za 70 zł. Gdzie byli na weselu, poprawinach z noclegiem przez nas opłaconym. Było to co prawda 5 lat temu ale była to bardzo mocna przeginka mimo wszystko (wiem wesela się nie robi dla prezentów itp.). Tylko że na zaproszeniu mają napisane że chcą pieniądze. I nie wiem sama co teraz zrobić, czy nie patrzeć na to co było i dać normalnie te 450-500 w kopertę? co byście zrobiły na moim miejscu? idziemy tylko na wesele, poprawin nie ma, plus dojazd 100 km.

150- 200 złotych w kopercie będzie w porządku.

ja bym dała kasę ale mniejsza kwotę. Max 400 zł.

daj im 70 zł + inflacja

Jeżeli jest tylko 1 dzień, to bym dała 200-300 zł. I ja bym nie patrzyła na to co oni zrobili. Ja idąc gdzieś reprezentuję siebie i nie chcę być gburem. Czort tam, że dali szklanki, ale żeby ceny nie odkleić? Dziwni ludzie.

Jeśli chcesz się odpłacić koleżance (tak to wygląda) to po co w ogóle się tam wybierasz? Jaką masz pewność, że nie była wtedy w kiepskiej sytuacji finansowej? Ty chcesz działać z premedytacją.
Dla mnie to słabe, skoro tak bardzo się "lubicie" to może dacie sobie spokój.

Na pewno 450-500zł bym nie dała.
Za szklanki za 70zł to te 200zł od was i tak będzie za dużo.

Może dali szklanki bo nie było ich stać na więcej? Chyba nie po to ich zapraszałaś żeby na nich zarobić? :D
Ja bym dała 200 zł, a jak Cię nie stać to daj co łaska albo też jakiś prezent.

Cytat
Emme
Jeśli chcesz się odpłacić koleżance (tak to wygląda) to po co w ogóle się tam wybierasz? Jaką masz pewność, że nie była wtedy w kiepskiej sytuacji finansowej? Ty chcesz działać z premedytacją.
Dla mnie to słabe, skoro tak bardzo się "lubicie" to może dacie sobie spokój.
ha! dokładnie :D



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-09-15 11:51 przez incognito85.

czytałam w ostatnim czasie kilka wątków na temat wesela i prezentów i zadziwiające jest to, że kiedy ktoś pisał czy wypada dać 200-300zł bo nie ma więcej to większość pisała że wstyd, że jak kogoś nie stać to niech nie idzie, przecież musi się chociaż zwrócić za nich samych itp. a tu dziewczyna pisze, że mogłaby dać 450zł jak zwykle, a radzicie by z premedytacją dała mniej. Dla mnie to co najmniej śmieszne

Gdybym miała iść na wesele, mając w zamyśle 'odwdzięczenie się' koleżance za prezent, to w ogóle bym na nie nie szła. Po co robić takie szopki? Albo idziesz i dajesz tyle na ile Cię stać, nie zwracając uwagi na to ile dali tobie, albo nie idziesz w ogóle.

Cytat
Emme
czytałam w ostatnim czasie kilka wątków na temat wesela i prezentów i zadziwiające jest to, że kiedy ktoś pisał czy wypada dać 200-300zł bo nie ma więcej to większość pisała że wstyd, że jak kogoś nie stać to niech nie idzie, przecież musi się chociaż zwrócić za nich samych itp. a tu dziewczyna pisze, że mogłaby dać 450zł jak zwykle, a radzicie by z premedytacją dała mniej. Dla mnie to co najmniej śmieszne

Dla mnie śmieszne jest podejście " większości" o której piszesz.

Cytat
cytraa
Gdybym miała iść na wesele, mając w zamyśle 'odwdzięczenie się' koleżance za prezent, to w ogóle bym na nie nie szła. Po co robić takie szopki? Albo idziesz i dajesz tyle na ile Cię stać, nie zwracając uwagi na to ile dali tobie, albo nie idziesz w ogóle.
ja tak samo nie poszłabym na wesele jak bym miała robić jakieś szopki z prezentami

Nie ma co wracać do tego co było, powinno iść się na wesele- raczej z nastawieniem pozytywnym(a nie tylko po to, że oni byli na twoim to "rewanż". Skoro chcą pieniędzy zamiast prezentów to każdy daje tyle na ile kogoś stać, a co pomyślą to już ich sprawa. W końcu na zaproszeniu nie jest napisana konkretna kwota:)

u nas, z tego co zauwazylam, daje się tak:
znajomi- 100-300zl
rodzina-200-500zl
i to jest normalne ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

prezent marzeń