Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

operacja oczu

40 minut temu

Zapalenie pęcherza

godzinę temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Chrzestna..przykro.

30 sie 2014 - 22:33:01

Mam siostre lat 37 ja mam 23 lata. Zaszłam w 1 ciąze i moja siostra raz mi powiedziała ooo to moze ja bede chrzestna" ja nic nie odpowiedziałam tylko sie usmiechałam bo sama nie wiedziałam do końca.. Kilka dni po moim porodzie okazało sie ze moja siostra rodzona (37 l) jest w ciązy. Jak zorientowała sie ze jest w ciązy i lekarz to potwierdził odrazu zadzwoniła do Naszej bratowej i powiedziała jej cos w stylu " wiesz my z P(jej maz) chcielismy zebys Ty została nasza chrzesną , bo mamy dobry kontakt itd. No i bratowa sie zgodziła bo nie wiedziała co odpowiedziec na co moja siostra " no to bedziesz wiedziała co powiedziec gdyby Paulina ( Ja) chciała Cie wziac na chrzesna" czujecie? tylko zdazyłam urodzić, za ledwie kilka dni po moim porodzie moja siostra dowiaduje sie ze jest w ciazy i juz dzwoni do bratowej zeby ja zaklepac na chrzestna a jak ja ją bym wybrała to sugeruje jej ze wie co ma mi powiedziec. itd. Cały czas powtarzała jak potem przychodziła juz w ciazy do mnie " ooo jedna siostra.. pewnie ja bym była chrzesna gdyby nie ciaza co..szkoda bo tak kocham Twoja córeczke"?? a ja nic usmiechałam sie. Myslałam ze ona weźmie mnie na chrzesna no bo to tez działa w druga strone jak tez chyba jestem jej siostra co nie? a ona odrazu pomyslała o bratowej zebym ja nie zdarzyła jej poprosic no a zeby tego było mało to bratowa 2 miesiace temu dowiedziała sie ze jest w ciazy wiec dziecka trzymac jej nie bedzie. Siostra męza mojej siostry tez zaszła w ciaze. A wiec? zostałam jej tylko ja. I teraz powiedziała naszej bratowej ze no " no wiesz ja nie wiem co to teraz bedzie bo to trzeba dziecko ubrac, i swieta i wgl" chodziło jej o to ze ja mieszkam u rodziców i nie pracuje.. dopiero dzis sie o tym dowiedziałam od bratowej smutas.gif tak mi przykro jakos i wgl.. jak mnie poprosi to co zgodzic sie wypada bo to chodzi o dziecko ale przykro mi ze ja bede chrzestna nie z wyboru ale z braku laku bo jedna i druga zaszła w ciaze. Z jednej strony dobrze ze bratowa mi o tym powiedziała bo chcoiaz wiem ze nie myslała o mnie jako chrzesnej na swoja córke tylko teraz jak kazda w ciaze pozachodziła to i ja jestem dobra bo nie ma nikogo innego.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-30 23:16 przez monik90009.

Chrzestna..przykro.

30 sie 2014 - 22:38:02

przeczytalam do polowy bo piszesz tak nieskladnie ze nie dam rady kontynuowac.
skoro roznica miedzy waszymi dziecmi bedzie tak duza (Twoje sie urodzilo a siostra dopiero jest w ciazy) to ta wasza bratowa moze byc chrzestna i Twojego dziecka i dziecka Twojej siostry. wez nie szukaj dziury w calym, bo ktos cos powiedzial, zaklepal, to jest smieszne noo

Chrzestna..przykro.

30 sie 2014 - 22:38:40

Aha, a to u was nadal zabobony królują widzę... Ja byłam chrzestną będąc w ciąży i wszyscy dobrze się mają. A tak swoją drogą to siostrę masz dwulicową. Nie rozumiem jak rodzeństwo może sobie robić świństwa.

Chrzestna..przykro.

30 sie 2014 - 22:38:55

Ale ta wasza rodzina jest wiatro pylna.. zachowujecie się jak dzieci a nie matki

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

Chrzestna..przykro.

30 sie 2014 - 22:42:15

bez ładu i składu nawiasy, X itd chyba ty tylko to rozumiesz...

Chrzestna..przykro.

30 sie 2014 - 22:42:26

Co wy tak wszystkie w te ciąże zachodzicie? Jakieś słoneczko czy co?

Siostra ma 37 lat, ale rozum to chyba w podstawówce został.

Chrzestna..przykro.

30 sie 2014 - 22:43:50

Cytat
cytraa
Co wy tak wszystkie w te ciąże zachodzicie? Jakieś słoneczko czy co?

Siostra ma 37 lat, ale rozum to chyba w podstawówce został.

hahaha może jedna drugiej zazdrości;)

swoją drogą autorko, to twoja siostra, dogadajcie się albo dajcie sobie po razie.

Chrzestna..przykro.

30 sie 2014 - 22:44:51

Cytat
kupowanka
Ale ta wasza rodzina jest wiatro pylna.. zachowujecie się jak dzieci a nie matki


Tez o tym pomyślałam
A dlaczego nie może być chrzestna bo jest w ciąży?nie rozumiem
Cytat
puma73
Aha, a to u was nadal zabobony królują widzę... Ja byłam chrzestną będąc w ciąży i wszyscy dobrze się mają. A tak swoją drogą to siostrę masz dwulicową. Nie rozumiem jak rodzeństwo może sobie robić świństwa.



Uwierz może i to jeszcze jak



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-30 22:45 przez iwona516.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Chrzestna..przykro.

30 sie 2014 - 22:53:34

To smutne,że siostra potraktowała Ciebie jak przyszłą sponsorkę swojego dziecka.A skoro nie miała na to nadziei to znalazła inną. Ciąża nie przeszkadza w byciu matką chrzestną.

Chrzestna..przykro.

30 sie 2014 - 23:01:56

moje sie urodziło w grudniu a siostra zaszła w ciaze w styczniu. Ja juz ochrzciłam swoje dziecko, ona nie.
Przepraszam dziewczyny ze tak chaotycznie napisałam. MOja siostra starała sie latami o dziecko i w wieku 37 lat udało im sie. Urodziła natomiast wczesniaka. Ja dopiero dzis dowiedziałam sie od bratowej ze moja siostra jak dowiedziała sie ze jest w ciazy zadzwoniła do bratowej i powiedziała jej ze chce ja na chrzestna . myslała ze jak ja urodziłam i dowiem sie ze moja siostra jest w ciazy to logiczne jest to ze wezme bratowa i odrazu do niej zadzwoniła bedac w 4 tygodniu ciazy:) a moje dziecko juz było na swiecie. Ja na chrzestna swojego dziecka wybrałam swoja kuzynke z która ja i dziecko mamy swietny kontakt . przykro miu bo nie lubie fałszu. Myslałam ze z moja siostra mamy dobre relacje. Moja siostra codzien przychodziła do mojego dziecka jak jeszcze nie urodziła i powtarzała "ojej mama twoja to napewno by mnie wzieła na chrzestna i byłabym twoja druga mamusia bo twoja mama ma tylko jedna siostre a tak juz nie moge nia zostac" kiedy tak mówiła na logike myslac byłam pewna na 100 ze bede miała ten zaszczyt zostac jej chrzestna dziecka . Ale ona nawet o mnie nie pomyslała.. tylko o naszej bratowej..a teraz mnie weźmie bo bratowa w ciazy i siostra jej meza tez wiec juz kobiet w rodzinie nie ma..



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-30 23:20 przez monik90009.

Chrzestna..przykro.

30 sie 2014 - 23:11:03

chrzestnymi moich dzieci mają być osoby które są dla mnie bliskie, nie musi to być koniecznie siostra/bratowa itp Ważne żeby mieć dobre relacje, żeby się lubić, widywać. Tu przecież nie chodzi o kasę, a przynajmniej nie powinno... TO co piszesz to jakieś dziwne akcje, kompletnie nie rozumiem heh

Chrzestna..przykro.

30 sie 2014 - 23:30:56

no a moja siostra chyba patrzy pod kątem kasy. Nasza bratowa dobrze zarabia. .bo dziwne ze dowiadujac sie ze jest w ciazy odrazu prosi o bycie chrzesna?:) myslałaze ja wezme bratowa i chciała byc 1:) tylko ze ja juz miałam w głowie inna osobe. Kiedy nasza bratowa powiedziała jej ze nie moze byc chrzestna bo jest w ciazy siostra moja powiedziała jej ze nie wie co teraz zrobi , braowa zasugerowała mnie .. a ona no ja nie wiem jak to bedzie bo to trzeba dziecko do chrztu ubrac i wgl swieta ida.. kurde.. mimo ze nie pracuje chocby z pod ziemi skombinowałabym pieniadze i kupiła prezent nawet cos skromnego , bo to chyba nie chodzi o jakiej drogie zabawki tlyko o pamiec.. na razie nie pracuje, nic nie osignełam, ale przeciez do konca zycia nie bede bezrobotna.. jak moja siostra moze sie tak sugerowac. a niedługo beda chcic dziecko i przyjdzie do mnie jak gdyby nigdy nic udajac ze o mnie pierwszej myslała ze bede trzymac jej dziecko a za plecami taki cyrk. z checia powiedziałabym jej co mysle na ten temat ale nie ma sensu bo wyjde na wredna zołze w rodzince. Nie chcd teraz wygadywac ale duzo jej pomogłam , oddałam jej mnóstwo ubranek niektóre z metkami po moim dziecku)miałam odłozone swoje pieniadze kupiłam jej duzo prezentów dla małej.. zroibiłam jej niespodzianke jak wychodziła ze szpitala ( udekorowałam pokój itd) cieszyłam sie ..a spotkałam sie z taka chytrościa.

Chrzestna..przykro.

30 sie 2014 - 23:39:41

No niestety nieraz za dobroć serca czeka nas co innego. Nie przejmuj się wiem, że to boli. Znając mój charakter pewnie bym jej powiedziała co myślę o iuej zachowaniu. Między wamijest duża różnica wieku i podejżewam, że mogła być zazdrosna, że Ty masz dziecko, a ona nie. W sumie nie będziesz jej chrzestną tylko dziecka, ono nic niewinne, a siostry teksty puszcaj w powietrze.

Chrzestna..przykro.

31 sie 2014 - 00:05:00

A ja napiszę tylko tak:
Raz Ci siostra powiedziała "oooo to może ja będę chrzestna" a Ty niec jej nie odpowiedziałaś więc pewnie pomyślałą że nie ma racji !
Powinnaś byłą wtedy jej powiedzieć cokolwiek że" pewnie tak" "bardzo prawdopodobne"
Jesteście siosrtrami i masz tylko jedna siostre która na pewno chciałą zostać chrzestna a pomyślałą że Ty nie chcesz jej za matkę chrzestną dla swojego dziecka i było jej przykro.
Jak zaszła w ciaże pewnie pomyślała ze też jej odmówisz i " zaklepała" inną.

Ok tylko nie rozumiem jak można nie chceć ciostry - rozmiem różniće wieku bo jest spora ale tym bardziej powinna być jakaś więź a jeśli nie ma to nie masz się czym przejmować.
Jeśli nie macie dobrych stosunków to wybrać trzeba kogoś innego.
To że ktoś jest w ciaży nie znaczy że nie może być chrzestną... to zabobony

Chrzetna to osoba która w razie "czwegoś" zajmie sie dzieckiem i która szczerze będzie to dziecko kochać.
Będzie miałą kontakt z tym dzieckiem i nie "oleje" nigdy.
Która weźmie jako "swoje dziecko" w razie wypadku rodziców lub innej złej sytuacji.
Nie patrzy sie na kase tylko na serce tej osoby

Ja byłam w ciązy w wieku 20 lat, moja siostra miała 22lata i została crzestną. Było mi bardzo miło.
Teraz ona jest w ciaży i nie " oddaje" jej tego tylko zostaję chrzestną bo abrdzo tego chcę.
Bo wiem że jestem najbliższą osobą i odpowiednią do tego żeby zajmować się małym gdy bedzie potrzeba.
Mimo ze moja siostra nie zajęła sie nigdy moją teraz już 4 letnia córką gdy potrzebowałam i nigdy nie witała sie z nią przytulaniem i nie opkazywała takiej miłosci jak by powinna to ja wiem, że będę jej syna traktowała jak moje drugie dziecko i na pewno sporo jej pomogę.

Od tego jest matka chrzestna - od pomocy, od miłosći, o d zastępstwa w razie wypadku.
Dziecku nie są potrzebne drogie prezenty ale drobne upominki, uśmiech, miłość i odwiedzanie ze strony tej cioci która jest chrzestną.
Jeśli Twoja siostra o tym nie wie w tym wieku i chce by chrzestna ubierała dziecko (od tego są rodzice) to gratuluję jej rozumu w tym wieku.

Ty powinnas być mądrzejsza - wybierać odpowiednią osobę. Nawet przyjaciółkę która wiesz, ze będzie świetną ciocią !

Chrzestna..przykro.

31 sie 2014 - 00:22:47

Cytat
leniszcze
bez ładu i składu nawiasy, X itd chyba ty tylko to rozumiesz...

również nie wiem o co chodzi :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wesele i Chrzciny