Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Prezent na Chrzest

31 lip 2014 - 11:48:52

Witajcie,
Mam zostać chrzestną córeczki mojego brata. Przeglądam strony internetowe w poszukiwaniu pomysłów na prezent dla malutkiej. I tu moje pytanie do Was. Czy uważacie, że łańcuszek z medalikiem to dobry pomysł? W internecie zdania są podzielone, jedni uważają, że tak a inni, że to prezent bardziej na Komunię Świętą bo niemowlę nie będzie takich rzeczy nosiło ;/
Pogubiłam się i nie wiem co kupić a chrzest tuż, tuż.
Chcę podarować również bukiet z pampersów oraz 300 zł w kopercie (z racji tego, że jestem studentką nie stać mnie na wiecej :( )
Jeśli już kupować łańcuszek to złoty czy srebrny? są też srebrne łańcuszki a do tego medalik z elementami złotymi.
Doradźcie, proszę!

Prezent na Chrzest

31 lip 2014 - 11:54:22

Moja córka w maju miała chrzest i właśnie dostała od chrzestnej zloty lancuszek z medalikiem, obrazek z aniołem stróżem i karuzelkę z pozytywką :) Więc wydaje się mi że jak najbardziej pasuje.

Prezent na Chrzest

31 lip 2014 - 11:55:01

Mam ten sam problem i jak nic nie wymyślę dam samą kasę.

Prezent na Chrzest

31 lip 2014 - 11:57:41

Cytat
charlotte2901
Moja córka w maju miała chrzest i właśnie dostała od chrzestnej zloty lancuszek z medalikiem, obrazek z aniołem stróżem i karuzelkę z pozytywką :) Więc wydaje się mi że jak najbardziej pasuje.


A czy do tego "dorzucać" kopertę z pieniążkami?

Prezent na Chrzest

31 lip 2014 - 12:02:42

jak najbardziej łańcuszek ale złoty. będzie mogła go założyć dniu komunii. ja mam dwoje dzieci i zawsze dostawali łancuszki od chrzestnej. ale dogadaj sie tez z ojcem chrzestnym

Prezent na Chrzest

31 lip 2014 - 12:05:57

Ja podawałam do Chrztu Córkę mojej siostry ciotecznej. Razem z chrzestnym kupiliśmy złoty łańcuszek z medalikiem. W sklepie jubiler zwrócił nam uwagę, że na chrzest kupuje się medalik a nie krzyżyk (nie pamiętam już czemu). Dodatkowo dałam 200 zł w kopertę.

Moja Córka miała Chrzest w tym roku i dostała... dwa łańcuszki z medalikami :) Chrzestni się nie zgadali i każdy kupił łańcuszek... także na bogato hehe ;)

Tak więc dobrze Ci radzę abyś dogadała się z chrzestnym żeby nie było "wtopy".

A ze swojej strony dodam jeszcze, że te koszyki z pampersami to średni pomysł. Nie wiadomo czy akurat ten rodzaj pampersa dziecka nie uczuli, czy trafisz z rozmiarem, itd. My dostaliśmy taki koszyk i niestety rozmiar był za mały.

Ja na Chrzest Córki brata ciotecznego kupiłam kocyk z poduszką z wyhaftowanym imieniem i datą urodzenia. Całość była pięknie zapakowana. Prezent zrobił furorę bo według mojej rodziny był bardzo oryginalny :) Pomyśl może o czymś takim? Jak chcesz to mogę CI podać namiary na priv ;)

zweryfikowana
Posty: 684
Ostrzeżenia: 2/5

Prezent na Chrzest

31 lip 2014 - 12:06:15

Łańcuszek jest jak najbardziej w pożądku :) Ja bym kupiła złoty :)

Prezent na Chrzest

31 lip 2014 - 12:14:07

Cytat
MyszeQ
Ja podawałam do Chrztu Córkę mojej siostry ciotecznej. Razem z chrzestnym kupiliśmy złoty łańcuszek z medalikiem. W sklepie jubiler zwrócił nam uwagę, że na chrzest kupuje się medalik a nie krzyżyk (nie pamiętam już czemu). Dodatkowo dałam 200 zł w kopertę.

Moja Córka miała Chrzest w tym roku i dostała... dwa łańcuszki z medalikami :) Chrzestni się nie zgadali i każdy kupił łańcuszek... także na bogato hehe ;)

Tak więc dobrze Ci radzę abyś dogadała się z chrzestnym żeby nie było "wtopy".

A ze swojej strony dodam jeszcze, że te koszyki z pampersami to średni pomysł. Nie wiadomo czy akurat ten rodzaj pampersa dziecka nie uczuli, czy trafisz z rozmiarem, itd. My dostaliśmy taki koszyk i niestety rozmiar był za mały.

Ja na Chrzest Córki brata ciotecznego kupiłam kocyk z poduszką z wyhaftowanym imieniem i datą urodzenia. Całość była pięknie zapakowana. Prezent zrobił furorę bo według mojej rodziny był bardzo oryginalny :) Pomyśl może o czymś takim? Jak chcesz to mogę CI podać namiary na priv ;)

Też czytałam, że nie kupuje się krzyżyka bo podobno przynosi dziecku pecha.
Pomysł żeby zrzucić się z chrzestnym na łańcuszek jest nawet dobry.
A czy na medaliku Twojej córki był grawer? :)
Z moim bratem i bratową jestem w bardzo bliskich kontaktach także wiem jakie pampersy nosi maleństwo :) a o rozmiarze myślałam większym ( 4-9 kg) żeby troszkę poleżał :) teraz malutka waży ok 4 kg :)
aaaa no i ma to być bukiet a nie koszyk :D ale nad tym jeszcze pomyślę :)

Prezent na Chrzest

31 lip 2014 - 12:50:38

A sory, mój błąd. Zresztą, koszyk, bukiet - jeden czort :) Ale jak wiesz jaki rozmiar pampersów nosi to czemu nie :)

Na naszych medalikach grawerów nie było :P

Według mnie jeśli kupisz łańcuszek i bukiet pampersów to już koperty nie musisz dawać.

Prezent na Chrzest

31 lip 2014 - 12:59:18

hej na chrzest w zeszłym roku dałam obrazek z grawerem i koperte z kasą. za ten obrazek i grawer zapłacialam okolo 80 zl.

a teraz chrzciłam córkę i ona dostała wlasnie złoty medalik z lańcuszkiem i w kopercie kasa.

ja jako chrzestna uwazam ze to dobry pomysl łancuszek z medalikiem lub np. ten obrazek( ten wygrawerowany napis jest taki miły i osobisty) i kasa. i wtedy np bez pampersów. wiadomo ze jednak pieniadze zawsze sie przydadzą.

Prezent na Chrzest

31 lip 2014 - 13:00:05

Łańcuszek super pomysł, ale do tego już bez koperty, bo to za duży koszt. Łańcuszek może być srebrny, a zawieszka z elementami złotymi.

Prezent na Chrzest

31 lip 2014 - 13:07:12

Ja uważam, że łańcuszek to bardzo fajny pomysł. Wybrałabym raczej srebny z elementem złotego.
Moim zdaniem medalik i koperta już wystarczą, i tak to spory koszt:P

Prezent na Chrzest

31 lip 2014 - 13:07:53

Cytat
corkachaosu
Łańcuszek super pomysł, ale do tego już bez koperty, bo to za duży koszt. Łańcuszek może być srebrny, a zawieszka z elementami złotymi.

No właśnie niezła sumka się z tego robi powoli... :( trochę mi głupio, że nie stać mnie na "porządny" prezent dla Chrześnicy no ale cóż zrobić, pracy brak :(

myślałam o czymś takim



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-31 13:09 przez Ania199105x.

Prezent na Chrzest

31 lip 2014 - 13:10:16

No, moim zdaniem bardzo fajne. Na pewno dziecko później z niego skorzysta. Nie musisz kupować drogiego prezentu, przecież nie o to chodzi. Chyba wiedzą, że nie jesteś bogata, skoro macie bliskie relacje i daj taki prezent, na który Cię bez problemu stać i żeby Twój standard życia się przez niego nie obniżył w danym miesiącu.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Foto/fimowanie ślub katowice i okolice