Obecnie rozmawiamy o:

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Otwarcie własnego biznesu

wczoraj o 18:57

transport i spedycja

wczoraj o 15:01

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 1.427
Ostrzeżenia: 1/5

Sala weselna, a odległośc.

13 lip 2014 - 17:02:12

Znalazlam sale na wesele oddaloną od mojej miejscowości (i kościoła), o ok. 70-80km. Jest idealna pod każdym szczegółem, wymarzona. Każdy komu pokazuje jest zachwycony. Wiem, że jest to kawałek drogi, ale inne sale, które są bliżej są "na jedno kopyto", przesadzone, zrobione na "bogato" nie podobają się nam. Przykładam dużą uwagę jeśli chodzi o wystrój, sama będę dekorować salę tak jak sobie wymarzyłam, skromnie(drewniane skrzyneczki, polne kwiaty, szklane buteleczki, świeczki w słoiczkach, koronki, słodki kącik w stylu skandynawskim itp). W związku z tym nie do każdej sali będzie pasować taka dekoracja.
Co myślicie o tym jeśli między salą a kościołem jest taka odległość? Byłby to dla was problem?
Dodam jeszcze iż planujemy podstawić autobus/bus który zabierze gości z pod kościoła na salę i z sali z powrotem do domu (2 kursy o różnych godzinach)





Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-13 17:08 przez claudia171.

Sala weselna, a odległośc.

13 lip 2014 - 17:06:48

miejsce świetne :)

Sala weselna, a odległośc.

13 lip 2014 - 17:11:03

Sala piękna. Pomysł z autokarami jest bardzo dobry, jak dla mnie ta odległość nie byłaby problemem.

Sala weselna, a odległośc.

13 lip 2014 - 17:11:37

Skoro To Twoja wymarzona sala to rób :) ale pomyśl o gościach np o jakiś noclegach albo transporcie powrotnym :)

Sala weselna, a odległośc.

13 lip 2014 - 17:13:34

Ladna sala ale 80 km to duzo i bedzie meczace dla gosci nawet jesli beda mieli jechac zapewnionym transportem. Na kazdym weselu jakim bylam w ktorym sala bylaby oddalona nawet o 15, 20, 30 km goscie juz marudzili.

zweryfikowana
Posty: 82
Ostrzeżenia: 1/5

Sala weselna, a odległośc.

13 lip 2014 - 17:13:58

wyobraz sobie ze ktos do was jedzie 300 km a potem ma sie jeszcze wlec 80 km autobusem...ja bym podziekowala za takie wesele,ale sala śliczna :)

Sala weselna, a odległośc.

13 lip 2014 - 17:16:26

E tam,ja bym zrobiła,sala warta jest tej odległości:)

Sala weselna, a odległośc.

13 lip 2014 - 17:22:30

Ja mieszkam w Gdańsku a mój mąż jest z Bytowa (to jakaś 1h -1,3h jazdy)
Ślub mieliśmy w Bytowie, cała moja rodzina tam jechała i nei było problemu.
Dodatkowo mieliśmy dużo gości z pod Warszawy i z Ustki.
Z tym , że zapewniłam im noclegi.

Ostatnio byłam na weselu oddalonym od Gdańska jakies 40min drogi i jechaliśmy podstawionymi autobusami. Nikt nie marudził.

Śmiało możesz robić wesele tam, albo podstaw autobus albo zapewnij noclegi. zazwyczaj przy takiej ilości pokoi koszt za nocleg jest dużo niższy niż normalnie.

Sala weselna, a odległośc.

13 lip 2014 - 17:29:26

ja nie raz bylam na weselu gdzie od kosciola trzeba bylo dojechac ponad 50km :) nie przejmuj sie tym :) jeżeli goscie chcą przyjść na wesele to i tak przyjdą bez różnicy czy to bedzie 10 km od kościoła czy 70 :) tylko powinnas znacznie wcześniej zamówić msze gdyż może się okazać że będziesz miała bardzo krótkie wesele ze względu na dojazd

Sala weselna, a odległośc.

13 lip 2014 - 17:30:24

wygląda świetnie, gdzie to jest?

Codo odległości to zalezy. Gdybyś robiła wesele dla najbliższej rodziny, takie swoje grono to pewnie mozna by to połączyć z dłuższym wyjazdem. Ale jeśli masz większe grono to może to być kiepski pomysł. Piszesz o 2 opcjach powrotu, ale musisz rozważyć więcej opcji.
1. Co jeśli ktoś się źle poczuje i będzie chciał wrócic szybciej?
2. Jeśli są małe dzieci to trzeba je wcześniej położyć.
3. Jeśli zabawa będzie na tyle super że w 1 trasie będzie jechało 10 osób a na drugą będzie chciało się załapać duuużo więcej osób niż jest miejsc w autokarze, to co zrobicie z pozostałymi osobami? Chyba że z góry chcesz powiedzieć kto o której ma wracać i goście będą musieli się dostosować.

Dając taką opcję 'macie 2 godziny powrotu' bardzo ograniczasz gości. Jeśli już chcesz coś tak oddalonego to musisz zapewnić nocleg, albo samochody które faktycznie będą do dyspozycji gości wtedy kiedy będą chcieli wrócić do domu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-07-13 17:33 przez emaergieo.

zweryfikowana
Posty: 1.427
Ostrzeżenia: 1/5

Sala weselna, a odległośc.

13 lip 2014 - 22:59:27

Dziekuje za rady :) Sala w Miłosławiu.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Sala weselna, a odległośc.

13 lip 2014 - 23:49:17

Byłam na takim wyjazdowym weselu, choć znacznie bliżej to i tak mocno podniosło koszty.Autokar był dość duży, a pojechała nim tylko 1/3 gości. Pozostali pojechali własnymi samochodami.

Sala weselna, a odległośc.

13 lip 2014 - 23:53:41

Busy z kościoła pod salę, ale z sali do domu nie.
Sama miałam tak zrobić, ale mi każdy zaczął wymyślać, że o innej porze chce wrócić, a nie wypada wesele skończyć dla jednych o 2 a dla innych o 4. Więc miałam kolegów, którzy rozwozili.

Moim zdaniem to głupota robić wesele tak daleko tylko dlatego, że ta sala jest cacy, a inne be, bo ŻADEN z gości na to nie zwróci uwagi, a będa marudzić, że tacy wymęczeni wyjdą z busiku, a potem, ze tacy zmęczeni muszą jeszcze kawał drogi do domu jechać.

Sala weselna, a odległośc.

13 lip 2014 - 23:56:44

Z tego co ja widzę na weselach wśród rodziny i znajomych to i tak większość gości jedzie własnymi samochodami :) wiec pomysł z autokarami uważam za trafiony - będzie to dobra opcja dla tych, którzy wolą pić niz jechać sami, a jak komuś nie pasuje to pojedzie własnym autem :)

Sala weselna, a odległośc.

12 kwi 2023 - 08:30:47

Hej! Planuję wesele w Oświęcimiu i szukam odpowiedniej sali weselnej https://salaonesto.pl/sala-weselna/oswiecim/. Czy ktoś z Was może polecić jakieś dobre miejsce na takie okazje w okolicy? Będę wdzięczny za każdą informację!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Prezent dla chłopaka