Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Prezent od Matki Chrzestnej ..

25 cze 2014 - 15:37:54

Hej piszę gdyż potrzebuję pomocy otóż zostanę matką chrzestną (swojej przyrodniej siostry). I tu zaczyna sie problem gdyż nie wiem co kupić/dać w prezencie jeśli koperta to w sumie jestem osoba pracujaca ale nie stac mnie nie wiadomo na jaką kasę , a prezent hm tu wogole nie mam pomysłu co kupić. Dlatego wiem że Wy jestescie niezastapione i wymyślicie coś :) Z góry dziękuje

Prezent od Matki Chrzestnej ..

25 cze 2014 - 15:41:58

na pewno coś dla dziecka- np zrobić paczuszkę w której będą z 2-3 różne ubranka, pampersy(zawsze potrzebne), jakaś zabawka, coś tam jeszcze to do kosza, w celofan, ładnie zawiązać i jest;)

Prezent od Matki Chrzestnej ..

25 cze 2014 - 15:42:54

U mnie moja 4 letnia siostra na swoje chrzciny dostała pieniądze, matę edukacyjną, jakieś zabawki itp

Prezent od Matki Chrzestnej ..

25 cze 2014 - 15:51:16

Może paczka dla dziecka jest dobrym pomysłem, ale mnie się wydaje, że takie wydarzenie trzeba upamiętnić... Może kup malutkie złote kolczyki- to będzie poniekąd pamiątka, bo dziecko z ciuchów wyrośnie, zabawki się wyrzuci po jakimś czasie...

Prezent od Matki Chrzestnej ..

25 cze 2014 - 15:53:43

ja teraz tez mialam chrzciny przyrodniej siostry i kupilam jej zlote kolczyki w kruku sa tam takie specjalne dla malych dzieci.Podpytalam ojca i dowiedzialam sie ze chca jej teraz przekluc uszy wiec prezent dostosowany w 100%

Prezent od Matki Chrzestnej ..

25 cze 2014 - 15:58:14

Ja 6 lipca mam chrzciny ale u syna mojego brata. Będę chrzestną i też nie mam zielonego pojęcia co kupić. Co doradzacie dla chłopczyka?
Dziewczynce zawsze łatwiej coś kupić mimo wszystko.

Prezent od Matki Chrzestnej ..

25 cze 2014 - 16:07:45

Ja od swojego chrzestnego dostałam złoty pierścionek, pewnie dla innych to dziwne dla mnie też było, ale jak dorosłam i stał się na mnie dobry to dla mnie najlepszy prezent jaki dostałam i jakby nie patrzeć całe życie jest ze mną.:)

Prezent od Matki Chrzestnej ..

25 cze 2014 - 16:08:25

Cytat
JolantaKatarzyna
A może coś innego? Jak chrzciny to musi być złoto-bynajmniej ja z takiego założenia wychodzę, łańcuszki --->oklepane:-( http://www.mennicastaropolska.pl/produkt/sztabka_zota_5_g_au_certipack-45
Cytat
JolantaKatarzyna
A może coś innego? Jak chrzciny to musi być złoto-bynajmniej ja z takiego założenia wychodzę, łańcuszki --->oklepane:-( http://www.mennicastaropolska.pl/produkt/sztabka_zota_5_g_au_certipack-45
Fakt troszkę kosztuje:-(
A po co to dziecku?o.O

Autorko, ja zdecydowanie polecam rzeczy tego typu: Tu akurat jest układanka edukacyjna, ale czarno-białych rzeczy dla maluszków jest sporo, np. maskotki, maty, kocyki, książeczki. Niemowlaki nie widzą w taki sposób, jak starsze dzieci czy dorośli, tzn. słabo widzą pastelowe, delikatne kolory. Najlepiej dostrzegają właśnie takie, kontrastowe rzeczy. Rozwijają one ich wzrok i potrafią zająć dzieciaki na długi czas. Dowiedziałam się o tym od mojej wykładowczyni na studiach, która jest psychologiem zajmującym się rozwojem człowieka. Synkowi mojej przyjaciółki kupiłam czarno-białą kontrastową książeczkę i mamuśka była zdziwiona, że mały tak długo i uważnie ją oglądał;) Dlatego myślę, że to nie tylko pożyteczny, ale również oryginalny prezent - niestety, niewielu rodziców zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób widzi ich dziecko. Tylko trzeba wziąć pod uwagę wiek dziecka, bo jeżeli ma więcej niż 9 miesięcy, to raczej nie ma już sensu tego kupować. I z tego też powodu uważam, że nie powinien to być główny prezent, bo po prostu nie na długo się przyda, ale np. jedna taka książeczka kosztuje około 10-15 zł, więc nie jest to duży wydatek, a może być fajnym dodatkiem do czegoś większego;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-25 16:09 przez Monis19937.

Prezent od Matki Chrzestnej ..

25 cze 2014 - 16:09:06

Ja a w tamtym roku na chrzest mojego chrześniaka kupiłam my bujaczek z Fisher - a , i bozie posrebrzaną z dedykacją z tyłu.

W tym roku znów zostaję chrzestną i kupuje mate edukacyjna z Tiny Love i też Posrebrzanego Anioła Stróża:)

Prezent od Matki Chrzestnej ..

25 cze 2014 - 16:09:35

Za 150zł na allegro taki ''torcik'' :



Prezent od Matki Chrzestnej ..

25 cze 2014 - 16:12:38

Zrób paczkę dla dziecka, kilka ubranek szczegówlnie te nieco wieksze rozmiar bo obecnie pewnie już ma, a dziecko z miesiaca na miesiąc rośnie, do tego jakies zabawki edukacyjne dla niego;)

Prezent od Matki Chrzestnej ..

25 cze 2014 - 16:13:44

daj kasę



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-25 20:11 przez luuuuuu.

Prezent od Matki Chrzestnej ..

25 cze 2014 - 16:15:29

ja jestem za tym aby na chrzciny dać dziecku coś niezwykłego co zostanie mu na zawsze [chrzciny obchodzi się tylko raz].
Więc jestem za bransoletką z grawerą lub łańcuszek.
Albo ramkę 2-3częściową -ze zdj dziecka [oczywiscie z chrzcin bądż narodzin]a kolejne ramki ,żeby były z gliny i można by odcisnąć stópke i rączke dziecka :D to nie wiele kosztuje,a można do tego też ubranko lub produkt higieniczny.

Prezent od Matki Chrzestnej ..

25 cze 2014 - 16:35:41

W zeszłym roku miałam ten sam problem, co kupić chrześniakowi. Doradzono mi wtedy, że można taki srebrny obrazek np.z aniołem stróżem, z tyłu można wygrawerować datę chrztu, komu się ofiaruje i od kogo, albo np.jakiś cytat jak się zmieści. Kupiłam, dałam poświęcić, zamówiłam grawer i wszyło całkiem fajnie. Wybór jest duży w różnym przedziale cenowym i nie jest to też aż tak drogo- jak kogoś stać na więcej, to można jeszcze coś innego dokupić, albo kasę dołożyć. Taka pamiątka zostaje na dłużej.. Mam fotki pamiątki,którą kupiłam-zamieszczam poniżej, ale później widziałam jeszcze ładniejsze.





Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-25 16:39 przez jogusia83.

Prezent od Matki Chrzestnej ..

11 lip 2014 - 11:33:26

Cytat
martonka
na pewno coś dla dziecka- np zrobić paczuszkę w której będą z 2-3 różne ubranka, pampersy(zawsze potrzebne), jakaś zabawka, coś tam jeszcze to do kosza, w celofan, ładnie zawiązać i jest;)

Widziałam bardzo fajną zabawkę na tej stronie http://toysbox.pl/figurki/trash-pack-smieciaki/. Tylko nie mogłam znaleźć informacji od jakiego wieku można się nią już bawić :) Moim zdaniem fajna zabawka bo uczy dzieci segregacji odpadów, a dodatkowo niektóre figurki świecą w ciemności :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomóżcie znaleźć spinki do mankietów