Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

wczoraj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

wczoraj o 15:49

Zapalenie pęcherza

wczoraj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Menu na urodzinowego grilla

17 cze 2014 - 12:16:59

Ratunku!

Jutro robię urodzinowego grilla i nie mam kompletnie pomyslu na menu. Bedzie ponad 20 osob- w tym kilka dzieci w wieku 5 lat.
Impreza bedzie w ogrodzie.. Wiadomo- kielbacha, karczek i jakies szaszlyki z grilla. Myslalam zeby z ciasta ograniczyc sie tylko do kawalka tortu (czy jednak kupic dodatkowo jakies wuzetki itp?), jakies lakocie, chipsy, paluszki.
Gotowane jajka, sos tzatziki, pieczywo, salatka jarzynowa i grecka.
Co by jeszcze zrobic, albo czy z czegos zrezygnowac na koszt innej potrawy?
Moze zrobic kanapki- takie z szynka, serem, pomidorem..?


Mialo byc malutkie przyjecie tylko dla rodzicow, ale maz sie uparl zeby rodzenstwo tez zaprosic i z 7 osob zrobily sie 24..

Menu na urodzinowego grilla

17 cze 2014 - 12:22:05

To co powinno być to wymieniłaś. Ja jeszcze zawsze robię caprese , pomidory z fetą i sosem,czy nawet arbuza z fetą itp. A kanapki to może niekoniecznie.

Menu na urodzinowego grilla

17 cze 2014 - 12:22:20

Caprese czyli pomidory przekładane mozzarellą, polane oliwą z oliwek i posypane świeżą bazylią.
Pierś z kurczaka marynowana w musztardzie i miodzie (polecam!)
Ja bym kanapek nie robiła tylko zrobiła deskę serów + wędliny
Aaa, i proponuję jeszcze grillowane warzywa (cukinia, papryka, cebula, pieczarki)
Masło ziołowo-czosnkowe możesz też zrobić do grillowanego pieczywa.
Co do ciasta to postawiłabym raczej na sernik na zimno z owocami i ewentualnie jakieś lody albo galaretki z owocami. Jest ciepło i takie ciężkie słodycze jak wuzetki albo tort się nie sprawdzą moim zdaniem.

Menu na urodzinowego grilla

17 cze 2014 - 12:25:49

odpuść kanapki- wszystcy będa zajadać się miesem z grilla.
Proponuje szaszłyki na slodko z ananasem - kazdy z checia zje
pomidor z mozzarella + sos włoski i ocet w kremie balsamiczny mmmm...
odpuscilabym jarzynowa zostawilabym grecka i moze coleslawa
Wz za cieżkie ciasto może coś z galaretka i truskawkami, ale nie za duzo.
dipy do mies z grilla to sprawa oczywista sos tysiacxa wysp i czosnkowy czy tzatzyki tak jak napisałaś.

Menu na urodzinowego grilla

17 cze 2014 - 12:29:23

Jutro zapowiadaja 23 stopnie, a grill rozpocznie sie o 17 wiec nie wiem czy az tak cieplo bedzie:P
Pomyslalam nad tortem, bo tesc jest piekarzem ale pieczeniem tortow tez sie zajmuje, wiec mialabym za free:P

Menu na urodzinowego grilla

17 cze 2014 - 12:29:59

sałatkę wiosenną z serem feta ! mniam u mnie zawsze robię na grilla :)

zweryfikowana
Posty: 1.195
Ostrzeżenia: 1/5

Menu na urodzinowego grilla

17 cze 2014 - 12:36:18

wszystko co wymieniłaś - jak najbardziej.
zrobiłabym tort ale zrezygnowałabym z dodatkowych ciastek (jak napisałaś np. wuzetka)

Menu na urodzinowego grilla

20 sty 2016 - 17:23:44

jak myślę o grillu pojawia mi się jedna myśl w głowie - burger ! klasyczny amerykański burger albo stek z grilla to jest powód dla którego mogę zostawić swoją dietę na jeden dzień ;)

Menu na urodzinowego grilla

27 sty 2016 - 04:57:18

Menu na grill jest chyba zawsze bez zmian. Kiełbaski, karkówka itp. I zawsze jest ok.

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 6/5

Menu na urodzinowego grilla

25 lis 2016 - 12:43:39

Moim zdaniem powinnaś przygotować się na każda ewentualność gdyby komuś nagle przyszło do głowy być wegetarianką,itd. Zrób grillowane warzywa- kukurydza, dynia, burak, szparagi, cukinia. Do tego oczywiście jakieś mięso- kurczak, żeberka, burgery z wołowiną i coś słodkiego- mogą być gofry z grilla, grillowane banany .Nie zapomnij tez o sałatkach, myślę że takie menu w zupełności Ci wystarczy :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-16 20:29 przez moderator.

Menu na urodzinowego grilla

09 wrz 2021 - 13:30:43

Na moim grillu węglowym nigdy nie może zabraknąć kiszki ziemniaczanej, która podbija serca każdego, kto jeszcze jej nie spróbował. Można ją kupić w markecie albo przygotować samemu. Na przystawki warto podać grillowane warzywa lub grillowany chleb posypany różnymi przyprawami. Oprócz tego kilka lekkich sałatek warzywnych i przyjęcie będzie zdecydowanie udane! :)

Menu na urodzinowego grilla

16 sie 2022 - 15:25:06

Najlepsze menu na grilla to kurczak, kiełbasa oraz na talerzyki jakaś cienka szyneczka. Takie rzeczy możesz kupić tu https://zpm-karol.pl/oferta/ . Do tego dwie sałatki i wszyscy będą zadowoleni. Polecam serdecznie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Małe dziecko i wesele