Obecnie rozmawiamy o:

skuteczna dieta

gorący temat

Pediatra Kielce

53 minut temu

Ginekolog Rzeszów

55 minut temu

Budowa domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Menu na urodzinowego grilla

17 cze 2014 - 12:16:59

Ratunku!

Jutro robię urodzinowego grilla i nie mam kompletnie pomyslu na menu. Bedzie ponad 20 osob- w tym kilka dzieci w wieku 5 lat.
Impreza bedzie w ogrodzie.. Wiadomo- kielbacha, karczek i jakies szaszlyki z grilla. Myslalam zeby z ciasta ograniczyc sie tylko do kawalka tortu (czy jednak kupic dodatkowo jakies wuzetki itp?), jakies lakocie, chipsy, paluszki.
Gotowane jajka, sos tzatziki, pieczywo, salatka jarzynowa i grecka.
Co by jeszcze zrobic, albo czy z czegos zrezygnowac na koszt innej potrawy?
Moze zrobic kanapki- takie z szynka, serem, pomidorem..?


Mialo byc malutkie przyjecie tylko dla rodzicow, ale maz sie uparl zeby rodzenstwo tez zaprosic i z 7 osob zrobily sie 24..

Menu na urodzinowego grilla

17 cze 2014 - 12:22:05

To co powinno być to wymieniłaś. Ja jeszcze zawsze robię caprese , pomidory z fetą i sosem,czy nawet arbuza z fetą itp. A kanapki to może niekoniecznie.

Menu na urodzinowego grilla

17 cze 2014 - 12:22:20

Caprese czyli pomidory przekładane mozzarellą, polane oliwą z oliwek i posypane świeżą bazylią.
Pierś z kurczaka marynowana w musztardzie i miodzie (polecam!)
Ja bym kanapek nie robiła tylko zrobiła deskę serów + wędliny
Aaa, i proponuję jeszcze grillowane warzywa (cukinia, papryka, cebula, pieczarki)
Masło ziołowo-czosnkowe możesz też zrobić do grillowanego pieczywa.
Co do ciasta to postawiłabym raczej na sernik na zimno z owocami i ewentualnie jakieś lody albo galaretki z owocami. Jest ciepło i takie ciężkie słodycze jak wuzetki albo tort się nie sprawdzą moim zdaniem.

Menu na urodzinowego grilla

17 cze 2014 - 12:25:49

odpuść kanapki- wszystcy będa zajadać się miesem z grilla.
Proponuje szaszłyki na slodko z ananasem - kazdy z checia zje
pomidor z mozzarella + sos włoski i ocet w kremie balsamiczny mmmm...
odpuscilabym jarzynowa zostawilabym grecka i moze coleslawa
Wz za cieżkie ciasto może coś z galaretka i truskawkami, ale nie za duzo.
dipy do mies z grilla to sprawa oczywista sos tysiacxa wysp i czosnkowy czy tzatzyki tak jak napisałaś.

Menu na urodzinowego grilla

17 cze 2014 - 12:29:23

Jutro zapowiadaja 23 stopnie, a grill rozpocznie sie o 17 wiec nie wiem czy az tak cieplo bedzie:P
Pomyslalam nad tortem, bo tesc jest piekarzem ale pieczeniem tortow tez sie zajmuje, wiec mialabym za free:P

Menu na urodzinowego grilla

17 cze 2014 - 12:29:59

sałatkę wiosenną z serem feta ! mniam u mnie zawsze robię na grilla :)

zweryfikowana
Posty: 1.195
Ostrzeżenia: 1/5

Menu na urodzinowego grilla

17 cze 2014 - 12:36:18

wszystko co wymieniłaś - jak najbardziej.
zrobiłabym tort ale zrezygnowałabym z dodatkowych ciastek (jak napisałaś np. wuzetka)

Menu na urodzinowego grilla

20 sty 2016 - 17:23:44

jak myślę o grillu pojawia mi się jedna myśl w głowie - burger ! klasyczny amerykański burger albo stek z grilla to jest powód dla którego mogę zostawić swoją dietę na jeden dzień ;)

Menu na urodzinowego grilla

27 sty 2016 - 04:57:18

Menu na grill jest chyba zawsze bez zmian. Kiełbaski, karkówka itp. I zawsze jest ok.

niezweryfikowana
Posty: 14
Ostrzeżenia: 6/5

Menu na urodzinowego grilla

25 lis 2016 - 12:43:39

Moim zdaniem powinnaś przygotować się na każda ewentualność gdyby komuś nagle przyszło do głowy być wegetarianką,itd. Zrób grillowane warzywa- kukurydza, dynia, burak, szparagi, cukinia. Do tego oczywiście jakieś mięso- kurczak, żeberka, burgery z wołowiną i coś słodkiego- mogą być gofry z grilla, grillowane banany .Nie zapomnij tez o sałatkach, myślę że takie menu w zupełności Ci wystarczy :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2017-02-16 20:29 przez moderator.

Menu na urodzinowego grilla

09 wrz 2021 - 13:30:43

Na moim grillu węglowym nigdy nie może zabraknąć kiszki ziemniaczanej, która podbija serca każdego, kto jeszcze jej nie spróbował. Można ją kupić w markecie albo przygotować samemu. Na przystawki warto podać grillowane warzywa lub grillowany chleb posypany różnymi przyprawami. Oprócz tego kilka lekkich sałatek warzywnych i przyjęcie będzie zdecydowanie udane! :)

Menu na urodzinowego grilla

16 sie 2022 - 15:25:06

Najlepsze menu na grilla to kurczak, kiełbasa oraz na talerzyki jakaś cienka szyneczka. Takie rzeczy możesz kupić tu https://zpm-karol.pl/oferta/ . Do tego dwie sałatki i wszyscy będą zadowoleni. Polecam serdecznie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Małe dziecko i wesele