Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ślub cywilny

11 cze 2014 - 14:09:31

Hej dziewczyny wpadłam na taki pomysł przez ostatnie dni mianowicie planujemy z narzeczonym ślub w przyszłym roku daty jeszcze nie wybraliśmy, tzn raczej przyjęcie na kilka osób.
Jednak do tego momentu chcemy uzbierać trochę kasy, dlatego tak zwlekamy, co mi doradzicie na pomysł żeby wziąć ślub cywilny tylko ze świadkami latem tego roku a przyjęcie kościelne zrobić za rok półtora.
Wiem, to nasza sprawa i decyzja, ale nie wiem co na mój wspaniały pomysł powie mój chłop :) hehe

ślub cywilny

11 cze 2014 - 14:13:39

To zalezy od waszych pogladow religijnych, Dla mnie slub cywilny niczego nie zmienia, dalej czulabym sie "niepełną żoną".
Najelpiej moim zdaniem bedzie jak pogadasz z facetem o tym

ślub cywilny

11 cze 2014 - 14:18:41

Nie za bardzo widzę sens w braniu ślubu cywilnego a rok później kościelnego. Przecież przy ślubie cywilnym też można zrobić normalne wesele.

Nie rozumiem też tego bo zakładam, że skoro macie zamiar w końcu wziąć ślub kościelny to jesteście katolikami a w oczach kościoła katolickiego ślub cywilny się nie liczy i dla kościoła to będzie tak jakbyście przez ten rok czy półtora żyli na kocią łapę, uprawiali seks itd. a to jest zaliczane do grzechów ciężkich.

Więc po co ślub kościelny? Jak dla mnie to nic innego jak hipokryzja i chcecie mieć koniecznie kościelny bo przecież "tak wypada i wtedy można mieć prawdziwe wesele".

ślub cywilny

11 cze 2014 - 14:20:34

nie wiem to twoja decyzja, ja np zamierzam tylko cywilny, przy kościlnym z kolei ja czuzłabym sie jak nie żona:D

ślub cywilny

11 cze 2014 - 14:22:19

Ja brałam tylko ślub cywilny, było nas kilka osób, potem obiad i tyle. Wesela nie robimy, kościelnego też nie będzie.

ślub cywilny

11 cze 2014 - 14:23:43

szczerze to nie zależy nam na ślubie kościelnym aż tak, ale nie chcę ze względów finansowych czekać kolejny rok na ślub z przyjęciem i po prostu na spontanie wziąć ślub cywilny ze świadkami... sama niewiem

ślub cywilny

11 cze 2014 - 14:38:31

Ja brałam tylko cywilny bez żadnego wesela, dla siebie, nie dla kogoś. Do kościoła nie chodzimy, mamy dziecko- urodzone jeszcze przed ślubem cywilnym więc w moim przypadku ślub kościelny byłby bez sensu- przecież wg kościoła cały czas "żyję w grzechu" ;) Kościół omijam z daleka. Ale to tylko Wasza decyzja, więc trudno poradzić. Musicie porozmawiać.

ślub cywilny

11 cze 2014 - 14:53:04

Bez sensu, po co robić ślub na dwa razy?

ślub cywilny

11 cze 2014 - 15:09:00

bez sensu pomysł, skoro chcecie w przyszłym roku i tak brać to równie dobrze zdążycie na kościelny uzbierać. to zależy tak naprawdę czy zależy wam na kościelnym. jeśli nie, to cywilny, przyjęcie po nim i tyle ;) porozmawiaj z partnerem, bo my i tak nie decydujemy za was ;)

ślub cywilny

11 cze 2014 - 15:15:06

My bierzemy ślub cywilny w te wakacje, a potem skromny obiad dla rodziny. Tanio i przyjemnie. Miało być wielkie weselicho za kilka lat, ale kto wie, czy uzbieramy takie pieniądze. Jeśli tak to weselicho będzie, jeśli nie to trudno. :)

ślub cywilny

11 cze 2014 - 15:18:44

Tak zrobiłam.
W zeszłym roku cywilny plus małe przyjęcie dla najbliższych, a kościelny tylko z świadkami i rodzicami (kiedyś będzie, na pewno przed narodzeniem dziecka).

Nie widze w tym nic złego. Zależy, jak traktujecie ślub. Dla mnie cywilny ma większe znaczenie niż kościelny.

niezweryfikowana
Posty: 574
Ostrzeżenia: 9/5

ślub cywilny

02 lut 2023 - 08:38:24

Jak się przygotować? Jakie mieliście ubranie?

niezweryfikowana
Posty: 852
Ostrzeżenia: 9/5

ślub cywilny

02 lut 2023 - 09:06:54

Ja właśnie miałam taki mały na 10 osób, a ze tylko był dla najbliższych wymyśliliśmy sobie ze będzie na plaży nad morzem. Wszystko fajnie tylko dużo papierków do ogarnięcia ze w plenerze, poza tymi co trzeba zawsze wypełniać i przynajmniej nie było tak smutno w urzędzie tylko jakieś urozmaicenie. Sukienka była raczej typowo letnia plażowa, a mąż miał tylko letnia koszule. Ja miałam różowy bukiet jak moje druhny sukienki (mieliśmy po 3 drużbów i druhen )
Buty wygodne:
https://przystanekslub.pl/klasyka-na-co-dzien-i-specjalne-okazje-czyli-czolenka-damskie/
Czółenka na niskim obcasie.
Generlanie do urzędu na podpisanie dokumentów lepiej umówić się wcześniej bo ślub można zawrzeć jakoś miesiąc po ich złożeniu.
Po ceremonii obiad w restauracji, prosty z 2 daniami do wyboru przez gości i później bardziej imprezowo w barze

ślub cywilny

21 lut 2023 - 11:53:57

Wczesne planowanie ślubu jest bardzo ważne. Jeżeli potrzebujesz pomocy, to wpadnij na stronę slubnoweselna.pl. Znajdziesz na niej przydatne artykuły, na temat sukien, zaproszeń ślubnych i wiele innych. :D

niezweryfikowana
Posty: 164
Ostrzeżenia: 3/5

ślub cywilny

24 lip 2023 - 16:42:23

Przepiękne obrączki ślubne są dostępne u jubilera https://savicki.pl/ Ich kolekcja jest naprawdę zachwycająca, oferując szeroki wybór wzorów i materiałów. To idealne miejsce dla wszystkich, którzy szukają wyjątkowych obrączek, które będą doskonale oddawać piękno i głębię miłości.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Zaproszenie na sam ślub