Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 22:11:14

Cytat
kupowanka
Evelina to czym jest dla Ciebie stypa? pomijając alkohol.

nigdzie nie powiedzialam ze stypa toalkohol ....picie go ! ale wspominanie zmarlego ! ciekawe na ktorym obiadku siedzac z rodzina wspomina sie go .. jakos nie sadze by siedzieli jedzac i mowiac jakim to wspanialym czlowiekiem byl zmarly

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 22:14:53

Cytat
puma73
Cytat
kupowanka
Cytat
aiden4
No wiem,że niby najbliższa rodzina.Ale jak dziewczyny wyżej napisały,że jak się uzbiera 60 osób w restauracji,to przecież jest to wydatek rzędu kilku tysięcy,jak nie więcej.
Ja wiem,ze jak teściowa pożegna sie z tym światem,to zwali się ok 40 osób z całej polski,a z jednej wypłaty ciężko sfinansować taka imprezę,dlatego pytam:)
ale nikt Ci nie każe robić w restauracji ani zapraszać 40 osób. U mojego dziadka było ok 60-70 osób na sali była kucharka więc taniej, u mnie w domu też było taniej z kucharką. za 40 osób zapłacisz ok 5tys

No właśnie 5 tys, a kto ma tyle wydać nagle?

U mnie robi się stypę, ale dla mnie to jest chore. Jak ktoś przyjedzie z daleka można zaprosić na kawę do domu i tyle.
ale nikt nie musi to już wola organizujących.
Cytat
evelina09915
Cytat
kupowanka
Evelina to czym jest dla Ciebie stypa? pomijając alkohol.

nigdzie nie powiedzialam ze stypa toalkohol ....picie go ! ale wspominanie zmarlego ! ciekawe na ktorym obiadku siedzac z rodzina wspomina sie go .. jakos nie sadze by siedzieli jedzac i mowiac jakim to wspanialym czlowiekiem byl zmarly
byłam wspominałam ale również rozmawiałam o przyziemnych tematach z innymi



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-03 22:16 przez kupowanka.

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 22:17:59

Stypa, zwyczaj stary jak świat. Nic w tym nadzwyczajnego, dziwnego,czy nienormalnego. Każdy pogrzeb, na którym byłam miał stypę, nie na każdej stypie byłam.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 22:24:10

Cytat
aiden4
...
a tak z innej beczki,kto finansuje taka imprezkę,bo przecież obiad w restauracji trochę kosztuje.Pytam z ciekawości,u mnie w rodzinie jeszcze stypa się nie zdarzyła.
Różnie bywa.Najczęściej ci którzy organizują pogrzeb.
Gdy zmarła moja mama za przyjęcie płaciłam ja i dorzucił się ojczym. A gdy zmarł ojczym, to zostałam tylko ja(zajmowałam się też pogrzebem).

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 22:24:28

Cytat
Zuosnica

Niestety w pewnym wieku wesela i pogrzeby stają się jedynymi okazjami do spotkań z rodziną, która rozjechała się po świecie.

Właściwie tylko na pogrzebie spotyka się cała rodzina. Na ślub przyjeżdżają tylko zaproszeni, a na pogrzeb raczej wszyscy, dalsi i bliżsi.
Nie wyobrażam sobie pogrzebu bez stypy. U nas zaprasza się całą rodzinę i dobrych znajomych, sąsiadów, czasem uzbiera się nawet ze sto osób. Zazwyczaj podaje się jakiś gulasz z chlebem, a potem jakieś ciacho (najczęściej różne kołacze) i kawa/herbata. Często takie spotkania są w strażnicy, gotuje jakaś znajoma kucharka, albo ktoś z rodziny i ciasta też pieką najbliżsi, żeby koszty były mniejsze

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 22:29:03

Cytat
puma73
Cytat
kupowanka
Cytat
aiden4
No wiem,że niby najbliższa rodzina.Ale jak dziewczyny wyżej napisały,że jak się uzbiera 60 osób w restauracji,to przecież jest to wydatek rzędu kilku tysięcy,jak nie więcej.
Ja wiem,ze jak teściowa pożegna sie z tym światem,to zwali się ok 40 osób z całej polski,a z jednej wypłaty ciężko sfinansować taka imprezę,dlatego pytam:)
ale nikt Ci nie każe robić w restauracji ani zapraszać 40 osób. U mojego dziadka było ok 60-70 osób na sali była kucharka więc taniej, u mnie w domu też było taniej z kucharką. za 40 osób zapłacisz ok 5tys

No właśnie 5 tys, a kto ma tyle wydać nagle?

U mnie robi się stypę, ale dla mnie to jest chore. Jak ktoś przyjedzie z daleka można zaprosić na kawę do domu i tyle.

No właśnie o to mi chodzi.Zaraz wiele z Was pomyśli,że jestem jakimś dusigroszem,ale tak szczerze mówiąc,ja bym nie miała z czego zrobić stypy,a w domu nie da rady pomieścić tyle osób.Na wesele zbiera się pieniądze,a pieniądze z ubezpieczenia wypłacane są są dopiero później.

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 22:33:55

Cytat
aiden4


No właśnie o to mi chodzi.Zaraz wiele z Was pomyśli,że jestem jakimś dusigroszem,ale tak szczerze mówiąc,ja bym nie miała z czego zrobić stypy,a w domu nie da rady pomieścić tyle osób.Na wesele zbiera się pieniądze,a pieniądze z ubezpieczenia wypłacane są są dopiero później.

Własnie mnie też o to chodzi. Nawet jak dostaniesz pieniądze z zus, to musisz opłacić księdza, trumna i zakład pogrzebowy, oraz tych co wykopią grób i powiem, że te 4 tys starcza na styk.

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 22:34:31

Bardzo drogo Wam to wszystko wychodzi. My robiliśmy stypę, było ok 50osób i koszt jednego, gotowego dania (ziemniaki, kotlet schabowy i surówki do wyboru 3, kompot, kawa, herbata i ciacho) to 30zł od osoby, więc całkowity koszt takiego przyjęcia to 1500zł w RESTAURACJI!

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 22:34:45

Cytat
aiden4
Cytat
puma73
Cytat
kupowanka
Cytat
aiden4
No wiem,że niby najbliższa rodzina.Ale jak dziewczyny wyżej napisały,że jak się uzbiera 60 osób w restauracji,to przecież jest to wydatek rzędu kilku tysięcy,jak nie więcej.
Ja wiem,ze jak teściowa pożegna sie z tym światem,to zwali się ok 40 osób z całej polski,a z jednej wypłaty ciężko sfinansować taka imprezę,dlatego pytam:)
ale nikt Ci nie każe robić w restauracji ani zapraszać 40 osób. U mojego dziadka było ok 60-70 osób na sali była kucharka więc taniej, u mnie w domu też było taniej z kucharką. za 40 osób zapłacisz ok 5tys

No właśnie 5 tys, a kto ma tyle wydać nagle?

U mnie robi się stypę, ale dla mnie to jest chore. Jak ktoś przyjedzie z daleka można zaprosić na kawę do domu i tyle.

No właśnie o to mi chodzi.Zaraz wiele z Was pomyśli,że jestem jakimś dusigroszem,ale tak szczerze mówiąc,ja bym nie miała z czego zrobić stypy,a w domu nie da rady pomieścić tyle osób.Na wesele zbiera się pieniądze,a pieniądze z ubezpieczenia wypłacane są są dopiero później.
ale zapraszanie na obiad nie jest obowiązkiem. to już wola organizatorów pogrzebu

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 22:35:27

Cytat
Asztarte
Stypa, zwyczaj stary jak świat. Nic w tym nadzwyczajnego, dziwnego,czy nienormalnego. Każdy pogrzeb, na którym byłam miał stypę, nie na każdej stypie byłam.

dokładnie i nie ma co robić wielkiego halo.
Cytat
wikijaja
Bardzo drogo Wam to wszystko wychodzi. My robiliśmy stypę, było ok 50osób i koszt jednego, gotowego dania (ziemniaki, kotlet schabowy i surówki do wyboru 3, kompot, kawa, herbata i ciacho) to 30zł od osoby, więc całkowity koszt takiego przyjęcia to 1500zł w RESTAURACJI!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-03 22:36 przez Carrie_Bradshaw.

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 22:39:19

Cytat
wikijaja
Bardzo drogo Wam to wszystko wychodzi. My robiliśmy stypę, było ok 50osób i koszt jednego, gotowego dania (ziemniaki, kotlet schabowy i surówki do wyboru 3, kompot, kawa, herbata i ciacho) to 30zł od osoby, więc całkowity koszt takiego przyjęcia to 1500zł w RESTAURACJI!
30zł od osoby to tanio :O u mnie to minimum 80zł

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 22:39:50

Cytat
aiden4
ja bym nie miała z czego zrobić stypy,a w domu nie da rady pomieścić tyle osób.Na wesele zbiera się pieniądze,a pieniądze z ubezpieczenia wypłacane są są dopiero później.
Rok temu byłam na stypie. Wiem,że zestaw obiadowy(zupa pomidorowa-krem, II danie, kompot + inny napój) kosztowało 35 zł. Było też wino,herbata, kawa i ciasto- czy wchodziło w cenę, tego nie wiem. Kuzyn mówił,że drogo nie zapłacił.
Koszt stypy jest niższy od innych okolicznościowych.Goście zwykle krócej siedzą, nie wymaga robienia wykwintnych półmisków ani dodatkowej dekoracji stołowej czy okrywania krzeseł pokrowcami.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-03 22:45 przez PaniGami.

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 22:48:11

Cytat
kupowanka
Cytat
wikijaja
Bardzo drogo Wam to wszystko wychodzi. My robiliśmy stypę, było ok 50osób i koszt jednego, gotowego dania (ziemniaki, kotlet schabowy i surówki do wyboru 3, kompot, kawa, herbata i ciacho) to 30zł od osoby, więc całkowity koszt takiego przyjęcia to 1500zł w RESTAURACJI!
30zł od osoby to tanio :O u mnie to minimum 80zł
U nas komunia to 110zł

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 22:48:28

Cytat
PaniGami
Cytat
aiden4
ja bym nie miała z czego zrobić stypy,a w domu nie da rady pomieścić tyle osób.Na wesele zbiera się pieniądze,a pieniądze z ubezpieczenia wypłacane są są dopiero później.
Rok temu byłam na stypie. Wiem,że zestaw obiadowy(zupa pomidorowa-krem, II danie, kompot + inny napój) kosztowało 35 zł. Było też wino,herbata, kawa i ciasto- czy wchodziło w cenę, tego nie wiem. Kuzyn mówił,że drogo nie zapłacił.
Koszt stypy jest niższy od innych okolicznościowych.Goście zwykle krócej siedzą, nie wymaga robienia wykwintnych półmisków ani dodatkowej dekoracji stołowej czy okrywania krzeseł pokrowcami.
u mnie w rodzinie najczęściej robi się tak że takie dania się zamawia do domu albo gdzieś zwykłą salę wynajmuje
Cytat
wikijaja
Cytat
kupowanka
Cytat
wikijaja
Bardzo drogo Wam to wszystko wychodzi. My robiliśmy stypę, było ok 50osób i koszt jednego, gotowego dania (ziemniaki, kotlet schabowy i surówki do wyboru 3, kompot, kawa, herbata i ciacho) to 30zł od osoby, więc całkowity koszt takiego przyjęcia to 1500zł w RESTAURACJI!
30zł od osoby to tanio :O u mnie to minimum 80zł
U nas komunia to 110zł
czyli da się w restauracji tanio. Moja kuzynka robiła w naszej "rodzinnej" restauracji(tzn taka z której cała rodzina korzysta) komunię to płaciła 145zł. Ja stypy nie robiłam w restauracji ale zamawiane było jedzenie na salę i wyszło jakieś 60zł



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-03 22:51 przez kupowanka.

Stypa - robicie?

04 cze 2014 - 09:10:49

Cytat
wikijaja
Cytat
kupowanka
Cytat
wikijaja
Bardzo drogo Wam to wszystko wychodzi. My robiliśmy stypę, było ok 50osób i koszt jednego, gotowego dania (ziemniaki, kotlet schabowy i surówki do wyboru 3, kompot, kawa, herbata i ciacho) to 30zł od osoby, więc całkowity koszt takiego przyjęcia to 1500zł w RESTAURACJI!
30zł od osoby to tanio :O u mnie to minimum 80zł
U nas komunia to 110zł

ale stypa to obiad i coś słodkiego, godzina, dwie i do domu, wszyscy raczej dostają to samo, a komunia to obiad, ciasto, zimna płyta, siedzi się najczęściej do wieczora, jest kilka rodzajów mies i każdy wybiera co chce, więc cena musi być dużo wyższa

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Prezent dla teściowej?