Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 21:09:03

na weselu się wspólnie raduje, a na stypie- płacze?

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 21:13:14

Cytat
corkachaosu
na weselu się wspólnie raduje, a na stypie- płacze?
zdarza się że i na weselu płaczą :P u mnie stypa to spotkanie rodziny i nie oczekuję by ciągle smucić się, bo śmierć to naturalna kolej rzeczy. Przyznam że cieszyłam się że dziadek zmarł bo był chory

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 21:16:16

Nie wiem, nie byłam nigdy na stypie... Ale jak na mój gust na takim spotkaniu nie powinno być radości, chyba, że ktoś "hejcił" zmarłego to co innego.

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 21:20:58

Cytat
corkachaosu
Nie wiem, nie byłam nigdy na stypie... Ale jak na mój gust na takim spotkaniu nie powinno być radości, chyba, że ktoś "hejcił" zmarłego to co innego.
byłam na pogrzebie baptystycznym zupełnie coś innego niż pogrzeb katolicki, jest świętowanie i radosne pieśni

zweryfikowana
Posty: 346
Ostrzeżenia: 1/5

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 21:21:58

stypy są ok, znam wiele osób które jako ostatnią wolę życzyły sobie aby była impreza niczym wesele z alkoholem i tańcami.

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 21:29:33

Nigdy nie byłam.Ale impreza z tej okazji w restauracji to dla mnie jest bez sensu.
a tak z innej beczki,kto finansuje taka imprezkę,bo przecież obiad w restauracji trochę kosztuje.Pytam z ciekawości,u mnie w rodzinie jeszcze stypa się nie zdarzyła.

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 21:32:15

Cytat
aiden4
Nigdy nie byłam.Ale impreza z tej okazji w restauracji to dla mnie jest bez sensu.
a tak z innej beczki,kto finansuje taka imprezkę,bo przecież obiad w restauracji trochę kosztuje.Pytam z ciekawości,u mnie w rodzinie jeszcze stypa się nie zdarzyła.
nie każdy może do siebie zaprosić bo np nie ma warunków. Co do płacenia to za stypę dziadka płacili dzieci, jak moja mama umarła to mój tato sam płacił.

zweryfikowana
Posty: 346
Ostrzeżenia: 1/5

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 21:32:18

Cytat
aiden4
Nigdy nie byłam.Ale impreza z tej okazji w restauracji to dla mnie jest bez sensu.
a tak z innej beczki,kto finansuje taka imprezkę,bo przecież obiad w restauracji trochę kosztuje.Pytam z ciekawości,u mnie w rodzinie jeszcze stypa się nie zdarzyła.

no jak to kto? Przecież nie kler, ani rząd. Najbliższa rodzina sponsoruje stypę.

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 21:45:25

No wiem,że niby najbliższa rodzina.Ale jak dziewczyny wyżej napisały,że jak się uzbiera 60 osób w restauracji,to przecież jest to wydatek rzędu kilku tysięcy,jak nie więcej.
Ja wiem,ze jak teściowa pożegna sie z tym światem,to zwali się ok 40 osób z całej polski,a z jednej wypłaty ciężko sfinansować taka imprezę,dlatego pytam:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-03 21:47 przez aiden4.

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 21:51:43

Cytat
aiden4
No wiem,że niby najbliższa rodzina.Ale jak dziewczyny wyżej napisały,że jak się uzbiera 60 osób w restauracji,to przecież jest to wydatek rzędu kilku tysięcy,jak nie więcej.
Ja wiem,ze jak teściowa pożegna sie z tym światem,to zwali się ok 40 osób z całej polski,a z jednej wypłaty ciężko sfinansować taka imprezę,dlatego pytam:)
ale nikt Ci nie każe robić w restauracji ani zapraszać 40 osób. U mojego dziadka było ok 60-70 osób na sali była kucharka więc taniej, u mnie w domu też było taniej z kucharką. za 40 osób zapłacisz ok 5tys

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 22:01:32

Byłam raptem na kilku pogrzebach w życiu (na szczęście) i na większości jako dziecko, więc mnie na stypy nie brali. Ale jak zmarła moja babcia to tata (syn) zaprosił przyjezdnych do jej domu na obiad, posiedział chwilę z dawno niewidzianą rodziną i wrócił do domu (oni zostali z wujkiem) bo nie miał siły ani ochoty siedzieć z ludźmi i gadać o pierdołach. Ale ogólnie jestem za tym, żeby przyjąć skromnie rodzinę i bliskich znajomych czy to w domu czy w restauracji - nie każdy ma czas i ochotę szykować stypę - uścisnąć krewnych z daleka i zamienić parę słów na spokojnie.

Niestety w pewnym wieku wesela i pogrzeby stają się jedynymi okazjami do spotkań z rodziną, która rozjechała się po świecie.

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 22:02:43

Cytat
PaniGami
Cytat
evelina09915
nie dla mnie to bzdura
Czyli przyjezdni(często z daleka), wracają do domu o "suchym pysku", albo sami organizują sobie poczęstunek?


obiad i ciastko to nie stypa !!! na obiad zawsze wiodomo bez gadania sie zaprasza ale to raczej chyba do stypy sie nie zalicza raczej spotkanie rodzinne
Cytat
kupowanka
Cytat
evelina09915
Cytat
xAmyLeex
Cytat
evelina09915
nie dla mnie to bzdura

Bo?

Nie chodzi o to, żeby się bawić jak na weselu, ale na przykład jak na pogrzeb mojego Dziadka przyjechały osoby z daleka (a była mroźna zima), to po pogrzebie mieliśmy ich od razu wsadzić w samochód? Przynajmniej zjedli ciepły obiad przed podróżą.

ok obiad obiadem to normalne ze zaprosisz rodzine na herbate obiad ....
a stypa ??? bzdura pija zachleja ryja wodka i po dwoch godzinach nawet slowa o zmarlym tylko pieprza o innych rzeczach . widzac kilka styp dla mnie to zenada i brak szacunku
w takim razie nie pozostaje nic innego jak współczuć rodziny. U mnie stypa to właśnie obiad, herbata, kawa. Ewentualnie lampka wina ale w mojej rodzinie często się pije lampkę wina do obiadu czy kolacji.
Cytat
mmm_margareth
Raczej w rodzinnym kameralnym gronie takie imprezy, ale żeby zaraz iść do restauracji to z tym jeszcze ie nie spotkałam.
nie każdy ma warunki by zaprosić do domu... a tak u mojego dziadka z najbliższej rodziny było ok 25 osób do tego dalsza i już się uzbierało
sporo


ALE JA NIGDZIE NIE NAPISALAM ZE TO U MNIE W RODZINIE !!!!! WIEC Z LASKI NIE OCENIAJ



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-06-03 22:05 przez evelina09915.

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 22:08:08

Evelina to czym jest dla Ciebie stypa? pomijając alkohol.

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 22:08:40

U nas zawsze jest stypa po pogrzebie, najczęściej w restauracji. Wujek ma zakład pogrzebowy, ostatnio zainwestował w salę, żeby obsługa była kompleksowa, na takie spotkania rodzinne po pogrzebie jest ogromny popyt, a to duże miasto. Więc nie zależy od tego czy miasto czy wieś. Dla mnie stypa to normalna sprawa po pogrzebie, takie spotkanie rodzinne, na szczęście nie często na takowych bywam. Ostatnie dwie, które organizowali moi rodzice były bez alkoholu, także jestem za takim rozwiązaniem, nie wyobrażam sobie żeby ktoś się wtedy upił. Ani nikt nie płacze, ani nie ma tańców, wszystko z kulturą i odpowiednim szacunkiem, w końcu odszedł człowiek.

Stypa - robicie?

03 cze 2014 - 22:11:09

Cytat
kupowanka
Cytat
aiden4
No wiem,że niby najbliższa rodzina.Ale jak dziewczyny wyżej napisały,że jak się uzbiera 60 osób w restauracji,to przecież jest to wydatek rzędu kilku tysięcy,jak nie więcej.
Ja wiem,ze jak teściowa pożegna sie z tym światem,to zwali się ok 40 osób z całej polski,a z jednej wypłaty ciężko sfinansować taka imprezę,dlatego pytam:)
ale nikt Ci nie każe robić w restauracji ani zapraszać 40 osób. U mojego dziadka było ok 60-70 osób na sali była kucharka więc taniej, u mnie w domu też było taniej z kucharką. za 40 osób zapłacisz ok 5tys

No właśnie 5 tys, a kto ma tyle wydać nagle?

U mnie robi się stypę, ale dla mnie to jest chore. Jak ktoś przyjedzie z daleka można zaprosić na kawę do domu i tyle.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Urodziny