Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

prawdziwy ślub?

29 mar 2014 - 16:56:47

Zostałam dzisiaj zaskoczona stwierdzeniem, że TYLKO ślub kościelny jest prawdziwym ślubem, cywilny to nadanie nazwiska. O miłości świadczy jedynie rzeczony kościelny, a ludzie biorący cywilny siebie nie kochają.

słowa młodej rozwódki, obecnie cudzołożącej w związku z facetem, na którego cały czas się żali (kłamstwa, zdrady, brak szacunku, obrażanie, rękoczyny), mającej nadzieję, że ten cudowny okaz mężczyzny się z nią ożeni (sam jest rozwodnikiem, po ślubie kościelnym)


Co myślicie na ten temat? Zgadzacie się czy wręcz przeciwnie?

prawdziwy ślub?

29 mar 2014 - 16:59:43

bzdura ślub kościelny bez ślubu cywilnego w świetle prawa jest nieważny..

prawdziwy ślub?

29 mar 2014 - 17:04:13

Dla mnie każdy ślub jest ważny. A jak ludzie są innego wyznania to co? Czasem zastanawiam się czy nie którym ludziom płacą za rozsiewanie takich głupot

prawdziwy ślub?

29 mar 2014 - 17:10:58

Ale bzdura :/

niezweryfikowana
Posty: 3.416
Ostrzeżenia: 1/5

prawdziwy ślub?

29 mar 2014 - 17:12:27

Ja mam ślub kościelny ale cywilny to też jest ślub :) także nie rozumiem tego głupiego stwierdzenia:/

prawdziwy ślub?

29 mar 2014 - 17:18:24

Czyli co według tej osoby mam zrobić jeśli jestem nie wierząca? Kiedy chłopak mi się oświadczy powinnam zacząć robić bierzmowanie, żeby tylko mieć ślub kościelny?
Jak dla mnie każdy ślub jest ważny

prawdziwy ślub?

29 mar 2014 - 17:20:23

ja jestem osobą wierzącą i muszę przyznać, że dla mnie osobiście ślub cywilny to takie... nic, umowa zawarta przed urzędnikiem państwowym i tyle. Zawsze można się rozwieść, jakby nigdy nic nie było. Ślub kościelny to sakrament, przysięga przed Bogiem - coś najważniejszego... zaraz dostanę minusy ale to nic:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-29 17:22 przez pyrielka.

prawdziwy ślub?

29 mar 2014 - 17:25:05

Cytat
pyrielka
ja jestem osobą wierzącą i muszę przyznać, że dla mnie osobiście ślub cywilny to takie... nic, umowa zawarta przed urzędnikiem państwowym i tyle. Zawsze można się rozwieść, jakby nigdy nic nie było. Ślub kościelny to sakrament, przysięga przed Bogiem - coś najważniejszego... zaraz dostanę minusy ale to nic:)
dla Ciebie tak ale dla innych nie. Ślub kościelny nie jest żadną gwarancją, ludzie tak samo się rozstają jak po cywilnych. I to że dla Ciebie coś najważnieszego nie oznacza że inni się nie kochają i że ich ślub jest mniej prawdziwy

prawdziwy ślub?

29 mar 2014 - 17:30:14

pyrielka to po był ci ślub cywilny???? przecież to takie nic dla Ciebie:> kościelny wystarczyłby ci w zupełności. Noo ale, żeby w świetle prawa być prawdziwą żoną swojego męża niezbędny jest ci ślub cywilny.. zapooommiałammm

prawdziwy ślub?

29 mar 2014 - 17:30:37

Ja jestem po ślubie konkordatowym - czyli 2in1 ;) Według mnie nie ma różnicy w metodzie zawarcia związku małżeńskiego - ani kościelny ani cywilny nie gwarantują życia w miłości i bez problemów. Wszystko zależy od samych zainteresowanych. Znam pary, które wcale nie zawarły związków małżeńskich, a żyją w większej miłości niż nie jedna para po ślubie kościelnym czy cywilnym.

prawdziwy ślub?

29 mar 2014 - 17:33:38

Dla mnie to po prostu głupota. Jeśli ludzie są ateistami, to co, nie kochają się? Czy może mają przyjąć chrzest, komunie i "załatwić sobie" ślub kościelny?

Ślub kościelny nie daje żadnej gwarancji, że małżeństwo będzie trwać aż do grobowej deski. Znam bardzo wiele par, które się rozwiodły, a jakoś miały ślub kościelny. Po prostu kościelny jest dla katolików, a cywilny dla reszty.

prawdziwy ślub?

29 mar 2014 - 17:33:49

Cytat
Camelia1989
pyrielka to po był ci ślub cywilny???? przecież to takie nic dla Ciebie:> kościelny wystarczyłby ci w zupełności. Noo ale, żeby w świetle prawa być prawdziwą żoną swojego męża niezbędny jest ci ślub cywilny.. zapooommiałammm
biorę ślub konkordatowy w sierpniu - gdyby nie różne kwestie prawne które "załatwia" ślub cywilny nie bralibyśmy go.

prawdziwy ślub?

29 mar 2014 - 17:34:00

Cytat
madafaaka
Ale bzdura :/

prawdziwy ślub?

29 mar 2014 - 17:34:30

ale bzdury xD

prawdziwy ślub?

29 mar 2014 - 17:36:18

Cytat
pyrielka
ja jestem osobą wierzącą i muszę przyznać, że dla mnie osobiście ślub cywilny to takie... nic, umowa zawarta przed urzędnikiem państwowym i tyle. Zawsze można się rozwieść, jakby nigdy nic nie było. Ślub kościelny to sakrament, przysięga przed Bogiem - coś najważniejszego... zaraz dostanę minusy ale to nic:)

Jesteś wierząca, a czy osobie niewierzącej lub takiej, dla której ślub kościelny nie jest niezbędny, powiedziałabyś wprost, że uważasz jej miłość, za miłość gorszą czy wręcz nieważną, nierówną miłości pary po kościelnym?

Tak jak pisze samotnaola, nie ma gwarancji na to, że po którymkolwiek ślubie, małżeństwo się nie rozpadnie.
A takie wywyższanie miłości ze względu na rodzaj wiary osoby oceniającej, nie ocenianej, wydaje mi się takie... dziwaczne, chamskie. Na zasadzie "ja wierzę, więc jestem lepsza i wszystko mam lepsze, nawet moja miłość jest prawdziwsza", a potem wraca do domu, gdzie facet ją wyzywa, bije i umawia się z innymi. na przykładzie wymienionej w pierwszym poście koleżanki, bez żadnego nawiązywania do pyrielki

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kameralny ślub - prośba o pomoc !!