Obecnie rozmawiamy o:

Sklepy z zegarkami

gorący temat

Meble na wymiar Warszawa

52 minut temu

Meble na wymiar Warszawa

godzinę temu

Jakie marki ? - Kosmetyki.

wczoraj o 22:24

kredyt

wczoraj o 18:12

Budowa domu

wczoraj o 17:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Imię na bierzmowanie

23 mar 2014 - 17:46:39

Hej wszystkim. Wiem, że pewnie nie trafiłam akurat do tego wątku co trzeba.. Pomóżcie mi wybrać imię na bierzmowanie.. Chciałabym żeby współgrało z "Martą" (moje osobiste imię xD).. I chociaż żeby to była w jakiś sposób znana patronka. Czekam. Dzia z góry. :)

niezweryfikowana
Posty: 3.416
Ostrzeżenia: 1/5

Imię na bierzmowanie

23 mar 2014 - 17:53:14

Ja mam Roksana Maria Magdalena do Marty ciężko coś dobrać hmm

Imię na bierzmowanie

23 mar 2014 - 17:54:05

Ja osobiście na bierzmowanie brałam imię Anastazja. Nie jest to pokrewne Marcie ale sądzę, że jest to ładne imię i na dodatek nie jest oklepane szczególnie przy bierzmowaniu gdzie co druga to Maria :)

Imię na bierzmowanie

23 mar 2014 - 17:56:35

Daria, Oliwia, Łucja?

Imię na bierzmowanie

23 mar 2014 - 17:56:39

ja jestem Julia Amelia jednak Julia nie bierz bo co druga tak ma;//

Imię na bierzmowanie

23 mar 2014 - 17:56:55

imienia na bierzmowanie nie wybiera sie po to by ladnie brzmialo .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-23 18:07 przez magda1422.

Imię na bierzmowanie

23 mar 2014 - 17:59:15

Cytat
umbrella189
Ja osobiście na bierzmowanie brałam imię Anastazja. Nie jest to pokrewne Marcie ale sądzę, że jest to ładne imię i na dodatek nie jest oklepane szczególnie przy bierzmowaniu gdzie co druga to Maria :)



Co za różnica czy imię popularne czy oklepane - przecież tego imienia się nigdy nie używa...


Jeśli nie wybierasz ze względu na patronkę to wybierz coś co ci się zwyczajnie podoba. Nie musi pasować do pierwszego imienia, bo tak jak wspomniałam - nigdy tego imienia z bierzmowania się nie używa.


Imię na bierzmowanie

23 mar 2014 - 17:59:40

Może wydam się staromodna i nie na czasie, ale zacytuję:

"Sakramenty bierzmowania udziela się młodzieży już świadomej religijnie, która sama, znając życiorysy różnych świętych, może określić, jaki wzór życia jest jej najbliższy. Kandydat do bierzmowania ma więc okazję wybrać sobie świętego czy błogosławionego, którego droga do świętości najbardziej go zachwyciła. Oczywiście może być to patron, którego imię nosi już od chrztu, ale może też wybrać sobie drugiego patrona - świętego czy błogosławionego, którego postawa życiowa wyda mu się szczególnie pociągająca.
Przy okazji bierzmowania jeszcze bardziej akcentuje się fakt świadomego wyboru patrona i to przez samego zainteresowanego. Kandydaci do bierzmowania nie powinni kierować się przy tym wyborze atrakcyjnością samego imienia, ale pięknem życia tego, którego wybierają sobie za patrona.
Warto więc, aby przystępujący do sakramentu bierzmowania, przyjmując wybrane przez siebie imię, zapoznali się z życiorysem danego patrona uświadamiając sobie przymioty, które chcieliby naśladować w swoim życiu."

Imię na bierzmowanie

23 mar 2014 - 18:00:47

Ja nie moge, Boże widzisz, nie grzmisz..

Imię na bierzmowanie

23 mar 2014 - 18:01:24

Ja mam Julia.
Może się zainspirujesz :DX

Imię na bierzmowanie

23 mar 2014 - 18:14:23

''Dzia z góry. :)''
ach ten gimnazjalny język...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-23 18:33 przez akdiwad.

Imię na bierzmowanie

23 mar 2014 - 20:07:39

Maria

Imię na bierzmowanie

23 mar 2014 - 20:10:59

Cytat
wikijaja
Może wydam się staromodna i nie na czasie, ale zacytuję:

"Sakramenty bierzmowania udziela się młodzieży już świadomej religijnie, która sama, znając życiorysy różnych świętych, może określić, jaki wzór życia jest jej najbliższy. Kandydat do bierzmowania ma więc okazję wybrać sobie świętego czy błogosławionego, którego droga do świętości najbardziej go zachwyciła. Oczywiście może być to patron, którego imię nosi już od chrztu, ale może też wybrać sobie drugiego patrona - świętego czy błogosławionego, którego postawa życiowa wyda mu się szczególnie pociągająca.
Przy okazji bierzmowania jeszcze bardziej akcentuje się fakt świadomego wyboru patrona i to przez samego zainteresowanego. Kandydaci do bierzmowania nie powinni kierować się przy tym wyborze atrakcyjnością samego imienia, ale pięknem życia tego, którego wybierają sobie za patrona.
Warto więc, aby przystępujący do sakramentu bierzmowania, przyjmując wybrane przez siebie imię, zapoznali się z życiorysem danego patrona uświadamiając sobie przymioty, które chcieliby naśladować w swoim życiu."
.

Najwyraźniej nie wszyscy są świadomi



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-23 20:12 przez dodziaczekpoczta.

Imię na bierzmowanie

23 mar 2014 - 20:12:05

joanna karolina koleta l., wybrane ze względu na historie tej kobiety i żeby było dalej alfabetycznie.... było jkl i jest jkkl

Imię na bierzmowanie

23 mar 2014 - 20:19:20

Ja mam Marta Anna Aurelia;)
Nie wiem czy pasuje ale mi się podoba!;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kolor przewodni.. I kwiaty ;) Co sądzicie?