Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Niedługo wybieram się do znajomych na parapetówkę i szukam jakiejś inspiracji na niedrogi, mały prezent dla koleżanki, która za jakiś czas będzie rodziła. Z czego przyszła mama może się ucieszyć, może macie jakieś pomysły? Prezentem na parapetówkę będzie koperta, ale chciałabym dać też jakiś fajny drobiazg, chociaż w sumie nie wiem czy wypada dawać coś tylko koleżance i ominąć jej partnera?

Jak byłam w ciąży dostałam świetny zestaw dwóch książek.
Pierwsza dokładnie opisywała 9mc ciąży, druga zaś porady dotyczące pierwszego roku życia dziecka. Polecam:)

zweryfikowana
Posty: 1.226
Ostrzeżenia: 1/5

Voucher na profesjonalną sesję zdjęciową - niemowlęcą :)
Cudowny prezent i piękna pamiątka.

Voucher na profesjonalną sesję zdjęciową raczej nie jest drobiazgiem ;)

Książek też nie chciałabym kupować tego typu, wolałabym kupić coś bardziej dla kobiety, niż dla dziecka, nie wiem czy jasno się wyraziłam.

No ale jakich pomysłów oczekujesz? Zestaw do kąpieli? Poduszki do spania dla ciężarnych mam? Koszyk ze zdrowymi przekąskami? Modne ubrania macierzyńskie? Naturalne kosmetyki do włosów albo skóry?

Jeżeli mówisz, że chcesz dać coś koleżance, która za chwilę ma rodzić to przecież nie pomijasz partnera, bo prezent ma się łączyć z narodzinami. może album na narodziny dziecka, teraz wszyscy zapisują i dokumentują zdjęciami każdy ważny krok w życiu malucha.

ja na twoim miejscu kupiłabym coś co na pewno wykorzysa jej sie przyda a czego schodzi bardzo dużo
-pampersy
-chusteczki nawilżane idą tonami też z pampersa
-zestaw Oilan lub Oilatum drogi bo ponad 100zł lecz super
-ręcznik z kapturkiem
-komplet pościeli do łóżeczka dziecięcego tylko wypytaj wcześniej czy 120 czy 140
-sterylizator do butelek
-podgrzewacz do butelek

przyszłe mamy bardzo lubią takie prezenty i są one przydatne i to bardzo wspomaga rodziców tym bardziej,że wyprawka kosztuje bardzo duzo i takie prezenty bardzo odciążają



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-11 23:11 przez ewelina90186.

ludziorka właśnie kompletnie nie wiem jakich pomysłów oczekuję; wyobrażam sobie coś, co byłoby szczególnie przydatne dla kobiety w ciąży/przyszłej matki, ale żeby nie wiązało się stricte z dzieckiem - jakoś nie lubię tego typu prezentów, chyba się boję, że nagle całe jej życie będzie musiało kręcić się wokół tego dziecka :D

A więc proponuję rzeczy, o których napisałam. Przydadzą jej się, będzie z nich zadowolona a będą nie dla dziecka, tylko dla jej wygody i samopoczucia. Zawsze zostaje karnet do spa.

Jeżeli to jest twoja koleżanka to możesz ją obdarować bez konieczności obdarowywania jej partnera.
A z drobiazgów, to pierwsze co mi przyszło do głowy dla kobiety w ciąży to chłodząca pianka do nóg Propodia albo Venospray polecany także przy kurczach łydek - ulga dla nóg :).

a jaką kwotę chciałabyś przeznaczyć na ten prezent?

to jesli to ma byc dla niej a ma sie nie wiązac z dzieckiem to nie mam pojęcia.

Hmmm a poduszka do karmienia?? W ciąży także jest dobrym dodatkiem przy wygodniejszym ułożeniu się. Coś jak CEBUSZKA.

Album gdzie można wklejać zdjęcia dziecka i spisywać najważniejsze momenty z jego życia, to nie jest zły pomysł. W sumie, to taka pamiątka dla całej rodziny. Albo faktycznie coś z praktycznych rzeczy, ale to musisz zdecydować czy chcesz w końcu coś związanego z tym, że zostanie mamą czy nie.
Poduszka do karmienia to moim zdaniem zbędny wydatek. Już lepiej zestaw ręczników+ręcznik dla maluszka kąpielowy najlepiej jakiś większy to dłużej posłuży.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-11 23:27 przez Evans18.

Zastanawiałam się po prostu czy istnieje jakiś gadżet czy rozwiązanie do domu, które przydać się może każdemu, ale jest wyjątkowo przydatne dla osób posiadających dziecko ;)

Takie praktyczne rzeczy na pewno jeszcze od nas dostanie, tylko jak już pojawi się dziecko.

Album jest fajnym prezentem, ale wydaje mi się, że jest dość popularny i nie chciałabym, żeby się jakieś prezenty dublowały.

W każdym razie dziękuję za pomysły, zawsze wiem już trochę więcej :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Chrzciny - prezent ?