Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 20:17:44

ale pierdzielenie jak można oceniać kogoś po sobie? to że ktoś w wieku 25 lat nie jest dość dojrzały, nie znaczy,że oni też nie są ;) Chcesz mieć 2 nazwiska? Super! :) Bo czemu nie?:) My się może hajtniemy kiedyś może nie :D Kochamy się na zabój,ale ślub nie jest nam potrzebny jak na razie :)

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 20:17:58

jedynaczka ale to że Tobie z kimś nie wyszło, to nie znaczy przecież że każdemu, kto weźmie ślub w młodym wieku nie wyjdzie !
Dlaczego sądzisz, że robimy to dla popisu ?
Już kilka moich koleżanek, w moim wieku, młodszych wzieło ślub i to nie z powodu dziecka, tylko po prostu z miłości.
Mam kilka starszych znajomych które nie żałują ślubu w moim wieku.
justangel ja oklaski ? haha dobre sobie.
Ja chciałam pogadać z kimś kto planuje ślub cywilny w przyszłym roku, a to że ktoś zaczął mnie oceniać to nie jest moja wina.
Czy ja zapytałam w poście co o tym myślicie ? :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-04 20:19 przez bajkowaprzygoda.

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 20:19:47

a ja zapytam tak gdzie w wątku ślub 2015 jest napisane "uwaga dotyczy tylko ślubu kościelnego..."? Ja biorę w 2015 roku ślub co prawda kościelny, ale przecież wszystko jest to samo pomijając kościół więc nie rozumiem po co kolejny wątek:D Poza tym w Twoim wieku byłam już z moim 2,5 roku, a nie myślałam wtedy wcale o ślubie. Zaczęłam mysleć dopiero po 4 latach jak byliśmy siebie 100% pewni. Poczekajcie jeszcze. Nie musicie od razu brac ślubu, może zameszkajcie razem wtedy zobaczycie czy rzeczywiście chcecie już ślubu.

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 20:23:00

My też bierzemy tylko cywilny ale w tym roku, jesteśmy 7lat z sobą mieszkamy od 3lat robimy to z powodów papierkowych poprostu bd prościej i dokumenty zmienione razem ale chce nazwisko przyszłego męża moje mi się nie podoba kwestia nazwiska to sprawa indywidualna jeżeli tak chcesz to czemu nie :)
A z czystej ciekawośći dlaczego tylko cywilny? ja już zakładałam wątek że wszyscy u nas nalegają na kościelny:P

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 20:23:19

"jedynaczka ale to że Tobie z kimś nie wyszło, to nie znaczy przecież że każdemu, kto weźmie ślub w młodym wieku nie wyjdzie !
Dlaczego sądzisz, że robimy to dla popisu ?
Już kilka moich koleżanek, w moim wieku, młodszych wzieło ślub i to nie z powodu dziecka, tylko po prostu z miłości.
Mam kilka starszych znajomych które nie żałują ślubu w moim wieku.
justangel ja oklaski ? haha dobre sobie.
Ja chciałam pogadać z kimś kto planuje ślub cywilny w przyszłym roku, a to że ktoś zaczął mnie oceniać to nie jest moja wina.
Czy ja zapytałam w poście co o tym myślicie ? :)"

I właśnie z tego co piszesz sądzę że sama nie jesteś na to gotowa. Nie twierdzę że skoro mi nie wyszło, to innym też nie wyjdzie, ale wybacz- 20 lat to jest się jeszcze dzieckiem. I to jest moje zdanie.

Do tej pory nie odpowiedziałaś- po co wam to. I czy macie z czego żyć i gdzie mieszkać a według mnie to jest pierwszy wyznacznik odpowiedzialnego podejścia do życia i wspólnej przyszłości.

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 20:23:48

"Nie musicie od razu brac ślubu, może zameszkajcie razem wtedy zobaczycie czy rzeczywiście chcecie już ślubu. "
Pisałam wczesniej że mieszkamy juz razem od roku. Jestesmy tego pewni.
Ale chyba bez sensu tutaj napisałam. Chciałąm porozmawiać z kimś o ślubie, a wszyscy mnie osądzają bo mam 2o lat. i tak zrobimy jak chcemy, bo to jest nasze życie. Chcemy ślubu i na pewno nie będę słuchać osób wypowaidających się na forum bo im nie wyszło małżeństwo zawarte w młodym wieku.
Dzieki wielkie dziewczynom które trzymały moją stronę.
Pozdrawiam

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 20:25:48

Autorko: życzę powodzenia, ale wątpię, aby Wasza "czysta miłość" przetrwała próbę czasu.
Swoją drogą: jest już wątek: ślub 2015. Chyba należałoby ten podpiąć, bo nic nowego nie wnosi, a sam fakt gdzie odbędzie się ceremonia chyba nie ma znaczenia.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-04 20:28 przez justangel.

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 20:27:42

cóż za powiem dojrzałości :) nie lubią mnie, bo mają inne zdanie to pokażę język, zabiorę zabawki i sobie pójdę...:)))

nikt Cię tu nie oceniał a doradzał.

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 20:29:06

dokaldnie,,, oni od roku mieszkaja razem.. wiedza jaki kroty jest,,a nie inne pary ktore sa ze soba od kilku lat a nawet nie mieszkaja razem.... to tacy ktory sa dlugo razem,ale nie mieszkaja raazem,czesciej sie rozwodza,niz ci ktorzy razem mieszkaja a sa ktorko rozem...

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 20:29:54

Mogę sie jak na razie wypowiedzieć jedynie co do nazwiska po ślubie. U mnie mój przyszly (mam nadzieję :) ) mąż, a obecny partner weźmie moje nazwisko. A jest to spowodowane tym, że swoje ma niezbyt ciekawe, a poza tym jestem ostatnia osobą, która może wydłużyć istnienie mojego nazwiska w mojej rodzinie. Branie przez mężczyznę nazwiska żony to dość niespotykane, ale według mnie nie ma w tym nic nadzwyczajnego.

Co do Autorki wątku - jeśli sie kochacie i czujecie dojrzali to dlaczego macie nie zalegalizować związku? A nazwisko po ślubie to jest indywidualna sprawa i wybór. Życzę powodzenia :)

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 20:32:50

aaa sorki nie doczytałam mój błąd;p To skoro tak i jestescie pewni to nie patrzcie na innych tylko bierzcie ślub. W każdym razie zapraszam do naszego wątku o ślubach 2015 tam się wszystkiego dowiesz wątek dotyczy ogólnie ślubu i przyjęcia. Nie potrzebnie pisałaś ile masz lat:D Ja Cie trochę rozumiem, bo ja choć mam 23 to tez ciągle słyszę, że powinnam się bawić i jestem za młoda, ale ja się świetnie bawię będąc z nim. Nie patrz na innych skoro chcesz tego ślubu.

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 20:36:24

jedynaczka: "cóż za powiem dojrzałości :) nie lubią mnie, bo mają inne zdanie to pokażę język, zabiorę zabawki i sobie pójdę...:)))

nikt Cię tu nie oceniał a doradzał."

Zgadzam się z koleżanką jedynaczka.
Autorko, wybacz, ale chyba naprawdę liczyłaś na oklaski, skoro tak źle reagujesz na zdanie odmienne od Twojego.
W ocenie części dziewczyn (w tym mnie) tak wcześnie podjęta decyzja o ślubie to błąd. Dlatego o tym piszemy. Może przemyślisz sobie nasze argumenty, jeśli nie dziś to za jakiś czas. I tyle w temacie.

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 20:38:10

ja nie zabrałam "zabawek " tylko sądzę, że nie ma sensu ta dyskusja.
Po co ? Po to zeby poczytać o tym jaka jestem nie dojrzała ?
Nie potrzebuje tego. Moi bliscy nie mają nic przeciwko, ba cieszą się.

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 20:40:28

Po 19 miesiącach związku i to wieku lat 20, nie można być pewnym miłości. W tym wieku to za krótko i zupełnie inaczej się odbiera uczucia. Moja koleżanka miała 20 lat jak brała ślub (po 4 latach związku) z chłopakiem starszym o 3 lata i skończyło się rozwodem. Moi znajomi rozstali się po 7 latach, a byli jakoś w wieku 21-22 lat. Ja pierwszy związek zakończyłam po 4 latach i też przez pierwsze dwa, czy trzy nie wyobrażałam sobie nikogo innego. Dajcie sobie czas, żeby potem nie żałować. Wiele się może zmienić, szkoda komplikować życie.

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 20:42:07

Trzeba było pisać w wątku: ślub 2015:)

Stawiając "problem" w taki sposób jak Ty w pierwszym poście sama "poprosiłaś" o komentarze do niego.

Co do dojrzałości: możesz się jeszcze zdziwić i za 10 lat przyznać nam rację.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

urodziny siostry -prezent