Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 19:38:59

hej widze że pełno postów na temat slubów, ale wszędzie kościelny...
A może któraś z Was, tak jak ja planuje w przyszłym roku ślub cywilny ? :)
Jetem ze swoim partnerem od 19 miesięcy, oboje mamy po 20 lat i chcemy, z czystej miłości i planowania ze sobą przyszłości wziąść ślub, ale tylko cywilny.
Przemyśleliśmy to i stwierdziliśmy że ślub kościelny jak narazie nie jest nam potrzebny.
Chcielibyśmy 15 sierpień 2015 ale mieszkamy w "sezonowej" miejscowości i będzie problem z lokalem więc chyba zdecydujemy się na 10.10.2015r :)
Planujemy przyjęcie tak na ok 50 osób (dość duża rodzina ).
I chciałabym mieć dwuczłonowe nazwisko :)
a jak jest u was ? Przejmujecie po przyszłym mężu ? czy chcecie mieć też swoje ?

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 19:44:44

macie 20 lat i chcecie się pobrać?! po co....?

zamieszkajcie sobie razem, cieszcie się sobą i młodością...

Ja miałam 25 lat jak brałam ślub ( planowany 1,5 roku!) i to był błąd którego szybko pożałowałam.

Teraz mam 27 i jestem po rozwodzie:) I w końcu mi dobrze;) Kolejny ślub wezmę, bo kocham kogoś bardzo mocno i jestem tego pewna ale wiem że nie będziemy się spieszyć.

I proszę tu nie pisać o "dojrzałości" bo w wieku 20 lat to nie ma się jej żadnej :) i nie piszę tego złośliwie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-04 19:45 przez jedynaczka.

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 19:47:02

Mnie nie dziwi fakt wziecia slubu w wieku 20lat tylko to po Co Ci dwuczlonowe nazwisko?

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 19:49:43

tylko 19 mcy razem i ślub po to, zeby był bo niepotzrebny Wam na razie kościelny? Strasznie pokręcony ;) Proponuję Wam poczekać trochę, bo chyba działacie pochopnie

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 19:58:45

mieszkamy razem od roku :) Także to nie jest od tak podjęta decyzja. kochamy się więc po co czekać ?
Po co mi dwuczłonowe nazwisko ? Mało kobiet ma dwa nazwiska ?
Moja babcia miała 19 lat jak wzieła ślub, moja mam 20, my bedziemy mieli po 21. Chcemy założyć rodzinę :) Czy to jest takie dziwne ?

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 20:02:11

Rzeczywiście troszkę młodzi jesteście na ślub, w dodatku wcale nie jesteście ze sobą długo. Ja mam 23 lata mój facet 24 jesteśmy ze sobą 6 lat i dopiero teraz zaczynamy jakiekolwiek luźne pierwsze rozmowy o ślubie. Jeśli go weźmiemy to będzie to przemyślana decyzja. Ale każdy robi jak chcę, nie mi oceniać.

xxxkatolinkaaaxxx - 2 członowie nazwisko to nic nadzwyczajnego, ja jestem za :) niektórzy uważają że nazwisko to ich tożsamość, są przywiązani i nie chcą z niego rezygnować a jednocześnie chcą nazwisko męża więc takie rozwiązanie jest świetne, nie wiem co w tym dziwnego :P

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 20:02:49

kobieta naukowiec, aktorka, pisarka, czy ktos tam to owszem, ale tak zeby bylo? Zostan przy swoim albo nazwisko meza, dwyczlonowe jak dla mnie zdecydowanie nie, za duzo miejsca w dowodzie i za dlugi podpis ;p

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 20:03:06

Wybacz, ale jak dla mnie ślub w tak młodym wieku to głupota.
Bez ślubu też możecie razem mieszkać i też możecie bardzo się kochać. A przy okazji możecie dać sobie czas na przemyślenie Waszej decyzji, upewnienie się co do niej. I będziecie mieli czas, aby dorosnąć.
Przy okazji takich wątków powtarzam, że nie znam pary, która by była ze sobą "od liceum". Wszystkie takie pary mają za sobą albo poważne kryzysy, albo rozejścia, albo zdrady, albo wszystko na raz.

Co do nazwiska: wybacz, ale żadna ze mnie szlachcianka, ani pani doktor żebym potrzebowała zachować panieńskie nazwisko. Jak dla mnie, jeśli nie ma uzasadnionej potrzeby (np. związanej z pracą) to zachowanie panieńskiego nazwiska to fanaberia.

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 20:04:27

czyli u was slub w tak mlodym roku to juz tradycja ? :D
ja po roku bycia razem wzielam slub cywilny a załatwilismy wszystko w miesiac

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 20:05:51

'Co do nazwiska: wybacz, ale żadna ze mnie szlachcianka, ani pani doktor żebym potrzebowała zachować panieńskie nazwisko. Jak dla mnie, jeśli nie ma uzasadnionej potrzeby (np. związanej z pracą) to zachowanie panieńskiego nazwiska to fanaberia.' justangel własnie, o to mi chodzilo, ale braklo mi slow zeby to opisac ;d

ps. tez macie problem z cytowaniem?

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 20:07:58

xxxkatolinkaaaxxx też miałam o to pytać. Ja też nie mogę cytować :/

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 20:08:28

Ja miałam 22 i mój facet też jak wzięliśmy ślub kościelny i to była najlepsza decyzja. Wiele osób mi mówiło -po co wiązać się w tak młodym wieku... jeśli czujecie się na tyle dojrzali do tej decyzji to jak najbardziej się pobierajcie :)
też kiedyś myślałam o tym, aby najpierw wziąć cywilny, ale zrezygnowałam z tego powodu, że już na drugim ślubie to nie byłoby to samo, zero emocji bo już jesteśmy tym małżeństwem..

co do dwuczłonowego nazwiska - ja nie chciałam:)a mój mąż tymbardziej:P

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 20:08:40

Marteczka91 - zgadzam się z Tobą :)
Dlaczego by nie zostawić panieńskiego ?
To że nie jestem żadną " nauczycielką, pisarką " czy Bóg wie kim jeszcze tzn ze jestem gorsza i nie mogę zostawić swojego nazwiska ? Lubie swoje nazwisko i nie widze powodu żebym nie mogła mieć dwóch nazwisk :)

Czyli jeżeli mam 20 lat i planuje ślub z miłości to nie moge go wziąść bo co ? Bo jestem za mało doświadczona ? A dziewczyny które zachodzą w ciąże mając lat 16,17,18 (z całym szacunkiem) ślub wziąść powinny bo co ? bo dziecko ?
bez sensu
Leeti my głównie z tego względu, iż nie stać nas na ślub z wielką pompą, a u nas w rodzinie innego kościelnego nie uznają :D

kamilkatbg nie wiem czy tradycja, czy nie tradycja. Po prostu jeżeli dwie osoby się kochają, mieszkają razem, nie ma wiekszych kryzysów, rozstań itp to dlaczego nie ?
Moja babcia miała 14 lat jak poznała dziadka, moja mam 17 jak poznała tate :) Wierze w taką miłość



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-04 20:13 przez bajkowaprzygoda.

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 20:14:31

"mieszkamy razem od roku :) Także to nie jest od tak podjęta decyzja. kochamy się więc po co czekać ?
Po co mi dwuczłonowe nazwisko ? Mało kobiet ma dwa nazwiska ?
Moja babcia miała 19 lat jak wzieła ślub, moja mam 20, my bedziemy mieli po 21. Chcemy założyć rodzinę :) Czy to jest takie dziwne ?"

ale czasy się zmieniają... to co było 30 lat temu, to nie to co teraz. Moi rodzice się pobrali jak mieli 20 i stanowczo mi odradzali ślub w wieku 25 lat. I rację mieli.

Według mnie robicie głupotę, tylko nie wiem po co? żeby pokazać znajomym jakcy jesteście "dorośli" bo się pobraliście?!? bez sensu... może jednak lepiej zainwestować siłę, czas i pieniądze w edukację:>?

a co do nazwiska to ja wziełam nazwisko męża i nigdy się z nim nie utożsamiałam, czułam się obco... Teraz gdy myślę o kolejnym ślubie wiem na pewno że wezmę podwójne.


"Czyli jeżeli mam 20 lat i planuje ślub z miłości to nie moge go wziąść bo co ? Bo jestem za mało doświadczona ? A dziewczyny które zachodzą w ciąże mając lat 16,17,18 (z całym szacunkiem) ślub wziąść powinny bo co ? bo dziecko ?
bez sensu"

tak, bez sensu. Ale nikt tu nie mówi o ślubach z powodu wpadki.
a swoją drogą skoro myślicie o tak poważnych krokach to czy macie gdzie mieszkać, i za co żyć i z czego płacić rachunki?

czy chcecie się bawić w dom i rodzinę pod dachem i z pieniędzy rodziców?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-03-04 20:16 przez jedynaczka.

ślub cywilny 2015

04 mar 2014 - 20:15:45

Autorko: wybacz, nie rozumiem Cię. Piszesz o swoim przyszłym ślubie na forum. Ale piszesz, bo chcesz usłyszeć jakie zdanie mają inni, czy chcesz usłyszeć oklaski dla swojej decyzji?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

urodziny siostry -prezent