Obecnie rozmawiamy o:

Nietypowa uroda

dzisiaj o 15:10

Meble

dzisiaj o 13:22

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Poradnia rodzinna

17 lut 2014 - 11:38:26

Szukałam wątku na ten temat, ale nic nie zlazłam. W razie złej kategorii proszę o przeniesienie.

Pytanie do dziewczyn, które mają już za sobą załatwianie papierkowej roboty przy ślubie konkordatowym.
Byłam dzisiaj u Proboszcza w mojej parafii. dostała listę co musimy zdobyć, aby otrzymać licencje na ślub w innej parafii: zaświadczenie o chrzcie, zaświadczenie o kursie przedmałżeńskim, zaświadczenie z USC i zaświadczenie z poradni rodzinnej

I o to ostanie pytam.
Byłam od razu w tej poradni i otworzyła mi drzwi 70-letnia babcia, która ma to prowadzić. nic kompletnie się nie dowiedziałam od niej. Przede wszystkim chodziło mi jak to się będzie odbywać jak długo i jaki koszt.:Odpowiedziała"Ile kogo stać". Dla innych 1000zł to mało, dla mnie 100zł to spora kwota. Nie mam pojęcia ile dać za takie poradnictwo?? Na pewno nie więcej niż te 150zł, tak myślę. Tylko ona może mówić kogo ile stać, a potem wyleci,że 300zł;/ a mnie nie stać na tyle za jakieś mamrotanie nie wiadomo o czym, jakby miała nas 2 h całego życia nauczyć;/

Poradnia rodzinna

17 lut 2014 - 12:22:58

To nie możesz dopytać ile ludzie mniej więcej dają pieniędzy w Twojej okolicy albo poszukać innej poradni? Wszędzie jest inaczej a jeśli co łaska to daj ile uważasz ale 150 zł na moje oko to za dużo. W końcu to poradnia.

Poradnia rodzinna

17 lut 2014 - 12:26:07

Poradnia rodzinna (przynajmniej w moim przypadku) była wliczona w kurs przedmałżeński. Więc może dowiedz się najpierw o kurs i prawdopodobnie tam będziesz miała wszystko razem :)

Poradnia rodzinna

17 lut 2014 - 12:26:10

Ja miałam za darmo w Gorzowie Wlkp

Poradnia rodzinna

17 lut 2014 - 12:27:00

Pytanie ile płaciłaś za pozostałe formalności w tej samej parafii?
Jak dla mnie 50 zł za takie nauki to wystarczająca kwota, ale pewnie gdzieniegdzie będzie to za mało.
Swoją drogą: Papież Franciszek mówił, że ma być za darmo;)

Poradnia rodzinna

17 lut 2014 - 12:31:28

No tu jest problem bo to jedyna poradnia na parafię i tak szczerze to innego wyboru nie mam;/ Jeszcze poszukam w mieście mojego narzeczonego ,może będzie mniej starsza babka XD

Poradnia rodzinna

17 lut 2014 - 12:40:43

U nas jest tak, że jeśli pobieramy nauki w poradni, w której bierzemy ślub i z której jest Panna lub Pan Młody, to mamy to za darmo. Jeśli pobieramy nauki w parafii, która jest z tego samego dekanatu to płacimy 30 złotych, a jeśli z tej samej diecezji lub poza diecezją- 60 złotych. Ona to jakoś tłumaczyła, ale ja nie znam się na tej administracji kościelnej, więc nie zrozumiałam konkretnie.

Poradnia rodzinna

17 lut 2014 - 12:47:01

ja tez mialaam darmowy, ale jesli pow co laska to ddaj jej tyle ile mozesz dac, tylko jej oznajmij moze wczesniej zeby potem jak mowisz nie bylo niejasności.

Poradnia rodzinna

17 lut 2014 - 12:56:18

Ok, dzięki za porady:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

BUTY na ślub - Wasz typ ;)