Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Chrzest

23 sty 2014 - 20:05:42

Witajcie :)
W lutym jest chrzest mojej chrześnicy.
Chciałabym wiedzieć co teraz kupuje się dzieciom na taką uroczystość?
Mój budżet nie jest ograniczony jakoś bardzo, ale nie chcę też wydawać fortuny na coś, co będzie zbędne..
odpadają jakieś srebrne smoczki, zestaw sztućców dla maluszków.. czy stojące figurki.
Czy dać jej np. leżaczek, bujaczek albo matę edu? Czy to raczej na inną okazję...?
Sama już nie wiem.
Pomożecie?

Chrzest

23 sty 2014 - 20:08:37

jakoś ostatnio słyszałam, że ktoś dał wino dojrzewające. Rodzice je trzymają i wiadomo oddają dziecku po 18. Wtedy wino jest już sporo warte a twoja chrześnica będzie przecież mogła je jeszcze dalej trzymać. Nie wiem ile takie cudo kosztuje, ale jeśli w granicach paru stówek, to ja bym chyba coś takiego kupiła ;)

Chrzest

23 sty 2014 - 20:10:02

ja bym kupiła złotą bransoletkę taką dla maluszka z grawerek na pamiątke, tak zazwyczaj chrzestni robią i do tego pieniązki. takie maty czy coś takiego to raczej inni dają, a jak dasz kase to rodzice bedą wiedzieli co maluszkowi jest potrzebne



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-23 20:10 przez Migotka-.

Chrzest

23 sty 2014 - 20:14:51

Wydaje mi się, że na Chrzest warto dać dziecku coś, co będzie pamiątką na całe życie. Oczywiście nie mam na myśli srebrnych smoczków itp. ale np. złoty łańcuszek z jakąś ładną zawieszką, czy złotą bransoletkę z grawerem jak ktoś tu wspomniał.
To wino dojrzewające to też fajny pomysł. Mój wujek trzyma takie dla swojego wnuka, ma mu zamiar dać na osiemnastkę.
Matę czy leżaczek można dać na inną okazję albo rodzice sami kupią za pieniądze, które dostaną na Chrzest.

Chrzest

23 sty 2014 - 20:20:18

Inwestycje w alkohol nie są takie proste, że postawi się w szafce i hajs sam się robi :) Żeby wino naprawdę zyskało sporo na wartości musi być idealnie przechowywane, wilgotność, temperatura itd, tworzenie takiego środowiska dla jednej butelki mija się z celem, więc ludzie kupują skrzynki wina na takiej zasadzie jak złoto. Alkohol zostaje tam gdzie ma dobre warunki ale formalnie jest nasz. Co do prezentów, to byłabym raczej za czymś fajnym ale praktycznym. Bujaczek, krzesło do karmienia, coś raczej w tym kierunku, ewentualnie jakiś pamiątkowy drobiazg, chociaż ja np nie jestem sentymentalna, wolę rzeczy użyteczne :)

Chrzest

23 sty 2014 - 20:22:47

mata edu to fajny pomysl. mozesz tez zrobic wyoprawke z pieluszek kosmetykow czy ciuszkow. cos co sie przyda

Chrzest

23 sty 2014 - 20:24:53

Jeżeli chodzi o ten alkohol to miałam na myśli wartość sentymentalną - dziecko dostanie taką butelkę na osiemnastkę ze świadomością, że ktoś mu bliski trzymał ją specjalnie dla niego tyle czasu. Nie chodziło o to, żeby na tym zarobić

Chrzest

23 sty 2014 - 20:28:12

A nie możesz rodziców spytać co by im się przydało?
Szczerze mówiąc, to według mnie nie ma co kupować w ciemno, bo po co komu dwie maty, albo dwa bujaczki.
Złote łańcuszki itp to prezent, który w żaden sposób się teraz dziecku nie przyda, a coś takiego można przecież kupić później na inną okazję (komunia itp).

Chrzest

23 sty 2014 - 20:30:39

Cytat
maartunia158
Jeżeli chodzi o ten alkohol to miałam na myśli wartość sentymentalną - dziecko dostanie taką butelkę na osiemnastkę ze świadomością, że ktoś mu bliski trzymał ją specjalnie dla niego tyle czasu. Nie chodziło o to, żeby na tym zarobić

Aaa to źle zrozumiałam ;) Sentymentalnie to spoko, nie jestem sentymentalna, ale wino zawsze jest ok, a najbardziej właśnie świadomość, że ktoś tyle czasu je trzymał. Pamiętam, że jak w końcu na komunię dostałam kolczyki, które babcia miała dla mnie w szafie od mojego urodzenia to było bardzo fajne uczucie :)

Chrzest

23 sty 2014 - 20:31:25

Mój mąż swojej chrześnicy kupił złotą bransoletkę z grawerem. Pamiątka na całe życie :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

POMOCY!!!