Obecnie rozmawiamy o:

Dobry barber w Rzeszowie

gorący temat

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ślub kościelny i skromne przyjęcie

13 sty 2014 - 13:14:08

Hej dziewczyny.
Problem ten był już pewnie poruszany, jednak chciałabym wszystko uporządkować i zasięgnąć waszej opinii.
Otóż ślub kościelny kojarzy się z weselem i większą liczbą gości. A mi się marzy ślub kościelny i skromny obiad dla gości.
Wspólnie z narzeczonym chcemy zaprosić najbliższych to będzie ok. 20 osób. Ciężko mi wyobrazić sobie 20 osób w wielkim kościele (taki jest w mojej parafii), czy któraś z Was miała taki ślub? Jakie były koszty w kościele? Co w ogóle o tym sądzicie?

A może znacie jakiś ciekawy mały kościół najlepiej Warszawa i okolice.
Zapraszam do dyskusji.

Ślub kościelny i skromne przyjęcie

13 sty 2014 - 13:21:31

Też się chętnie dowiem z tym że my jeszcze mnie chcemy osób ale to z powodów osobistych ;)

Ślub kościelny i skromne przyjęcie

13 sty 2014 - 13:22:56

Ślub jest dla was a wesele dla gości więc jeżeli nie chcecie wielkiego przyjęcia i wydawać kilkanaście tysięcy na przyjęcie to zróbcie skromne dla najbliższej rodziny to wasza decyzja

Ślub kościelny i skromne przyjęcie

13 sty 2014 - 13:25:56

koszty w kościele nie zależą od liczby gości;) nie wiem, z której części Warszawy jesteś, ale w Laskach pod Warszawą w ośrodków dla niewidomych prowadzonym przez zakonnice jest piękna kapliczka, w takim leśnym stylu. jeśli to wasze klimaty to jak będziecie mieć chwilę wolnego to pojedźcie tam, obejrzyjcie, pogadajcie czy da radę urządzić wam tam ślub i może akurat to będzie to:)

Ślub kościelny i skromne przyjęcie

13 sty 2014 - 13:26:48

Cytat
iwcia991
Ślub jest dla was a wesele dla gości więc jeżeli nie chcecie wielkiego przyjęcia i wydawać kilkanaście tysięcy na przyjęcie to zróbcie skromne dla najbliższej rodziny to wasza decyzja

Oczywiście,że tak.
Ja co prawda miałam tylko cywilny,ale po nim również tylko małe przyjęcie dla 20 osób.

Ślub kościelny i skromne przyjęcie

13 sty 2014 - 13:26:57

Według mnie każdy robi takie wesele jakie chce i wiele osób w obecnych czasach decyduje się na mały ślub (rodzice, rodzeństwo, świadkowie) ze względu na koszty a zamiast wydać np 40 tys na ślub to lepiej te pieniądze przeznaczyć na coś innego :) My w tym roku planujemy wesele na ok 180 osób i jak teraz liczymy ile to wychodzi to ostatnio zaczynam żałować, że zdecydowaliśmy się na takie wielkie wesele, za te pieniądze można by kupić działkę itp. To ma być Wasz dzień :) Wielki kościół w niczym nie przeszkadza i tak nawet jak są duże wesele to większosc gości przychodzi dopiero po mszy.. powodzenia! :)

Ślub kościelny i skromne przyjęcie

13 sty 2014 - 13:30:32

dlatego też wszyscy nam odradzają duże przyjęcie, nawet rodzice. Narzeczony chce tylko cywilny ale ja jednak chce kościelny. Jesteśmy na etapie sporów o to ;) jeśli znajdę fajny kościółek myśle żę go przekonam na 100%, on jes jak na razie chętny na 70%.

Cytat
beatrx
koszty w kościele nie zależą od liczby gości;) nie wiem, z której części Warszawy jesteś, ale w Laskach pod Warszawą w ośrodków dla niewidomych prowadzonym przez zakonnice jest piękna kapliczka, w takim leśnym stylu. jeśli to wasze klimaty to jak będziecie mieć chwilę wolnego to pojedźcie tam, obejrzyjcie, pogadajcie czy da radę urządzić wam tam ślub i może akurat to będzie to:)

koszty zależą od księdza, więc też nie chciala bym żeby ksądz wziął tyle co całe przyjęcie wyniesie ;)
taki kościół byłby ok, tylko musze poszukać takiego, żeby w pobliżu była jakaś restauracja. Ze względów logistycznych nie chce wielkiej odległości. Tym bardziej że to tylko przyjęcie i szkoda czasu na dojazdy ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-01-13 13:35 przez Gagatek2504.

Ślub kościelny i skromne przyjęcie

13 sty 2014 - 13:34:38

Byłam na takim ślubie, Malo osób, w sumie rodzina, świadkowie, kościół większy, potem małe przyjęcie, bylo bardzo milo, nie ma co wydawać kasy dla gości, aby przyszli i się bawili lepiej wydać mniej i reszte mieć dla siebie niż wyrzucić pieniążki w błoto tak naprawdę, wlaśnie ci znajomi woleli przeznaczyć kwotę na coś bardziej pożytecznego, sama też jestem takiego zdania ślub dla nas jest ważny Male przyjęcie jest dodatkiem:)

Ślub kościelny i skromne przyjęcie

13 sty 2014 - 13:41:46

Cytat
patka1918
Byłam na takim ślubie, Malo osób, w sumie rodzina, świadkowie, kościół większy, potem małe przyjęcie, bylo bardzo milo, nie ma co wydawać kasy dla gości, aby przyszli i się bawili lepiej wydać mniej i reszte mieć dla siebie niż wyrzucić pieniążki w błoto tak naprawdę, wlaśnie ci znajomi woleli przeznaczyć kwotę na coś bardziej pożytecznego, sama też jestem takiego zdania ślub dla nas jest ważny Male przyjęcie jest dodatkiem:)

ja nigdy nie byłam na takim ślubie, zawsze to był duży ślub i kościół wypełniony po brzegi.

Ślub kościelny i skromne przyjęcie

13 sty 2014 - 13:44:59

My ciągle się zastanawiamy jak to ogarnąć, ale też wolałabym ślub i przyjęcie dla ok. 20 osób. Tyle by nas było z rodzicami i rodzeństwem z partnerami. Mój TŻ ma ogromną rodzinę i jakbyśmy chcieli zaprosić tylko jego siostry z rodzinami to z jego strony byłoby 30 osób plus 10 ode mnie. A z minimalną liczbą osób które "wypadałoby" zaprosić to ok. 100. I jesteśmy w kropce. Wesela nie chcemy i najchętniej byśmy zaprosili te 20 osób, a znajomych najwyżej później do siebie na jakiś tort i alkohol albo do klubu. Tylko znając życie reszta się obrazi ;)

Ślub kościelny i skromne przyjęcie

13 sty 2014 - 13:46:39

ja też marzę o skromnym ślubie, skromnym przyjęciu. Uważam, że to piękniejsze i bardziej szczere niż szykowanie wesela z wielkim bum na kilkaset osób, Popieram jak najbardziej!;))

Ślub kościelny i skromne przyjęcie

13 sty 2014 - 13:52:21

Cytat
Gagatek2504
Narzeczony chce tylko cywilny ale ja jednak chce kościelny. Jesteśmy na etapie sporów o to ;) jeśli znajdę fajny kościółek myśle żę go przekonam na 100%, on jest jak na razie chętny na 70%.

Ja też wolałabym tylko cywilny i początkowo obstawałam przy swoim, ale wiem, że mojemu partnerowi zależy na kościelnym, mimo iż żadnych sporów i przekonywań nie było, ale postanowiłam zgodzić się skoro to dla niego takie ważne. Jeszcze tylko nie wiem jak ja przeżyję to wszystko ;)

Ślub kościelny i skromne przyjęcie

13 sty 2014 - 13:55:27

moj brat cioteczny mial wlasnie taki skromny slub i po slubie przyjecie weselne

co prawda w kosciele bylo wiecej osob, znajomi, dalsza rodzina, ale na przyjecie zaprosili tylko najblizszą rodzinę, ok.30 osob, bylo bardzo sympatycznie

Ślub kościelny i skromne przyjęcie

13 sty 2014 - 14:05:24

Cytat
gosienkarem
Cytat
Gagatek2504
Narzeczony chce tylko cywilny ale ja jednak chce kościelny. Jesteśmy na etapie sporów o to ;) jeśli znajdę fajny kościółek myśle żę go przekonam na 100%, on jest jak na razie chętny na 70%.

Ja też wolałabym tylko cywilny i początkowo obstawałam przy swoim, ale wiem, że mojemu partnerowi zależy na kościelnym, mimo iż żadnych sporów i przekonywań nie było, ale postanowiłam zgodzić się skoro to dla niego takie ważne. Jeszcze tylko nie wiem jak ja przeżyję to wszystko ;)

przy najbliższych i w małym gronie stres zniknie. Jakoś przeżyjesz i będą piękne wspomnienia :) też długo a wachałam się czy tylko cywilny, ale w kościele jest inna atmosfera, bardziej podniosła ;) nie chce potem myśleć że to była tylko formalność...

Ślub kościelny i skromne przyjęcie

15 cze 2018 - 11:38:41

Jak dla mnie takie skromne, kameralne przyjęcia tylko dla najbliższych jest dużo lepszym rozwiązanie niż huczne weselicho. Jakoś nie potrafię się chyba bawić na takich ogromnych imprezach ;) Moja siostra niedawno miała swoje przyjęcie weselne na ok. 30 osób, urządziła po prostu coś w rodzaju obiadu poweselnego w restauracji. poszliśmy do cudownej restauracji Akademia na Mokotowie, zjedliśmy przepyszny obiad, tort i po prostu spędziliśmy piękne popołudnie w gronie najbliższych :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ślub cywilny