Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

przygotowania do wesela

09 lis 2013 - 12:25:43

Tydzień temu mój chłopak poprosił mnie o rękę. Ropoczynamy przygotowania do wesela- póki co zaklepaliśmy termin Sali na 26 kwietnia. co dalej? Zupełnie nie mam pojęcia skąd wziąć kucharkę, zespół, kiedy zacząć załatwiać alkohol i przede wszystkim jaki alkohol. Wstępnie liczyliśmy, ze będzie 100 gości. Pomożecie na podstawie własnych doświadczeń jak wyglądały Wasze przygotowania i ile pieniędzy wydaliście za całość? Dziękuję.

przygotowania do wesela

09 lis 2013 - 12:35:42

Zazdroszczę. Mój się oświadczył ponad rok temu i uważa że to ja powinnam wszystko załatwić, fajnie nie?

Kucharkę wybiera się poleconą, pytając znajomych, co do zespołów wystarczy poczytać opinie na necie. Rozumiem że wesele odbędzie się w lokalu bez odpłatności za talerzyk. Na bogato wyniesie ok. 22tys
A, alkohol to najlepiej już kupić bo od stycznia drożeje. Proponuję się za nim rozejrzeć w alkoholach świata, wbrew pozorom może być taniej niż w hurtowni, tam też polecą co się kupuje na wesele.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-09 12:39 przez Syja90.

przygotowania do wesela

09 lis 2013 - 12:43:49

wejdź sobie na wątek ślub 2013, i ślub 2014 tutaj na szafie. Tam jest wszystko fajnie opisane.

przygotowania do wesela

09 lis 2013 - 12:53:31

Mój oświadczył mi sie miesiąc temu i od razu przygotowania ruszyły. Termin mamy na 1 sierpnia 2015 - był to ostatni termin w wakacyjnych miesiącach w lokalu który chciałam. Z zespołem było podobnie - dosłownie w ostatniej chwili udało się załapać na tę date. Teraz szukamy kamerzysty i fotografa ale większość która nam się podoba ma już ten termin zajęty. Odnosnie kosztów to my za lokal od osoby placimy 150zł bez alkoholu i ciast. Myslimy prosić 120-130 osób i zmieścić sie w 40tys.:)

przygotowania do wesela

09 lis 2013 - 13:01:34

Kurcze , a nie lepiej zamówić wesele w lokalu który organizuje wesela.
Wtedy odpada poszukiwanie kucharki ,kelnerek. Robienie zakupów spożywczych itp. Sala jest ładnie przygotowania i nie musisz się martwić niczym.

Alkohol kiedyś było 0,5 litra na osobę. Wiem że teraz stawia się wódkę , wino, a nawet piwo. Organizuje się również bar w którym barman serwuje gościom drinki.

Zespół popytaj znajomych, pooglądaj płyty z wesel zobaczysz kto jak gra. I się pospiesz bo teraz zespoły rezerwuje się 2-3 lata przed weselem :D

przygotowania do wesela

09 lis 2013 - 13:26:40

Koleżanka wyżej ma rację. Moja znajoma niedawno robiła wesele w remizie i liczyła że wyjdzie dużo taniej, niestety się przeliczyła. Bo po zsumowaniu wszystkiego razem z kucharką, calymi zakupami, kelnerami, opłatą za remizę, przystrojeniem wyszło im ok. 170/osobę. Ja mam lokal 150zł/osobę a z alkoholem i ciastami wyjdzie pewnie ok. 180 ale mam spokój święty, tylko tydzień przed weselem wybieram menu i niczym się nie przejmuję.

zweryfikowana
Posty: 534
Ostrzeżenia: 3/5

przygotowania do wesela

09 lis 2013 - 13:29:15

na kwiecień 2014?

Ja swoje wesele zaczełam organizować z ponad rocznym wyprzedzeniem, a już nie było łatwo...ale wiem, że jak się zbytnio nie wybrzydza, to dla chcącego nic trudnego, nawet w 3 miesiące organizują przyjęcia.

Najważniejsze w tym momencie dla Ciebie powinno być znalezienie kucharek (z polecenie tak jak dziewczyny piszą najlepiej, ja się na tym nie znam bo wesele miałam w restauracji więc mi poodpadały takie rozwrywki), orkiestry (zbyt wielkiego wyboru już pewnie nie będzie, lepsze kapele mają zwyczająwo pozaklepane terminy na przynajmniej rok do przodu), fotografa ew. kamerzyste (podobnie jak w przypadku orkiestry na cuda bym nie liczyła), alkohol możesz zacząć załatwiać już, albo nawet miesiąc przed ślubem, to nie ma znaczenia większego, my mieliśmy wódke 0,5 l na osobę, wina prawie 20 butelek na 80 os.(sporo zostało) i piwo (nie jestem w stane powedzieć ile zeszło).
Proponuje tez przejsc sie do kosciola i spytac o terminy. Ja byłam pół roku wcześniej i już nie było, brałam ślub w nie swojej parafii, ale może dlatego, że to bazylika jest.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Restauracja Gdańsk