Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 17:19:36

W moim regionie również zbieranie na wózek to raczej standard, jeszcze nie słyszałam żeby ktoś był tym zwyczajem oburzony, wręcz przeciwnie - goście są zdziwieni jeśli ktoś tej zabawy nie zrobi. Nikt raczej nie odbiera tego jako wyciąganie pieniędzy, bo każdy ma świadomość że taka zabawa będzie miała miejsce więc ma przygotowane jakieś drobniaki.

"Płatne zabawy" na weselu ??

06 lis 2013 - 12:08:16

W moim regionie była praktykowana taka zabawa jeszcze jakieś 15 lat temu. Obecnie nie spotyka się już tego.
Co się tyczy kwot, były one symboliczne. I nikt nie widział ile kto dał. Zbierało się w talerze tzn. dwa głębokie talerze zwrócone środkami do siebie. Świadkowie trzymali te talerze ,i uchylali je kiedy gość chciał włożyć pieniądze do środka.

Były to kwoty symboliczne, goście podchmieleni śmiali się i w dobrych humorach latali co chwilę z groszakami do państwa młodych :D

"Płatne zabawy" na weselu ??

06 lis 2013 - 12:21:08

Zgadzam się z Tobą,że wyciąganie kolejnych pieniędzy od rodziny jest nie bardzo. Jak dla mnie nie ma obowiązku dawania kasy. Każdy daje tyle ile jest w stanie dać.
W końcu to my robimy wesele,a nie kto inny. Jak się nie ma kasy aby robić wesele to się nie robi i tyle.

"Płatne zabawy" na weselu ??

06 lis 2013 - 12:25:29

U nas na pomorzu też jest to tradycją związaną z "oczepinami". O 24 są oczepiny, Panna Młoda rzuca welonem, Pan młody muszką/musznikiem co tam ma ubrane i te osoby co złapią są tak jakby "przyszłą parą młodą":) Może i głupie ale tak już się przyjęło, każdy to u nas zna i nie wyobraża sobie wesela bez oczepin. Następnie ta przyszła para młoda rozkłada welon, staje na krzesełkach, orkiestra gra jakąś nie za długą ale też nie za krótką piosenkę, zazwyczaj jest to sama linia melodyczna. Najpierw młodzi tańczą sami a wtedy goście podbiegają do welona, wrzucają "co łaska", jakie pieniążki mają akurat pod ręką, mogą być to grosiki, złotówki albo sztucznie wydrukowane banknoty (też już się z tym spotkałam) i robią odbijany, często też widziałam jak goście przed oczepinami rozmieniają sobie pieniądze żeby mieć jak najwięcej groszy, wtedy jest więcej szans na taniec z młodą parą a kto będzie tańczył jako ostatni wygrywa flaszkę. Dlatego zawsze gdy piosenka już się kończy to jest taka bieganina, że niektórzy tańczą po 1 sekundzie:)
Na końcu jest taka konkurencja, że to co uzbierane zawija się w ten welon, młodzi tańczą a welon ściskają brzuchami, gdy orkiestra przestanie grać szybko trzeba chwycić welon, kto zrobi to pierwszy ten rządzi kasą w rodzinie. I dla mnie to jest zwykła tradycja, przyzwyczajenie aniżeli wyciąganie kasy od gości.

niezweryfikowana
Posty: 852
Ostrzeżenia: 9/5

"Płatne zabawy" na weselu ??

10 sie 2021 - 11:13:28

A jakieś fajne nieobciachowe zabawy oczepinowe?

niezweryfikowana
Posty: 196
Ostrzeżenia: 4/5

"Płatne zabawy" na weselu ??

10 sie 2021 - 12:41:06

Krzesełka! gdzie zanim się usiądzie trzeba przynieść jakąś rzecz. Ostatnio jak byłam na weselu to pierwszy raz się spotkałam z konkursem, gdzie jest 6-7 krzeseł, do tego potrzeba odpowiednią ilość chłopaków/facetów/mężczyzn (no jak kto woli ), leci muzyka, wszyscy chodzą wokół wszystkich krzeseł. Gdy cichnie to muszą usiąść na krzesełku, które mają najbliżej. Wtedy zdejmują np swojego prawego buta, muzyka dalej, krążą wokół krzeseł, muzyka cichnie i gdy są w innym miejscu zostawiają tam np lewego buta, dalej skarpetki, krawat, pasek, dosżło nawet do koszuli Na koniec muszą odszukać wszystkie swoje rzeczy, ubrać się tak, jak przyszli na ślub i przedstawić się parze młodej! Zabawa z paczką też wydaje mi się fajna, Ewentualnie wpisz sobie taniec pingwina, belgijka. Te tańce fajnie zabawiają wszystkich uczestników . Ogólnie na tej stronie są również opisane ciekawe zabawy weselne Poczytaj sobie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2021-08-25 14:46 przez nataliii23.

niezweryfikowana
Posty: 852
Ostrzeżenia: 9/5

"Płatne zabawy" na weselu ??

07 wrz 2023 - 08:41:42

Mieliśmy tykającą bombę. Było podawane pudełko a prowadzący czytał pytania, które sami ułożyliśmy, dotyczyły znajomości nas bądź wesela, np. jaka wódka jest na weselu, gdzie się poznali panstwo młodzi, gdzie jadą w podróż poślubną itd. Gościom się mega podobało.

Zerknij sobie też tutaj
https://agencjahunter.pl/atrakcyjne-ceny-alkoholi-w-alkoparty-pl/

Kilka pomysłow jak zaoszczedzić pieniądze na alkoholach na weselu :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

roczek