Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:42:02

Też uważam że to żenujące wyciąganie kasiory na siłe... każdy daje do koperty tyle ile może, na ile go stać i to powinno młodym wystarczyc. A takie zabawy to zwykłe wyłudzanie, bo wiadomo że większosć gości jednak coś tam wrzuci za ten taniec, bo głupio im tego nie zrobić, szczególnie tej bliższej rodzinie czy świadkom.
Jabym robiła wesele to wstyd by mi było takie zabawy robic.

Jak sie para młoda nastawia na to, że z kasy od gości MUSI się zwrócic wesele i tak im na tych pieniądzach zalezy to nie widze sensu w robieniu wystawnego weselicha. Ja tam bym wolała zrobic obiad w jakiejś restauracji dla najbliższej rodziny niż brać kredyt na wesele, a później kombinować jak tu najwięcej kasy od gości wyciągnąć.

zweryfikowana
Posty: 4.117
Ostrzeżenia: 1/5

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:42:06

Też zabawom płatnym typu zbieranie na wuzek mówię not :)

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:43:14

Cytat
claudyn
hmm u mnie tak nie ma na podkarpaciu, ale byłam na weselu w wielkopolsce i to normalne, że się zbiera na wózek, kołyskę czy coś tam. Dla mnie takie sobie

Dla mnie zbieranie 'na wózek' na weselu to durnota na maxa....
Wesele nie oznacza, że młodzi za kilka miesięcy staną się rodzicami a jeśli już taka sytuacja ma miejsce to przyszli rodzice nie powinni wyciągać na dziecko kasy od gości weselnych ...

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:43:51

na mazowszu zbieramy na wózek
i nikt nigdy nie miał z tym problemu,
nikt nie wymaga,żeby to były jakieś astronomiczne kwoty, po protu parę złotych,
w zamian za taki taniec goście dostają zdjęcie młodych :)

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:43:52

Cytat
nie_ja
Cytat
Kaya1456
Hahaha ! Niech od razu cennik zrobią !

200 zł za taniec z Panną Młodą/Panem młodym

Za rzucenie wiązanki ślubnej w "odpowiednią stronę" kwota do uzgodnienia !

w buszu sie wychowalyscie?
w mazowieckim/lubelskim zbieranie na wozek, czyli taniec z panna mloda i panem mlodym, za ktory wrzuca sie jakies pieniadze, jest tradycyjna zabawa oczepinowa.
Przeciez nikt nie wrzuca tam 200zl, tylko symboliczna kwote,5 zl, 10zl.

dokładnie! jeju,nawet jak każdy weselnik (powiedzmy wesele na 200osób) wrzuci 1 zł to wyjdzie jakieś 200zł, nic dziwnego w tym nie ma...
i tak po tańcu to są jakieś "Grosze", zazwyczaj wychodzi 100-200zł

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:45:26

To nie jest tak ze za taniec z panna młodą trzeba zapłacic ,podczas oczepin orkiestra ogłasza ze państwo mlodzi zbierają na kołyskę/ wozek / podroz poślubna , na środku kładziony jest koszyczek na pieniadze i przez 5 -10 min kazdy kto chce wrzuca tam pieniadze i w nagrodę tanczy z panna młoda/ panem młodym , przeciez nikt nikogo nie zmusza do tej zabawy :) byłam kiedys na takim weselu i bardzo sie to wszystkim podobało wrzucano drobniaki i nawet 50-100 zł a panna młoda nie tanczyła dłuzej niz kilka sekund bo takie było zainteresowanie:)

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:47:22

Cytat
klaudiii_6
(...)
Zapraszani goście (w tych czasach) muszą wrzucić min. 300 - 500 zł do koperty, bo każdy wie ile wynoszą koszty wesela w restauracji ( u mnie będzie to ok. 200 zł./os. i przeważnie wszyscy znajomi czy kuzyni wydawali podobną kwotę ).
Poza tym muszą wydać na kwiaty / alkohol, muszą się wystroić itd. , więc naprawdę idąc na taką imprezę goście powinni się świetnie bawić i być zadowoleni pod każdym względem a 'wyciąganie' od nich kolejnych pieniędzy (np. za taniec z Panną Młodą) jest dla mnie nie na miejscu ....
Goście nic nie muszą.. ba, nie muszą nawet przychodzić na ślub. Z tego co piszesz wynika że do wesela podchodzisz "płacę - wymagam", a to serio nie o to chodzi :/

A co do pytania właściwego - z "płatnych" zabaw spotkałam się tylko z opłatą za taniec z młodą i była to jedna (dość długa) piosenka, a kto nie chciał, to nie tańczył i tyle. Absolutnie mi to nie przeszkadzało (za to młodej ewidentnie, bo okazję wykorzystali wszyscy podpici już wtedy "wujkowie", a zabawa wyraźnie pomyliła im się z "daj 2 złote i obmacaj bezkarnie pannę młodą";). U nas takich zabaw nie było.

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:48:05

Cytat
nie_ja
Cytat
Kaya1456
Hahaha ! Niech od razu cennik zrobią !

200 zł za taniec z Panną Młodą/Panem młodym

Za rzucenie wiązanki ślubnej w "odpowiednią stronę" kwota do uzgodnienia !

w buszu sie wychowalyscie?
w mazowieckim/lubelskim zbieranie na wozek, czyli taniec z panna mloda i panem mlodym, za ktory wrzuca sie jakies pieniadze, jest tradycyjna zabawa oczepinowa.
Przeciez nikt nie wrzuca tam 200zl, tylko symboliczna kwote,5 zl, 10zl.

Może nie w buszu, a po prostu w innym województwie? To, że u CIEBIE w mazowieckim jest taki zwyczaj,to nie znaczy,że wszędzie. Np.u mnie w małopolskim czegoś takiego nie ma, daje się pieniądze do koperty i tyle, w życiu się z jakimś opłacaniem zabaw nie spotkałam.

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:48:13

Cytat
klaudiii_6
Cytat
claudyn
hmm u mnie tak nie ma na podkarpaciu, ale byłam na weselu w wielkopolsce i to normalne, że się zbiera na wózek, kołyskę czy coś tam. Dla mnie takie sobie

Dla mnie zbieranie 'na wózek' na weselu to durnota na maxa....
Wesele nie oznacza, że młodzi za kilka miesięcy staną się rodzicami a jeśli już taka sytuacja ma miejsce to przyszli rodzice nie powinni wyciągać na dziecko kasy od gości weselnych ...

Wiesz, taka praktyka była od wielu, wielu lat. Więc ma to jakieś podstawy i nie nazywaj takiej tradycji durnotą. Każdy ma swój wybór, będziesz robiła swoje wesele, to zastrzeżesz zespołowi czy djowi, żeby takiej zabawy nie robił. Ta zabawa jest bardziej tradycją, niż zbieraniem kasy. Podobnie jak rzucanie grosikami pod kościołem. Grosze to symbol powodzenia Państwa Młodych w przyszłości. Poza tym całe małżeństwo jest zawierane po to, żeby mieć dzieci (takie jest założenie rodziny, podstawowa fukncja- prokreacja). Nikt nie każe dawać kasy na wózek, przecież nie podchodzi i nie wyciąga z portfela. Goście sami chętnie idą i chętnie się składają, tyle, ile każdy może. To są niewielkie kwoty, nawet monety. Ja nie widzę w tym nic zdrożnego. Poza tym- jesteś przeciwko- nie musisz podchodzić do tańca.

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:49:03

Cytat
klaudiii_6
Cytat
claudyn
hmm u mnie tak nie ma na podkarpaciu, ale byłam na weselu w wielkopolsce i to normalne, że się zbiera na wózek, kołyskę czy coś tam. Dla mnie takie sobie

Dla mnie zbieranie 'na wózek' na weselu to durnota na maxa....
Wesele nie oznacza, że młodzi za kilka miesięcy staną się rodzicami a jeśli już taka sytuacja ma miejsce to przyszli rodzice nie powinni wyciągać na dziecko kasy od gości weselnych ...

to samo mozna powiedziec o wielu innych zabawach weselnych, a jednak sa. I co zrobisz, taka tradycja. Dla mnie glupota jest np. zabawa pt. ktory facet pierwszy przyniesie biustonosz lub majtki.

igulineczka - a ja mowie not takim analfabetkom jak ty!

zweryfikowana
Posty: 3.234
Ostrzeżenia: 1/5

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:49:21

Cytat
soso
Też uważam że to żenujące wyciąganie kasiory na siłe... każdy daje do koperty tyle ile może, na ile go stać i to powinno młodym wystarczyc. A takie zabawy to zwykłe wyłudzanie, bo wiadomo że większosć gości jednak coś tam wrzuci za ten taniec, bo głupio im tego nie zrobić, szczególnie tej bliższej rodzinie czy świadkom.
Jabym robiła wesele to wstyd by mi było takie zabawy robic.

Jak sie para młoda nastawia na to, że z kasy od gości MUSI się zwrócic wesele i tak im na tych pieniądzach zalezy to nie widze sensu w robieniu wystawnego weselicha. Ja tam bym wolała zrobic obiad w jakiejś restauracji dla najbliższej rodziny niż brać kredyt na wesele, a później kombinować jak tu najwięcej kasy od gości wyciągnąć.

zgadzam się, byłam już na takim weselu i naciągali przez godz żeby tańczyć i wrzucać, orkiestra cały czas w chamski sposób nagabywała - nie ma chętnych, kto jeszcze się skusi, ojj mało was mało... dla mnie jest to po prostu nie na miejscu



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-04 15:51 przez kleszczu.

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:52:35

Cytat
leXiee
To nie jest tak ze za taniec z panna młodą trzeba zapłacic ,podczas oczepin orkiestra ogłasza ze państwo mlodzi zbierają na kołyskę/ wozek / podroz poślubna , na środku kładziony jest koszyczek na pieniadze i przez 5 -10 min kazdy kto chce wrzuca tam pieniadze i w nagrodę tanczy z panna młoda/ panem młodym , przeciez nikt nikogo nie zmusza do tej zabawy :) byłam kiedys na takim weselu i bardzo sie to wszystkim podobało wrzucano drobniaki i nawet 50-100 zł a panna młoda nie tanczyła dłuzej niz kilka sekund bo takie było zainteresowanie:)
Ojej wiadomo, że nikt nie zmusza tak otwarcie, ale pomyśl- głupio jest nic nie wrzucic i nie zatańczyc np świadkowi, chrzestnemu, wujkowi itp... To taki ukryty przymus " albo zatanczysz i rzucisz kasa(najlepiej niemała bo jak dasz 5 zl to beda szeptac co tak malo?), albo beda krzywo patrzec i gadac ooo a ten nie zatanczyl" a niestety w naszym społeczenstwie większosć ludzi bardzo się boi oceny ze strony innych.

zweryfikowana
Posty: 3.234
Ostrzeżenia: 1/5

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:55:12

Cytat
soso
Cytat
leXiee
To nie jest tak ze za taniec z panna młodą trzeba zapłacic ,podczas oczepin orkiestra ogłasza ze państwo mlodzi zbierają na kołyskę/ wozek / podroz poślubna , na środku kładziony jest koszyczek na pieniadze i przez 5 -10 min kazdy kto chce wrzuca tam pieniadze i w nagrodę tanczy z panna młoda/ panem młodym , przeciez nikt nikogo nie zmusza do tej zabawy :) byłam kiedys na takim weselu i bardzo sie to wszystkim podobało wrzucano drobniaki i nawet 50-100 zł a panna młoda nie tanczyła dłuzej niz kilka sekund bo takie było zainteresowanie:)
Ojej wiadomo, że nikt nie zmusza tak otwarcie, ale pomyśl- głupio jest nic nie wrzucic i nie zatańczyc np świadkowi, chrzestnemu, wujkowi itp... To taki ukryty przymus " albo zatanczysz i rzucisz kasa(najlepiej niemała bo jak dasz 5 zl to beda szeptac co tak malo?), albo beda krzywo patrzec i gadac ooo a ten nie zatanczyl" a niestety w naszym społeczenstwie większosć ludzi bardzo się boi oceny ze strony innych.

dokładnie ale tak jest
mój ojciec był chrzestnym panny młodej i ciągle go "wypychali" chrześniaczce żałujesz itd owszem wrzucał drobne kwoty bo po 5zł jakoś a nie całe 200zł poszło
byłam tylko raz na takim weselu i cieszę się bardzo że na śląsku nie spotkałam się jeszcze z takim zwyczajem na weselu

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:56:42

dlaczego nie na miejscu? nikt Ci nie każe wrzucać odrazu kroci..jak wrzucisz grosza to nikt się nie obrazi...to jest forma zabawy po prostu i to nie zależy od pary młodej tylko od orkiestry jakie oczepiny zrobi ;)

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:57:01

Ja byłam na takim weselu i nie chodziło tu o żadna dużą kasę tylko o dobrą zabawę. Wrzucano po 1 gr i było dobrze.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

roczek