Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

wczoraj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

wczoraj o 15:49

Zapalenie pęcherza

wczoraj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:32:21

Hej Dziewczyny !

Tak czytając dzisiejszy wątek na temat wesel zauważyłam wypowiedź jednej z Was odnośnie 'płatnych zabaw' podczas oczepin.
Szczerze mówiąc ja nigdy na takim nie byłam ale przypomniało mi się dzisiaj, że oglądałam film z wesela znajomych i właśnie takie 'akcje' miały miejsce...
Według mnie zabawy na weselu powinny być atrakcyjne dla gości i Młodych ale pod względem humoru!

Zapraszani goście (w tych czasach) muszą wrzucić min. 300 - 500 zł do koperty, bo każdy wie ile wynoszą koszty wesela w restauracji ( u mnie będzie to ok. 200 zł./os. i przeważnie wszyscy znajomi czy kuzyni wydawali podobną kwotę ).
Poza tym muszą wydać na kwiaty / alkohol, muszą się wystroić itd. , więc naprawdę idąc na taką imprezę goście powinni się świetnie bawić i być zadowoleni pod każdym względem a 'wyciąganie' od nich kolejnych pieniędzy (np. za taniec z Panną Młodą) jest dla mnie nie na miejscu ....

A jak było / będzie u Was ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-04 15:40 przez klaudiii_6.

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:35:59

hmm u mnie tak nie ma na podkarpaciu, ale byłam na weselu w wielkopolsce i to normalne, że się zbiera na wózek, kołyskę czy coś tam. Dla mnie takie sobie

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:36:20

Na każdym weselu, na którym byłam taka zabawa była i dla wszystkich i nigdy nikt z tym nie miał problemu. Tam nie daje się grubej kasy, a grosze.
To tak jakby powiedzieć, że po wyjściu z kościoła nie wypada obsypywać młodej pary grosikami na szczęście, bo przecież "dałam już w kopertę"...

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:36:30

pierwsze słyszę o takich praktykach

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:37:09

i panna młoda bd tanczyc sama...;dd

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:37:16

Też uważam, że takie coś jest kompletnie nie na miejscu. Na pewno nie brałabym udziału w takiej zabawie- byłabym raczej zniesmaczona tym, jak wielkimi "żydami" są państwo młodzi.

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:38:40

Hahaha ! Niech od razu cennik zrobią !

200 zł za taniec z Panną Młodą/Panem młodym

Za rzucenie wiązanki ślubnej w "odpowiednią stronę" kwota do uzgodnienia !

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:39:26

Zawzsze takowe były odkąd pamiętam. Kiedyś z tego co rozmawiałam z rodizcami faktycznie rzucało się tam kasą, tereaz bardziej symbolicznie...

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:39:47

Cytat
19BaMbOoChA90
Też uważam, że takie coś jest kompletnie nie na miejscu. Na pewno nie brałabym udziału w takiej zabawie- byłabym raczej zniesmaczona tym, jak wielkimi "żydami" są państwo młodzi.

Dokładnie.

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:39:47

Cytat
duchess93
Na każdym weselu, na którym byłam taka zabawa była i dla wszystkich i nigdy nikt z tym nie miał problemu. Tam nie daje się grubej kasy, a grosze.
To tak jakby powiedzieć, że po wyjściu z kościoła nie wypada obsypywać młodej pary grosikami na szczęście, bo przecież "dałam już w kopertę"...

grosze??? nie powiedzialabym... po 20 zł, kilka razy ... mój facet wydał ostatnio na tym ok/ 200 zł

I wszyscy tak dawali... U mnie nie ma tego n sczzesci :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-04 15:40 przez claudyn.

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:40:37

Na weselach na których ja byłam,była taka 'zabawa',że jak chciało się zatańczyć z panną młodą lub panem młodym to się wrzucało pieniążki,ale to jakieś grosze lub 10-20zł

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:40:40

U mnie w mazowieckim też jest zwyczaj zbierania na wózek. Pan Młody i Panna Młoda tańczą z ludźmi, którzy wrzucają małe datki do koszyka, na ten wózek właśnie:) To są małe kwoty, 10, 20 zł. Nie trzeba brać w tym udziału. W zamian za to dostaje się zdjęcie Państwa Młodych na pamiątkę. Dla mnie to normalna zabawa- taki standard. Pieniądze się "na powodzenie". A pozostałe zabawy są darmowe. Mało tego- można wygrać flaszkę ;)
No oczywiście można dać mniej, można dać więcej. Nigdy nie słyszałam, że daje się 200 złotych :D Chyba, że taka bogata rodzina...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-11-04 15:42 przez imena.

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:40:58

Bez przesady przecież nikt tam nie wrzuca grubej kasy ;p Ja osobiście nie byłam na takim weselu ale kiedyś były takie zabawy np moja mama uzbierała na wuzek do mnie

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:41:27

Cytat
Kaya1456
Hahaha ! Niech od razu cennik zrobią !

200 zł za taniec z Panną Młodą/Panem młodym

Za rzucenie wiązanki ślubnej w "odpowiednią stronę" kwota do uzgodnienia !

w buszu sie wychowalyscie?
w mazowieckim/lubelskim zbieranie na wozek, czyli taniec z panna mloda i panem mlodym, za ktory wrzuca sie jakies pieniadze, jest tradycyjna zabawa oczepinowa.
Przeciez nikt nie wrzuca tam 200zl, tylko symboliczna kwote,5 zl, 10zl.

"Płatne zabawy" na weselu ??

04 lis 2013 - 15:41:37

U mnie w regionie robi się takie płatne tańce, ale niektórzy rzucają grosz, czy złotówkę inni po prostu jakąś chustkę i pomadką (do zwrotu!!!) i nikt nie każde im oddawać... i dobrze się bawią, bez kasy ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

roczek