Obecnie rozmawiamy o:

kosmetyki samochodowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Desmoxan opinie

14.01 o 21:11

Maść na blizny?

23.10 o 13:27

Mary Kay opinie

4.11 o 14:52

dieta grejpfrutowa

6.02 o 8:44

Aktywne użytkowniczki

Ślub 2015

27 lip 2013 - 00:28:31

Hej. Wiem wiem, jest jeszcze mnóstwo czasu, alee chciałam się dowiedzieć ile czasu wcześniej przed ślubem wszystko się załatwia/kupuję czyli:
termin w kościele, sukienkę, dodatki, strój pana młodego, alkohole itd...
Większość spraw mamy załatwionych(fotograf,kamerzysta,sala,kucharka,dj, dekoracja sali) ale to i tak jeszcze dużo przed nami.
Nie planujemy nie wiadomo jakiego wielkiego wesela bo na ok 80 osób z poprawinami.

Podpowiadajcie :) Planuję ktoś w tym 2015 roku ?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-27 00:30 przez kiikuchaa.

Ślub 2015

28 lip 2013 - 22:46:40

Ja zaczęłam planować ślub w lipcu tego roku. Chciałam ma 2014.
Pojechaliśmy do takiej ładnej, wyremontowanej restauracji niedaleko mojej miejscowości. Sala na 130-160 osób, noclegi na miejscu itp. Cena też przystępna jak na dom weselny... zadowoleni pytamy z narzeczonym o terminy na 2014 rok. A Pani menedżerka na to: oooo 2014 to tylko styczeń, luty i listopad... Na 2015 też już dużo terminów pozajmowanych. Musieliśmy niestety zrezygnować;(
To samo z orkiestrą. Dzwonię do takiej bardzo polecanej i pytam o terminy na 2014 w lipcu, sierpniu, wrześniu i odpowiedź ta sama... terminów brak:)



Kościół to raczej jeszcze jest czas... :) Ja jeszcze tego nie załatwiłam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-28 22:47 przez meqi9.

Ślub 2015

28 lip 2013 - 22:53:22

to zalezy gdzie mieszkasz, moja kolezanka zarezerwowala sale zespol i fotografa a kosciol zostawila na koniec bo mieszka w malej miejscowosci i okazalo sie ze jest tylko na 14 mozlwosc;/ masakra do 24 to niektorzy nawer nie zostaną bo to i tak bedzie 10 godz:P

Ślub 2015

28 lip 2013 - 23:50:31

Cytat
kasiakasiakasia
to zalezy gdzie mieszkasz, moja kolezanka zarezerwowala sale zespol i fotografa a kosciol zostawila na koniec bo mieszka w malej miejscowosci i okazalo sie ze jest tylko na 14 mozlwosc;/ masakra do 24 to niektorzy nawer nie zostaną bo to i tak bedzie 10 godz:P



A coś w tym dziwnego, ze 10 godzin?? Odkąd pamietam w moim regionie śluby są zwykle o 11. Czasem 11:30. A 12 to już na WYRAZNA prosbe i uzasadniony powód... Na sali się jest okolo 13 i wesele trwa różnie,ale najwczesniej konczy się o 2 w nocy.. aa...no i jeszcze poprawiny.

No w zeszłym tygodniu byłam na takim weselu. Slub o 11. Impreza do 4 rano i na 14 nastepnego dnia poprawiny...




Swoją drogą...dziwne mi to jest jak czytam,ze slub o 18... i co do polnocy? i 6- 8 godzin zabawy płacicie pewnie tyle co u mnie w regionie za 15 godzin...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-28 23:51 przez Gosiek00.

Ślub 2015

28 lip 2013 - 23:57:37

Wszystko zależy od regionu. W Warszawie śluby są od 15 najwcześniej (mówimy o sobocie), ale z reguły pomiędzy 16 a 19, a orkiestry grają do 5/6 rano.

Ślub 2015

29 lip 2013 - 00:02:52

Cytat
19ania90
Wszystko zależy od regionu. W Warszawie śluby są od 15 najwcześniej (mówimy o sobocie), ale z reguły pomiędzy 16 a 19, a orkiestry grają do 5/6 rano.



Ja tez mówię o sobocie;)

Ślub 2015

29 lip 2013 - 00:04:10

Dokładnie zalezy w jakim regionie mieszkasz ;) ja np. zaczelam szukac wszystkiego pod koniec czerwca w tym roku, a ładnie mówiac "upiepszylam" sobie ze musi to byc 7.06.2014 bo wtedy mamyrocznice bycia ze soba :) i co? sala weselna, która mi sie podobala wolna ;D najlepsza orkiestra w okolicy wolny termin :)

wiec najwazniejsze juz jest :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-29 00:11 przez sabhi.

Ślub 2015

29 lip 2013 - 00:06:29

Cytat
sabhi
Dokładnie zalezy w jakim regionie mieszkasz ;) ja np. zaczelam szukac wszystkiego pod koniec czerwca w tym roku, a ładnie mówiac "upiepszylam" sobie ze musi to byc 7.06.2013 bo wtedy mamyrocznice bycia ze soba :) i co? sala weselna, która mi sie podobala wolna ;D najlepsza orkiestra w okolicy wolny termin :)

wiec najwazniejsze juz jest :)


Zaczęłaś szukać sali weselnej pod koniec czerwca, mimo, ze slub był na poczatku cerca(7.06.2013) tego roku?... nie pomyliłaś roku?;p

Ślub 2015

29 lip 2013 - 00:07:00

Cytat
Gosiek00
Cytat
kasiakasiakasia
to zalezy gdzie mieszkasz, moja kolezanka zarezerwowala sale zespol i fotografa a kosciol zostawila na koniec bo mieszka w malej miejscowosci i okazalo sie ze jest tylko na 14 mozlwosc;/ masakra do 24 to niektorzy nawer nie zostaną bo to i tak bedzie 10 godz:P



A coś w tym dziwnego, ze 10 godzin?? Odkąd pamietam w moim regionie śluby są zwykle o 11. Czasem 11:30. A 12 to już na WYRAZNA prosbe i uzasadniony powód... Na sali się jest okolo 13 i wesele trwa różnie,ale najwczesniej konczy się o 2 w nocy.. aa...no i jeszcze poprawiny.

No w zeszłym tygodniu byłam na takim weselu. Slub o 11. Impreza do 4 rano i na 14 nastepnego dnia poprawiny...




Swoją drogą...dziwne mi to jest jak czytam,ze slub o 18... i co do polnocy? i 6- 8 godzin zabawy płacicie pewnie tyle co u mnie w regionie za 15 godzin...

jak wychodziłam za mąż to ledwo zdążyłam na 16 na swój ślub :D
a jak ślub o 11 to strasznie wcześnie trzeba zacząć się przygotowywać.. :) już o 6 trzeba być pewnie na nogach..

Ślub 2015

29 lip 2013 - 00:11:05

Cytat
Gosiek00
Cytat
sabhi
Dokładnie zalezy w jakim regionie mieszkasz ;) ja np. zaczelam szukac wszystkiego pod koniec czerwca w tym roku, a ładnie mówiac "upiepszylam" sobie ze musi to byc 7.06.2013 bo wtedy mamyrocznice bycia ze soba :) i co? sala weselna, która mi sie podobala wolna ;D najlepsza orkiestra w okolicy wolny termin :)

wiec najwazniejsze juz jest :)


Zaczęłaś szukać sali weselnej pod koniec czerwca, mimo, ze slub był na poczatku cerca(7.06.2013) tego roku?... nie pomyliłaś roku?;p

mała literówka 2014 ;D

Ślub 2015

29 lip 2013 - 00:13:21

Cytat
oliga
Cytat
Gosiek00
Cytat
kasiakasiakasia
to zalezy gdzie mieszkasz, moja kolezanka zarezerwowala sale zespol i fotografa a kosciol zostawila na koniec bo mieszka w malej miejscowosci i okazalo sie ze jest tylko na 14 mozlwosc;/ masakra do 24 to niektorzy nawer nie zostaną bo to i tak bedzie 10 godz:P



A coś w tym dziwnego, ze 10 godzin?? Odkąd pamietam w moim regionie śluby są zwykle o 11. Czasem 11:30. A 12 to już na WYRAZNA prosbe i uzasadniony powód... Na sali się jest okolo 13 i wesele trwa różnie,ale najwczesniej konczy się o 2 w nocy.. aa...no i jeszcze poprawiny.

No w zeszłym tygodniu byłam na takim weselu. Slub o 11. Impreza do 4 rano i na 14 nastepnego dnia poprawiny...




Swoją drogą...dziwne mi to jest jak czytam,ze slub o 18... i co do polnocy? i 6- 8 godzin zabawy płacicie pewnie tyle co u mnie w regionie za 15 godzin...

jak wychodziłam za mąż to ledwo zdążyłam na 16 na swój ślub :D
a jak ślub o 11 to strasznie wcześnie trzeba zacząć się przygotowywać.. :) już o 6 trzeba być pewnie na nogach..



A no trzeba bardzo wcześnie wstać i szybko zacząc przygotowania;) Ale wiesz co? Chyba lepiej tak wstać i od rana się na to szykowąć- jakoś jak musze isc do pracyalbo gdzies rano- to szybciej mi ida przygptpwania- a robie i wygladam tak samo, jak popołudniu- a mimo to, na popoludniu zajmuje mi więcej czasu, bo więcej się ,,szwędam";D
Zresztą, ja chyba wole takie rpzwiazanie...przecież jakbym miała łazić cały dzieni o 16 zdążyć na włąsny slub, to bym chyba umarła wczesniej,alo nerwy by mnie zezarły... a tak..szybko przygotowania, do kościoła,a potem juz z górki- zabawa..

Ślub 2015

29 lip 2013 - 15:02:03

Jestem z Wielkopolski. Moja koleżanka też mówiła ze w kościele jest jeszcze czas a się okazało, że została jej tylko jedyna godzina 13.00, fryzjera miała o 6 rano i na weselu ludzie wytrzymali tylko po północy, a od północy już się wykruszali.

Ja szukam jakiejś porady bo nie wiem kiedy się zabrać za np za szukanie sukni ślubnej. Kiedy trzeba zrobić te całe nauki przed małżeńskie i w jaki sposób. Nie wiecie czy można to jakoś obejść ?

Ślub 2015

29 lip 2013 - 15:07:35

Cytat
kiikuchaa
Jestem z Wielkopolski. Moja koleżanka też mówiła ze w kościele jest jeszcze czas a się okazało, że została jej tylko jedyna godzina 13.00, fryzjera miała o 6 rano i na weselu ludzie wytrzymali tylko po północy, a od północy już się wykruszali.

Ja szukam jakiejś porady bo nie wiem kiedy się zabrać za np za szukanie sukni ślubnej. Kiedy trzeba zrobić te całe nauki przed małżeńskie i w jaki sposób. Nie wiecie czy można to jakoś obejść ?

obejść się nie da :) można zapłacić na nauki weekendowe, poświęcić jeden weekend i mieć z głowy :) a można chodzić na nauki raz w miesiącu, wtedy to jest darmowe, ale trwa po kilka miesięcy

suknię ślubną minimum pół roku wcześniej musisz mieć wybraną - zależy od salonu, ale w niektórych salonach musi to być na 9 miesięcy przed ślubem, w innych wystarczą 3 miesiące, możesz kupić też na wyprzedażach wcześniej, to wszystko już zależy od Ciebie :)

Ślub 2015

29 lip 2013 - 15:11:19

Ja w 2015 to moze bede dopiero zareczona :)

Ślub 2015

31 lip 2013 - 18:39:29

My planujemy wesele na 20.06.2015r mieszkamy na śląsku, wesele ma być na 100 osób. Niestety większość sali jest pozajmowanych, znalazłam jeszcze trzy i jedziemy oglądać w sobotę, narazie mamy załatwiony zespół, teraz będziemy szukać fotografa i powoli innych rzeczy, myślałam aby sukienki zacząć oglądać koło stycznia, a co sądzicie aby robić własnoręczne zaproszenia ?

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

co do środka?