Obecnie rozmawiamy o:

dieta przy cukrzycy

gorący temat

Meble

16 minut temu

Klimatyzacja w bloku

dzisiaj o 11:13

Jakie ogrzewanie domu

dzisiaj o 10:28

zawyzona cena za ogrzewanie

dzisiaj o 10:26

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Ślub 2015

31 lip 2013 - 18:49:58

O matko, trochę się wystraszyłam, że na 2015 rok jest tyle sal pozajmowanych, gdzie jest dopiero połowa 2013 roku... Mam nadzieję, że jak zaczniemy załatwiać w styczniu 2014 to uda nam się zaklepać wymarzoną salę na sierpień 2015 :P

Ślub 2015

31 lip 2013 - 20:21:53

Cytat
monia2391
O matko, trochę się wystraszyłam, że na 2015 rok jest tyle sal pozajmowanych, gdzie jest dopiero połowa 2013 roku... Mam nadzieję, że jak zaczniemy załatwiać w styczniu 2014 to uda nam się zaklepać wymarzoną salę na sierpień 2015 :P

No sale które my oglądaliśmy takie wymarzone to są właśnie pozajmowane nie wiem czy to dlatego że jakoś bardzo dużo sal na 100 osób nie ma, no ale mam nadzieje że sale które jedziemy oglądać w sobotę nam przypadną do gustu.

Ślub 2015

07 sie 2013 - 12:02:26

Ja mam kuzynkę która mi zaprojektuje zaproszenie i tylko je wydrukuję. Nas przyjaciel pracuję w firmie z artykułami biurowymi to kopertki do tego bardzo ładne też nam załatwi. Zaproszenia to przy tym wszystkim najmniejszy problem . Ja sie boję najbardziej załatwiania spraw kościelnych bo księża proboszczowie z naszych parafii nie są zbyt mili i w ogóle. A potem te wszystkie nauki przedmałżeńskie... Suknie to ja już od dawna oglądam i która mi się podoba to sobie zdjęcie zapisuję. To jest fajny pomysł bo zawsze to jakiś pomysł na swoją wymarzoną suknie.

Ślub 2015

07 sie 2013 - 15:31:57

Ja jeszcze u księdza nie byłam ale wszyscy mi mówią żebym poszła już się zapisać, ja mam proboszcza w swojej parafii miłego i przyjaznego, więc mam nadzieje że nie będzie problemu no i nauki trochę się ich obawiam no ale jeszcze troche czasu do tego :) No ja też oglądam suknie i też mam kilka modeli które mi się bardzo podobają więc pierw muszę iść do salonu przymierzyć a potem do krawcowej.

Ślub 2015

09 sie 2013 - 00:04:34

My byśmy chcieli na maj 2015:) Ciągle sali szukamy, dj jako tako wybrany ale nie zaklepany, szukamy teraz jeszcze kamerzysty i fotografa. Znalazłam prześwietnego, ale nie stać nas na samego fotografa dać 5500:(

Ślub 2015

09 sie 2013 - 00:13:35

Cytat
Pesymysia
My byśmy chcieli na maj 2015:) Ciągle sali szukamy, dj jako tako wybrany ale nie zaklepany, szukamy teraz jeszcze kamerzysty i fotografa. Znalazłam prześwietnego, ale nie stać nas na samego fotografa dać 5500:(

ja znalazłam świetny zespół fotografów na fejsie - no po prostu stwierdziłam, że są moimi wymarzonymi ! Jednak jak zobaczyłam cennik i w cenniku kwotę za standard (dość mała ilość zdjęć) to się przeraziłam ;) (ponad 6tysięcy:o) u mnie dobry kamerzysta razem z fotografowaniem wesela (do 1 w nocy) kosztuje ok. 3000.

Ślub 2015

09 sie 2013 - 00:19:09

A skąd jesteś? Cena bardzo niska jak na dobry team, szkoda, że u siebie takich nie znalazłam. Wymarzony fotograf 5500, kamerzysta 4900... Załamka, chciałabym mieć piękną pamiątkę, przede wszystkim zdjęcia, ale boję się, że finansowo nie damy rady sobie

Ślub 2015

09 sie 2013 - 08:31:11

Cytat
Pesymysia
A skąd jesteś? Cena bardzo niska jak na dobry team, szkoda, że u siebie takich nie znalazłam. Wymarzony fotograf 5500, kamerzysta 4900... Załamka, chciałabym mieć piękną pamiątkę, przede wszystkim zdjęcia, ale boję się, że finansowo nie damy rady sobie
Oj jak tak piszesz te ceny to aż się przestraszyłam, my dopiero zaczynamy szukać ale już się boje cen które zobaczę :( mam nadzieję że znajdziemy b.dobrego kamerzystę i fotografa ale za niższą cenę bo tyle nie chcieliśmy przeznaczyć na to.

zweryfikowana
Posty: 1.217
Ostrzeżenia: 2/5

Ślub 2015

09 sie 2013 - 08:39:35

Cytat
Gosiek00
Cytat
kasiakasiakasia
to zalezy gdzie mieszkasz, moja kolezanka zarezerwowala sale zespol i fotografa a kosciol zostawila na koniec bo mieszka w malej miejscowosci i okazalo sie ze jest tylko na 14 mozlwosc;/ masakra do 24 to niektorzy nawer nie zostaną bo to i tak bedzie 10 godz:P



A coś w tym dziwnego, ze 10 godzin?? Odkąd pamietam w moim regionie śluby są zwykle o 11. Czasem 11:30. A 12 to już na WYRAZNA prosbe i uzasadniony powód... Na sali się jest okolo 13 i wesele trwa różnie,ale najwczesniej konczy się o 2 w nocy.. aa...no i jeszcze poprawiny.

No w zeszłym tygodniu byłam na takim weselu. Slub o 11. Impreza do 4 rano i na 14 nastepnego dnia poprawiny...




Swoją drogą...dziwne mi to jest jak czytam,ze slub o 18... i co do polnocy? i 6- 8 godzin zabawy płacicie pewnie tyle co u mnie w regionie za 15 godzin...





hmm u mnie właśnie tak jest, że slub odbywa sie 17-18 czasem nawet 19 a wesele trwa do rana!!! czesto do ostataniego goscia ktory polegnie !!:D czyli 5-6rano standard. a pozniej poprawiny ale to juz zalezy jak kto wstanie:))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-09 08:40 przez devillek.

Ślub 2015

09 sie 2013 - 08:40:44

My myślimy o 2015r,ale jeszcze nic konkretnego oprócz daty (połowa września) nie wymyśliliśmy :D Jak tu czytam,że na tyyle wcześniej trzeba zacząć załatwiać to pewnie przesunie się do 2016 ehh..
A no i u mnie ślubu nigdy nie są wcześniej jak o 15 :) Zwykle właśnie 15, 16, czasami nawet 17.. A wesela trwają do 4,5 zazwyczaj :P I potem poprawinowy obiad :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-09 08:46 przez ecri16.

Ślub 2015

09 sie 2013 - 08:57:14

Mój ślub jest za około 2 miesiące. Salę załatwialiśmy na rok przed ślubem. Problemu z terminem nie było, bo uroczystość odbędzie się w małej miejscowości.
Jesteśmy ze Śląska i tutaj najfajniejsze sale mają terminy pozajmowane od dawna, do tego te najlepsze mają ceny z kosmosu. Dlatego zdecydowaliśmy się na ślub na wyjeździe :] Hotel full wypas, a cenowo wesele z noclegiem wyjdzie nas tyle, co sama sala na Śląsku :o
Jedynym problemem był fotograf. Także radzę już szukać :)


Cytat
kasiakasiakasia
to zalezy gdzie mieszkasz, moja kolezanka zarezerwowala sale zespol i fotografa a kosciol zostawila na koniec bo mieszka w malej miejscowosci i okazalo sie ze jest tylko na 14 mozlwosc;/ masakra do 24 to niektorzy nawer nie zostaną bo to i tak bedzie 10 godz:P

My też mamy ślub o 14. Chciałam o 15, ale starsza część rodziny się oburzyła, że Ślązak nie je obiadu o 17 ^^ także uroczystość musi odbyć się wcześniej ;]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-09 08:58 przez mniii.

Ślub 2015

09 sie 2013 - 09:09:01

Cytat
mniii
Mój ślub jest za około 2 miesiące. Salę załatwialiśmy na rok przed ślubem. Problemu z terminem nie było, bo uroczystość odbędzie się w małej miejscowości.
Jesteśmy ze Śląska i tutaj najfajniejsze sale mają terminy pozajmowane od dawna, do tego te najlepsze mają ceny z kosmosu. Dlatego zdecydowaliśmy się na ślub na wyjeździe :] Hotel full wypas, a cenowo wesele z noclegiem wyjdzie nas tyle, co sama sala na Śląsku :o
Jedynym problemem był fotograf. Także radzę już szukać :)




a to ile płacisz za osobę wraz z noclegiem ? :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-09 09:10 przez Patka_357.

Ślub 2015

09 sie 2013 - 09:27:36

Cytat
Patka_357
a to ile płacisz za osobę wraz z noclegiem ? :)

285 zł - 175 zł wesele (w cenie, oprócz menu weselnego, już jest tort, ciastka i stół regionalny) 110 zł za nocleg z śniadaniem :]
a wesele w Hotelu "Bania" w Białce Tatrzańskiej :]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-09 09:28 przez mniii.

Ślub 2015

09 sie 2013 - 09:34:56

To ja się wypowiem krótko.

Nie wiem kto napędził tak ten cały czas z wyprzedzeniem do organizacji ślubu ale;
Mój obecny mąż oświadczył mi się w kwietniu 2012 a dokładnie 20 października 2012 roku odbył się nasz ślub i wesele. I nie mielismy wszystkiego najgorszego, odpadków to co zostało, jakby ktoś mógł pomyśleć.
Nie. Wszystko było jednym z lepszych, orgiestra czy fotograf.
Dodam, że mieszkam w Warszawie.

Zastanawiam się również skąd macie takie ceny z kosmosu?
Ja za dobrego fotografa zapłaciłam 2500 i to z sesja poza Warszawą plus poszerzony album (jeśli ktoś jest zainteresowany podam dane na priv)
Sala nas wyniosła 210 od osoby (piękna sala pod Warszawą 16 km od centrum) Orkiestra 3500. Kamerzysty brak bo nie bawią nas filmy z wesela. Suknia 3500 garnitur 1000 A tak wyglądaliśmy :)

Nam wystarczyło pół roku aby dopiąć wszystko z weselem na 100 osób.
Fakt, że nie mieliśmy modnego letniego terminu ale był cudowny ciepły dzień, wszyscy w letnich sukienkach i nikomu nie było zimno czy za gorąco.

Także podziwiam Wasze aż tak długie przygotowania.

Pozdrawiam Przyszłe Panny Młode





Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-09 09:48 przez nilly_vanilly.

Ślub 2015

09 sie 2013 - 09:37:23

Cytat
Gosiek00
Cytat
kasiakasiakasia
to zalezy gdzie mieszkasz, moja kolezanka zarezerwowala sale zespol i fotografa a kosciol zostawila na koniec bo mieszka w malej miejscowosci i okazalo sie ze jest tylko na 14 mozlwosc;/ masakra do 24 to niektorzy nawer nie zostaną bo to i tak bedzie 10 godz:P



A coś w tym dziwnego, ze 10 godzin?? Odkąd pamietam w moim regionie śluby są zwykle o 11. Czasem 11:30. A 12 to już na WYRAZNA prosbe i uzasadniony powód... Na sali się jest okolo 13 i wesele trwa różnie,ale najwczesniej konczy się o 2 w nocy.. aa...no i jeszcze poprawiny.

No w zeszłym tygodniu byłam na takim weselu. Slub o 11. Impreza do 4 rano i na 14 nastepnego dnia poprawiny...




Swoją drogą...dziwne mi to jest jak czytam,ze slub o 18... i co do polnocy? i 6- 8 godzin zabawy płacicie pewnie tyle co u mnie w regionie za 15 godzin...


Pierwsze słyszę o ślubie tak wcześnie :O u nas zaczynają się najwcześniej o 14 :D Ja ustaliłam godzinę 15:30 żeby o 17 do 5 być na sali... Do 2:00 to u nas poprawiny trwają.
Cytat
kiikuchaa
Hej. Wiem wiem, jest jeszcze mnóstwo czasu, alee chciałam się dowiedzieć ile czasu wcześniej przed ślubem wszystko się załatwia/kupuję czyli:
termin w kościele, sukienkę, dodatki, strój pana młodego, alkohole itd...
Większość spraw mamy załatwionych(fotograf,kamerzysta,sala,kucharka,dj, dekoracja sali) ale to i tak jeszcze dużo przed nami.
Nie planujemy nie wiadomo jakiego wielkiego wesela bo na ok 80 osób z poprawinami.

Podpowiadajcie :) Planuję ktoś w tym 2015 roku ?
Ja mam ślub 5.lipca 2014. Na początku 2013 roku zarezerwowaliśmy salę, fotografa, kamerzystę, zespół. Suknię planuję zamówić listopad/ grudzień a szukać i przymieżać w październiku ( bo już wytrzymć nie mogę :P)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-09 09:39 przez anulkaaaa111.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Akwarium prezent !