Obecnie rozmawiamy o:

ABORCJA

gorący temat

Zapalenie pęcherza

45 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Chrzest- pomocy !

13 maj 2013 - 00:25:44

Pewnie takich wątków było już tysiące, więc przepraszam.


Niedługo zostanę chrzestną i chodzi o to, że nie wiem co mam dać w prezencie dla dziecka. Widzę, jak dużo osób pisze, że dla chrześniaków dają po 1000 zł, dla mnie to niewyobrażalna suma ponieważ sama mam dziecko i nie pracuje, męża czy faceta te nie mam, więc praktycznie jestem zdana tylko na siebie. Co mogę podarować dziecku w miarę taniego, przydatnego i żeby była jakaś pamiątka z tego ??

zweryfikowana
Posty: 48
Ostrzeżenia: 1/5

Chrzest- pomocy !

13 maj 2013 - 00:28:38

bardzo często kupuje się medalik :) no przynajmniej kupowało kiedyś

Chrzest- pomocy !

13 maj 2013 - 00:31:14

Zabawkę edukacyjną i ładną pamiątkę mój synek dostał taki prezent i do tej pory się bawi:) a prezent na chrzest to symbolika i śmieszą mnie te horrendalne sumy.Wyścig szczurów wszędzie,teraz na komunie dzieci zamiast przezywać ceremonie wybierają nowinki techniczne:)

zweryfikowana
Posty: 1.286
Ostrzeżenia: 1/5

Chrzest- pomocy !

13 maj 2013 - 00:42:52

corka moja od chrzestnej dostala medalik ;)
i oczyywiscie ubrala malą do chrztu a to tez nie mały wydatek ;)

Chrzest- pomocy !

13 maj 2013 - 00:51:38

ja bym się cieszyła z takiej książki, w zasadzie jest to album do którego wkleja się zdjęcia dziecka i opisuje np. tutaj mam 1 miesiąc i ważę tyle i tyle... :)
mnie się takie podobają i myślę, że jest to fajna pamiątka dla takiego dziecka, do tego jakiś kocyk i już prezent gotowy

przecież rodzice dziecka na pewno rozumieją w jakiej jestes sytuacji
możesz też zaproponować swoją pomoc w przygotowaniu przyjęcia, tzn upieczesz jakiś placek, albo ugotujesz jakieś danie..

Chrzest- pomocy !

13 maj 2013 - 00:54:35

W tamtym roku poproszono mnie żebym została chrzestną, jedyną bo drugiego chrzestnego nie chcieli. Jako że z pieniędzmi krucho, prezent był skromny ale udany.
Z rodzicami dziecka umówiłam się że kupuję szatkę do chrztu ( oczywiście dostarczyłam wcześniej), a jako prezent dostał posrebrzany ryngraf* z grawerem z tyłu + robiłam zdjęcia pamiątkowe które później umieściłam w albumie i również dałam.
Całość wyniosła mnie 140 zł

*pamiątka sakralna w postaci posrebrzanego obrazka przeważnie w kształcie tarczy albo na kawałku drewna z wizerunkiem świętych itp. W moim wypadku anioła stróża z dziećmi na kładce.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-13 00:56 przez Nigys.

zweryfikowana
Posty: 1.286
Ostrzeżenia: 1/5

Chrzest- pomocy !

13 maj 2013 - 00:55:09

oliga - taki album to raczej z okazji narodzin sie kupuje a nie na chrzest........

Chrzest- pomocy !

13 maj 2013 - 01:00:37

Cytat
tamii20
oliga - taki album to raczej z okazji narodzin sie kupuje a nie na chrzest........

teraz jak tak pomyślałam, to masz rację :) taki album to wcześniej, nie na chrzest

dobrym pomysłem jest, tak jak u Ciebie, że chrzestna ubierze dziecko do chrztu

Chrzest- pomocy !

15 maj 2013 - 10:19:31

Ale są też takie specjalne albumy na chrzest. Ja kupowałam w empiku i był spory wybór, w środku w niektórych możesz wkleić zdjęcie i wpisać dedykację. A jak jesteś chrzestną to myślę, że to będzie fajna pamiątka dla dziecka. U mnie zazwyczaj chrzestni kupują jeszcze szatkę dla dziecka.

Chrzest- pomocy !

15 maj 2013 - 10:27:49

A ja tak zapytam w związku ze chrzcinami. Czy może być jeden chrzestny lub dwoje ale np.dwie kobiety?
Co do prezentu to myślę że jakaś fajna książka pamiątka plus np.bransoletka srebrna z grawerem(nie jest to duży koszt).

Chrzest- pomocy !

15 maj 2013 - 10:28:50

ja dla chrześnicy kupiłam mate edukacyjną,pare ciuszków i pamiątke.Każdy kupuje na ile go stać.

Chrzest- pomocy !

15 maj 2013 - 10:31:40

A w jakiej kwocie chciałabyś się zmieścić?

My dla siostrzeńca mojego lubego ( żadne z nas nie było chrzestnym) kupiliśmy taki kocyk:

Są różne wzory.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-15 10:34 przez fajnakropka.

Chrzest- pomocy !

15 maj 2013 - 10:33:45

Gdybym miała zostać chrzestną, na pewno bym zaproponowała ubranie malucha do chrztu- gdyby się zgodzili, to bym ubrała (ok 200 zł) i bym kupiła coś ze złota, np dla dziewczynki złote kolczyki, albo złoty łańcuszek z medalikiem (uwaga! głupotą jest kupowanie łańcuszków, bransoletek, kolczyków mikrusków!!! bo maluchom się tego nie założy, a za kilka lat będą za małe- moja córka takie mikruski podostawała i będzie to leżeć :-/ ). Gdyby się rodzice nie zgodzili na ubranko do chrztu, to sami chcieliby ubrać, to wtedy bym kupiła pamiątkę w złocie plus pieniądze- ogólnie rzecz biorąc przeznaczyłabym 500 zł.
Dodam tylko, że można kupić pamiątkę w postaci smoczka, grzechotki ze srebra, z wygrawerowaną datą chrztu i imieniem i nzwiskiem dziecka- koszt ok 170-200 zł. Uważam, że jest to super pamiątka, jako matka byłabym zachwycona taką pamiątką :-)

Każdy daje tyle, na ile go stać!!!! Uważam, że nie ma co patrzeć na innych, że dają po 1000 zł... syn miał 3 lata temu chrzest- od chrzestnego dostał 600 zł, a od chrzestnej 400 albo 500 zł- już nie pamiętam dobrze, natomiast córka była chrzczona rok temu, chrzestnymi jest małżeństwo- razem dali 500 zł- troszkę przesadzili, no ale wiem, że im też lekko nie jest.

Chrzest- pomocy !

15 maj 2013 - 10:36:13

Cytat
KlaudiaGo85


Każdy daje tyle, na ile go stać!!!! Uważam, że nie ma co patrzeć na innych, że dają po 1000 zł... syn miał 3 lata temu chrzest- od chrzestnego dostał 600 zł, a od chrzestnej 400 albo 500 zł- już nie pamiętam dobrze, natomiast córka była chrzczona rok temu, chrzestnymi jest małżeństwo- razem dali 500 zł- troszkę przesadzili, no ale wiem, że im też lekko nie jest.
Z czym przesadzili? Za mało dali czy co?

Chrzest- pomocy !

15 maj 2013 - 10:37:12

Cytat
mambas
Ale są też takie specjalne albumy na chrzest. Ja kupowałam w empiku i był spory wybór, w środku w niektórych możesz wkleić zdjęcie i wpisać dedykację. A jak jesteś chrzestną to myślę, że to będzie fajna pamiątka dla dziecka. U mnie zazwyczaj chrzestni kupują jeszcze szatkę dla dziecka.

Chrzestna kupuje szatkę, a chrzestny świecę- gromnicę- to są małe koszta.
Cytat
fajnakropka
Cytat
KlaudiaGo85


Każdy daje tyle, na ile go stać!!!! Uważam, że nie ma co patrzeć na innych, że dają po 1000 zł... syn miał 3 lata temu chrzest- od chrzestnego dostał 600 zł, a od chrzestnej 400 albo 500 zł- już nie pamiętam dobrze, natomiast córka była chrzczona rok temu, chrzestnymi jest małżeństwo- razem dali 500 zł- troszkę przesadzili, no ale wiem, że im też lekko nie jest.
Z czym przesadzili? Za mało dali czy co?

No wydaje mi się, że że od dwojga chrzestnych 500 zł to raczej marnie... czyli 250 zł od jednego chrzestnego... nie czepiałabym się, gdyby nie fakt, że 2miesiące później ten chrzestny podawał swojej siostry córkę do chrztu i przypadkiem dowiedziałam się, ze sam jako chrzestny dał 700 zł...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-15 10:39 przez KlaudiaGo85.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

prezent recznie robiony