Obecnie rozmawiamy o:

Syfilis?

gorący temat

Sklep internetowy

6 minut temu

Biznes

10 minut temu

tabernakula sklep

29 minut temu

zakupy internetowe

54 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 11:04:11

kup im zegarki :) ja też mam 2 komunie w maju ( z tym że 2 dziewczynki) i bedę zamawiałą 2 zegarki z CASIO za 140 zł /szt :), z przesyłką :) 2 lata temu kupiliśmy z chłopakiem zegarek dla syna mojej siostry i ma go do dziś :) pamiątka pozostała, po kasie nie ma śladu ;/

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 11:05:16

Daj pieniądze jeśli jesteś pewna, że rodzice przeznaczą je na dziecko, zamiast na nowy telewizor. W innym przypadku kup im coś związanego z ich hobby.

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 11:07:38

Co do pieniędzy w kopercie to różnie z tym bywa, ale można założyć w banku lokatę konto oszczędnościowe i wpłacić te 200zł i niech rodzice im na nią wpłacają pieniążki z różnych uroczystości itp. i po jakimś czasie uzbierać się może niezła sumka ;))

Jeśli chodzi o prezent to zależy czy chcecie kupić prezenty pamiątki, czy zwykłe prezenty?? Jak z pamiątek to macie całą gamę pięknych prezentów do 200zł. Jeśli zwykłe prezenty, to dla dziewczynki możecie kupić nawet złote kolczyki, czy bransoletkę ze srebra z grawerem itp.
Jak dla chłopca to może to być jakaś gra, deskorolka, longboard albo waveboard świetna sprawa.

Wszystko zależy też czy jest to rodzina skromna, czy bogatsza.

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 11:07:49

Cytat
alibabato
Cytat
nurhia
Cytat
jovita

teraz już się nie daje mp3 tylko iPody :P

super, ale co 10 latek bedzie robil z tabletem, iPodem? a nie, przepraszam, bedzie latal po szkole i sie chwalil.
10 latek jest mądrzejszy od dorosłego w kwestii nowoczesnego sprzętu

tak i na pewno wykorzystuje wszystkie możliwosci jakie oferuje tablet czy iPad, korzysta chociażby z nawigacji. Kupujmy dzieciom zabawki, nie gadżety.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.136

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 11:08:16

Ja raczej jestem za włożeniem do koperty pieniążków i dodanie jakiegoś drobiazgu typu bombonierka czy jakaś książka "pamiątka z pierwszej komunii " - tez mam dylemat bo niedługo kuzyna komunia ale nie stac mnie na bóg wie jakie koszty ale cos na pewno dam ... :)

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 11:09:41

też mam ten problem, 12maja idziemy z narzeczonym do mojego kuzyna na komunie, ja nie pracuję więc myślałam o jakimś prezencie do 200zł
aparat dostanie od siostry bo jest matką chrzestną, myślałam o rolkach + kask jakieś ochraniacze, albo o helikopterku takim zdalnie sterowanym :)

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 11:11:20

Cytat
ELKAA1990
też mam ten problem, 12maja idziemy z narzeczonym do mojego kuzyna na komunie, ja nie pracuję więc myślałam o jakimś prezencie do 200zł
aparat dostanie od siostry bo jest matką chrzestną, myślałam o rolkach + kask jakieś ochraniacze, albo o helikopterku takim zdalnie sterowanym :)
jeśli nie ma rolek to świetny pomysł, mój brat cioteczny niestety to już ma:] i hulajnogę też...

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 11:25:04

Cytat
Gabriele
powariowali z tymi prezentami na komunię..

Dokładnie...
W tym roku jestem w takiej samej sytuacji i też nie wiem co chłopczykowi a co dziewczynce tak do 200zł maksymalnie... Myślałam może żeby wziąć małej rolki a chlopcu deskorolkę ale czy beda zadowoleni, bedą z tego korzystac? Nie chce dawać pieniędzy bo to nie wesele, chce żeby cieszyli się z prezentów.

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 11:33:26

Kup prezenty bo kasę tak rodzice przepuszczą i dzieci nic z tego pewnie nie dostaną.

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 11:47:17

Przesada wielka teraz z tymi prezentami... nie rozumiem tego kompletnie. Powiem szczerze, że gdybym była w takiej sytuacji to tez bym nie miała pojęcia co kupić.
Chyba bym dała te 200 zł w kopercie plus jakiś mały upominek - coś słodkiego lub jakąś książkę, bo teraz naprawdę ciężko trafić z prezentem dla dziecka,a może akurat na coś zbierają.

niezweryfikowana
Posty: 302
Ostrzeżenia: 1/5

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 11:50:11

np. takie złote kolczyki, za 150 zł znalazłam na all.
zdjęcie klik a dla chłopczyka może jakąś gre na komputer?

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 11:57:58

Cytat
kamadama
Tak myślisz?? Bo z tego co słysze to tam daja po 500zł ;/ nie wiem czy nie bedziemy się głupio czuć dając tak mało, dodam że wolałabym jakiś prezent tylko nie mogę nic wymyślić do takiej kwoty
Myślisz że do 200zł kupię jakie,s ładne złote kolczyki???
Absolutnie się nie przejmuj:) My w zeszlym roku na dwie komunie daliśmy po 200zł bo też bylo krucho z kasą. Też wiedzieliśmy że inni będą dawać tak jak piszesz po ok. 500zł. Tyle że tamto były osoby starsze od nas, które mają kasę, my jesteśmy młodzi, jeszcze studiujemy i przecież każdy to rozumie jak jest. Pomysł z kolczykami jest nawet fajny. Spokojnie kupisz do 200zł tylko że nie idź do Apartu i tym podobnych a do zwykłego Jubilera, jakość biżuterii taka sama a ceny sporo niższe:)
Cytat
Alus101a
kup im zegarki :) ja też mam 2 komunie w maju ( z tym że 2 dziewczynki) i bedę zamawiałą 2 zegarki z CASIO za 140 zł /szt :), z przesyłką :) 2 lata temu kupiliśmy z chłopakiem zegarek dla syna mojej siostry i ma go do dziś :) pamiątka pozostała, po kasie nie ma śladu ;/
Zegarek to super pomysł! Ja swój komunijny nosiłam przez 10 lat;) Do tego może bombonierka albo taka książka komunijna:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-30 12:03 przez skarbek2012.

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 12:07:48

Co za czasy z tymi komuniami :/
Ja moich czasów to jeszcze dzieci pamietały ,ze to jest przyjecie Pana Jezusa do serca a teraz to tylko wielka impreza z masa wypasionych prezentów i kasą :/

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 12:12:34

jesli to nie chrześniak, syn, wnuk itp to 200 zł wcale nie jest za małą kwotą.

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 12:13:25

Cytat
julatoja111
Dla mnie to zaczyna sie robic chore. 500 zl na komunie? Wybaczcie, ale u mnie takich obyczajow nie ma stad to zdziwienie. No prosze Was, to na wesele sie tyle daje. Przynajmniej u mnie w okolicy,
. niedługo ludzie zaczną kredyty brać żeby na komunię kupować prezenty... co was obchodzi ile dawają inni? poza tym wątpię żeby wszyscy tak otwarcie mówili ile dają. jak powyżej - dziewczynce kupo kolczyki na pamiątkę a chłopakowi pieniądze albo coś w kierunku jego zainteresowań

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomocy co do komuni