Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 10:50:58

Amelia_25 masz racje to musi być bydło, nie rodzice żeby sobie prezent(pieniądze)przywłaszczyć!!!!

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 10:51:22

U mnie w slubnych kopertach bylo po 100,200 a nawet 50 zl,a od rodzicow 1000 wiec co ludzie to rozne spojrzenie w tej kwestii

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 10:52:07

dzuska, uzbierałaś na komunię ponad 4 tysiące złotych? Ile lat temu to było? Ja miałam komunię 13 lat temu, dostałam 800, rodzice dołożyli i kupili mi komputer:) Pamiętam, że dostałam też rower i walkmena :D

Właśnie, a może coś do słuchania muzyki? Jakiś odtwarzacz mp4? Czy dzieciory w tym wieku też już mają takie rzeczy?

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 10:53:20

byłam w niedziele na komunii młode dostały z mniejszych prezentów rolki, zegarki, mp3 telefony aparaty bon do HM na ciuchy

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 10:54:01

ja wlasnie też mam ten problem;/ i od kilku tygodni nad tym myślę heh. Idę do brata ciotecznego na komunię... i myślałam o mp3 firmową już można kupić w granicach 80 zł plus jakieś fajne duże słuchawki, z początku jeszcze myślałam o aparacie, ale te tańśze to chyba nie warto, a na droższy mnie nie stać. A ostanio widziałam jeszcze takie konsole do grania do ręki od 100 zł są nawet, ale się kompletnie na tym nie znam i boję się kupić jakiś szajs;/.Ja nie pracuję, narzeczony tak, także dla mnie nawet 50 zł więcej jak wydam to i tak spora różnica...a dla tego dziecka nie, gdyż on ma więcej kasy ode mnie heh, i jak mój brat spytał go co chciałby dostać to powiedział kaase i aż mu się oczy przy tym świeciły, dlatego pieniędzy nie chce mu dawać.. ale jak już będe zmuszona , nic nie wymyślę, to na pewno nie damy więcej niż 200 zł.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-30 10:54 przez andzineczka.

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 10:54:42

Miałam komunię w 2000 roku i dostałam rower, discmana (:D), biblię i aparat (ten na klisze, jakiś najzwyklejszy), + jakieś 500zł. Pieniądze rodzice wpłacili mi na lokatę ;) Więc mogłam potem z nich korzystać.
Trochę przykre jest to jak dziś wygląda komunia. Pewnie 90% dzisiejszych 8latków zaniosłoby się płacze gdyby dostali to co ja wtedy XD NO BO JAK TO, NIE MA TABLETA?!
Ja pamiętam, że największy szał to zrobił Discman, bo chrzestny mi nagrał jakieś fajne piosenki na płytę. W kółko jej słuchałam :D

Cytat
andzineczka
ja wlasnie też mam ten problem;/ i od kilku tygodni nad tym myślę heh. Idę do brata ciotecznego na komunię... i myślałam o mp3 firmową już można kupić w granicach 80 zł plus jakieś fajne duże słuchawki, z początku jeszcze myślałam o aparacie, ale te tańśze to chyba nie warto, a na droższy mnie nie stać. A ostanio widziałam jeszcze takie konsole do grania do ręki od 100 zł są nawet, ale się kompletnie na tym nie znam i boję się kupić jakiś szajs;/.Ja nie pracuję, narzeczony tak, także dla mnie nawet 50 zł więcej jak wydam to i tak spora różnica...a dla tego dziecka nie, gdyż on ma więcej kasy ode mnie heh, i jak mój brat spytał go co chciałby dostać to powiedział kaase i aż mu się oczy przy tym świeciły, dlatego pieniędzy nie chce mu dawać.. ale jak już będe zmuszona , nic nie wymyślę, to na pewno nie damy więcej niż 200 zł.

teraz już się nie daje mp3 tylko iPody :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-30 10:55 przez jovita.

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 10:55:51

moim zdaniem to już nie te czasy kiedy kasa z komunii znikała w tajemniczy sposób ;) teraz raczej rodzice odkładają pieniądzę,które dzieci dostają i z nich kupują coś konkretnego.
200 zł to chyba wystarczająco.
przeraża mnie kupowanie laptopów,tabletów i tym podobnych - potem dramat,bo dziecko rozpieszczone i niczego nie docenia a koniec końców tablet i tak leży nieużywany ;p

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 10:56:40

200 zł w kopertę i jakąś kartę z życzeniami czy taką pamiątkę w kształcie tuby. STarczy. Niektórzy dają po 50zł i dają. Jest kryzys, a 200 złoty - dziecko nie będzie pokrzywdzone.

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 10:57:14

Cytat
jovita

teraz już się nie daje mp3 tylko iPody :P

super, ale co 10 latek bedzie robil z tabletem, iPodem? a nie, przepraszam, bedzie latal po szkole i sie chwalil.

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 10:59:14

jezeli wiemy co rodzice zrobią z tymi pieniędzmi to rzeczywiście nie warto dawać kasy,a lepie jakiś prezent.u mnie jednak zawsze wszyscy dawali pieniądze i ani moi rodzice,ani ciocia nie zrobili nigdy nam takiego świństwa,żeby sobie pieniąźki przywłaszczyć.zawsze był jakiś zakup dla danego dziecka i wszyscy byli zadowoleni.kilka lat temu mój brat cioteczny uzbierał na komputer i dzięki temu mogli mu go kupić,bo normalnie pewnie nie byłoby ich stać.
myślicie ze z czego by się dzieciak bardziej ucieszył?
z aparatu,czy z kompa??:D

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 11:00:04

Cytat
nurhia
Cytat
jovita

teraz już się nie daje mp3 tylko iPody :P

super, ale co 10 latek bedzie robil z tabletem, iPodem? a nie, przepraszam, bedzie latal po szkole i sie chwalil.
10 latek jest mądrzejszy od dorosłego w kwestii nowoczesnego sprzętu

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 11:00:58

Cytat
nurhia
Cytat
jovita

teraz już się nie daje mp3 tylko iPody :P

super, ale co 10 latek bedzie robil z tabletem, iPodem? a nie, przepraszam, bedzie latal po szkole i sie chwalil.

No tak to niestety wygląda i taka jest smutna prawda. Nie twierdzę że dotyczy to wszystkich dzieci, ale wiele z nich takie jest. Ostatnio opowiedziano mi historyjkę: Święta, Boże Narodzenie. Pora rozpakować prezenty. 7 letnia dziewczynka odpakowuje je i widzi jakieś lalki, i inne tego typu rzeczy. Rozpakowała wszystkie i ryk "Eee beznadziejne te prezenty nie ma tableta". Nastepnego dnia rodzice pojechali i kupili.
Ja się pytam skąd to się bierze?

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 11:01:49

świat zwariował...
Uważam, ze komunia nie jest po to by dostawać tablety i komputery. Nie po to daje się pieniądze w kopercie, żeby się rodzicom zwróciły koszty sali. Ja uważam, że 200 złotych to BARDZO dużo jeśli nie jesteście chrzestnym/ chrzestną. Nie jestem starej daty ale kurcze... nie dajmy się zwariować to nie konkurs na "kto da więcej"

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 11:02:12

my dawalismy po 100zl na komunie w zeszlym roku w koperte - tez mielismy 2 komunie i to tego samego dnia, do tego kwaitki - kazdy buikecik prawie 50zl i do tego ladny album pamiatka 25zl jeden wiec na 1 wyszlo taz 175 wiec mysle ze jak dasz 200 i do tego jaks ladna pamiatke to bedzie ok ew dziewczynce mozesz srebrne kolczyki kupic i dac kase a chlopcu zegarek i kase

zweryfikowana
Posty: 815
Ostrzeżenia: 1/5

Komunia-ograniczone koszty prezent

30 kwi 2013 - 11:02:12

Cytat
Amelia_25
Cytat
Rapujaca_Ciotka
Cytat
astaldi
O matko, 200 zł to dla mnie DUŻO jak na komunię, tyle się na ślub dawało jeszcze jakieś 3-4 lata temu, na komunię 100.

sadze ze rodzic danego dziecka bylby bardzo nie zadowolony i moglby tyleczek slicznie "obrobic" niestety. Bo i o takim przypadku slyszalam.Ale jak tak was teraz czytam,to mysle ze moze i ja nie wloze pieniedzy w koperte, co by mamusia nie kupila sobie czegos, tylko cos kupie konkretnego dla chlopaka- tylko co i tu jest problem.

Sorry,ale pierdoły piszecie:) Na pewno każda matka tylko czyha na tą kasę,żeby sobie kupić nową bluzeczkę wiesz?:)

Nie wiem jak inne kobiety,ale ja liczę każdą złotówkę i wszystko bym oddała,żeby tylko moje dziecko miało jak najlepiej. Wolałabym chodzić w starych butach,ale kupić dziecku coś porządnego i coś czego akurat potrzebuje :)

Nie każdego stać na kupno na przykład komputera dla dziecka,a jeśli złoży się kilka osób,to już nie będzie tak wielki wydatek.

Moi rodzice kasę z moich chrzcin i komunii wpłacili do banku z kasą mojego brata tak samo. Jak kupowaliśmy komputer to jedynie rodzice wzięli od nas po połowie, a tak kasa sobie czeka, także nie wszyscy rodzice łapią od razu kasę dzieci i wydają na swoje widzimisię;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomocy co do komuni