Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Komunia 2013

15 kwi 2013 - 00:29:07

Pakiet komunijny: Biblia + Album pamiątkowy

będzie w każdym przypadku trafionym prezentem głównym lub dodatkiem do zasadniczego prezentu. W księgarni way2books.pl można go nabyć w bardzo atrakcyjnej cenie, a do każdego zamówienia dołączana jest piękna, koronkowa, ręcznie wykonana zakładka.

Komunia 2013

15 kwi 2013 - 00:37:42

moim zdaniem złoty wisiorek z Matką Boską i jakiś czekoladki. Ja kiedyś na komunie dostałam medalik i mam go do dzisiaj i noszę. To jest komunia a nie ślub czy urodziny żeby kupować nie wiadomo co!

Komunia 2013

15 kwi 2013 - 00:47:08

A propos komunii to też mam pytanie. Idę w maju na komunię z moim chłopakiem do chłopca z jego rodziny, dokładnie nie wiem kto to jest bo "teściowie" jakoś zagmatwali tę relację, chyba syn córki chrzestnej ojca mojego M... No w każdym razie dość daleka rodzina, ja ich w życiu nie widziałam na oczy ale zaprosili nas razem. I oczywiście pojawia się problem typu "co dać?". Mój M. chce mu dać 100zł, a moim zdaniem to głupota bo to nie ta okazja, gdyby to były urodziny to ok można dać pieniądze jak się nie ma lepszego pomysłu, ale komunia? Moim zdaniem na komunię pasuje dać biblię czy medalionik a nie pieniądze, bo z jakiej okazji? Znalazłam na allegro ładne wydania "biblia na cały rok" - ilustrowana, z modlitewnikiem, za ok. 30-40zł, bo też nie zamierzam wydać kokosów na dziecko, które pewnie widzę pierwszy i ostatni raz w życiu;) No i nie wiem, jak myślicie, co lepsze? Biblia, czy nie robić show, odpuścić sobie i faktycznie dać mu tę kasę?

Komunia 2013

15 kwi 2013 - 00:59:15

Cytat
Zuosnica
A propos komunii to też mam pytanie. Idę w maju na komunię z moim chłopakiem do chłopca z jego rodziny, dokładnie nie wiem kto to jest bo "teściowie" jakoś zagmatwali tę relację, chyba syn córki chrzestnej ojca mojego M... No w każdym razie dość daleka rodzina, ja ich w życiu nie widziałam na oczy ale zaprosili nas razem. I oczywiście pojawia się problem typu "co dać?". Mój M. chce mu dać 100zł, a moim zdaniem to głupota bo to nie ta okazja, gdyby to były urodziny to ok można dać pieniądze jak się nie ma lepszego pomysłu, ale komunia? Moim zdaniem na komunię pasuje dać biblię czy medalionik a nie pieniądze, bo z jakiej okazji? Znalazłam na allegro ładne wydania "biblia na cały rok" - ilustrowana, z modlitewnikiem, za ok. 30-40zł, bo też nie zamierzam wydać kokosów na dziecko, które pewnie widzę pierwszy i ostatni raz w życiu;) No i nie wiem, jak myślicie, co lepsze? Biblia, czy nie robić show, odpuścić sobie i faktycznie dać mu tę kasę?


Biblię pewnie dostanie i tak od kogoś, a po co mu kilka? Ja bym takiemu dziecku obcemu dała jednak tę stówkę.

Komunia 2013

15 kwi 2013 - 11:47:37

Zazdroscisz_, nad tym też się zastanawiałam, czy nie okaże się, że np. dostanie 4 biblie, a nawet nie mam jak się tych ludzi spytać, bo ich nie znam. Nadal nie jestem przekonana do dawania pieniędzy na komunię, może dlatego, że ja na swoją dostałam duuuuuużo i nie zobaczyłam z tego nawet złotówki, heh;)

Komunia 2013

15 kwi 2013 - 11:54:41

Ja jestem w takiej samej sytuacji co Ty, mój chrześniak sądzi że dostanie na komunię laptopa, jestem przekonana, że rodzice mu to wbili do głowy...
Wiedzą, że stać mnie na taki prezent, ale jeszcze nie upadłam na głowę, żeby dziecku na komunię kupować prezent za 2 tysiące....każdy kupuje co uważa za stosowne a sytuacji typu kupcie to bo potrzebujemy nie powinno być.

Komunia 2013

15 kwi 2013 - 12:09:44

ja osobiscie dała bym chrześniakowi 500zł w kopercie i jakis drobny upominek jesli zalezy Ci aby prezent był typowo dla dziecka. skoro zalezy im na laptopie to niech dołożą pozostałą kwotę z innych kopert lub niech sami dołożą od siebie.

ja jestem w podobnej sytuacji, jestem w ciazy, zbieram na remont... w maju ide na przyjęcie do syna mojego brata i my postanowilismy ze damy mu 300zł. chrzesniakowi dała bym 500zł. nie więcej bo w tej chwili mnie nie stać. Z resztą u mnie w rodzinie ci bardziej majętni dają po 700-1000zł ale mam wrazenie ze robia to po to zeby sie pokazać.

sama jestem zdania ze nie warto dawać więcej, to tylko przyjęcie, nikt nie powinien od Ciebie wymagac , że kupisz laptopa, szczególnie ze jestes w ciazy. No chyba, że myślą "no teraz robią remont to na pewno mają odłożone pieniądze" ;/

niezweryfikowana
Posty: 1.898
Ostrzeżenia: 1/5

Komunia 2013

15 kwi 2013 - 12:14:25

chamskie z ich strony. W mojej miejscowości nic sie nie kupuje na komunię - to przeżycie duchowe a nie okazja do popijawy rodzinnej i prezentów. Daj im kasę i tyle. niech se robią co im się zechce. A chrześniaka zapytaj, co mu się marzy i jak coś niedrogiego, to mu kup. Chyba znacie, co on lubi i czym się interesuje

Komunia 2013

15 kwi 2013 - 12:17:23

Cytat
Betty_Q
Dokładnie tak, nie uczmy dzieci materializmu tylko niech docenia to co dostana. Poza tym wazne jest przezycie samej uroczystosci.
Cała prawda uczmy że w żuciu ważni są ludzie i miłe gesty a nie materialne korzyści

Komunia 2013

15 kwi 2013 - 12:18:43

A ja bym kupiła tego laptopa gdybym była chrzestną w końcu dziecko będzie te prezenty pamiętało przez całe życie. Idzie już za 1500zł kupić nowego fajnego laptopa jak kogoś nie stać to można przecież kupić nawet używanego w jakiś komisie za 500-600zł a dziecko i tak się cieszyć będzie czy to nowy czy używany.

Komunia 2013

15 kwi 2013 - 12:18:51

Za 1000/1200 idzie już kupić laptopa. Ale ja bym nie dała tyle, za chiny ludowe.

Komunia 2013

15 kwi 2013 - 12:20:04

Cytat
martyska
mieszka z rodzicami w bloku, wiec nie wiem gdzie by ją postawili :D
A to peszek:P

Komunia 2013

15 kwi 2013 - 12:21:29

kupcie rower i złote kolczyki :)) I to wszytski bez przesadzy laptopa niech ta matka puknie sie w głowke :)
a na slub co mieszkanie :d ? Pieniazkow nie dawajcie bo rodzice wydadza na to co im jest potrzebne a rower i kolczyki beda fajna pamiątką dla dziecka . Rozumiem pieniazki na 18 lat ale nie dla dziecka 8 letniego .



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-15 12:22 przez markosia1b.

Komunia 2013

15 kwi 2013 - 14:10:46

Nie podjeliśmy jeszcze ostatecznej decyzji co damy, na razie mamy kilka opcji do wyboru zgodnie z Waszymi radami, nie przeznaczymy na prezent więcej niż 500-600 zł (i tak uważam, że to za dużo):
1) trampolina
2) rower
3) złoto (bransoletka + kolczyki)
4) 500 zł w kopercie, jeśli dziecko powie, że na coś zbiera

Dodamy też jakąś książkę-pamiątkę, żeby ewentualnie goście mogli się wpisać z życzeniami.

Komunia 2013

15 kwi 2013 - 14:18:52

Ja nie jestem chrzestną, ale też w maju idę na komunię do córki siostry i daję kasę.
Kiedyś na komunię dostawało się zegarek i rower, a teraz laptopy, tablety, a na 18-stkę to już chyba trzeba będzie kupić samochód.
Myślę, że chrzestny może kupić rower, aparat cyfrowy lub po prostu dać kasę i wtedy już dobrze rodzice będą wiedzieli co kupić.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Kobieta w ciąży, a bycie chrzestną ?