Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Komunia 2013

03 sty 2013 - 21:49:59

Jeżeli mają aż takie parcie na tego laptopa i koniec końców wymuszą to na Tobie to postaw na tańszą stacjonarkę zawsze to 1-1,5 a nie 2-3 tysiące :)
Mam nadzieje że nie ulegniesz- niech dołożą do tego co mała uzbiera w kasie i sami kupią lapka..
Ze złotem bym uważała- ja jak miałam swoją komunię to pamiętam, że biżuteria to były według mnie najgorsze prezenty- bo po prostu wtedy jeszcze niczego takiego nie nosiłam.
Co powiesz na zegarek (nie musi być złoty, coś młodzieżowego jakiś Swatch za 200 pln) + rolki (też pewnie ok. 200 pln i zamkniesz się w kwocie 400 pln), bo niby zegarek to trochę za mało a pieniążków w kopercie pewnie mała nie zobaczy :D
Aparat fotograficzny to też dobra opcja- może akurat wyrośnie z niej mały fotograf.

Komunia 2013

03 sty 2013 - 21:51:56

o, aparat fot to też fajny pomysł :)

Komunia 2013

03 sty 2013 - 22:01:47

Kup jej aparat- będzie potem na Szafie wystawiać zdjęcia ciuszków do sprzedania.:P
Albo pomyśl nad tym tabletem- nie jakimś Sony czy Samsung tylko niemarkowy, 8 cali do 500 powinnaś się zmieścić a jakiś kompromis będzie.

Komunia 2013

03 sty 2013 - 22:04:45

Cytat
k1989a
biblia dla dziecka, biżuteria:łańcuszek, zloty zegarek, pierscionek, kolczyki, rower, aparat, ładny zestaw albumów, jakiś pieniądz - ja bym laptopa nie kupowała. Niech kupią go rodzice! Bezczelni są troche :-).

Komunia 2013

04 sty 2013 - 17:33:36

Wybaczcie, ale przeraza mnie to co czytam......
2500zl na komunie to ile na wesele??????
Chrzestni na wesele dają srenio 1000zl, a komunia??????

Ja pamietam ze dostalam rower od chrzestneho, od chrzestnej zlote kolczyki, ale czlowiek najbardziej cieszyl sie z faktu komuni, rodzice nas uczyli czym jest komunia, a teraz dzieci sie uczy ze komunia to czas prezentów....
Preraza mnie to.
Ale moze dlatego ze nie mam teraz zadnych dzieci komunijnych w rodzinie i jestem nie na czasie, moze faktycznie na dslub to juz samochód sie bedzie kupowac.......

Autorko- nie daj sie.
Komunia jest komunią a nie okresem prezentowym.
Zgadzając sie na bycie chrzestnym twoj mąż podjął sie opieki nad tym dzIeckiem jakby rodzice nie mogli.
Bycie chrzestnym nie zobowiazuje do brania kredytów w celu zakupienia najdrozszych prezentów.

Daj to co mozesz/chcesz.
Jesli nie pieniadze to tanszy aparat foto.
Pokombinuj tak by dziecko bylo zadowolone, ale by was to nie obciążylo finansowo.
Dziecko pownno znac wartosc pieniadza a nie liczyc na coraz to lepsze prezenty.

Poza tym ja bym otwarcie porozmawiala z matką tego dziecka.
Zapytaj czy wg niej bycie chrzestnym oznacza zapozyczanie sie na prezenty?
Czy wybrala twojego męża na chrzestnego w celach prezentowych?
Nie mozna nikomu narzucac z aile ma zrobic prezent.\
I niw mozna od małego uczyc dzieci ze im sie wszystko nalezy.

Komunia 2013

04 sty 2013 - 17:38:38

Laptop na komunię?! Rower lepiej dziecku kupić, przynajmniej trochę sportu będzie miało :) I do tego jakiś łańcuszek złoty :)

Komunia 2013

03 kwi 2013 - 18:32:15

Mnie też nie stać na drogi prezent, przecież liczy się pamięć, szacunek do drugiej osoby, a nie kasa. Ja kupiła już prezent mojemu chrześniakowi ale długo nie szukałam, gdyż wiedziałam, że chce taki "wybajerzony" zegarek :p. Szczerze to i tak wydaje mi się, że taki prezent to jest za drogi jak na moje zarobki ale o takim marzył mój siostrzeniec, więć spełniam jego marzenie.
http://zegarkowamoda.pl/zegarki-meskie/154-meski-casio-g-shock-aw-591-2aer.html



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-03 18:35 przez edka09.

Komunia 2013

03 kwi 2013 - 18:50:35

ja tez mam komunię chrześniaczki w tym roku, kompletnie nie wiem co jej kupić ;/ ona jest raczej z przeciętnej rodziny, powiedziałabym, że trochę ubogiej więc chciałabym jej dać prezent, który naprawdę sprawi jej radość :)

Komunia 2013

03 kwi 2013 - 18:54:17

Aparat fotograficzny teraz za 300zł dostanie sie juz fajny aparacik :)

niezweryfikowana
Posty: 457
Ostrzeżenia: 3/5

Komunia 2013

04 kwi 2013 - 13:57:00

Ja mam dwie komunie w tym roku i zachodzę w głowę co kupić. Nie są to moi chrześniacy więc postawie na jakieś drobne prezenty raczej. Pamiętam, że jako dziecko cieszyłam sie ogólnie z całego tego przyjęcia i wszystkie prezenty jakie dostałam mi się spodobały:)

Komunia 2013

04 kwi 2013 - 13:58:46

Może jakiś ładny zloty medalik i łańcuszek? To będzie piękna pamiątka dla dziecka :)
Ja dostałam piękny zloty pierścioek, dziś jest pamiątką po mojej ukochanej cioci.Myślę, że coś z biżuterii jest jak najbardziej na miejscu. Nie ma co dziecka rozpieszczać bo na osiemnastkę będziecie musieli zacząć odkladać już po komunii :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-04-04 14:02 przez basiawx1.

Komunia 2013

04 kwi 2013 - 14:02:19

Cytat
Sacrum
To, co teraz daje się w prezencie to jedna wielka kpina.
Dzieciaki i tak nie wiedzą o co to całe zamieszanie, czekają tylko na super prezenty...

Cytat
k1989a
biblia dla dziecka, biżuteria:łańcuszek, zloty zegarek, pierscionek, kolczyki, rower, aparat, ładny zestaw albumów, jakiś pieniądz - ja bym laptopa nie kupowała. Niech kupią go rodzice! Bezczelni są troche :-).

Podzielam zdanie.

Komunia 2013

04 kwi 2013 - 14:04:34

Cytat
martyska
ja tez mam komunię chrześniaczki w tym roku, kompletnie nie wiem co jej kupić ;/ ona jest raczej z przeciętnej rodziny, powiedziałabym, że trochę ubogiej więc chciałabym jej dać prezent, który naprawdę sprawi jej radość :)
Kup trampolinę. Ja moim siostrzenicom sprawiłam,bardzo często przyjeżdżam do nich i sama chętnie z nimi skaczę (niespełnione marzenia z dzieciństwa:D). Daje duuużo radości no i to jest też jakiś ruch na świeżym powietrzu.

Komunia 2013

07 kwi 2013 - 22:56:16

A ja poleciłabym coś wyjątkowego. Prezent, który przede wszystkim dla dzieciaka będzie cenny, a kosztuje połowę wartości laptopa. Widziałam na blogu Vogue Travel, że oferują super kartę podarunkową na obozy tematyczne dla dzieciaków. Można na You tube zobaczyć ich kanał - świetna zabawa!
http://voguetravel.pl/blog/2013/04/05/czadowy-pomysl-na-prezent-dla-dziecka/

Komunia 2013

13 kwi 2013 - 13:04:58

Cytat
keyy
Cytat
martyska
ja tez mam komunię chrześniaczki w tym roku, kompletnie nie wiem co jej kupić ;/ ona jest raczej z przeciętnej rodziny, powiedziałabym, że trochę ubogiej więc chciałabym jej dać prezent, który naprawdę sprawi jej radość :)
Kup trampolinę. Ja moim siostrzenicom sprawiłam,bardzo często przyjeżdżam do nich i sama chętnie z nimi skaczę (niespełnione marzenia z dzieciństwa:D). Daje duuużo radości no i to jest też jakiś ruch na świeżym powietrzu.


mieszka z rodzicami w bloku, wiec nie wiem gdzie by ją postawili :D

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Studniowka