Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Komunia 2013

03 sty 2013 - 20:35:54

Komunia to wydarzenie religijne, a nie festiwal próżności, więc kupiłabym coś na pamiątkę tego wydarzenia. A w laptopa niech inwestują rodzice.

Komunia 2013

03 sty 2013 - 20:44:46

Cytat
j_ulka
no na p[ewno nie kupujcie laptopa, bez przesady, może jeszcze rodzice sobie kłada albo skuter dla dziecka zarzyczą.

Kup cos takiego żeby TYLKO dziecko mogło z tego korzystać. Ja bym kupiła dużą księgę baśni i napisała w niej dedykację, do tego jakiś grobiazg np mp4? teraz są w miarę tanie

Komunia 2013

03 sty 2013 - 20:50:01

Komunię miałam z 9 lat temu i od chrzestnego dostałam rower i 200 zł. Był to dla mnie prezent bardzo WOOOOOOOW.
Daj to, co możesz. Myślę, że każdy zrozumie, jaka sytuacja. Jakbym miała komunię dzisiaj - chciałabym nadal ROWER :)
Mój kuzyn (komunia rok temu) dostał od babci laptopa i co? I teraz chodzi i "moje, nie oddam", nie podzieli się z nikim. Uważam, że to niszczenie dzieciństwa. Zamiast na dwór - do kolegów, woli przesiedzieć przy durnych grach.



j_ulka napisała: Ja bym kupiła dużą księgę baśni i napisała w niej dedykację, do tego jakiś grobiazg np mp4? teraz są w miarę tanie - mi również pomysł się podoba. Tylko zamiast baśni - wybrałabym Biblię ilustrowaną - brat dostał, nadal ma i bardzo mu się podobała.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 20:51 przez wzbudzamzaufanie.

Komunia 2013

03 sty 2013 - 20:59:18

To dziecko to niedługo gwiazdkę z nieba będzie miało, rozpieszczony bachor...
Ja współczuję temu dziecku takich rodziców chrzestnych jak Wy, skoro nazywasz go bachorem...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 21:03 przez b0pl845.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Komunia 2013

03 sty 2013 - 21:03:54

Cytat
Asztarte
Komunia to wydarzenie religijne, a nie festiwal próżności, więc kupiłabym coś na pamiątkę tego wydarzenia. A w laptopa niech inwestują rodzice.

Komunia 2013

03 sty 2013 - 21:09:47

Co prawda to bylo kupe lat temu ale ja od chrzestnego dostalam zegarek na bialym paseczku

i pierwsze co mi wpada do glowy jako prezent to ewentualnie jeszcze klastycznye na komunie- rower :)

Aktualnie komunia to jest taki targ proznosci, nie ma juz praktycznie symboliki religijnej, ja osobiscie jako mala dziewczynka bardzo mocno duchowo przezylam ten dzien. Wiadomo zawsze milo dostac prezenty, ale to wlasnie trzeba dziecku uswiadomic ze to nie bardzo o to chodzi w takim dniu, na margnesie do dzis pamietam odpowiedz mojego kolegi podczas komunii gdy ksiadz zapytal -"dzieci ale dlaczego tutaj dzisiaj przyszlyscie?" -"po prezenty"



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 21:13 przez ktomz.

Komunia 2013

03 sty 2013 - 21:12:34

Cytat
b0pl845
Bezczelni to mało powiedziane... Najchętniej w ogóle byśmy na tą szopkę nie szli.
Ja współczuję temu dziecku takich rodziców chrzestnych jak Wy, skoro nazywasz go bachorem...


miałam na myśli szopkę z imprezą w lokalu i rankingiem kto da więcej, przykro mi, ale inaczej tego dziecka nie da się nazwać, czasy, kiedy rodzice chrzestni "wspierali" pomocą minęły, teraz ta pomoc ma się chyba odzwierciedlać tylko w prezentach, i to drogich - przynajmniej w tym przypadku, bo tego, że pomaga się opieką na każde zawołanie czy drobiazgiem (często kupuję małej np ciuszki) się nie widzi. Dla dziecka to jest normalne, a jak mówię rodzicom, że z dzieckiem trzeba posiedzieć, porozmawiać, pouczyć się to się śmieją - pewnie, łatwiej włączyć telewizor.

zweryfikowana
Posty: 10.456
Ostrzeżenia: 1/5

Komunia 2013

03 sty 2013 - 21:14:48

Cytat
Justinam
Właśnie zależy mi na tym, żeby dziecko dostało prezent, nie chcemy dawać pieniędzy, bo ona ma na prawdę niezrównoważonych rodziców, dziecko nie wie czego chce - chce tego, co powiedzą jej rodzice, że ma chcieć. Jestem pewna, że nie kupią małej nic co jej się przyda.

Nie zostałabym chrzestną dziecka, które ma takich rodziców..
To przykre. Ja do komunii szłam w wieku sześciu lat i doskonale wiedziałam czego chcę. Sama sobie wybrałam zegarek jaki mi się marzył i sama za pieniądze, które dostalam wybrałam sobie prezent, jaki mi się marzył. Wychodzi na to, że dzięki mądrości moich rodziców w wieku sześciu lat bylam mądrzejsza niż niejeden ośmiolatek.
Inna rzecz, że mnie jarały zabawki edukacyjne, szczęściem było dla mnie odłożenie sobie hajsu na encyklopedię Larousse'a, a dzisiejsze dzieciaki mają papkę w głowach, ale może to ja po prostu do tyłu jestem..
Sama jeśli kiedyś będę miała dziecko o komunii będzie mogło zapomnieć i chyba to nawet lepiej.

Komunia 2013

03 sty 2013 - 21:20:20

Cytat
matra

Nie zostałabym chrzestną dziecka, które ma takich rodziców..

Ja też bym nie została, mąż został ojcem chrzestnym zanim go poznałam:) a teraz mamy wspólny problem.

I jeszcze dodam, że to dziecko jest jedynaczką.

Komunia 2013

03 sty 2013 - 21:29:03

To zamiast laptopa kupcie tablet a 8 cali można już dostać za 500zł. Przynajmniej będzie kompromis. :) Tablet to prawie to samo co laptop :P poza tym Twój mąż to chrzestny głupio jest dać coś za 100zł. Ja na swoją komunię dostałam rower za 500zł, od chrzestnego, a było to... jakieś 15 lat temu. :P Od chrzestnej dostałam złoty łańcuszek i kopertę :p



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-03 21:30 przez maretka.

Komunia 2013

03 sty 2013 - 21:30:21

ja bym dała złoty łańcuszek, dostałam taki od babci i noszę do dziś i tylko raz go zdjęłam przez te lata ,

Komunia 2013

03 sty 2013 - 21:32:55

To ja powiem tak... miałam komunię w 2006 roku i od mojej siostry i jej męża dostałam złoty łańcuszek... napoczątku go nie nosiłam bo się bałam (urwie się albo go zgubię) ale teraz kiedy jestem starsza bardzo się cieszę że mi dała właśnie taki prezent.. pomyśl może o czymś takim.. złota bransoletka , łańcuszek , jakaś ładna książeczka z dedykacją , no i koperta

Komunia 2013

03 sty 2013 - 21:36:47

Też mam komunię i dajemy kasę 200zł nie jesteśmy chrzestnymi ;)

Komunia 2013

03 sty 2013 - 21:39:08

a ja dostałam walkmana, biblie i pieniadze które wzieła mama bo ich potrzebowała i jakos nie mam "złamanego" dzieciństwa:) za kilka lat moja młoda będzie mieć komunie i Bóg mi świadkiem ze do niej nie przystąpi póki nie zrozumie o co w tym wszystkim chodzi, nawet jeśli weźmie ją jako nastolatka a mnie babcie i ciocie "zjedza" :)

Komunia 2013

03 sty 2013 - 21:39:57

A może jakiś niedrogi telfon? Też nowoczesny prezent a nie aż tak kosztowny:)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

moja na studniówkę problem z dodatkami