Obecnie rozmawiamy o:

Biżuteria na prezent

gorący temat

Prostowanie włosów

godzinę temu

hurtownia elektryczna

wczoraj o 22:38

szkoła nauki jazdy

wczoraj o 22:37

Angielski

wczoraj o 19:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

"smaczny" alkohol

27 gru 2012 - 00:47:42

ja tam wale Jagermeistra :D wchodzi jak maselko i do tego pyszniusi :)
dla tych co nie potrafia delektowac sie czysta proponuje gin Bombay Sapphire, mozna go dostac juz za 60zl w wiekszym supermarkecie

"smaczny" alkohol

27 gru 2012 - 00:49:13

Cytat
19BaMbOoChA90
Cytat
ssylwia92
a czy smakuje wam blue curacao? planuje zrobić drinka z tym likierem a nigdy nie piłam :)
Nienawidzę.
Aż tak? Hmm to może pomyśle jednak o czymś innym. A może znajdzie się ktoś kto lubi ? :P

"smaczny" alkohol

27 gru 2012 - 00:49:51

Cytat
ssylwia92
Cytat
19BaMbOoChA90
Cytat
ssylwia92
a czy smakuje wam blue curacao? planuje zrobić drinka z tym likierem a nigdy nie piłam :)
Nienawidzę.
Aż tak? Hmm to może pomyśle jednak o czymś innym. A może znajdzie się ktoś kto lubi ? :P
Heh może przesadziłam, ale wg mnie jest okropne w smaku :P Nawet nie potrafie opisać :I

zweryfikowana
Posty: 1.211
Ostrzeżenia: 1/5

"smaczny" alkohol

27 gru 2012 - 00:50:07

malibu , oraz niezastąpiony sheridan's serce !z win uwielbiam canelli - do kupienia z żabce za około 10-11 zł ;) tanie a dobre;) jest białe i czerwone - słodkie;)rewelacyjny likier który polecam to również amaretto cena około 40 zł - ale robi wrażenie;)tzn, jest na prawdę smaczny:(

"smaczny" alkohol

27 gru 2012 - 00:51:56

Cytat
kotek6
Cytat
ssylwia92
a czy smakuje wam blue curacao? planuje zrobić drinka z tym likierem a nigdy nie piłam :)
Błękitna laguna czy jak kto woli blue lagoon (wódka, sprite, likier, sok z cytryny) jest dobre w smaku. Więc możesz spróbować :)

raczej miałam na myśli z sokiem pomarańczowym zamiast sprite'a ale tak też można wypróbować :)

"smaczny" alkohol

27 gru 2012 - 00:58:00

Wino Bulgarius ok. 7-8 zł (netto, półsłodkie)
Cherry 8-9 zł, ale są też inne smaki (netto lub lidl, słodkie)
Cytrynówka ok. 12-20 zł - może być też o smaku grejpfruta itd.
Malibu, Sheridan...

zweryfikowana
Posty: 1.211
Ostrzeżenia: 1/5

"smaczny" alkohol

27 gru 2012 - 00:59:57

nie chcę zakładać nowego wątku , a mam pytanie odnośnie alkoholi :) - znacie jakieś fajne i nie jakieś drogie drinki, które można przyrządzić w domu ??:)
ktoś wspomniał o drinku monte:)

"smaczny" alkohol

27 gru 2012 - 01:06:29

Cytat
chocolate78
nie chcę zakładać nowego wątku , a mam pytanie odnośnie alkoholi :) - znacie jakieś fajne i nie jakieś drogie drinki, które można przyrządzić w domu ??:)
ktoś wspomniał o drinku monte:)

Właśnie też szukam inspiracji na zrobienie czegoś w domu na wieczór z koleżankami :))
A jeżeli chodzi o drink monte to wystarczy wymieszać mleko z orzechówką (ja miałam z soplicy ok. 20zł/0,5l) myśle, że w proporcjach wedle uznania.
Osobiście mi smakowało ale bez zachwytu :)

Wcześniej ktoś wspominał o kociołku Panoramixa, piłam i polecam :D

zweryfikowana
Posty: 1.211
Ostrzeżenia: 1/5

"smaczny" alkohol

27 gru 2012 - 01:10:15

Cytat
ssylwia92
Cytat
chocolate78
nie chcę zakładać nowego wątku , a mam pytanie odnośnie alkoholi :) - znacie jakieś fajne i nie jakieś drogie drinki, które można przyrządzić w domu ??:)
ktoś wspomniał o drinku monte:)

Właśnie też szukam inspiracji na zrobienie czegoś w domu na wieczór z koleżankami :))
A jeżeli chodzi o drink monte to wystarczy wymieszać mleko z orzechówką (ja miałam z soplicy ok. 20zł/0,5l) myśle, że w proporcjach wedle uznania.
Osobiście mi smakowało ale bez zachwytu :)

Wcześniej ktoś wspominał o kociołku Panoramixa, piłam i polecam :D

OO POWIEDZ COŚ WIECEJ;)
moja propozycja :
kokos,mleko zagęszczane niesłodzone, wódka (wedle uznania)
otwieramy kokosa (ja wiercę dziurę:) wlewamy wódkę i mleko :) następnie nalezy wstrząsnąć kokosem i wsadzić słomkę:) -baaardzo podobne do malibu!!:) POLECAM!!:)
możemy też dolać sok z ananasa ( ja osobiście nie lubię) i wtedy mamy coś a 'la pina coladę:)

"smaczny" alkohol

27 gru 2012 - 01:16:51

jack daniels serce
do tego coca cola ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-12-27 01:17 przez 1kamilla1.

"smaczny" alkohol

27 gru 2012 - 01:18:29

chocolate78 całkiem ciekawa ta Twoja propozycja ;>

A jesli chodzi o kociołek Panoramixa, to jest to bardziej taka studencka mikstura ale mi bardzo smakuje.
Składniki to wódka 0,5l, pół szampana, energy grink, 3piwa i sok do smaku np. żurawinowy czy malinowy.
Mieszanka wybuchowa, jeśli ktoś ma słabszą głowę to radzę dużo nie pić ale jest całkiem smaczne, pije się jak soczek :D

"smaczny" alkohol

27 gru 2012 - 01:28:47

Jezeli chodzi o wina, to zdecydwanie Rose d'anjou, Pinot Grigio i Pinot Gris - w przeroznym przedziale cenowym, ale kazde duzo lepsze od Carlo Rossi...
Typowa wodke mozesz urozmaicic np.
- miksujac kiwi albo truskawki (moga byc mrozone) razem z wodka (tzw. daiquiri).
- miksujac ananasa, sok z pomaranczy i truskawki (tez moga byc mrozone)razem z wodka
Genialna do drinkow jest tez Passoa - bardzo slodki likier, ktory swietnie komponuje sie z sokiem z pomaranczy.
W razie pytan o przepisy na drinki chetnie podziele sie swoja wiedza :)

zweryfikowana
Posty: 772
Ostrzeżenia: 1/5

"smaczny" alkohol

27 gru 2012 - 01:44:38

ja uwielbiam krówkówke. Możesz zrobić sama, jest słodki i nie czuć tego ostrego smaku wódki. Polecam.

"smaczny" alkohol

27 gru 2012 - 03:24:54

Lemoncini polecam ;)

"smaczny" alkohol

09 lut 2014 - 09:51:40

cydr lubelski o nowym smaku jabłkow suszone w miodzie, sam bez dodawania juz niczego do niego jest poezją :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Przyszła chrzestna potrzebuje wsparcia